Vzkaz v láhvi

Message in a Bottle

Správa vo fľaši

Drama / Romantický

USA, 1999, 126 min

70%" Doják" se spoustou dějových zvratů a vyrovnávání se s minulostí, který ovšem asi hlavně díky hlavním protagonistům (zejména výbornému Newmanovi) nesklouzává do žánru německých romancí Pilchnerové. Tvůrcům se tady podařilo vytvořit jakousi potencionální hloubku lidské mysli a chování, zejména díky hercům, což se podaří málokterému režisérovi amerických tragických romancí. Světlá vyjímka jinak již téměř "utopeného", nejčastěji nekvalitně točeného žánru.(6.1.2008)

Zaujímavý námet, kvalitné hercké obsadenie Kostner-Penn-Newman, pekná hudba od Gabriela Yareda, avšak zlé spracovanie spôsobilo nedostatočné prešpikovanie emóciami a útokmi na naše city. Možno nie som dostatočne citlivý na romantické filmy, ale už som zašíval aj krajšie pocity a zimomriavky po celom tele pri niektorých iných romantických filmoch.(20.3.2006)

Tento skvělý film je výjimečný tím ,že dokáže navnadit zvláštní citovou atmosféru ,kterou já osobně často u romantických filmů postrádám.(Kevin Costner) se jako by vžil do své role opravdu milujícího muže ,který je pro opravdovou lásku schopen (u)dělat cokoli.Je to film na srovnáni myšlenek po rozrušení nejvíce z lásky.Když si tento povedený film pustíte nebudete litovat stráveného času. (Svik)(8.11.2005)

• papadoce

Za prvé, s manželkou sme sa pri tomto filme pohádali. Aj preto dám nízke hodnotenie. Ako sama uviedla pri "Tranzformeroch" sa nám to nestáva. Len pre úplnosť, film Transformers ani žiadnu jeho odnož nikdy nevidela. Jednu hviezdu dám za herecký výkon Paula Newmana, pol hviezdy za to že Costner je desný sympaťák a pol hviezdy za jej krásne vlasy. Ostatok ohodnotím stručne slovami - K O K O T I N A. Už len fakt, že kvantum novinárov v štýle CSI pátralo po autorovi správy vo fľaši uráža moju prirodzenú inteligenciu. Moja manželka a s ňou všetky ženy by mi teraz pravdepodobne povedali, že žiadnu nemám (aj v tom môže byť pes zakopaný), každopádne ťahalo sa to ako hlien a jednalo sa o umelo vykonštruované citové vydieranie a ženy prosím, nerýpte sa mužom vo veciach, najmä ak viete, že sú po blízkych zosnulých. Ďakujem.(31.12.2013)

vždycky koukám na nějakou romantárnu a jsem pak překvapen, jak se to filmovým kritikum nelíbilo! no, tohle už je nějakej pátek, co jsem ronil u televize slzy, skoro si to nepamatuju, ale určitě bych se tam znovu našel! myslím, že se to nedá popsat slovy, byl to silný zážitek, takové niterné, velmi hluboké, a proto dávám 4 vařečky z pěti pro případ, že bych na konec plakal ještě o chvilku dýl. nicméně mi to také resultuje ve skutečnost, že pravý romantik dá vždycky mín, než by si film s Kosstnerem zasloužil!(20.2.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)