Agent Camarena zjišťuje stále více informací o tom, jak to chodí v oblasti Guadalajary a pokouší se o vlastní vyšetřování. Félix Gallardo se mezitím snaží o sloučení všech narcobaronů do jednoho monopolu, což mu ale komplikuje jeho vlastní boss Pedro Avilés... Na začátku dílu sledujeme agenty DEA s Kikim, kteří nalézají sklad marihuany a zabavují ji – Kiki zjišťuje, že jsou ale drogy nastrčené, jako každý měsíc. Zabavování drog z povzdáli sleduje velitel. V komplexu budov jsou nalezena těla – jedním z nich je Naranjo, agenti usuzují, že se do oblasti přesouvá někdo jiný, místo Naranjových. Po znělce vypravěč představuje nový druh marihuany (Rafův). Raf, který na její pěstování dohlíží zjišťuje, že tráva pomalu, kvůli pouštnímu podloží, umírá. Volá mu Miguel a baví se spolu o nedostatku vody, který má Raf rychle vyřešit. Poté Miguel nasedá do malého letadla s donem Netem. Vypravěč se pozastavuje nad ambiciózními představami Miguela a vysvětluje systém Plaza – systém prodeje drog před kartely. Kiki doprovází svou těhotnou ženu k lékaři, cestou domů Kiki vidí velitele a vydává se ho sledovat. Doma si poté půjčuje od syna dalekohled. Raf přichází s 2 muži na geologickou fakultu, kde vyčítá profesorovi, který mu radil s umístěním plantáže, že jeho tráva umírá. Kiki sleduje místo, kam předtím sledoval velitele. Miguel s Netem se setkávají s muži, kterým Miguel představuje svůj plán na monopol v prodeji trávy. Pablo Acosta se zdráhá spolupracovat kvůli šéfovi Miguela – Pedro Avilésovi, nechce s ním obchodovat. Miguel se snaží Pabla přesvědčit tím, že se za Avilése omlouvá, ale lže, Neto se bojí následků. Kiki stále sleduje lokalitu a pořizuje záznamy. Miguel se s řidičem baví o plantáži a řidič navrhuje používat v přepravě trávy letadla. Vypravěč vysvětluje, jak chtěl Miguel sjednotit všechny vůdce jednotlivých plaz. Miguel poté mluví s šéfem, chce, aby ředitel federálního úřadu pro bezpečnost (DFS) přišel na setkání s vůdci plaz v Guadalajaře. Vypravěč vypráví o DFS a její historii. Raf vyslýchá na plantáži profesora, ten radí dál kopat, poté spolu jdou hledat vodu. Kiki informuje svého šéfa o svém sledování a jeho výsledcích. Kiki chce udeřit na překupníky, šéf souhlasí. Kiki se šéfem míří k policii, aby požádali o podporu. Poté všichni míří na zátah. Kiki otevírá jedno z nákladních aut, ale to je plné trubek. Akce selhala. Na plantáži muži dál kopají díry. Miguel míří na setkání s mužem, který se stará o přepravu a baví se spolu o podmínkách spolupráce. Poté se Miguel setkává v baru s Isabellou, ta mu představuje Falcona, s kterým se baví o možnostech přepravy. Miguel Falcona přesvědčuje k souhlasu. Kiki se další den opět vrací na místo sledování a následuje náklaďák, který z objektu vyjel. Raf používá při kopání dynamit a konečně objevuje vodu. Kiki sleduje náklaďák, ale pomalu mu dochází palivo. Miguel se setkává s Pedrem, přesvědčuje ho, aby se smířil s Acostou. Poté probíhá setkání všech vůdců plaz a účastní se i DFS. Setkání probíhá hladce, Miguelovi se dostává ale více uznání, než by se Pedrovi líbilo. Pedro poté slovně útočí na Acostu, chce ho vyloučit. Jeho vyloučení ale spustí řetězovou reakci a odcházejí i ostatní. Kiki stále sleduje náklaďák, když mu dojde palivo, pokračuje pěšky. Miguel dává Netovi svůj řetízek, aby ho předal jeho ženě a míří k Pedrovi se kterým odjíždí „na smrt“. Žádá Pedra, aby jeho rodině řekl, kde ho pohřbí. Auto ale zastavuje policie. Na místo přijíždí i ředitel DFS v doprovodu Neta a zabíjí Pedra a jeho muže. Za svého společníka chce Miguela. Kiki stále jde, když ho míjí kolona vozidel s mnoha lidmi, kteří mají pytle přes hlavu. Tím díl končí. (TV Prima)

Kaka

Druhá epizoda nabízí vrcholnou scénu valné hromady, jinak to má typické proporce dvojky. Pokračuje v načrtnutých linkách z ůvodní partie a dále je prohlubuje. Logicky to ztrácí moment překvapení, na druhou stranu může výrazněji pomoci k posunu celou sérií kupředu. Určitě se na tom podílí i nadherné leporelo dobových obrazů Mexika, kterými je druhý díl prošpikovaný podobně jako ten první. ()

MrEddie

Už se nám to začíná rozjíždět. Miguel chce rozjet velkou akci a dohodnout se se všemi Bossy v Mexiku. Kiki poznává jak je mexická policie totálně zkorumpovaná a amíci fungují spíše jako dohled nad situací, která je a bude neřešitelná. Druhá epizoda je podstatně lepší. Začínají se rýsovat postavy a charaktery. Začíná to mít náboj, ale pořád to nemá na původní Narcos. Tři hvězdičky je málo a čtyři moc. Takže 3 a půl. ()

Loki_Six

"Life 101. All plants, even marijuana, exist to make seeds. But sinsemilla flips that on its head. Starts with a female plant that flowers without ever being pollinated. Kind of like the immaculate conception. But instead of baby Jesus, you get bigger buds, packing more THC, making it the gold standard of Mexican dope. But cross-pollination can ruin an entire crop, so growing it outside is impossible unless you're in the middle of a desert, which presents its own challenges 'cause it's a fucking desert." ()

Frajer42

Tak seznámení s postavami bychom měli za sebou a konečně se nám začaly rozmisťovat figurky po drogové šachovnici. Hrací pole vypadá určitě zajímavě a cítím v kostech, že toto mexické pokračování by nemuselo být průser. Trošku mě mrzí, že jsem doposud k žádné postavě nijak nepřilnul. Slušný díl. Závěrečná zradička byla malinko očekávaná vzhledem k předchozím událostem, ale líbila se mi. Hezky se nám to rozjíždí. ()

• Písnička, která hraje v 19. minutě, je „El Mariachi“ od Loli Beltrán. Ve 29. minutě hraje „Yuriria De Mis Amores“ od Gabriela Allendeho. Ve 31. minutě hraje „Baker Street“ od Gerry Raffertyho. Ve 35. minutě hraje „Hold The Line“ od Toto. (Duoscop)