Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele Cappuccino k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2018) (S01)

Žiadna z postáv sa nemohla vyrovnať hrdinom či záporákom z prvých troch sérií Narcos, kvôli čomu som sa musel spočiatku do nových častí nútiť. Keď už som sa ale rozpozeral, išlo to ako po masle. Mexiko sa rozbehlo poriadne v epizóde, kedy narkobároni z Mexika navštívili Kolumbiu. Danú epizódu som si skutočne užil. Aj celkové hodnotenie vypovedá o tom, že kvalita oproti prvým trom sériam asi o jednu hviezdu klesla. Stále však ide o pomerne slušnú seriálovú žánrovku. ()

Série 2 (2020) (S02)

Tak ako v prípade prvej mexikánskej série nešlo o bombastickú jazdu, za aké považujem Narcos 1-3. Aj tak ale skvelo vykreslila dianie v mexickom drogom podsvetí a ich napojenie na Kolumbiu, z ktorého ma zakaždým potešili dialógy medzi Pachom a Félixom. V druhej sérii som si tiež obľúbil Pabla Acostu, ale aj viacero ďalších vedľajších postáv, ako napríklad Benjamína a Chapa. Akčných scén bolo v jednotlivých epizódach pomenej, ale keď už na ne prišlo, stáli za to. Záverečný Félixov monológ v štýle veštenia nadchádzajúcej budúcnosti v plazách považujem za skvelú bodku za druhou sériou. ()

Série 3 (2021) (S03)

S prehľadom doposiaľ najhoršia séria. Tvorcovia naplnili jednotlivé diely zbytočnou vatou a miesto diania z kartelov sa zameriavajú na zväčša pomerne nevýrazné, vedľajšie  dejové línie. Napríklad príbeh okolo policajta hľadajúceho vraha žien bol naozaj nezáživný a zbytočný. Keby som nebol zvedavý, ako sa vyvinú konflikty medzi kartelmi, 3. sériu by som možno ani nedopozeral. A keďže som si naštudoval, akým smerom sa bude vojna Sinaloy s Tijuanou odvíjať, veľmi zvážim, či dám prípadnej novej sérii z Mexika ešte šancu. ()