Liz Taylorová hrála Kleopatru a způsobila tím kromě jiného tu věc, že totiž ona historická egyptská královna už pro mě navždy bude mít její tvář.(4.3.2005)

Oscar 4 : Kamera, Výprava, Kostýmy, Speciální vizuální efekty + 5 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Rex Harrison, Střih, Hudba, Zvuk(11.3.2004)

Jenom (a to ještě vážně jen do těch třiceti) pěkná Taylorka a monstrózní kulisy a výprava mě opravdu nedostanou. Ve své době to asi byla pořádná jízda, ale třeba takový Alexander má víc co říct, nejen nabídnout.(30.9.2006)

Film k nezaplacení. Nevím, kterého troufalce napadlo svěřit projekt za nějakých 44 milionů dolarů (dnes s inflací téměř 300) do rukou režiséra konverzačních dramat. A konverzační drama je přesně tím, k čemu má Kleopatra nejblíž. Akorát je pompéznější a místy až nechutně megalomanská (Kleopatra vjíždí do Říma – scéna, která bere dech). Dialogy nejsou špatné, Mankiewicz je umí režírovat, ale po odečtení pozlátka a parádně fungující chemie mezi Taylorovou a Burtonem, zůstávají jenom ony. Copak lze tři hodiny se zaujetím sledovat rozhovory lidí v drahých šatech? Vydržel jsem hodinu, načež mou pozornost zaměstnávalo jenom množství peněž vražených do každičkého záběru. Ale stejně jako v případě Bena Hura je všechno tak „mega“, že musím chtě nechtě sáhnout po slabších čtyřech hvězdičkách. Apendix: Je mýtus, že byl film propadákem, ve skutečnosti díky nehorázně vysokému vstupnému a tzv. roadshow uvádění vytáhnul studio Twentieh Century Fox z finanční krize. 75% Zajímavé komentáře: Pohrobek, Oskar(1.12.2007)

Mnohými kritizovaná, ale podle mého názoru rozhodně kvalitní a zajímavá verze příběhu Kleopatry a Julia Caesara. Elizabeth Taylorová a Richard Burton jsou ve svých rolích přesní, jediné co bych filmu vytkl, je přílišná roztahanost a rozvláčnost děje (a když tady čtu, že director's cut má přes 5 hodin, jímá mě hrůza).(25.7.2002)

Za tu obrovskou výpravu co film na tehdejší dobu mohl mít a tayk že, Elizabeth Taylor je prostě královna Kleopatra, jediná co bych tomuto Kleopatřímu velkofilmu vytknul je jeho délka, některé scény se neúmerně natahují.(7.6.2006)

Velkolepější než cokoliv před ní a možná i po ní. Kleopatra je snímek, který ukázal hranice Hollywoodu a svým rozpočtem, ale i výpravou a celkovým velkolepým pojetím všech kulis do dnes dokáže omráčit diváka. V době digitálních efektů je stále cítit klasický film ve vší kráse. Bohužel právě velikost samotného filmu je jeho největším problémem. Sledovat dvoudílnou televizní verzi o délce 233 minut v dabingu a ořezu je popravdě barbarství, ale režisérský sestřih o 320 minutách? Stejně jako většina dobových snímků a ještě k tomu historických se Kleopatra vyznačuje extrémně pomalým tempem a natahovanými dialogy, které jsou pro většinu dnešních diváku přeložitelné jako nuda. Vnímat však Kleopatru očima, které se chtějí dívat a historické prostředí je velmi zajímá, tak nenajdou zajímavější látku na sledování. U mě je průměr se vším všudy, přes všechnu tu krásu, co jsem ty čtyři předlouhé hodiny viděl... Na plátně v originále to musí být nesrovnatelný zážitek, ale nevím, zda bych ho chtěl podstoupit.(14.8.2009)

Rozpočet $44miliónovTržby USA $57,777,778Tržby Celosvetovo $71,800,000/80%/(1.7.2005)

Prilis monumentalni, prilis rozvlekle - ale Taylorove role perfektne sekne.(30.7.2002)

Tak přesně takhle má (podle mě) vypadat historický velkofilm!(11.2.2005)

