Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo by věřil policistce, která trpí tak závažnými záchvaty paniky, že se bojí vstoupit na jakékoli místo činu, a je proto už více než deset let zavřená v kanceláři? Kdo by věřil svobodné matce, která není schopná splácet hypotéku a vychovávat vzpurnou dospívající dceru? Téhle utrápené ženě totiž ve skutečnosti nikdo nevěří, že odhalila případ sériových vražd. Osobní dramata a tajemné vraždy se odehrávají v současné Budapešti, kde jsou demonstrace rozhněvané nové generace nedílnou součástí předvolebního života, a kde obyvatele stále pronásleduje dávná i nedávná minulost, což vede k utajovaným a příšerným zločinům. Je to město, kde se nic nezdá být upřímné a pravdivé, kromě emočně labilní policistky a její problémové dcery, která se touží dozvědět, kdo je jejím skutečným otcem. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Recenze (53)

Flego 

všechny recenze uživatele

Pomalší štýl rozprávania je spôsobený dôrazom na psychiku hlavnej hrdinky, ktorej sa zabil manžel a má neustále problémy s dcérou, ale filmu to len prospieva. Nuda vôbec nehrozí, udalosti sú správne dávkované a čiastočný politický presah dáva tušiť, že i v Maďarsku majú podobné problémy ako v našich krajinách. Unikátom sú prelínačkové zábery na mesto hore nohami, ako umelecký zámer znázorniť, že sa svet obracia naruby to bol výborný nápad. Za zmienku stojí aj zaujímavý výber hudby. 4+ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Maďaři už v minulosti několikrát předvedli, že filmy točit umí a tohle není výjimkou. V Budapešťi se rozjede série sebevražd, akorát jediný, kdo tvrdí, že se jedná o vraždy je detektivka Mónika Balsai, která je už 10 let zavřená v kanceláři a trpí závažnými záchvaty paniky a tudiž ji nikdo nevěří. Film plyne pomalejším tempem, ale vyloženě nenudí, protože Monika je velmi inteligentní žena a na místech činu odvádí perfektní práci. ( Koho baví vyšetřování na místu činu bude hodně spokojený). Dojde i na zajímavé rozuzlení a pár nečekaných dějových zákrutů v průběhu filmu, takže rozhodně povšimnutí hodná záležitost. 70% ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Maďarský režisér Károly Ujj Mészáros se vrací s temným thrillerem se zaměřením na ideologické otázky a důležitost minulosti. Ve snímku jsou různé archetypy jako traumatizovaná policistka, loajální kolegové, sériový vrah skrývající tajemství , řetěz příkazů apod. Režisér se dosti zaměřuje na ukazování svého formálního mistrovství v americkém stylu než na příběh. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Netuším, kde tvůrci berou tu neskutečnou drzost, naroubovat do kriminálky tolik nelogičností (neexistující psychotesty hl. postavy, vztahy na pracovišti, vládní konspirace jak z brakového akčního filmu aj.), ale tohle já jim teda nežeru. Chválím Maďarům nadupaný vizuál a pár dobrých scén, ale to je asi tak všechno. A ta snaha o krutopřísnou depresi ala feeling jak z Temnýho případu tomu teda taky moc nepomáhá. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavé spracovanie, veľmi. Mónika fantastická. Záberov Budapešti dole hlavou toľko, že vám to nestihne liezť na nervy. Muzika môže byť. No a najlepší je ten príbeh, ktorý sa na začiatku tvári mierne chaoticky, ale ono to všetko zapadne pekne na tie správne miesta. Originálny kúsok, na môj veru. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama