Vstaň a padni

• USA Standing Up, Falling Down (více)

Neúspěšný stand-up komik Scott (Ben Schwartz) se po selhání všech pokusů prosadit se v L.A. rozhodne vrátit na rodný Long Island. Seznámí se s charismatickým dermatologem Martym (Billy Crystal) a spřátelí se. Oba jsou svým způsobem životní smolaři, Marty se stal akorát úspěšným alkoholikem. Zjistí, že jsou spřízněné duše a jejich zvláštní přátelství jim pomáhá navzájem se uzdravovat, dodávat si sebedůvěru a společně čelit životním selháním. (JOJ Cinema)

Lacike

Prekvapivo pohodový film o dvoch lúzroch (starý Crystal sa snaží udobriť so svojím synom a mladík sa vracia k rodičom po neúspešnej kariére komika), ktorý po večeroch spolu chľastajú a vylievajú si svoje srdiečka a na konci sa im snáď podarí trochu odraziť od dna. Od začiatku ma bavili obidve postavy. Crystal po dlhšej dobe hrá zaujímavú postavu a Schwarts je typovo niečo ako Zach Braff. Taký ukňouraný lúzer, ktorý sa snaží neustále vtipkovať. Všetky tie klišé sú podané tak nad vecou a nesnaží sa to extrémne hrať na city. Film mi ubehol tak rýchlo, že by som kľudne prijal aj hodinku navyše, aby sme sa dozvedeli jak sa niektoré línie vyvíjali ďalej. 7/10. ()

Johnny.ARN odpad!

V prvých 5 minútach sa človek dozvie, že je to židoch s kamarátmi teplými zberačmi. Ako sa pri tomto nastavení da brať vážne tento film? Ešte k tomu, keď je to o skrachovanom stand-up komikovi? Prečo vždy, ked je vo filme stand-up komik, ten film je napiču? Jeho problémy a život ma nezaujímali. ODPAD! ()

Arsenal83

Ben Schwartz pôsobil ako slabší vývar Sean Penna. Akoby sa na neho chcel podobať, ale herecky naňho samozrejme nemá. Film je zábavný, ale nie príliš, v podstate sa jemná komédia často prelieva až do drámy. Takže v podstate dramédia o láske a rodine. Ľahko zabudnuteľná. ()

filipvrbik odpad!

Tak nevtipnou komedii jsem dlouho neviděl. Herci museli hulit aby se jako jediní zasmáli svým vtipům. NO, kdyby v tom nehrál Billy Chrystal a taky příšerný Ben Schwartz, a bylo to označeno jako drama, možná se z toho dalo něco vytěžit, jako komedie ovšem katastrofa...5% ()