Na to, že se při natáčení Burton zmítal střídavě v alkoholických excesech a v náručí Elizabeth Taylor, podal vynikají výkon. To samé platí o Rexi Harrisnovi, Liz je stále nadprůměrná, avšak zde uchvacuje především svými půvaby a elegancí. Jinak film je vrcholem maximalistických choutek hollywoodských studií, a tudíž jedním z nejpádnějších hřebíků (asi jen prozatímním) do rakve zaběhnutého systému.(19.5.2005)

Není to tak strhující jako jiné historické velkofilmy, ale díky Rexu Harrisonovi a Elizabeth Taylorové to určitě je kvalitní podívaná.(16.7.2004)

Na oltář velkolepé výpravy padla věrohodnost hereckých výkonů. Rex Harrison pouze hraje Caesara a Liz Taylorová Kleopatru, ani na okamžik se jimi nestanou. Můj dojem vždycky byl, že sleduju jízlivé laškování postaršího Angličana s malou drzou Američankou, a že tito mají na sobě bůhvíproč historické kostýmy. Skutečně si nemyslím, že římský imperátor mluvil s oxfordským přízvukem s typicky anglickou mimikou a nezaměnitelnými gesty (na začátku každé věty mírný záklon temene, divoká práce obočím v jinak nhybné tváři, pohyb rukou jen od zápěstí k prstům atd.) a každou druhou větu polstroval obraty jako "obávám se, že" a "s politováním musím konstatovat". A stejně tak nevěřím, že Kleopatra mluvila jako se žvýkačkou na dásni (což milosrdně maskuje česká verze s kultivovanou Ljubou Krbovou). Lehce nadprůměrná konverzačka s nezvykle bohatou výpravou. Nic víc. 60%(3.1.2007)

Jeden z prvních, nejlepších a na druhou stranu i nejdražších (tuším že tehdejší rozpočet se vyšplhal na rekordních 40 miliónů dolarů) historických monumentálních velkofilmů který jsem kdy viděl. Poprvé, podruhé,prostě vždycky jsem jím byl ohromen! Kulisy, dekorace, kostýmy, herecké výkony ale i hudba naprosto famózní! Společně bych ho řadil na společnou úroveň společně s filmy Ben Hur i když ten je u mě ještě o kapánek výš ale "Spartakovi", "Quo Vadis"?, se určitě vyrovná. Což naplat Liz Taylor budou všichni až dokonce jejího života mít spojenou právě s tímto filmem a touto rolí. A tvář této velké egyptské královny bude mít navždy její podobu i když ve skutečnosti se pořádně ani přesně neví jak vůbec vypadala. Jedni říkají že byla malá a ošklivá druzí přesný opak. Mimo jiné natáčení bylo ohroženo vážnou chorobou E. Taylorové. Útrapy se však herečce vyplatili protože si zajistila rekordní honorář ve výši milión dolarů. Kromě toho se v zákulisí natáčení filmu odvyjí její vzrušující a napjatý milostný poměr s hereckým kolegou R. Burtonem-vztah který vede k manželství, rozvodu, opětovnému manželství a společné spolupráci na dalších filmech. Zpět k filmu: Pro mě nejlepší a navždy nezapomenutá velkolepá a monstrózní scéna, je ta kdy Caesar (R. Harrison) čeká v Římě na příjezd své milované a tuším tehdy už i manželky, která přijede společně se svým malým Caesarovým synem Caesorinem. Scéna kdy ona tam sedí na nějakém tom vyvýšeném zlatém trůnu oné obří sochy v podobě sfingy poháněné snad tisíci otroky je fantastická, velkolepá a monstrózní jako celý tento asi už nikdy nepřekonaný historický film.(30.5.2006)

S filmovou klasikou je to někdy jako se sexem v opilosti. Mnoho z toho nemáte a pendrek si pamatujete, ale abyste si zachovali tvář, tak děláte, jako by to byla jízda vašeho života. A tady jsem se zrovna moc nesvezla, protože co chvíli jsem najela na všudypřítomnou pompu, zdlouhavost a Kleopatru v podobě porcelánové panenky a takových hrbolů bylo nespočetně. Ovšem dívat se bylo na co a Richard Burton odehrával egyptskou odvěsnu druhého římského triumvirátu s pravým keltským šarmem a potvrdil tak, že byl hercem vskutku mezinárodních kvalit. Naneštěstí tady mu zmámila hlavu Kleopatra a v realitě flaška. Ale všichni víme, jak těžko se odolává uhrančivým očím jedovatého hada.(22.1.2008)

