Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo by věřil policistce, která trpí tak závažnými záchvaty paniky, že se bojí vstoupit na jakékoli místo činu, a je proto už více než deset let zavřená v kanceláři? Kdo by věřil svobodné matce, která není schopná splácet hypotéku a vychovávat vzpurnou dospívající dceru? Téhle utrápené ženě totiž ve skutečnosti nikdo nevěří, že odhalila případ sériových vražd. Osobní dramata a tajemné vraždy se odehrávají v současné Budapešti, kde jsou demonstrace rozhněvané nové generace nedílnou součástí předvolebního života, a kde obyvatele stále pronásleduje dávná i nedávná minulost, což vede k utajovaným a příšerným zločinům. Je to město, kde se nic nezdá být upřímné a pravdivé, kromě emočně labilní policistky a její problémové dcery, která se touží dozvědět, kdo je jejím skutečným otcem. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

easaque 

všechny recenze uživatele

-4* sice nijak vysoká výsledná známka a i mé spřízněné duše byli v hodnocení rozporuplní, ale obsah zněl zajímavě a minulý film režiséra jsem vysoce hodnotil, tak jsem šel do toho. A nemůžu říct, že jsem se nebavil a film nabitý hutnou tajemnou atmosférou mě vydržel bavit do konce. Záhada sériových vražd je prošpikována i zajímavým osobním příběhem kriminalistky, u které se nedivím že trpí různými traumaty. K tomu všemu slušný vizuál, který však místy působí samoúčelně jen pro zpestření. Ale když shrnu všechny klady a neduhy, tak musím dát 4 hvězdičky a pochválit. Minimálně je na úrovni podobných severských kriminálek a všichni jejich fanoušci by si mohli dát i tuto maďarskou chuťovku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Policistka Éva je magor. Bohužel, nesympatický magor. Příběh zdánlivých sebevražd není špatný, ale nekonečně se táhne a nad konáním postav jen člověk kroutí hlavou. K tomu přidejte protivnou vzpurnou dceru, kariéristy, pomstu, profesionální zabijáky a místy nekonečnou nudu. Nejlepší je tak Budapešť vzhůru nohama (ale ke konci už to není ono), hudba (co v úvodu zní jak P. Glass) a kamera celkově. Po Liščí víle pro mne spíše zklamání... ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Netuším, kde tvůrci berou tu neskutečnou drzost, naroubovat do kriminálky tolik nelogičností (neexistující psychotesty hl. postavy, vztahy na pracovišti, vládní konspirace jak z brakového akčního filmu aj.), ale tohle já jim teda nežeru. Chválím Maďarům nadupaný vizuál a pár dobrých scén, ale to je asi tak všechno. A ta snaha o krutopřísnou depresi ala feeling jak z Temnýho případu tomu teda taky moc nepomáhá. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Maďarský režisér Károly Ujj Mészáros se vrací s temným thrillerem se zaměřením na ideologické otázky a důležitost minulosti. Ve snímku jsou různé archetypy jako traumatizovaná policistka, loajální kolegové, sériový vrah skrývající tajemství , řetěz příkazů apod. Režisér se dosti zaměřuje na ukazování svého formálního mistrovství v americkém stylu než na příběh. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Pomalší štýl rozprávania je spôsobený dôrazom na psychiku hlavnej hrdinky, ktorej sa zabil manžel a má neustále problémy s dcérou, ale filmu to len prospieva. Nuda vôbec nehrozí, udalosti sú správne dávkované a čiastočný politický presah dáva tušiť, že i v Maďarsku majú podobné problémy ako v našich krajinách. Unikátom sú prelínačkové zábery na mesto hore nohami, ako umelecký zámer znázorniť, že sa svet obracia naruby to bol výborný nápad. Za zmienku stojí aj zaujímavý výber hudby. 4+ ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama