Bájní tvorové: Dračí hrobka

• Velká Británie Legendary: Tomb of the Dragon (více)
Akční / Dobrodružný / Horor
Velká Británie / Čína, 2013, 89 min

Travis spolu se svým týmem cestuje do Číny, aby tu našel něco, co nemělo nikdy existovat... Známý biolog Travis Preston se dozví, že v Číně žije ohromný ještěr, který zabíjí místní obyvatele a dělníky z nedaleké stavby. Jeho úkolem bude obrovské zvíře najít a poté odchytit. Firma, která u jezera staví, si však najme profesionálního lovce a zabijáka Harkera. V jeho týmu působí i čínská bioložka Zengová, která přeběhne do Travisova týmu. Vědcům se brzy podaří dokázat, že v jezeře je víc ještěrů. Najdou i skalní sluji, kde žijí. Uvnitř objeví mládě, které uspí. V tu chvíli tam přichází Harker a chce malého ještěra zabít. Strhne se mezi nimi rvačka. Do jeskyně se nepozorovaně připlíží starý ještěr a bojující lidi napadne. Harker je zabit a Travisovi a jeho lidem se podaří na poslední chvíli uniknout... (TV Nova)

*CARNIFEX*

Skupinka vedcov na čele s Dr. Prestonom pátra po nebezpečnom tvorovi, ktorý v Čínskych horách žerie, čo mu príde do cesty. Nie je však jediný kto sa ho snaží objaviť. Jedným z mnoha bádateľov na opačnej strane záujemcov je nájomný zabijak - "Ivan Drago". Ste si istý, že ste tento snímok dobre zaradili pod žánre? Určite nejde o komédiu? A verte, neverte - Lundgren nie je tým hororovým "prvkom". Z ďaleka ho predbehol scénar, príbeh, správanie osôb, hudba a všetko naokolo. Až som prekvapený, že jeden z užívateľov, ktorý "miluje" amatérske sračky, obdivuje prírodu, farby, kameru, horory pozerá so sestrou, udelil jednu ★. Chlape, ty snáď dospievaš ;) Jedno je ale isté. Tá príšerka potrebuje stomatológa! - 30%. ()

Wacoslav1

Předtím než se pustím do komentování, vás musím upozornit, že by jste si kurva měli uvědomit, že žijete na planetě na který se vyskytujou i obojživelní draci přerostlí medvědi a podobná pakáž. Máte to? Ok takže co od toho čekat mno... Adkins se zrovna nepřetrhne. Místo toho aby kopal tak žvaní a jeho pokusy o herectví vyznívají dost chabě, takže Lundgren to musí opět zachraňovat. V tomto případě si střihne znovu charizmatického ironického a hlášky sypajícího záporáka a drží tak celý tento rozporuplný projekt. Od jeho souboje z Adkinsem pak nečekejte zhola nic. to mě fakt nakrklo, nečekal jsem nic extra, ale že to až takhle odfláknou to se mi teda opravdu nepozdávalo.. Takže na souboje zapomeňte užijte si opět celkem stylovýho Dolpha, pár WTF CGI efektů, a dřeváckýho Adkinse pokoušejícího se o vážnou roli. Tak nějak ani nevím kam tenhle film zařadit, klasickej akčňák od toho nečekejte dobrodružství ve stylu Indiana Jonese taky ne. Na férovku dost rozporuplný béčko, kterýmu nakonec ze soucitu a respektu k Dolfíkovi ty tři hvězdice švihnu i když objektivně by si to zasloužilo jen dvě SPOILER JAKO KRÁVA : Jo a Lundgrena sejme drak. Nebyl jsem teda z toho moc nadšenej, ale na druhou stranu je to aspoň celkem originální smrt KONEC SPOILERU JAK HOVADO takže moje hodnocení je se zavřenýma očima a skřípajícíma zubama nakonec 50% ()

Adrian

Angazovat do dobrodruzneho filmu kombinujucim koncept Jurskeho parku a Indiana Jonesa ludi ako Scott Adkins a Dolph Lundgren je napad urcite nezvycajny. Ale je to zaroven aj napad stasny a prinosny? Absolutne nie. Obaja totiz v tomto zanri posobia viac cudzo, ako samotna prerastena jasterka z davnych dob v sucasnosti. Adkins ztazka zvlada co i len trocha zlozitejsie emocie, Lundgrena si uzijete aspon vdaka jeho mimoznosti, ktory si celu tuto zvrhlost aspon zvrhle uziva. A hoci maju medzi sebou jeden vzajomny suboj, Adkins v nom a v celom filme nepredvedie absolutne nic zo svojho umenia. Najvacsia tragedia prichadza ale s uvedomenim, ze producenti tento film uviedli ako "prvy z planovanych celkovo 6 filmov na temu krypto-zoologie". ()

Segrestor

Bájní troubové: Ptačí budka je bohužel film, který je natočen výhradně pro děti, jen s tím, že někdo opomenul tento fakt uvést na obal VHS. Takže natěšení zasednete před video, zasunete kazetu a spokojeně se první minutu vracíte do osmdesátých let, pak vás to ale hodí do dnešní doby plné podobných rádoby retro filmů s lacinou produkcí a obsazením a s mnohem pitomějšími zápletkami. A že to je horor? Všímáte si, že mlčím, ne? ()

Rominator

Kryptozoolog Travis Preston (Scott Adkins) se s týmem vydává na expedici do Číny, aby odchytil přerostlou "ještěrku", která má na svědomí několik lidských životů. Druhá konkurenční expedice vedená lovcem Harkerem (Dolph Lundgren) jí chce zabít... Mezi Adkinsem a Lundgrenem dojde pouze ke dvěma konfrontacím v podobě facky v první třetině a přetahování se o pušku v jeskyni na konci a to je pro jakéhokoliv fanouška akce a obou pánů hodně málo k lepšímu hodnocení. ()