Jeden z nejlepších historických velkofilmů, který ani při téměř 4 hodinách délky rozhodně nenudí. Dokonalé kostýmy, historické reálie, lodi, Kleopatřin palác, k tomu i precizně nafilmované bitvy i ostré dialogy. Největším zážitkem však asi byl monumentální příjezd Kleopatry do Říma. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6387-kleopatra/videa/(21.3.2011)

Skvělý >velkofilm< v nejlepším smyslu slova... Kdysi dávno viděn v brněnském kinu >Jadran panorama 70mm< - a že to byl na tom obrovském plátně pro zhruba desetiletého chlapce nezapomenutelný zážitek...(19.2.2006)

Toporný film, na němž bylo vyházeno tolik peněz, až to bolí - a zdaleka ne zvlášť efektivně.(26.3.2011)

• Morien

Jak ostudné, že mně, starého nesnášeče všeho bombastického a typicky hollywoodského (Intolerancí to začalo a od té doby jsou všechny ty filmy takové, nebo takové chtějí být, ach jo.), na tomto filmu nejvíce vadila hlavní postava a herečka, která ji představuje. Nejsem si totiž vůbec jistá, že jsem byla svědky nějakého hereckého výkonu. Celou dobu jsem přemýšlela, jak toho dosáhli, že její prsa drží tvar v každých šatech, nikoli nad tím, jak vdechla panovnici život a duši. Další věc je ta, že Harrison si svým výkonem vydobyl víc mojí přízně než Burton, a to nikdy není dobré, když závěrečnou část okupuje méně oblíbená postava. A když už jsem u toho reptání, tak je to právě díky takovým filmům, že získávám dojem, že panovníci vlastně ve skutečnosti nepanují, jenom vysedávají na zlatých křeslech a jedí po jednom hroznové kuličky.-"Polévka je horká. Polévka je studená. Marcus Antonius zemřel."(13.1.2011)

Mistrovské, legendární, nepřekonané...(1.1.2007)

• gudaulin

Kleopatru jsem poprvé viděl před nějakými 30 lety a už tehdy mi přišla, řekněme, jako mramorový pomníček určité éry kinematografie, kdy je možné obdivovat se velkolepé výpravě, monumentalitě davových scén, kráse žen a chlapskému vzhledu mužských postav. Jen mi přitom scházel pocit prožitku, reality, skutečného života. Připadal jsem si trochu jako v muzeu. V nedávno natočeném seriálu Řím jsem měl pocit skutečného dotyku s živou historií, stal jsem se na chvíli součástí antického světa a spoluprožíval příběhy svých hrdinů. Tady mám dojem, že koukám na Taylorovou v historické róbě, ne na egyptskou královnu. Taylorová jako herečka, to je pro mě např. hrdinka z Kočky na rozpálené plechové střeše, zatímco ve své nejslavnější filmové roli je jen za celebritu filmového plátna... Celkový dojem: 45 %. Ne že by Kleopatra neměla co nabídnout, ale nějak se s její nabídkou míjím.(9.10.2013)

Dokonalé a, predpokladám, aj úprimné svedectvo o živote samoľúbej egyptskej kráľovnej, ktorá prostredníctvom neustálej angažovanosti v politike túžila dosiahnuť nemožné. Možno by sa jej to aj podarilo, keby...?.......... Elizabeth Taylor a jej poňatie Kleopatry nemohlo dopadnúť zle a s touto tváričkou si ju snáď budem pamätať navždy. Všetky technické elementy - impozantná výprava, hudba, vizuálne efekty, kostýmy, no najmä úchvatné prenesenie diváka do dôb starovekého Ríma a Egypta - boli splnené do bodky a ja som mala pocit, že paláce a uličky pre mňa nie sú nedosiahnuteľné. Na rok 1963 veľkolepá technická a obsahová udalosť, ktorá si zaslúži nestarnúci obdiv aj súčasných divákov.(27.7.2010)

