Když muž miluje ženu

When a Man Loves a Woman

Keď muž miluje ženu

Drama / Romantický

USA, 1994, 126 min

Když muž miluje ženu a když žena miluje flašku, hned je zaděláno na slzopudný doják s dobrými herci a hezkou hudbou. Pokud právě máte náladu nechat se dojmout, pro slzy nevidět chyby ('sím, 'sím, kde se prodávají takhle dokonalí manželé? jednoho Garciu bych si objednala) a vaše nervy i žaludek unesou pateticky kýčovitý závěr, pak směle do toho. Já jsem si včera dala repete po letech a jakkoliv jsem od té doby podstatně cyničtější čůza, to téma se mě prostě úzce dotýká. Až příliš často a příliš zblízka jsem měla (a bohužel stále mám) příležitost sledovat, co alkohol s lidmi dělá, jaké vyrábí agresivní zrůdy či hnusné trosky, co postrádají veškeré zábrany a nejsou schopny ovládat ani vlastní vyměšování. Moralizování filmu mi tím pádem v nejmenším nevadí a kdyby všechny lihovary a pivovary exlopodovaly, implodovaly nebo vyschly, tak bych se snad samou radostí ožrala! 71%(18.2.2011)

Film postavený na dvou (vlastně na třech) hereckých výkonech. Meg Ryan přesvědčivě ukazuje, jak alkohol dokáže zničit život jí samé i lidí v jejím okolí. A výborný Andy Garcia všem zkazí náladu, když zjistíte, že být dokonalý manžel někdy nestačí. Vše je perfektně podpořené výkonem dnes již poměrně milé a hezké ženy, tehdy však malé holčičky Tiny Majorino, což je to děcko z Vodního světa. Škoda, že dneska už moc nehraje. Bohužel je film místy nudný a zbytečně natahovaný. Nakonec se ale citlivé duše dočkají slz, tak mu tu délku odpusťme.(14.2.2006)

• Pepinec

Klika, že nevznikla dvojka s názvem Když žena miluje muže, protože film o alkoholismu, kde se víc mluví než pije, je zábavný asi jako akčňák o Mírových sborech. Všude se tu válí tolik romantiky, tolerance a omluv, až by si z jeden myslel, že být alkoholik je docela príma koníček. Chtěl bych mít tak hodné kamarády, jak hodný má tenhle film scénář. Klady hledejte ve výkonech dětí, modrých očí Meg Ryan, něco tvrdšího pro zmírnění praštěné metráže zase určitě najdete v lednici. To je vlastně asi jediné místo na světě, kde Alice neměla schovanou flašku.(17.3.2017)

Toto není jen romantický film, i když tam hrají, a dobře, nádherná žena často obsazovaná do romantických filmů a charismatický fešák, zde i ideální vzor otcovství. Je to o silné lásce bez silných kýčovitě umělých záběrů a o odhodlání a vytrvalosti v boji o tu lásku, což nemusí být snadné ani v běžném životě, v normálním prostředí, s každodenními starostmi a povinnostmi, jaké může řešit každý druhý člověk třeba celý život.(3.10.2005)

Nejsem fanouškem romantických příběhů. Tento je ale hlavně o problémech s alkoholem a o jejich vlivu na život rodiny. Meg Ryan hraje alkoholičku věrně, Andy Garcia je sice okouzlující, ale na můj vkus až příliš chápavý a dlouho vyrovnaný partner. Velmi optimistickým koncům taky nerada věřím, zvláště pokud se jedná o tuto závislost. U tohoto filmu je ale vlastně konec otevřený.(22.6.2010)

• - Mae Whitman v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)