Milionář Harry Brock přilétá do Washingtonu se svým poskokem JJ a milenkou, sice atraktivní, ale poněkud prostoduchou Billie Dawnovou. Ubytuje se v luxusním hotelu a setká se s vlivným novinářem Paulem Verrallem, který o něm chce psát. Na večírku washingtonské smetánky Billie šokuje přítomné svou nevědomostí. Když Harry zaslechne v rozhlase trapný rozhovor, ke kterému Billie přinutila novinářka, nabídne Paulu Verrallovi bohatou odměnu, pokud jeho milence poskytne několik vzdělávacích lekcí. Dívka zuří, ale postupně mění svůj názor na učení. Rozhodne se studovat a obtížně se prokousává prvními lekcemi. Paul s potěšením sleduje její pokroky i pevnou vůli, současně však nepřestává pátrat po účelu Harryho pobytu ve Washingtonu. Billie se vlivem studia mění, začíná Harryho vidět v jiném světle. Po prudké hádce, kdy si Billie poprvé chce přečíst papíry, které dostává pravidelně od Harryho k podpisu, ji milionář vyhodí. Dívka jede za Paulem a on zjistí, že milionář uplácí senátory, a navíc se jistí tím, že svůj majetek postupně převádí na Billie. Paul dívku požádá o ruku, totéž však učiní Harry, který už koupil zlatý prstýnek. Není třeba pochybovat o tom, koho si krásná a nyní i chytrá dívka vybere. (TV Nova)

Dodmund

Přiznám se - bylo to tak blbý, že jsem to ani nevydržel do konce. Mám ale obavy, že by se hodnocení nezměnilo. Film je ztráta času. ()

wosho

Film, který mě skoro celý lezl na nervy. Griffith je děsná, Johnson mdlý a ani Goodman se taky moc nepředvedl. ()

Paity

Melanie Griffith ej opravdu úděsně otravná a tenhle film vyloženě pohřbívá. Naopak John Goodman ukazuje, že umí zazářit v nejedné roli. ()

Deleatur

Plusy: Mandoki není Cukor, ale remake (resp. nové zfilmování divadelní hry) měl(o) svůj styl. Scénář pořád vtipný. Výkon a půvab Griffithové. Jak se nesla a rozloučila s JJem. Mínusy: Záporák (znovu vynikající, tentokrát Goodman) zase přehrával hlavního milovníka (díky chemii s tehdejší manželkou o poznání výraznější Johnson, ale stále ve stínu robusního Goodmanova šarmu, jakkoli i zlého). Hodnocení: 74% (a taky 4*, tak moc se mi i podání Griffithové líbilo). ()

Johnny

V podstate najzábavnejší moment filmu je scéna s pesničkou na dodatky ústavy, ostatok v podstate pozerateľný. ()

Kingjiri

Ne, tohle mi fakt nesedlo. Předvídatelnej scénář, nesympatický postavy a herci (i když John Goodman je jinak dobrej). Ani nevim, jestli měla vzniknout spíš romanticky laděná komedie nebo divný drama. Zkoukněte jen pokud nebudete mít nic jinýho na výběr, jinak ztráta času. ()

tranquill

"Možná, že jsem hloupá, ale vím, že se dá žít líp než takhle!" Trochu mi to připomínalo Pretty Woman a mělo to i na víc než průměr. ()

Trixi

Pygmalion trochu v novém kabátě, ale podle mého ....... se na to dá docela koukat. Výborný John Goodman, roztomilá Melanie a do toho sympaťák Don Johnson ....... k tomu i pár vtipných dialogů. Jak říkám ....... dá se na to koukat. ()

anicca

Film som dopozerala. To je asi jediný klad ktorý môžem uviesť. Síce hviezdne obsadenie ale veľmi vetchy a vlažný dej, akýsi nevydarený remake Pygmalionu. ()