Reklama

Reklama

Narcos: Mexiko - Série 2

(série)
Drama / Krimi / Thriller
USA, 2020, 9 h 37 min (Minutáž: 46–66 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Hrají:

Mayra Hermosillo, Diego Luna, Clark Freeman, Teresa Ruiz, Omar Ayala, Sebastián Buitrón, Miguel Rodarte, José María Yazpik, Alejandro Edda, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Ilegální obchod s drogami v Mexiku kvete. Inteligentní a neústupný drogový baron Félix Gallardo (Diego Luna), který je šéfem ambiciózního kartelu Guadalajara, však musí čelit potížím. Americká protidrogová agentura DEA chce pomstít brutální vraždu jednoho ze svých lidí a úzce spolupracuje s mexickou federální policií. Cílem je zastavit Gallarda i jeho nemilosrdné společníky a zničit kartel jednou provždy. Jenže vazby pašeráků drog sahají do nejvyšších vrstev společnosti. A jako by to nestačilo, Gallardo musí řešit nejen následky svých zločinů, ale i vzrůstající nespokojenost a rivalitu v řadách vlastní organizace. Kdo uspěje, přežije a zbohatne. Kdo ne, zemře v bolestech… Pokračování drsného amerického seriálu Narcos: Mexiko přináší deset nových napínavých epizod znovu inspirovaných skutečnými událostmi. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

movie 

všechny recenze uživatele

Osobně si nedokážu vybavit další filmové dílo, které tak dokonale zachycuje zmar a deziluzi z Reaganovy války proti drogám. Zatímco první série na mě působila poněkud rozstřeleně a nekonzistentně, druhá série, ve které se režijní tým zúžil na klíčové osoby Baiz, Escalante a Said, působí jako kompaktní dílo s velice vyváženým tempem a jen lehce dávkovanou intenzitou závislosti. To vše spíše v oparu jihoamerické artové kinematografie, nežli s dýmem hollywoodské thrillerové akce, díky které mohla původní série Narcos působit spíše jako akční pohádka. Tvůrci Narcos: Mexico raději nechávají divácké nadšení z řízné akce opakovaně uhasínat a topit v neúspěších jejich představitelů. Jedním z nich je opět typově skvěle vybraný agent DEA Walt (Scoot McNairy), který podobně jako jeho předchůdce Camarena (Michael Pena) působí spíš nedůvěryhodně. Když se v jedné z finálních epizod nechá se svojí skupinou vlákat do léčky, dojde na konfrontaci s jeho protějškem z mexických federáles na nočním zhasnutém letišti (která záměrně upomene na legendární scénu z filmu HEAT), ta ale nekončí vypjatou emotivní scénou, ale zbabělým útěkem (“Běž dokud je neuslyšíš mluvit anglicky.”). Ostatně étosem celé série Narcos je skutečnost, že úspěch tradičně nepřichází ze spoda, je ale vždy diktován z vrchu, což platí na obou stranách barikády. Výjimečně to ale neplatí v případě seriálu samotného, jehož druhá série je cílevědomou a dokonale zvládnutou podívanou. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Není to tak úderné jako Narcos, ale pořád velká paráda. První řada nám představila vznik Mexického Kartelu a druhá řada nám ukazuje následující pád. Úvahy, filosofie a dialogy jsou velmi působivé, akce je o něco méně, ale když na ní přišlo, tak byla solidní a libilo se mi jak strhující a napínavé dokážou být pouhé rozhovory především mezi Felixem a Pachem. Platit zlatem budu nejspíš až ve třetí sezóně, která má podle všeho zajímavě našlápnuto. 8/10. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trochu slabší a méně úderné než jednička, ale závěr to staví do zajímavého můstku mezi jedničkou a trojkou. Tedy něčím, co Felix grandiózně započal, aby se to ve trojce (pravděpodobně) utrhlo ze řetězu. Luna je opět famózní a scénáristé se nebojí srozumitelně a jasně ukázat i několik čistých chyb, kterých se jinak velký drogový budovatel a byznysový vizionář Gallardo dopustil. Trojka v očekávání. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

De facto pátá řada Narcos vygradovala určitě lépe než předchozí (tedy první Mexiko), poslední dva díly jsou naprosto top. Kvůli spoilerům se do toho úplně pouštět nechci, ale ta šablona seriálu je hodně podobná prvním dvěma řadám původního Narcos a některé postavy mi v další řadě (opět poslední?) budou zkrátka chybět. Patrně se to bude nebezpečně blížit Breaking Bad, ale věřím, že tvůrci najdou svou cestu a bude to zase ještě o chlup lepší. Tentokrát ten pětikvalt utekl jenom proto, že jsem neměl touhu seroš zkonzumovat alespoň během měsíce, ale trvalo mi to tři. Diego Luna si to skvěle dává, jde z něj strach i respekt a hned mi ten jeho plánovaný Star Wars seriál dává větší smysl, on tam bude opět perfektní...8/10 ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak ako v prípade prvej mexikánskej série nešlo o bombastickú jazdu, za aké považujem Narcos 1-3. Aj tak ale skvelo vykreslila dianie v mexickom drogom podsvetí a ich napojenie na Kolumbiu, z ktorého ma zakaždým potešili dialógy medzi Pachom a Félixom. V druhej sérii som si tiež obľúbil Pabla Acostu, ale aj viacero ďalších vedľajších postáv, ako napríklad Benjamína a Chapa. Akčných scén bolo v jednotlivých epizódach pomenej, ale keď už na ne prišlo, stáli za to. Záverečný Félixov monológ v štýle veštenia nadchádzajúcej budúcnosti v plazách považujem za skvelú bodku za druhou sériou. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (16)

  • Na začátku epizody hraje „Juan N Guerra“ od Los Jilgueros Del Pico Real. (Duoscop)
  • Na začátku epizody hraje „In The City“ od Eagles a po ní následuje „The Queen“ od Big Ella. (Duoscop)
  • Na oslavě hraje „Smalltown Boy“ od Bronski Beat. Když schází Félix (Diego Luna) po schodech, tak hraje „Edge Of Seventeen“ od Stevie Nicks. (Duoscop)

Reklama

Reklama