Hidden Man

Vavča

Pamatuji doby, kdy Jiang Wen točil skutečné filmy, ale chápu za časů velkého náboje u kola (alias čínského prezidenta), a propagandistitického oddělení KSS Číny se tvoří blbě. Dostanete tradiční mytologii z dob let 30.tých (kdyby 2.sv nebyla, tak si ji v Číně musí vymyslet, jinak by přišli o desítky procent námětů svých filmů a seriálů, začíná to být už vážně patalogická tahle ideologická zamrzlost). Budete sledovat příběh chlapce, který unikl masakru rodiny a po letech v USA se vrací zpět do Číny, vyřídit si to s hlavními zlosyny, kteří povýšili do státních strukturu, nebo v polosvětě. Eddie Peng vypadá a působí fyzicky stále skvěle ve firmě. Na čem film umírá je strašně zmatený a divně strukturovaný příběh, který má twisty jako pěst na oko, neustále výpadky tempa, nějakého pokusu o dramatické napětí. Působí to strašně epizodicky, nestěžuji si na nedostatek akce ( i když je jí málo), problém leží v celkovém scénáři a postavách, všechno strašně patetické a přehnané. Nedá se tam s nikým ztotožnit, kamera, výprava skvělá, stejně jako choreografie. herci se snaží, ale prostě to nefunguje. Kevina Spaceyho nemusí mrzet, že v tomhle infantilním prorežimním pekle nehraje, dobrá volba, nemyslel jsem si, že někdy budu děkovat me too, dobrá práce holky a kluci! ()