Break

Drama / Romantický / Taneční

Francie, 2018, 96 min

• MickeyStuma

Taneční snímek tentokrát francouzské kinematografie, který bohužel nemá co nabídnout. Děj je sice daný, ale divácky svou křečovitostí prostě neosloví. Máme tu Lucii, která jde za svým snem, přitom se shledává se svým otcem, kterého nikdy nepoznala a ještě přitom všem najde i lásku. Nebo ne? Takže tu máme klasickou šablonu o tréninku tance, tentokrát ve stylu breakdance. Divák neznalý tohoto tanečního stylu se zaručeně bude na prezentaci v tomto filmu dívat s otevřenou pusou a s otazníkem na rtech: "Co to sakra je? Tohle má být tanec?". Tvůrci zřejmě měli problém vymyslet žánrově něco nového a honosnějšího a tak se s tím nepárali a uhnětli filmovou podivnost na pomezí zoufalosti a tvůrčí neplodnosti. Nic tady prostě nefunguje jak by mělo. Kdo by čekal dojemné taneční finále, jak bývá zvykem, bude zklamán víc než by doufal. A jen tak mimochodem, když si vezmu barvu pleti většiny protagonistů, vážně se to odehrává ve Francii?(28.4.2019)

• eLeR

Som nevedela, že Jamie Dornan je takýto tanečník. Tanečne veľmi zaujímavé, ostatné veľká bieda.(16.9.2019)

• Johnny.ARN

Keď natočia tanečný film amíci, človek sa už nad tým ani nepozastaví. Keď natočia tanečný film frantíci....človek sa už nad tým ani nepozastaví. Dlhé, pre mňa nudné, nezáživné, o divných pohyboch, divných vzťahoch s extra dlhou záverečnou sekvenciou. Vás čo bavia tanečné filmy a vidíte v tých pohyboch zmysel a nejakú správu, tak budete krochkať blahom, pre nás ostatných normálnych strata času. 1 z 5(19.4.2019)

• Olík

Dal jsem si o víkendu bobříka odvahy a v jeden den zkouknul Marvelovku Ant-Man a Wasp a právě taneční Break. No a víte, co mají filmy o valčíku a superhrdinech společného? Všechny mají podobné schéma, podobnou zápletku, podobné hrdiny…podobně mne nudí. Viděli jste už nějakou romantiku, lomeno drama, lomeno tanec: Pokud Ano, tak už dopředu víte, na čem budete i tomto případě. Možná jenom, že Break je lehce dospělejší a zemí původu mu je Francie...ale jinak pata, špička, klišé, špička.(29.4.2019)

• fafejt001

JOOO, taneček v malé hospůdce , po dramatickém úvodu na lanech , překvapil . A pak už to šlo , tak nějak podle osvědčeného schématu . Taneční ,,souboje " , v podivném sklepení , opravdu podařené - perfekto . Škoda , že to bylo téměř všechno vydařené, jen v této části filmu . Jinak bych dal za * * * . Takhle jen * a půl . OPRAVDU VELKÁ ŠKODA nevyužitých výborných tanečníků během celého filmu .(1.6.2019)