Reklama

Reklama

Narcos: Mexiko

(seriál)
  • USA Narcos: Mexico
Trailer 1
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Hrají:

Diego Luna, Scoot McNairy (vypravěč), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Nová ostrá sága Narcos zachycuje skutečný příběh vzestupu kartelu ve městě Guadalajara a zrod války proti drogám v Mexiku osmdesátých let. (Netflix)

Recenze uživatele Kaka k tomuto seriálu (33)

Série 1 (2018) (S01) 

Ve stejném duchu jako tři starší série, jen vzaté z druhého konce. Luna překvapivě charizmatický, leč úplně jinak nez Escobar, či Cali cartel. Navíc všechny ty cingrlátka, která k Meximu neodmyslytelně patří, jako holky, pláže, drinky apod. Když by si Pablo vzal dovolenou od zabíjení a obchodování a chtěl se někam vypařit, takhle nějak by to vypadalo. Druhá série může stále zabodovat. ()

Camelot (2018) (S01E01) 

Úvodní představovačka pomyslné seriálové legendy. Je to syrové, realistické a dobové. Přesně to, co vyžaduje série o historii drog a narkobaronů. Nelze si nevšimnout výborné práce se scénářem ve stylu Haggisova Crash (vzájemně zdánlivě náhodné míjení dvou klíčových postav na ulici, toaletě apod.), ale vše zvládnuto s bravurou, ku prospěchu věci. Zatím vynikající intro a vstříc dalším dílům. ()

Nepřátelská území (2018) (S01E02) 

Druhá epizoda nabízí vrcholnou scénu valné hromady, jinak to má typické proporce dvojky. Pokračuje v načrtnutých linkách z ůvodní partie a dále je prohlubuje. Logicky to ztrácí moment překvapení, na druhou stranu může výrazněji pomoci k posunu celou sérií kupředu. Určitě se na tom podílí i nadherné leporelo dobových obrazů Mexika, kterými je druhý díl prošpikovaný podobně jako ten první. ()

Kmotr (2018) (S01E03) 

Trojka začíná postupně více a více rozvětvovat příběh, přičemž x dalších sekundárních postav se postupně zapojuje do hry. Zároveň velmi hbitě a dynamicky poodkrývá složitost a komplexnost s jakou byl celý tento megalomanský obchod s drogami vytvořen a zdatně ukazuje provázanost jednotlivých figur a departmentů na pomyslné šachovnici, potažmo problémy které vyvstávají při interakci mnohdy nesourodých postav a roztodivných charakterů. Hlavní prim samozřejmě jako vždy hrají rivalita a peníze. ()

Rafa, Rafa, Rafa! (2018) (S01E04) 

Taková příprava na značný drogový upgrade, který bude pravděpdobně následovat ve druhé části první série. ()

Kolumbijská spojka (2018) (S01E05) 

Akorát vyvážená pětka, epizoda která parádně rámuje velký příběh a dodává mu potřebné proporce. Vše odsýpá na 100 procent, dominuje pak závěrečná přestřelka a pochopitelně schůzka s Pablem. ()

Poslední hranice (2018) (S01E06) 

Šestka výtečně rozehrává tři mini-příběhy, kde každý dojde přes dramatické finále a působivé momenty do svého zdárného konce. Další z vynikajících dílů. ()

Šéf šéfů (2018) (S01E07) 

Téměř dokonalý přerod hlavního hrdiny, který má dobré kořeny, pochopitelné myšlenkové pohnutky i patřičný dramatický oblouk v záběru. Není to příjemné, ale dává to sakra smysl. ()

Prostě řekni ne (2018) (S01E08) 

Úvodní akce je sice natočená na ručí kameru pobýhající za agentem DEA ala Saving Private Ryan, nicméně logisticky a strategicky je celá tahle úvodní pasáž jedna velká tragédie.Celkově tempo neslané nemastné a teprve na konci se začně opravdu dít něco, pro co máte zatnuté pěsti a netrpělivě čekáte jak to celé dopadne. ()

Lope de Vega 881 (2018) (S01E09) 

Tak trochu krimi detektivka, namísto očekávaného akčního inferna. Určitě ne špatná volba. Má to nálož napětí i zajímavé rozuzlení. ()

Legenda (2018) (S01E10) 

Desítka uzavírá košatý příběhový spletenec tak na pů - logicky kvůli pokračování. Samozřejmě nechybí neočekávané scény plné zvratů a intrik, zároveň rozuzlení vazeb hlavních postav celé série. Technicky opět na solidní úrovni, zaujme pak především přepadovka u moře ve slo-mo za podpory vynikající hudby. Někeré scénáristické zákruty nejsou tak úplně čitelné, takže to chvílemi může působit zkratkovitě a dojmem, že se něco přeskočilo, ale to se u těhle velkolepých příběhů holt asi občas stává. ()

Série 2 (2020) (S02) 

Trochu slabší a méně úderné než jednička, ale závěr to staví do zajímavého můstku mezi jedničkou a trojkou. Tedy něčím, co Felix grandiózně započal, aby se to ve trojce (pravděpodobně) utrhlo ze řetězu. Luna je opět famózní a scénáristé se nebojí srozumitelně a jasně ukázat i několik čistých chyb, kterých se jinak velký drogový budovatel a byznysový vizionář Gallardo dopustil. Trojka v očekávání. ()

Zachraňte Tygra (2020) (S02E01) 

Pozvolný rozjezd a postupná narozenová představovačka všech hlavních figur druhé série s pomyslnou třešničkou na dortu v podobě rozhovoru Pacha a Gallarda. Zatím spokojenost. Jede se na podobných notách jako v jedničce. ()

Kostky jsou vrženy (2020) (S02E02) 

Začně to famózně provedenou scénou výslechu s ultracharizmatickým záporákem a končí ve chvílí, kdy bohyně (Teresa Ruiz) přijde navštívit klub. Navazování nových partnerství a snaha ukončování starých uprostřed nejsou až tak zajímavá. ()

Ruben Zuno Arce (2020) (S02E03) 

Prapodivná odbočka v hlavní dějové linii. Mini-příběh ve stylu pistolníků divokého západu moc nebaví, stejně tak absurdní souboj o čest. ()

Velký tunel (2020) (S02E04) 

Scénáristicky zatím nejnosnější díl, kde se toho hodně stane, postavy se konečně výrazně profilují, potěší postupné vypichování "Prcka" a jeho odvážný nápad s tunelem. Výborné tempo a posun na všech hlavních frontách. ()

AFO (2020) (S02E05) 

Velká jízda plná zvratů a závěrečné popravy, která zadělává na velké věci v dalších epizodách. Epizoda na úrovni těch s Pablem v hlavní roli. ()

El Dedazo (2020) (S02E06) 

Díl složený z části střípků vzpomínek Felixe plus se podíváme na jeho emocionální stránku osobnosti. K tomu jedna zásadní vražda, ale jinak nijak objevná epizoda. ()

Pravda a smíření (2020) (S02E07) 

Mraky povídání a žádný posun kupředu. Mexiko volume 2 začíná ztrácet na tempu a nedokáže udržet divákovu pozornost na takovém levelu, jako předchůdci. ()

Systém se zhroutil (2020) (S02E08) 

Divoké finále s volbami a Acostou, který se rozloučil ve velkém stylu. ()

Reklama

Reklama