• Rob Roy
  ****

  Mankiewicz zase válí. Atraktivní špionská zápletka, věcné a sofistikované dialogy bez oldschool sentimentální vaty s občasnými vtipnými narážkami na nacistické Německo) a perfektně režijně a herecky zvládnuté dlouhé interiérové scény. Největší tahák je ale jeden z nejzajímavějších filmových "špionů" James Mason. Bezskrupulózní, cynický a neodolatelně elegantní a emocionálně neprůhledný a vyrovnaný. Jedna z těch postav, pod jejíž slupku se v průběhu filmu (možná až na jednu scénu) nedostanete, proto je tak dráždivě zajímavá. Přirovnal bych jí třeba k Edwardu Foxovi ze Dne Šakala nebo Gabrielu Byrneovi z Millerovy křižovatky -- Hodně pomáhá i Herrmannova atmosférická hudba, která pomáhá vygradovat napínavé sekvence. Zapomenutá klasika.(19.5.2008)

 • flyboyeda
  ****

  Jedna z nej spionskych roli genialniho Jamese Masona, skvely a napadity film postaveny na dumyslne zapletce/konspiraci, dobre atmosfere a preciznim scenari sitem Masonovi na miru, skvele zahrane, velmi vtipne + vysirka de-luxe na zaver, vrele doporucuju fanouskum spionaze prospikovane sofistikovanym humorem...(22.6.2012)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Režie, Scénář(11.3.2004)

 • Javert
  *****

  Mankiewiczova hodinářsky přesná práce s dávkováním napětí, k tomu navrch chladnokrevný James Mason a strhující Herrmannův soundtrack. Jeden z TOP špionážních thrillerů vůbec.(27.11.2009)

 • Wiliem
  ****

  Velmi dobrý špionážní film, především díky zcela chladnokrevnému pojetí J.Masona v roli (ne)špiona. 85%.(16.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace