Když muž miluje ženu

• USA When a Man Loves a Woman (více)
Ukázka z filmu

Když se jednoho dne vrátí Mike domů, musí se postarat o děti, protože jeho žena Alice není doma. Přijde pozdě v noci a je hodně opilá. Stěžuje si, že je toho na ni moc. Mike ji uklidní a rozhodne se, že si udělají dovolenou v horách. Tam je Alice každý večer opilá, a nejinak je tomu po návratu domů. Jednoho dne to s pitím přežene a skončí v nemocnici. Slíbí Mikeovi, že se půjde léčit a prosí ho, aby ji neopouštěl. Mike se snaží zvládnout svou práci, domácnost i výchovu dětí. Když se žena vrátí z léčení, chovají se sice k sobě s Mikem vlídně, ale nedokáží překonat podivný ostych. Alici navíc vadí Mikeova až příliš úzkostlivá péče. Při návštěvě rodinného poradce vyjde najevo, že jejich vztah je hluboce narušený. Situace v rodině se zhoršuje a tak se manželé na čas rozhodnou žít odděleně... (TV Nova)

Ukázka z filmu

Falcor

Toto není jen romantický film, i když tam hrají, a dobře, nádherná žena často obsazovaná do romantických filmů a charismatický fešák, zde i ideální vzor otcovství. Je to o silné lásce bez silných kýčovitě umělých záběrů a o odhodlání a vytrvalosti v boji o tu lásku, což nemusí být snadné ani v běžném životě, v normálním prostředí, s každodenními starostmi a povinnostmi, jaké může řešit každý druhý člověk třeba celý život. ()

Chrustyn

Popravdě jsem čekal typickou romantiku formátu Meg Ryan,ale překvapivě se mi dostalo něco jiného. Slušné drama o ženě závislé na alkoholu a síle lásky jejího manžela, který s ní drží v dobrém i zlém. Bohužel právě Meg Ryan je hlavním záporem filmu, protože jí tato poloha vůbec nesvědčí a na rozdíl od Andyho Garcii je absolutně nepřesvědčivá. ()

michellerih

Celkem zajímavý a originální příběh. První polovina je především drama, kde Andy Garcia získá pozornost svým talentem a Mag Ryan je skvělá Mag "s pár promile v krvi". Některé scény jsou přímo úžasné. Zvlášť ty momenty, kdy si Alice uvědomí, kam až nechává závislost dojít...Škoda jen té poslední třetiny, která se mi líbila už jen jako romantickému snílku a ne objektivnímu divákovi, který hodnotí kvalitu. Jako by celý potenciál filmu hodila z okna. Ačkoliv chápu, že chtěli uchlácholit diváka po všech peripetiích, je to škoda. Dobrý konec přece může být i bez amerických kýčů a předvídatelných závěrů. Přesto za nápad, Andyho a ony scény na začátku musím dát 4 *. ()

MartinNDL

Film postavený na dvou (vlastně na třech) hereckých výkonech. Meg Ryan přesvědčivě ukazuje, jak alkohol dokáže zničit život jí samé i lidí v jejím okolí. A výborný Andy Garcia všem zkazí náladu, když zjistíte, že být dokonalý manžel někdy nestačí. Vše je perfektně podpořené výkonem dnes již poměrně milé a hezké ženy, tehdy však malé holčičky Tiny Majorino, což je to děcko z Vodního světa. Škoda, že dneska už moc nehraje. Bohužel je film místy nudný a zbytečně natahovaný. Nakonec se ale citlivé duše dočkají slz, tak mu tu délku odpusťme. ()

Malarkey

Milý a neurážlivý film, u kterého přesně vím, proč jsem o něm v devadesátých letech ve videopůjčovně nevěděl. Nebyl vlastně důvod a herecké výkony Andyho a Meg to rozhodně nezachraňují k lepším filmovým zážitkům. Ale pokud jste emotivní a oceníte dobré lidi, tak si vztah těchto dvou v tomto filmu jistě užijete. ()

• Natáčení probíhalo od 17. května do 8. srpna 1993 v Los Angeles, San Francisku (USA) a také v Mexiku. (ČSFD)
  • Mae Whitman v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)