Tuto filmovou verzi velkého Kleopatřina životního příběhu, do nějž vstoupili i velcí Římané prvního a druhého triumvirátu na sklonku existence republikánské periody římských dějin, je nutno chápat jako poměrně solidní odraz věcného zpracování líčení pohnutého Kleopatřina života v klasické antické literatuře. Balancování mezi kasovním trhákem a pokusem o historickou věrnost i snahou odvést své hollywoodské představě o velkofilmu a přitažlivé, peněžně zajímavé podívané dopadlo nad očekávání dobře. Herecké výkony, velkolepá výprava, která neznenásilňuje tehdy známou dostupnou historickou skutečnost, to všechno mluví ve prospěch tohoto dnes již klasického díla. Pohlížíme-li na něj jako na výtvor své doby rozvoje žánru hraného filmu v širším celku národní i světové kinematografie, odpadne řada dalších možných výhrad a naopak přibude nadčasových kladů. I stáří má svůj půvab a lesk, zvláště, když má tak mladé a sličné tváře např. jako Elisabeth Taylorová nebo Richar Burton.(17.3.2008)

Ten film nezemřel s Kleopatrou, ale s Juliem Caesarem! Harrisonova nenucená grácie a majestátnost nejenže ostře kontrastují s Burtonovým sebelítostivým a výbušným neurotikem (s úzkými rameny a pažemi jako hůlkami), ale hlavně představují jedinou autentickou emoci filmu. Další emoce dusí v zárodku Mankiewiczova ordinérní senzitivita a styl, a dále sama Taylorová v titulní roli. Její až absurdní marnivost [co výstup, byť pár sekund dlouhý, to jiný kostým… extravagantní líčení, účesy a dokonce klouboučky… tucet variací na hluboký dekolt, leč bez pointy:] jenom korunuje velmi sebestředný výkon, který skutečně zabíjí Kleopatru: ta je jednou pateticky milující ženou, jindy ambiciózní a destruktivní běhnou (aniž by se obě polohy někde střetly). Ve výsledku velmi ledabyle (co do profilace dekórů, postav, jejich motivací atd.) a bez inspirace natočený velkofilm, který je spíš spektáklem přehnaných gest a chlupatých údů, než čehokoliv jiného. Než nulové emoci, to už dám přednost třeba křesťanské hysterii QUO VADIS? od Le Roye...(5.1.2007)

Elizabeth vytvořila nádhernou roli Kleopatry. Krásné zpracování a souhlasím s uživatelkou "kleopatra" ! :-)(24.8.2011)

Monumentální pomník všem filmovým výtvarníkům, kostymérům, maskérům, architektům a jedno z největších monster v dějinách filmu. Oproti spoustě tehdejších sandálových velkospektáklů je však přeci jen zábavnější a více sexy, i když jde v podstatě o telenovelu zavalenou tunami kulis. Druhá půle, včetně velmi statické námořní bitvy, je ovšem vážně k nepřečkání a délka režisérské verze potom doslova obludná (viděl jsem 240. min. roadshow version)(22.11.2006)

Slavný monumentální historický velkofilm, na dlohou dobu nejdražší na světě. Všechno je vytvořené naplno, hlavně výprava (jenom šedesát kostýmů bylo vytvořeno pro Elizabeth Taylorovou). Na druhou stranu mírně zaostává akční část příběhu. Ale i tak si myslím, že tuto absenci vynahradí herecké výkony. Elizabeth Taylorová je naprosto dokonalá a navždy zůstane Kleopatrou, i kdyby bylo tisíc remakeů. Richard Burton výtečně stvárnil Marka Antonia bez příkras, bez heroismů. Julius Caesar Rexe Harrisona je spíše rozumný a usedlý muž, než fanatický vojevůdce, jak je v jiných filmech Ceasar představován. Škoda že se ve filmu neobjeví více bitev a ač mám monumentální velkofilmy hrozně rád, čtyřhodinová stopáž je opravdu silná káva. 87%.Voják se zeptal: "Myslíš, že odešla se ctí?" A služka mu odpověděla: "Odešla tak, jak se slušelo pro největší královnu Egypta."(28.2.2005)

