Dark Tourist (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2018, 5 h 29 min (Minutáž: 39–42 min)

Paul Horan

Dominic Fryer

David Farrier

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Upřímně moc nevidím smysl existence tohoto seriálu, když existuje toto: https://www.csfd.cz/film/281758-nerikejte-me-matce/komentare/ Dark Tourist nás bere na mainstreamovější / turističtější lokace, hlavní problém ale nevidím ve výběru destinací, nýbrž v osobě Davida Farriera, který nemá charisma, není zábavný (jako třeba Karl Pilkington), naopak je otravný a místama bulvární. Nejlepší epizoda "Stány”.(21.10.2019)

• FoxMulder

Celkově relativně slabé a nic moc neříkajcí. Asi jsem od toho, při tom hodnocení, čekal víc. Určitě nejsem ’dark tourist’ a tak mě zajímalo proč a kam tihle lidé jezdí. Některé díly lepší [Asie, Japonsko, Afrika] a jiné zas o ničem [Evropa].(15.9.2018)

Koncept perfektní, fascinující a originální nápad natočit o takových místech dokument. Novinář David Farrier se vydává po stopách děsivých, temných a creepy netradičních místech na planetě. V některých epizodách je ale Farrier na facku a divák má pak pocit, že ve skutečnosti žádným "dark" turistou není a navštěvuje určitá místa proti své vůli (a snaží se za každou cenu o korektnost). Škoda, ale pro ty koho zajímá cestování obecně tak doporučuju.(19.4.2019)