Když muž miluje ženu

When a Man Loves a Woman

Keď muž miluje ženu

Drama / Romantický

USA, 1994, 126 min

Nejsem fanouškem romantických příběhů. Tento je ale hlavně o problémech s alkoholem a o jejich vlivu na život rodiny. Meg Ryan hraje alkoholičku věrně, Andy Garcia je sice okouzlující, ale na můj vkus až příliš chápavý a dlouho vyrovnaný partner. Velmi optimistickým koncům taky nerada věřím, zvláště pokud se jedná o tuto závislost. U tohoto filmu je ale vlastně konec otevřený.(22.6.2010)

Jak to bylo, když Bart volal do baru Vočkovi? „Je tam, prosím vás, nějaký Al, příjmením Koholik..?“ Je to prosté. On miluje ženu, ona miluje flašku, s drobnými peripetiemi nakonec vše vyřeší a zlo závislosti odjede antabusem. Je vždycky dobré, když film vyvolá nějaké emoce, ať už jsou jakékoliv a mě třeba neskutečně rozčilovala postava Meg Ryan, která v přítomnosti dětí chlemtá jak duha z Divotvorného hrnce, chová se neskutečně sobecky a přitom všem obviňuje svého manžela A.Garciu, který by měl obdržet Nobelovu cenu za toleranci a při jehož zamilovaném pohledu počnou jabloně pučit i uprostřed tuhé zimy. Vím, měla to ve scénáři, ale k čemu to bylo, když vše stejně popřelo společné sypání si popele na hlavu v samotném konci. Krom přemrštěné stopáže mně tak nejvíc kazilo dojem právě to všudypřítomné klišé a jak se praví v jedné reklamě, to pak dále (v hollywoodské produkci) destilujeme. A destilujeme. A destilujeme. A destilujeme.. Apropo, na devítileté dítě neuvěřitelně přirozený herecký výkon od T.Majorino v roli Greenovic starší dcery - místy předčila i svoji hodně přeceňovanou filmovou maminku..(18.2.2011)

Popravdě jsem čekal typickou romantiku formátu Meg Ryan,ale překvapivě se mi dostalo něco jiného. Slušné drama o ženě závislé na alkoholu a síle lásky jejího manžela, který s ní drží v dobrém i zlém. Bohužel právě Meg Ryan je hlavním záporem filmu, protože jí tato poloha vůbec nesvědčí a na rozdíl od Andyho Garcii je absolutně nepřesvědčivá.(18.1.2015)

• petaspur

Když Michael miluje svou ženu Alici, tak asi něco není v pořádku. Alice se totiž raději než se svým manželem a dětmi mazlí s láhví alkoholu. Když však muž miluje svou ženu, tak se v době jejího léčení postará o děti i domácnost. Když se pak za odměnu dozví, že své manželce nedává životní prostor, čímž vlastně způsobil její náklonnost k chlastu, tak zahanbeně odchází. Je jisté, že se zase vrátí, protože ji miluje, ale mne již v době vysílání tohoto velkoláskového nesmyslu před obrazovkou nikdo nenajde.(13.12.2008)

Meno rezisera nepoznam, a filmy s alkoholickou tematikou su vacsinou o tom, ze pije v rodine chlap, a to nasledne nici zensku aj s detmi. Tuna je to naopak, pije zenska - Meg Ryan - a nici to chlapa Andy Garciu + deti. Dobre je podana tematika alkoholizmu, akurat trochu zamrzi absencia dovodov, preco zenska zacala chlastat. Filmove spracovanie je dost roztahane a nudne akurat obcasne pokusy meg Ryan ukazat svetu, ze je charakterova herecka su fajn. Ellen Burstyn /Exorcist/ na urovni. 56 %(11.4.2015)

• - Mae Whitman v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)