Konecne sa mi podarilo po dlhych rokoch vidiet Elizabeth Taylor v ulohe, ktora ju najviac preslavila a teraz po zhliadnuti tohto filmu si uz tazko dokazem predstavit inu herecku v ulohe Kleopatry, ale Hollywoodu dam vzdy sancu v pripade remaku, pretoze tieto filmy ma bavia. Na 60-te roky to musel byt velky hit, jednak krasny farebny film, ale hlavne megalomanska vyprava a o kostymoch ani nehovorim. Velmi sa mi pacila scena, kde prvykrat navstivila Kleopatra Caesara v Rime. V tej chvili sa mi to nezdalo byt nijako nudne alebo natiahnute, pretoze to bolo jednoducho excelentne natocene. Film okrem styroch Oscarov mal este zvysnych 5 nominacii, medzi nimi Najlepsi film a Herec za hlavnu ulohu Rex Harrison. Avsak najlepsim filmom roka 1963 sa stala dobrodruzna komedia TOM JONES s Albertom Finneym a Oscara za najlepsieho herca v hl. ulohe ziskal Sidney Poitier za dramu POLNI LILIE. _______ Elizabeth Taylor - (Kleopatra) +++ Rex Harrison - (Julius Caesar) +++ Richard Burton - (Mark Antony) +++ Martin Landau - (Rufio) +++ George Cole - (Flavius) +++ Hume Cronyn - (Sosigenes) +++ Cesare Danova - (Apollodorus) +++ Kenneth Haigh - (Brutus) +++ Andrew Keir - (Agrippa) +++(29.9.2011)

Velkolepější historický film jsem snad doposud neviděl. I přes všechny ty velkolepé dekorace a kostýmy je film místy až moc "americký", a i když Taylorové to sekne, moc přesvědčivě nepůsobí. Přes tyhle menší nedostatky je pořád na co se dívat a ani chvíli jsem se nenudil, takže ty prachy za to nakonec přeci jen stály.(24.11.2007)

Jasných pět hvězd - dokonalý film se vším všudy. Součást takové mojí soukromé trilogie Ben Hur - Desatero přikázání - Kleopatra.(15.10.2009)

Když se bere v úvahu doba vzniku, tak je film bez chyby, zvláště musím vyzdvihnout monstrózní scénu, jak Kleopatra přijíždí do Říma. Co mě ale nutí dát 4* je že tenhle již legendární historický velkofilm zvláště po odchodu Rexe Harrisona ze scény, trpí strašidelnou stopáží čítající bezmála přes tři hodiny, podobně jako u stejně slavného Ben Hura(1.5.2010)

"Ave Cézar!" Pár základných info som o filme vedel už dlhé roky, ale napriek tomu ma to nelákalo. Myslel som, že uvidím iba nudnú historickú prehliadku kostýmov. Aká chyba! Stačili úvodné minúty s Cézarom a jeho Rímskymi légiami a už som bol ako ryba vo vode. Cézar v prvej polovici filmu a Antonius v podaní R. Burtona v druhej polovici sú zástupcovia Ríma, ktorí vedia udržať divákovu pozornosť aj bez veľkých bojových scén. Napriek tomu ich tu zopár bude, zaujme hlavná tá na lodiach. Postava Kleopatry bola obsadená skvele, E.Taylor bola výborná voľba. Pompézna scéna jej návštevy Ríma potvrdzuje povesť jedného z najdrahších filmov v histórii. Davové scény všeobecne sú silnou a dnes už neprekonateľnou stránkou tohto filmu. Napriek poriadnej dĺžke som sa vôbec nenudil a to hlavne preto, že tvorcovia film dokázali pretkať i zaujímavým príbehom. Egypt je Kleopatra. Kleopatra je Egypt.... 80%.(17.9.2013)

Historický velkofilm, jenž má jedinou slabinu ve svojí délce, ovšem rozsáhlost období, které zpracovává, těžko vměstnáme do dvou hodin. Obdivuhodné na tomto snímku je ztvárnění některých scén (např. vražda Caesara), herecké výkony (Kleopatra - E. Taylor, Marcus Antonius - R. Burton), hudba a davové scény. V paměti divákovi jistě zůstane i velkolepý příjezd Kleopatry do Říma. Plné hodnocení teda nedávám skrz stopáž, v níž bylo více hluchých míst.(22.12.2010)

Slavná "Cleo..." :-))(2.12.2010)

Ach, ty ženy!! Teatrální, se spoustou nádherných kostýmů a kulis. Výrobní majstštyk.(1.1.2013)

Na tehdejší dobu skvěle zpracovaný film, s úžasnou výpravou, kostýmy, hudba, to vše se musí ocenit! :) Bohužel stopáž mi přijde zbytečně dlouhá, ačkoli jde o historický film, rozhodně by se to dalo o nějaké zbytečnější scény, či rozhovory zkrátit. Herci byli dobře vybráni, ale přeci jenom Elizabeth Taylor září tak, že zastínila všechny ostatní, což je jasný, je to Kleopatra.(21.6.2014)

