Miguel Ángel Félix Gallardo a jeho kartel jsou v hledáčku DEA. Je sice opatrný, ale Rafa svou lehkovážností způsobí nečekané problémy, které se změní v boj o holý život. Ochrání Miguel raději rodinu, nebo své společníky a fungující byznys...? Díl začíná falešným přepadením rodiny Rafovy přítelkyně Sofíe, jak se ukáže, to ona s Rafou vymysleli plán, během něhož je ona unesena. Miguel si nadále užívá úspěch, ale musí být stále obezřetný. Kiki s kolegy z DEA jsou mu na stopě, zatím zjišťují co nejvíce informací o jeho drogovém kartelu. Protože se jim Miguel dokáže vyhýbat, sledují „menší ryby“. Za Miguelem však přichází El Azul, chce Rafu, který naštval nesprávné lidi. Otec jeho přítelkyně je ministr školství a člen PRI (jacísi povstalci), a protože zjistil, že byl za únosem dcery, chce se pomstít. Miguel tak má dilema, zda chránit obchod nebo Rafu, jede za ním, aby si promluvili. Vysvětluje mu, co způsobil, a že by se měl přihlásit. Jdou po něm lidé, kteří jsou rozhodnuti ho zabít. Sám ho ale neudá a říká, že by si měl sbalit. Miguel se vrací na hotel, kde je u jeho ženy a dětí Nava, hledající Rafu. Miguel ho žádá, aby svému šéfovi řekl, že nakonec onu laskavost udělá, jen ať stáhne své muže. Město je totiž střežené a byli posláni nejlepší lovci z Mexiko City! Nava mu nic negarantuje a navíc chce, aby se „laskavosti“ účastnil osobně. K veliteli zásahu se přidává DEA- Kiki a kolegové, jedou k Rafovi do vily, ale on tam není. Prošli prý už všechny jeho domy či byty, ale možná pláchnul ze země. Kiki říká, že má informátora, zkusí štěstí u něj. Miguel zatím letí s pilotem pro jakousi zásilku, neví zatím, co a kam mají přepravit. Rafu zatím odváží Don Neto do odlehlého domu, kde se ukryje. Má být nenápadný a rozhodně nikam nevolat. Miguel s pilotem jsou na místě, muži jim nosí bedny do letadla- zřejmě kokain. Poté dostávají mapku, čeká je cesta do Nikaraguy! Kiki bere velitele za informátorem Javim, toho nejprve přesvědčují penězi, ale když tvrdí, že nic neví, dostane co proto. Nakonec skutečně spustí, ví ale jen čtvrť. Kiki muži vyčítá, že teď už je mu Javi k ničemu- mohlo to jít po dobrém. Brzy projíždí onu čtvrť, je tu ale spousta domů. Kikiho napadá, že by napíchli telefon Rafovy přítelkyně a až jí Rafa zavolá, najdou ho tak. Miguel je brzy se zásilkou v cíli- kdesi v Nikarague. S pilotem vezli ještě jednoho muže, ten hned po přistání pláchnul. Objevuje se několik ozbrojených mužů a Miguel říká, kdo je se zásilkou poslal. Potřebuje telefon, místo toho ale dostane kápi na hlavu a i s pilotem jsou odvlečeni. Rafa se sjíždí s Donem Netem, ten pak odchází pro pivo a on toho využívá, aby přítelkyni zavolal. Kamarádi ho marně odrazují. Kiki a velitel jsou zatím u souseda, který dělá u telefonních linek. Ten souhlasí, že jim pomůže. Don Neto se vrací s pivem, jenže je úplně na mol. Po cestě bourá a policista na hlídce je přitom s vozem přímo za ním. Zadrží ho, Kiki a velitel zatím získávají přesnou adresu, odkud se volalo do ministrovy vily. Miguel je svázaný, muž ho vyslýchá a chce vědět, kdo ho poslal a kdo všechno o jeho cestě ví. Miguel odpovídá, že Nava, jemu jméno zřejmě nic neříká. Miguela několikrát udeří, poté zřejmě zabije jeho pilota- je slyšet výstřel. DEA a celá jednotka lovců míří za Rafou, blíží se k domu. U Miguela se konečně objevuje muž, který věznitele zastaví a jeho osvobodí. Volají Navovi (nejspíše), který překvapivě dodrží slovo. Muži před Rafovým domem náhle dostávají pokyn se stáhnout a to také udělají. Kiki však neuposlechne a jde až k domu, kde vidí Rafu. Je vzteky bez sebe, když musí akci zrušit. Také Don Neto se dostává domů, kam ho zaveze policista. On je už při smyslech a chce po něm, aby ho zítra ráno vyzvedl- potřebuje šoféra. Miguel sleduje vykládku zboží- kokainu. Jeho pilot je naštěstí naživu, i když také zbitý. Kiki se doma baví s ženou, práce mu ovlivňuje soukromý život- je otrávený, i když je znovu otcem a jsou zrovna Vánoce. Miguel je konečně doma, kde na něj čeká Nava. V podstatě se mu vysmívá, a říká, že to byla lekce, aby si uvědomil, jak věci fungují. Miguel pak s Netem a Rafou řeší, jestli Navu raději nezabít… (TV Prima)

