Včera narození

Born Yesterday

Včera narodení

Komedie / Romantický

USA, 1993, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,952,857Tržby Celosvetovo $-(14.12.2008)

Nesnesitelna hlavni hrdinka Melanie Griffith a i pres zapornou roli neodolatelny John Goodman - i takove paradoxy tento prumerny snimek nabizi.(2.8.2002)

• Radek99

Esence mainstreamové americké komedie. Film tak nenáročný, že by se u něj v klidu bavila i prostoduchá hlavní hrdinka. Kýč na celuloidovém filmovém pásu...(16.1.2010)

"Budeme na mně pracovat?" Budeme, Billie. Takže tohle je písmenko "A", tohle je pátý dodatek ústavy a takhle se okrádá manžel. To musí pochopit i "blbá" blondýna vlastněná slušně fackujícím "podnikatelem". A mě to celkem bavilo a dokonce i poučilo. Nyní již například vím, že tichý společník má držet hubu, což jsem doposud jen tušil. Ale jinak zásadně nesouhlasím s tvrzením, že peníze neudělají z hlupáka chytráka. Udělají, protože jinak by movití idioti kolem sebe neměli tolik nadšených obdivovatelů jejich krásy, elegance a inteligence.(6.12.2017)

Celkem snesitelná modernizovaná variace na Pygmalion. Když jsem to viděl poprvé někdy před 15 lety, hlavní hrdinka mi na začátku hrozně lezla na nervy, dneska se na věci dívám trochu jinak, takže mi lezla na nervy spíš na konci :))(16.1.2010)

• LiVentura

Remake klasiky...(17.1.2010)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +báječní herci, přerod hlavní hrdinky -nevýrazná hudba, film působí jakoby byl starší/// Báječně se na to koukalo, hlavně na hlavní trojlístek a postavy celkově. Příběh je velice zajímavý a mohu říct, že takový už jsem dlouho neviděl. Takže ve výsledku spokojenost./// Celkem 63%///(24.11.2007)

G. B. Shaw by možná z tohoto filmu i měl radost, jeho námět byl upraven do téměř klasické podoby americké romantické komedie. Ale byl doplněn velmi zdařilým konverzačním humorem, který si střílí téměř ze všech amerických hodnot. To, že neznám žádný jiný americký film, který by si tropil šoufky z americké podstaty, neznamená, že neexistuje. Ale Včera narození bude pro mne mít navždy tu mimořádnou příchuť prvenství v této oblasti.(29.7.2012)

• 5150

Hodně slabá romantická komedie, ke které se ze všeho nejvíc hodí označení koukatelná a to je vzhledem k hereckému obsazení a jménu režiséra zatraceně málo!(18.9.2006)

• MoiJe

Goodman vynimocne ako pan zly, Johnson s cestickou vo vlasoch a brylami, Griffit v peknych satach, hromada patetickosti, zjednodusenosti a chvile nudy striedajuce sa s chvilami mikania kutikov (hlavne ked nieco vtipne povedala a az potom sa ukazalo ze to mysli vazne)... ak faakt nemate nic lepsie na praci, kludne mozete zhliadnut... Btw, vynimocne fajn dabing. Ale viac by mi sedel nazov Včera narozená.(18.8.2006)

Určitě za Johna Goodmana ***, ostatní výkony jsou ploché, nezajímavé. Děj průměr.(26.5.2014)

John Goodman byl opět skvělý. 70%(5.11.2005)

Průměrná story, která neurazí ani neoslní. Prostě oddechovka s příjemným výkonem MG...(17.1.2010)

• kaylin

Je to docela zábavné, má to docela dobré postavy, které jsou hrány skvělými herci, hlavně John Goodman je můj oblíbenec, ale je to pořád jenom remake. Snímek z roku 1950 je mnohem vtipnější, a to hlavně proto, že Judy Holliday je ve své roli prostě úchvatná. Melanie Griffith taková není, vlastně mi zrovna ona moc nesedla.(4.4.2017)

• Marze

Politické téma. Film se jen přidal na seznam zbytečných filmů a remaků.(2.11.2018)

Mírně nadprůměrná komedie, stopáž má odpovídající, a místy i dobře pobaví, ale má i pár hluchých míst. Ale ani na chvíli nesklouzává do trapnosti a navíc má skvělého Johna Goodmana. Ve výsledku 3,5*.(16.1.2010)

• Dodmund

Přiznám se - bylo to tak blbý, že jsem to ani nevydržel do konce. Mám ale obavy, že by se hodnocení nezměnilo. Film je ztráta času.(17.1.2010)

• Paity

Melanie Griffith ej opravdu úděsně otravná a tenhle film vyloženě pohřbívá. Naopak John Goodman ukazuje, že umí zazářit v nejedné roli.(2.8.2013)

• P1tr

Snaha napodobit princip Pretty Woman nevyšla a Včera narození nemají příliš čím zaujmout. Scénář je slabý, režie nenápaditá a kromě Johna Goodmana nejsou přítomni ani kvalitní herci, kteří by dokázali postavám vdechnout duši.(7.3.2018)

• wosho

Film, který mě skoro celý lezl na nervy. Griffith je děsná, Johnson mdlý a ani Goodman se taky moc nepředvedl.(16.9.2009)

<< předchozí 1 2