Vzkaz v láhvi

Message in a Bottle

Správa vo fľaši

Drama / Romantický

USA, 1999, 126 min

Na tomhle příběhu je strašně krásné, že takový ten klíčový kýčovitý okamžik podobných romantických příběhů, kdy se jeden na druhého nasere, protože zjistí něco, co ten druhý zamlčoval (a ona tady měla tolik příležitostí mu to říci), aby se nakonec ujistili, že se milují, je zde využit jen okrajově a navíc ještě jen jako schůdek k dalšímu dějovému odkrytí. To je prostě super, protože to ztrácí jistou předvídatelnost a přehazuje hlavní důraz příběhu a pointy trochu někam jinam. Do nádherného romantického dramatu, který vás nemilosrdně protáhne střepy lahví rozbitých o pobřežní skaliska a trny bílých růží plovoucích po hladině. Tohle chce pyžamo, deku, hodně popcornu a ještě více kapesníčků.(26.8.2017)

• NinadeL

První adaptace romanťárny podle Nicholase Sparkse je... skutečně zážitek. Nevěrohodná historka, která by člověka měla vzít za srdce od první minuty, ačkoli nebyl prostor si vybudovat k hlavním postavám jakýkoli vztah. Eh. Kdysi atraktivní Robin Wrightová (Princezna nevěsta) a dávno zapomenutý Kevin Costner (Tanec s vlky) se potkávají nad dojemným příběhem jeho zesnulé ženy a navzdory jeho asexuální flanelové košili dávají šanci novému vztahu. Konec je jak parodie na Hemingwaye.(15.2.2020)

Ked som videl tento film prvykrat, zhruba pred desiatimi rokmi, velmi sa mi pacil. Teraz som ho videl znova a myslim si, ze len malo ludi ma take stastie, ako hlavna postava v tomto filme. Keby kazdy z nas hodil spravu vo flasi s prianim a modlitbou, ako v tomto filme, asi by sa nedockal takej odozvy. Lenze mozno aj o to ide, verit , ze ked sa v nasom zivote stane nieco, co nas zrazi na kolena, tak sa o nejaky cas obratia veci na dobre, a verit ze jednoducho "pridu lepsie casy". Takze pripravte si svoju modlitbu, zvinte ju do flase, hodte ju podla moznosti do najblizsieho mora, :) a verte. I believe, I will find you, love.(18.1.2014)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 32%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 71.2% | Opravdu krásný romantický doják, s úžasnou atmosférou a příběhem též velmi dobrým. Tak proč jsme nešli na plný počet? Odpověď je jednoduchá, je to sice skvělý film, ale úplně celý poskládaný z romantických klišé, fakt celý, a proto o 5* nemůžeme ani uvažovat. Ale přesto, herci byli dobří: KevCost - sympaťák a vdovec, Robin Wright - hezká a sympatická, ale nejlepší zde byl opět Paul Newman, který na svá stará kolena ještě opravdu válel a z jeho charismatu, čistě modrých očí a frajeřiny mu věk nic neubral. Prostě opravdu příjemný, mírně přeslazený "doják", který vám večer udělá skvělým a nemusí to být jen večer :-) 75%(26.3.2020)

Moc pěkné! Costner má obrovsky našláplo mezi mojí top desítku a to především za jeho filmy 90 let. Jeden a další z mnoha nich je Vzkaz v láhvi. Nejsem milovník romantických story a žánrů, ale ten Kevin v tom umí tak chodit, že mě to přilepí oči k obrazovce a pouští mě je to při větičce The End. Příběh je smutný, ale nádherný! 85%(27.7.2014)

• - Děj filmu se odehrává v Chicagu (nachází se ve státě Illinois při pobřeží Michiganského jezera) a na bariérových ostrovech Outer Banks u pobřeží Severní Karolíny a jihovýchodní Virginie, na východním pobřeží USA. (noelcoward73)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)