Odvážný plán Miguela Ángela Félixe Gallarda je skutečností a vydělává desítky milionů dolarů týdně. Udržet ale dlouhodobě rovnováhu mezi tolika spojenci nebude snadné a Miguel brzy zjistí, že některé členy bude muset usměrnit... Na začátku dílu Rafa kupuje obrovskou vilu- Miguelova „narko unie“ po spojení plaz konečně funguje a ze všech jsou rázem boháči. Skupují, co mohou, pod palcem mají i policii. Vydělávají 30 milionů dolarů týdně- jen jejich parta z Sinaloy. Kiki Camarena iniciuje přelety nad severní pouští, po měsících čekání očekává důkaz něčeho velkého. Bohužel snímky jsou neprůkazné a on má podezření, že je vše zkorumpované. Kolegové mu ale nevěří- tak velké spojenectví je podle nich nereálné. Miguel vybavuje honosné sídlo- hotel, aby se vešlo co nejvíce hostů, a baví se s guvernérem Celisim, který přivedl další 3 guvernéry. Chystá oslavu pro jeho syna, byznys prý proberou později, teď si mají užívat pohoštění jako doma. Don Neto volá Miguelovi- policie zabila jejich přepravce Víctora Molinu a jeho muže. Arellana-Félixovi se chtějí pomstít a hrozí tak problémy s DFS. Kikiho čeká grilování přáteli, jsou to ale kolegové z práce- policisté (DEA), kterým vytýkal pasivitu. Atmosféra je tedy hustá, navíc Kiki stále přemýšlí nad kartelem, a tak se nikterak nebaví. Miguela na cestě autem staví policie, z civilního vozu ale vystupuje muž, který ho vede za svým šéfem. Probírají smrt Víctora Moliny, a Miguel připomíná, že aby celek fungoval, nemohou jen tak někoho zlikvidovat. V tak velkém spojenectví je každý někoho známým. Muž ho uklidňuje a dává mu odznak agenta, se kterým bude mít všude dveře otevřené. Zároveň se ale dozvídá, že ho brzy čeká jakýsi úkol pro známého- něco přepravit. Rafa se baví v klubu, kde se všimne mladých studentek. Ty si ho pamatují, jak vpadnul na univerzitu. Neuspěje u nich, ale trápit ho to nemusí. Jde s kamarády popíjet dál. Další den Miguel pořádá oslavu pro guvernérova syna, který se oženil. Guvernér Celis zde promluví a později probírají mezi čtyřma očima problém v podobě policisty Nava. Toho má prý Miguel dostat pod tlak pomocí peněz- Nava je potřebuje víc, než dává najevo. Kikiho kolega se vyptává kamaráda na letišti kvůli leteckým snímkům, on podle kódu pozná, že jsou od něj, ale že jsou rok staré! Kikiho bláznivá teorie tedy může být reálná. Stále neklidný Kiki jede večer k silnici, kde viděl eskorty lidí, ukrytý ve voze čeká, jestli se někdo neobjeví. V noci se přidá za kolonu vozů, kterou sleduje až k jakémusi městečku. Tam vystupují lidé s kuklami, možná noví dělníci na plantáže? Jde do baru, aby zjistil více, ale neuspěje. Ve městě přenocuje, a tak volá ženě, aby nečekala. Brzy se objevují další vozy- zjevně nábor lidí. Kiki neváhá a nastupuje s ostatními, muž z baru se ho zastane, když poznají nováčka. V autobuse si bere kápi a jede s ostatními. V cíli se před ním rozkládá tak obrovská plantáž, že její konec je kdesi v nedohlednu. Prý jsou nyní na její severní straně. Jeho kolega prověřuje letecké fotografie, resp. nařízení, které někdo musel úmyslně zpackat. Ministerstvo i vláda tvrdí, že je vše v pořádku. Dostává ale jasné varování, že by měl dát od případu ruce pryč. Kiki sklízí a vyptává se, problém nastává, když se objeví (velitel) El Azul. Ten ho zahlédne a vydá se za ním, naštěstí má Kiki po práci a splyne v autobusu s kápí. Jakmile vystoupí v městečku, ihned volá na DEA, tam ho také sháněli- žena má kontrakce a je v porodnici! Miguel a všichni důležití jsou na večírku, jsou tu desítky lidí, možná stovky. Miguel jde za Navou, kterého uchrání před pomstychtivými muži. Pomstu již prý sám zajistil. Navu také upozorňuje, že se úplatek snížil a pokud má problém, nemusí dostávat nic. Ten to sice nese nelibě, ale nic jiného mu nezbývá. Navíc má vzkázat šéfovi, ať žádné služby od Miguela nečeká. Situace je tak vyřešena a večírek pokračuje Miguelovým a guvernérovým proslovem. Na večírku je i studentka, u které Rafa neuspěl, tentokrát v novém oblečení zaboduje. Miguelovi trochu pokazí radost sám guvernér, který chce nemalé pravidelné úplatky pro sebe i další tři guvernéry. Vše je jenom byznys. (TV Prima)

Frajer42

Mírný dějový skok ději velmi prospěl. Pouštní travička už se dočkala sklizně a mexický Pablo Escobar se nám začal hezky vybarvovat. Dokonce už jsem si zvykl i na čmouda Peñu. Věřím, že tímto dílem byl odstartován hon narkobaronů, jak jsme zvyklí z předešlých sérií. Kvalitní epizoda. ()

Kaka

Trojka začíná postupně více a více rozvětvovat příběh, přičemž x dalších sekundárních postav se postupně zapojuje do hry. Zároveň velmi hbitě a dynamicky poodkrývá složitost a komplexnost s jakou byl celý tento megalomanský obchod s drogami vytvořen a zdatně ukazuje provázanost jednotlivých figur a departmentů na pomyslné šachovnici, potažmo problémy které vyvstávají při interakci mnohdy nesourodých postav a roztodivných charakterů. Hlavní prim samozřejmě jako vždy hrají rivalita a peníze. ()

MrEddie

Všude se točí prachy a s nimi korupce. Kiki nesnáší to nic nedělání a na vlastní pěst se nechá zaměstnat na marihuanových plantážích. Korupce a spousta prachů má však jeden problém...Ne každý ho unese. A to je také problém seriálu Narcos - Mexico. Všichni zde mají své ego a své bratrance.Takže se zabíjí navzájem. Postavy jsou nepřehledné a každý si pod vlivem ega dělá co chce. Proto jsou Narcos s Escobarem o dvě třídy lepší. Pablo měl vše pod kontrolou a kromě policie a FDA měl jednoho úhlavního nepřítele. V originálních Narcos je policie a vládní činitelé také zkorumpováni, ale ne do takové míry jako mexická policie. Kikiho účast na pátrání nemá žádný efekt, protože se jeho nadřízení řídí heslem "Podívej se my jsme tady hosti a místním se nelíbí, když se jim hrabeme v kredenci": Tři hvězdy. ()

• Písnička, která hraje na diskotéce, je „Pop Muzik“ od M. Ve 31. minutě hraje „Dame Amor“ od Chila Escobeda. Z jukeboxu hraje „Presente Y Pasado“ od Chila Escobeda. (Duoscop)
  • Jeden z ozbrojenců střežících marihuanové pole má ve výzbroji „praotce“ všech útočných pušek – německou útočnou pušku Sturmgewehr (StG) 44. Sturmgewehr byl zaveden do výzbroje německé armády během roku 1943 a vyráběl se až do konce II. světové války. Ve službě byl až do začátku 60. let u východoněmecké Volkspolizei. (dickens)