Narcos: Mexiko - Série 2 (série)

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2020, 9 h 37 min (Minutáž: 46–66 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Mayra Hermosillo, Diego Luna, Clark Freeman, Teresa Ruiz, Omar Ayala, Sebastián Buitrón, Miguel Rodarte, José María Yazpik, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Manuel Masalva, Scoot McNairy, Alex Knight, Jesse Garcia, Alberto Zeni, Andres Londono, Juan Sebastián Calero, Viviana Serna, Francisco Calvillo, Fermín Martínez, Andrés Almeida, Emilio Guerrero, Gorka Lasaosa, Vladimir Cruz, Alberto Ammann, Flavio Medina, Jesús Ochoa, Sosie Bacon, José Julián, Noé Hernández, Alfonso Borbolla, Marilyn Uribe, Roxana Saucedo, Érick Israel Consuelo, Michael Peña, Gerardo Taracena, Bobby Soto, Francisco Barreiro, Roberto Cavazos, Fernanda Urrejola, Fernanda Andrade, Nat Faxon, Christopher Stanley, Molly Hagan, Barry Livingston, Rafael Simón, Joaquín Cosio, Tenoch Huerta, Eric Lange, Matias Varela, Mauricio Isaac, Mariana Treviño, Adolfo Madera, Mike Ostroski, Matt Letscher, Alejandra Guilmant, Adriana Llabres

Druhá mexická série se popravdě celkem odlišuje nejenom od té první, ale i od původních Narcos. Výrazně méně násilí, hra na melancholickou stránku a větší diplomatické a politické boje je docela rizikový krok vůči původním fanouškům Narcos. Mně tento krok ale vůbec nevadí, sérii jsem si užil i tak. Otázkou je, jaký bude další krok Netflixu. Třetí sérii Mexika bych ještě snesl, ale daleko radši bych dokončil celý drogový řetězec, a po Kolumbii ( výroba ) a Mexiku ( distribuce ) bych už klidně načal USA ( prodej ).(26.2.2020)

Už jsem se bál, že se druhé série nedočkám. Je to opět parádní jízda, možná ještě krapet lepší než první série Mexika. Félix sice už není nablýskaný boháč, ale má pořád pod čepicí. Protože ty věci, které se mu povedou, tak jsou fakt suprová podívaná. Společně s první řadou to je moc pěkný dvacetihodinový zážitek. Třetí série už snad ani není potřeba. 8.5/10(20.3.2020)

Narcos Mexico si stále drží svoji kvalitu, nicméně pořád se nepřibližuje kvalitám svému předobrazu z prostředí Kolumbie. Diego Luna ani ve 2. řadě nijak nenadchne, stále je to takový necharismatický antihrdina. Zakončení je ale důstojné a otevírá zajímavé možnosti pro další případné série. (Netflix 4k UHD, orig.)(29.5.2020)

Druhá séria je minimálne rovnako dobrá ako prvá. Som veľmi šťastný, že sa tento seriál dostal na úroveň kvalitnej konverzačky s niekoľkými chuťovými prestrelkami. Tvorcovia sú si istejší a herecky je to na úrovni. Prerod Diega Lunu je tu zobrazený bez najmenších príkras. Najviac poteší, že aj napriek tomu, že držíme palce DEA tak rovnako držíme palce aj jemu, aby to všetko ustál. Množstvo postáv z pôvodných Narcos sú čerešničkou na torte. A prísľub tretej série, ktorá by mala byť tým, čo pre pôvodný Narcos bol Cali carter má až zimomriavkový efekt. Scoot McNairy kupodivu vo svojej úlohe uveriteľný a s množstvom silných miest. Santaolalla skvelý a Andrés Baiz ako režisér je zase stávka na istotu. Som nadšený a teším sa na to čo bude ďalej. 2 séria - 90%(5.7.2020)

za čtyři,ale tentokrát hodně těsně.Druhá řada trpí úplně stejnými neduhy jako ta první.Pořád se na ní sice velmi dobře kouká,ale tempo je opět pomalé,dialogy mnohdy zbytečně zdlouhavé a oproti kolumbijskému bratříčkovi chybí mexické odnoži větší tah na bránu.Ale ono co naplat,zatímco Escobar byl magor a v Kolumbii se děly věci těžko uvěřitelné,tady je to mnohdy "jen" standardní gangsterka a Felix (potažmo Diego Luna) nikdy nebude mít charsima Pabla Escobara (Wagnera Moury)...70%(27.2.2020)

• - Na začátku epizody hraje „In The City“ od Eagles a po ní následuje „The Queen“ od Big Ella. (Duoscop)

• - Na začátku epizody hraje „Quiero Decirte“ od Opus. Z jukeboxu hraje „El Polvo Y La Marijuana“ od Los Rieleros Del Norte. (Duoscop)

• - Na začátku epizody hraje „Juan N Guerra“ od Los Jilgueros Del Pico Real. (Duoscop)