Viděl jsem sice jen půlku (a na druhou se podívám taky, i když to nechápu) a musím říct, že... je to špatné. Rozhodně horší, než by takovýhle profláklý filmík měl být, zvláště s takovýmto hodnocením.(18.12.2006)

• WANDRWALL

Zcela mimo pravdu. Ale ve své době na film chodilo hodně lidí. Elizabeth Taylor jsem prvně v kině viděl ve filmu "Rozbité zrcadlo". Ale tenhle film je film, ne rekonstrukce historie. A proto mi víc dá dokument, než film. Kolik jen KLEOPATER bylo už v dějinách filmu natočeno...(30.8.2010)

Reklamní hora porodila myš! :) Ale Burton a Elizabeth Taylor jsou skvělí, stejně jako výprava.(19.12.2010)

Dlouhé epické velkofilmy mám tuze rád, ale na to aby ustály více než čtyřhodinovou délku musí mít pořádný obsah - a toho je v Kleopatře bídně málo. První polovina je ještě výborná, Ceasar je skvělý a Kleopatra vedle něj funguje jako fantastická femme fatale, vždy s ním soupeřící o to kdo bude nahoře... ale pak Ceasar vykrvácí na schodech senátu, Kleopatra zůstane v depresích a s chrastítkem místo mozku, a Marcus Antonius... ten prostě tak nějak je, potácí se od ničeho k ničemu, a nikoho vlastně nemá čím zaujmout. A z filmu se stane nudná variace na Romea a Julii, u které doufáte ať si všichni s tím umíráním už trochu pohnou. A nebo že se Elizabeth Taylor konečeně úplně svlékne, když už celý film teasuje masivními výstřihy, které se vypálí do mozku nadrženého diváka (tedy mě) snad ještě víc, než vskutku ohromující výprava... kvůli níž se z filmu stal "nejvýdělečnější finanční průser" filmové historie. 7/10(15.9.2018)

Nielen chlapci a muži túžia ohmatať hranice svojich možností, ale aj Hollywood. A tak zozbierali neuveriteľné množstvo dolárikov a nakrútili Kleopatru. Ambície tvorcov siahali skôr k zápisu do Guinessovej knihy rekordov, než k Oscarom a priazni historikov a filmových kritikov. Ak na tento film hľadím pod týmto zorným uhlom a som ochotný obdivovať všetku tú veľkoleposť a pompéznosť, nemám problém dať filmu štyri hviezdičky. Bol prelomový, i keď v oblastiach, ktoré s históriu a umením príliš nesúvisia. Ale dokáže zaujať aj bez počítačom generovaných štatistov a iných zázrakov techniky. Ktovie, či rovnaký osud o päťdesiat rokov postihne Titaniky, Avatary a iné hity z nedávnej doby.(11.1.2011)

Tento film som videla toľkokrát a predsa si ho pozriem vždy znova a znova.Azda je to pre moju nehynúcu lásku k rímskym dejinám a tento film,starý takmer 50 rokov je bez debát tým najlepším,čo kedy bolo na túto tému natočené.Bez najmenšej výtky,absolútne dokonalé.Amen.(12.3.2012)

Velkolepý příjezd Kleopatry do Říma a Liz Taylorová jako dokonalé ztělesnění egyptské královny. To je to, co dělá Kleopatru i dnes velkofilmem. Protože to ostatní by se stejně dobře mohlo odehrávat mezi několika divadelními kulisami a na výsledku by se mnoho nezmenilo. Upovídané historické drama, které není špatné, ale je rozvláčné občas až za hranici nudy, trpí všemi neduhy podobných dobových historických spektáklů a stejně jako většina hollywoodských filmů tohoto typu mě nijak zvlášť neuchvátilo. Ani kdysi, ani teď.(6.9.2013)

Spektakulárna podívaná, ktorá na dnešné peniaze zožrala cez 300 mega a hravo tromfne výpravnosť väčšiny mega-projektov súčasnosti. Tie prachy sú vidieť v každom zábere, na každom kostýme, stavbe, šperkoch či monštruóznych kulisách. Scéna Kleopatrinho príchodu do Ríma perfektne dokumentuje jedinečnosť a neopakovateľnosť tejto snímky, ktorá v HD na Bluray disku vyzerá absolútne fenomenálne.(26.11.2012)