Frajer42

Moc se mi dosavadní vývoj zatím líbí. Samozřejmě to nemá až takový náboj jako Narcos z Kolumbie, nicméně je na co koukat. Tato epizodka nás blíže seznámí s tím, co se stane, když necháte alkholika a retarda o samotě. Asi zatím nejlepší epizoda, která nám dokonale ukázala, kterak v Mexiku fungovaly vládnoucí složky a jak mile byly napojeny na podsvětí. Nádherná ukázka světa s absencí spravedlnosti, kde pouze peníze udávají tempo a určují chod hry. Lepší 4 kousky. Ke všemu opálený Peña začíná být kurevsky kůl. ()

Ozzy2

Syn říkal, že se to rozjede od 5. dílu, zatím nuda a otrava k posrání, stále přibývají nové postavy a neděke se tam vůbec nic.Kromě naprosto stupidních a nepravděpodobných záplatek,.Ve srovnání s lidmi z Narcos jsou tohle špíny bez jakéhokoliv respektu, každý si tam s nimi vytírá prdel. a představitel Félixe se na tu roli absolutně nehodí, je to ukňouranej slaboch.No a Rafa..dokud ho nezastřelí, bude dělat problémy, je to primitivní kokot bez jakéhokoliv smyslu pro obchod. ()

muti

Úžasné nadupana epizóda kde sa stane snáď všetko. V úvode je Miguel opísaný ako ten nad všetkým, ktorý nemá ani vlas na krivo, ku koncu je rád že nemá v nohaviciach praženicu. Karta sa strašne otáča ked ide robiť biznis svojho života a vôbec sa mu to nepáči. Z kráľa je za temnými hranicami Nikto a čoskoro si môže počítať rebrá. V temnej džungli nastáva brutálny plot twist serie, keď vidíme v čom lietajú veľké ryby, ktoré riadia operácie z temnoty. Čo je v porovnaní s tým nejaký Rafa? Nič, len idiot mysliaci vtákom, čo pritiahne neželanu pozornosť sťa magnet. Miguel je však ambiciózny mastermind, ktorý na hrane života vidí nové príležitosti a plány na zajtrajší biznis svojho života. ()

MrEddie

Každá mafie má idiota, který může všechno posrat nebo posere. V gangu Felixe to je Rafa, Unese na vánoce dceru vlivného politika a nasere tím hodně lidí. Půl Mexika hledá Rafu. Kiki je stále víc frustrovaný z práce zdejší policie. Zatím nejlepší epizoda celé série. Líbí se mi také využití popové hudby 80.let. ()