Blood Machines

(festivalový název)
  • USA Blood Machines

V roce 2016 natočili dva francouzští režiséři vystupující pod alias Seth Ickerman epický čtyřminutový videoklip ke skladbě Turbo Killer od synthwavového mága Carpenter Brut. Úspěch krátké šílenosti protknuté tím správným osmdesátkovým duchem a kampaně na Kickstarteru dal o tři roky později vzniknout padesátiminutovému sequelu s názvem Blood Machines. V hudebním filmovém bizáru se dva kosmičtí desperáti střetnou se zákeřným strojem, který má vlastní duši. Ta na sebe bere podobu krásné ženy a uniká v touze po svobodě. Konsternovaní lovci ale touží pochopit podstatu záhadné entity, a tak se pouští do jejího pronásledování vesmírem. (Future Gate)

Malarkey

Je to tu jako kdyby jste koukali na amatérský film s exkluzivními digitálními efekty a naprosto luxusním hudebním podkresem od Carpenter Brut. Béčkové sci-fi jak vyšité, ale pokud máte rádi sci-fi a hudební žánr synthwave, tak je to pro Vás povinnost. ()

DaViD´82

#MeToo goes to (synthwave) eighties space. Dokud režijní duo sází čistě na (ne)Carpiho a vizuál, tak to funguje. Mnohdy to má dokonce nebývalé grády. Ostatně jako v jedničce. Jenomže s nabobtnáním stopáže přichází i snaha o zaramování do jakože pojetí sci-fi osmdesátkového echt VHS béčka; tedy včetně (ne)děje, (ne)dialogů, (ne)hrajících (ne)herců apod. A v ukočírování těchto aspektů jsou Ickermani zcela bezradní až nechtěně směšní. ()

EvilPhoEniX

Magické Retro Sci-Fi pro fanoušky 80. let od tvůrců kraťasu Turbo Killer. Uměla inteligence uteče ze své lodi a nabere na sebe podobu krásné ženy a s ní se střetnou dva kosmičtí desperáti. Výborný kreativní vizuál, pár odkazů a skvělá synth wave hudba. Škoda, že nedošlo na nějakou akčnější scénu, abych mohl jít s hodnocením výše, ale i tak tenhle 50 minutový krátký film fanoušky starších Sci-Fi potěší. 6-5/10: ()

choze

Vizuál za plnou palbu (pokud se vám už tenhle styl neokoukal), hudbou jsem až tak nadšen nebyl a děj, postavy a dialogy nudné a zbytečné. Jestli se na těch posledních položkách v budoucnu nezapracuje, tak příště prosím zase jen párminutový videoklip. ()

sheen

Klobouk dolů před Sethem Ickermanem a jeho týmem, za vybrané peníze z Kickstarteru natočili film s úžasným audiem a hlavně vizuálem, který mě neskutečně bavil. Audio vizuál sice předčil příběh na plné čáře, nic jiného jsem ani nečekal. Film vyloženě pro úzkou skupinu lidí. [Kino Lucerna Future Gate Festival 2020] ()

HAL

Audiovizuální orgasmus v ukázkové poctě brakovým sci-fi v originálně vymyšleném světě jak vyhřezlém z mozku H.R.Gigera sjetého na LSD. Jednoduchý alegorický příběh filmu by těžko stačil na celovečerní délku, ale na ploše 45 minut funguje dostatečně - jako rámování jednoho z nejfantastitějších videoklipů jaké jsem kdy potkal. ()

JohnCZ

Naprosto DECHBEROUCÍ takřka k dokonalosti vyvedený retro vizuál, který by si zasloužil pořádný seriál nebo alespoň celovečerní film. Blood Machines je někde na půli cesty mezi hudebním klipem a filmem, ale vyprávěn není úplně šťastně a mimo vizuál, na který jsem čuměl s votevřenou hubou, a luxusní synthwave tracky jsem se v pomalejších dialogových momentech trochu nudil a amatérsky působícím hercům to moc nevěřil. ()

ledzepfan

No, tak sorry, ale tuhle přehajpovanou slátaninu fakt nežeru.. On je totiž velký rozdíl mezi retro vizí a upachtěnou, pozérskou snahou o jakože cool efekt.. Barvičky, omalovánky, tupé a bezradné vršení povětšinou jalových obrazů a ve výsledku nic.. Žádné vzrůšo, žádné napětí, fascinace, inspirace.. Věci jako Kung Fury mají aspoň nadhled.. Tohle se tváří tak artově a vážně, že tomu má člověk chuť vlepit facku.... Pokud jde o hudbu Carpenter Brut, tak to rozhodně taky není žádná sláva.. Normální synthwaveovské bahno, kterého je všude plno.. Kam se to hrabe na strohou syrovost not Johna Carpentera kterému to ukradlo zvučné jméno.. Kam se to hrabe na soundtracky k filmům Panose cosmatose (který mimochodem narozdíl od tady těch dvou patlalů, má vizi a ví jak jí uchopit..).. ()

honajz2

Hm, takže dvě robotí (asi) satanistky vyvolají (asi) ženského robotího antikrista (protože proč by jinak měla na břiše svítící obrácený kříž?), dva dementní chlapi, z nichž jeden by každou co vidí znásilnil a ten druhý je neustále na pokraji infarktu tu antikristku pronásledují bůhvíkam, prohrají, antikristka se rozmnoží aby se z ní následně stala jedna, (asi) všechny chlapy uvězní ve svém zářícím srdci, obrácený kříž jí zmizí a z ní je vládkyně celého vesmíru - asi. A antikristka asi nebyla, co já vím. Už jen ten děj, který se dá sotva nazvat dějem, je totální blábol. Proč, to rozeberu později. Nejprve se chci ospravedlnit. Jasně, že jsem tušil do čeho jdu, že půjde hlavně o vizuál a děj bude naprosto malicherný, nějaká slaboučká zápletka, s tím jsem taky počítal a tak to taky chtěl hodnotit. Objektivně bych tu druhou hvězdu za ten vizuál asi ještě dal, protože po téhle stránce to někdy vypadá fakt hodně dobře, jenže když tak nad tím přemýšlím, kromě toho vizuálu se mi na tom nelíbilo nic (teda jo, ty ženský taky nevypadaly špatně, ale povahově mi byly nesympatické a ačkoli by vzhledem byly sebekrásnější, za krásně bych je v tomhle případě fakt neoznačil - snad chápete) a když vidím to zdejší hodnocení. myslím si, že nemám důvod k tomu "nadhodnocovat". Jenom kvůli vizuálu silné hodnocení fakt nedávám - a tenhle film kromě něj nenabídne nic. Herecké výkony jsou takové nijaké, ale není se čemu divit, když herci nemají moc co hrát. Dialogy asi ani nemá smysl hodnotit, ty jsou dost odfláknuté. Ta hra na osmdesátkové béčko se k tomu hodí jen ze začátku, později se mi do toho nehodila vůbec. U hudby jsem to měl jak kdy, někdy se tam hodila, jindy moc ne. A nefungovalo to na mě ani jako sled videoklipů, navíc jsem se u toho popravdě dost nudil. Postavy mi byly strašně nesympatické všechny, takže jsem měl problém jedné z těch stran fandit. Děj to pořádně nemá, sice se tu něco stane a jde to od bodu A do bodu B, ale nemá to žádné pozadí, člověk nechápe která bije, co, proč a za jakým účelem se právě děje, scénář pro děj asi ani neexistoval a ačkoli se to tváří, že to chce něco říct, tak to říká neskutečně povrchně. Ona je to vlastně echt feministická metoo akční sci-fi, kde jsou ženy bytosti nadřazené všemu, jenže v téhle podobě to nemůže brát ani ta nejtvrdší feministka. Jako sorry, ať už to režiséři skutečně chtěli říct nebo ne, ale vážně rovnoprávnost žen podpoří film, který se vyžívá v ukazování ženských předností, ve kterém jedna herečka je pořád nahá a ve kterém všechny herečky (kromě té staré, co hned zhebne) mají velké kozy? Jo, tohle se bude feministkám určitě líbit... A možná i z toho plyne, jaká je "jediná správná víra" (v tom případě nesčetněkrát fuj). Takže i když v tom nějaká myšlenka - asi - byla, nedá se brát vážně, spíš jako výsměch, který ale tvůrci berou strašně vážně. A nebo to byla jen nějaká hodně skrytá parodie a nikdo jsme to nepochopili? Asi ne, to by už bylo moc složité. Tenhle film fakt není nic pro ty, kteří u filmů (rádi) přemýšlí, protože tady to chce asi víc vypnout než u Avengers. Nicméně ačkoli se mi Blood Machines nelíbilo, je vidět, že tvůrci nějaký cit pro vizuál rozhodně mají - ale radši ať zůstanou u normálních videoklipů, to jim půjde nejlíp. Lepší 1* () (méně) (více)

Martrix

Abstraktní sci-fi, kdy to vypadá, že se autoři pokouží divákovi zprostředkovat hlubší myšlenku, ale ve skutečnosti se jen snaží vizuálem zakrýt, že jde o naivní blábol. Hudba mě vysloveně iritovala, oči mě z toho digibordelu bolely...v mém oblíbeném žánru taková avantgarda, to je čiré utrpení. ()

okkac

Hudba skvělá, vizuál taky, ale dějově je to řídké. Rozdělení do 3 krátkých epizod v podstatě jen aby u titulků mohla zaznít celá skladba od Carpenter Brut. Tak půl cesty, buď by to chtělo trochu méně a zkrátit, nebo více nahustit. ()

bizz_mjc

Turbo Killer naplno. Carpenter dodali skvělou hudbu a Ickerman zas rajcovní 80. VHS sci-fi kraťas s "metoo" podtextem. Netřeba víc přemýšlet, stačí se kochat. ()

iXtr3m3

Dve hviezdy len a len za technické spracovanie a odvahu. Inak je to o ničom. Tešil som sa, že dostanem niečo podobné ako Kung Fury, ale bol to veľký omyl. Nepochopil som myšlienku, ak to vôbec nejakú myšlienku malo a nešlo len o cielené samoúčelné zobrazovanie ženských tiel. Neodporúčam. Pritom trailery na to fakt že lákali. ()

SpaceOdyseus

Fantasmagoricka jizda v rytmu synthwave, kterou je uzasne sledovat i poslouchat. To, ze pribehove nejde o kdovijaky majstrstyk, mi vubec nevadi. ()

mira007

Americké experimentální sci-fi za pár dolarů, které má ale nezapomenutelný vizuál, určitou hravost retra a mně to v nějakých momentech připadalo jako inspirace od Macourka. Padesátiminutový film, který je scénáristicky béčko, ale něco co si člověk zapamatuje. ()

radekgfx

Kirk Douglas a Farrah Fawcettová byli toho dne poněkud neklidní. Blood Machines je přesaturovaná, narcistní, opulentní, osmdesátková retro exhibice, kde dostává styl asi tolik prostoru, kolik dostávají sami tvůrci v úvodních a závěrečných titulcích; to jest hodně. V těch pár upřených pohledech Elisy Lasowskiové se ale člověk ztratí, a i díky tomu zde ta forma nad tím obsahem přece jenom nevyhrává až tak jednoznačně. ()

warrenur

Kozmicka opera s nadhernym vizualom rokov 80-tych a lubivou pracou s kamerou. Takisto sa mi pacili songy od Carpenter Brut. Mal som od nich jeden electro-synth na disku a netusil, ze spravili tak paradny soundtrack i k tejto kratuckej 3oj-dielnej serii. Odporucam ich paradny videoclip k Turbo Killer. Francuzska Joëlle Berckmans ako Mima - "duch stroja", britka Elisa Lasowski ako "shamanka" Correy a dalsia francuzska Noémie Stevens ako Tracy potesili oko. ;) Okrem Correy prakticky dialogy viedli iba muzske posadky. :) Kym zensku cast "dialogov" zastresuju detaily na ich paradne sexy postavy. Moze byt. ;) V zavere potom podla imdb neboli nahate kocky "klonovane softom", ale skutocne herecky a modelky. Nadhera - zeny su centrom vesmiru. :) Odporucam si vyhladat na youtube video s akym odhodlanim, zapalom a nizkym rozpoctom do toho kvantum ludi slo. ()