Velkolepý "propadák" a ve své době nejdražší film, kterému hodně dlouho trvalo než se zaplatil. Famózní výprava a slušní herci nedokáží ustát utahanost, kterou trpělo 80% tehdejších historických eposů a tento samozřejmě nebyl vyjímkou.(7.3.2010)

80% - čtyřhodinová verze.(25.4.2010)

Nemám rád historické velkofilmy. Možná proto, že studuji historii. Daleko radši mám malá intimní dramata jaká umí vystřihnout například Ingmar Bergman. Ale co naplat, Kleopatra je pokoukání přecejenom nadprůměrné...(11.12.2006)

Pompézmí podívaná, tisícihlavý komparz, dekorace (interiéry i exteriéry) tak trochu z Říma, Řecka, Egypta a 20. století, kompletně historicky nepřesné. Vizionářská Kleopatra, pragmatická Caesar, Markus Atonius trochu toporný. Dialogy jsou očas klišoidní a výkony ne moc přesvědčivé ale vzhledem k době se mi to tam i zamlouvalo. Co se ušetřilo na bitnách se vrazilo do kostýmů a kulis. Děj všichni dobře známe a jednotlivé události plynou poměrně rychle, přesto má tento epos 3 hodiny (v režisérské verzi 6!!). Ale má to něco do sebe a líbilo se mi to.(7.4.2008)

"YOU, A DESCENDANT OF GENERATIONS OF INBRED, INCESTUOUS, MENTAL DEFECTIVES!" -------------------------- Kleopatra je takmer 5 hodinový historický veľkofilm, ktorý svojou majestátnosťou instantne prekonáva všetko doposiaľ natočené, no zároveň stále neprekonáva (ale je sakramentsky blízko) božskú Griffithovu Intoleranciu z roku 1916. Kleopatra je filmom so zaujímavým príbehom svojej produkcie, filmom, ktorý doslova zničil režiséra a takmer zničil 20th Century Fox. Taktiež sa jedná o jediný film kinematografie, ktorý zarobil v prvý rok vydania zo všetkých najviac, no zároveň bol stratovým pre štúdio. Som za takéto snímky veľmi rád. Ich sledovanie je pre mňa vždy o čosi viac, než sledovanie bežného 90 min filmu. Nielenže ukazujú možnosti a búrajú limity filmárskeho umenia (najmä v dobe vzniku), skúšajú aj možnosti samotného (dnešného) diváka, ale hlavne ponúkajú iný a intenzívnejší pocit vžitia sa do daného diela tak, ako to (minimálne mne) nedokáže poskytnúť dvojhodinový film. Pevne verím, že sa tie dodatočné dve stratené hodiny niekedy nájdu a bude tak možnosť zhliadnuť pôvodnú Mankiewiczovu víziu, trvajúcu úctyhodných 320 minút. Kleopatre by som mohol s čistým svedomím nadeliť 5 hviezd, tie si však už pre seba uchmatol D. W. Griffith, takže aspoň nesmierne silné 4.(3.11.2018)

Sú tam obrovské dekorácie, politické pletky, až z toho hlava zabolí, krásne kostýmy, slávni herci a skáče sa v čase. Takže všetko, čo treba očakávať od historického filmu. Nie je tam veľa bojových scén, tá jedna poriadna príde až v štvrtej hodine (!!) a dovtedy sme svedkami najma konfrontácie Kleopatry s mužmi jej života. Je obdivuhodné, koľko úsilia museli tvorcovia vynaložiť na výrobu tohoto filmu, ja by som upozornil na scenár, ktorý sa tvári, že je historicky presný a ja, ako neznalec, som mu to uveril. Jediné, čo tak môžem Kleopatre vyčítať, je pomalšie tempo, ale ani podobné eposy z 50tych rokov ním zrovna nevynikali. No a určitý problém je možno aj v tom, že to síce medzi postavami vrie a herci sú výborní, ale na diváka sa emócie neprenášajú. Dôležitejšie sú dekorácie, výprava a politika. Nečudujem sa, že sa z filmu nestal superhit, ale ak si uvedomíme, že v dnešnej dobe neuspeli v kinách Kingdom of heaven alebo Alexander, ktoré sa tiež viac sústredili na dialógy a vnútorné pohnútky hrdinov, tak sa obecenstvo príliš od dôb Kleopatry nezmenilo a lekcie histórie sú a budú menej zaujímavé, ako historická bojová vrava.(9.9.2013)

Po odchodu Rexe Harrisona trošičku horší, ale stále skvělý film, který provází zbytečně špatná pověst...(7.6.2005)

Tento film sa najviac (než hocičým iným) preslávil hlavne tým, že svojho času pri rozpočte 44 miliónov dolárov (Ben Hur stál iba 15 miliónov!) bol najdrahším filmom v dejinách a v dnešnej dobe pri započítaní inflácie vychádza táto suma na vyše 300 miliónov dolárov, takže svoje prvenstvo si zachováva dodnes. Samozrejme práve pre toto je možné Kleopatru považovať za veľkofilm medzi veľkofilmami a z Taylorovej urobil hviezdu číslo 1 (mne osobne sa jej meno už hneď na začiatku spojí s Kleopatrou, tak isto aj Rex Harrison s Cézarom), okrem toho strháva na place na seba vždy najväčšiu pozornosť - počas filmu vystrieda 65 kostýmov, vrátane jedného z rýdzeho zlata!, jej honorár bol v tej dobe neslíchaný 1 milión dolárov!. Dá sa teda povedať, že veľkoleposť tohoto filmu ho úplne zatienila, pre mňa osobne je scéna, keď prichádza Kleopatra do Ríma až nechutne megalomanská (naozaj sú za všetkým vidieť iba tie milióny), na druhej strane kvalít Ben Hura tento film nedosahuje, to isté sa dá povedať aj o hudbe Alexa Northa (Spartakus), taktiež aj celkovom prístupe. Väčšinu času je film postavený na dialógoch, bojové scény potom nedostávajú potrebné vyznenie. Ak by sa mal zostaviť rebríček troch najvýznamnejších a najvelkolepejších sandálových eposov tak to rozhodne sú Ben Hur, Spartakus a Kleopatra.(15.3.2008)

Přesně jak píše kleopatra, když se řekne "kleopatra" tak se mi vybaví neodolatelné uhrančivé oči Elizabeth Taylor... Angelina Jolie to bude mít hodně těžké... a u mě to má bohužel prohrané předem. Z tohoto velkofilmu jsem nemohl spát už jako dítě a před nedávnem jsem si to mile rád zopakoval. Filmové zpracování tohoto přeslavného historického období je stále aktuální a jeho spíše konverzační tempo mi maximálně vyhovovuje. Velkolepá výprava a kostýmy stály za ty prachy a všechno to do sebe spolu s hlavními představiteli, hudbou a historií skvělé zapadá. Popravdě, ledasco asi bylo jinak, ale to je čistě věc názoru, dochovaných pramenů je poskrovnu a mnohé se od sebe líší. Snímek neztrácí nic ze svého půvabu a má co nabídnout i současnému divákovi lačnému po 3D. Jen samotný příjezd Kleopatry do Říma je fenomenální a ve filmových dějinách nemá konkurenci. Jednou bych si chtěl s velkou chutí tento filmový klenot prožít v kině na velkém plátně a v jeho plné stopáži.(24.3.2011)

Trošku (pokud "trošku" chápete jako "hodně") utahané, místy až příliš melodramatické (samozřejmě, to je poplatné době), ale rozhodně se Kleopatře nedá upřít její velkolepost.(23.5.2015)

Opravil bych "Faye" - takhle má vypadat HOLLYWOODSKÝ historický velkofilm.(23.10.2005)

Výpravně je to velkolepé, ale nějak mě to neoslovilo.(16.4.2013)

"Mrtvý, se říká, nekouše.."(11.2.2017)

Liz je prostě kouzelná(28.10.2008)

K tomuto filmu mám zvláštní vztah. Mám ráda historii, zvláště tu nejstarší, egyptskou a sumerskou. Země, z níž vzešla většina kultury, literatury, filozofie i náboženství je ve filmu podána mysticky i s respektem, jaký si zaslouží. Podle toho hodnotím i film.(24.6.2011)

Po smrti Liz Taylor jsem si uvedomil, ze jsem s ni nikdy nevidel ani 1 film, takze jsem si na jeji pocest rozhodl pustit jeji nejzasadnejsi kousek - Cleopatru. To jsem ale jeste netusil, ze me tahle uzasna myslenka bude stat vice nez 4h, kdyz jsem videl stopaz, tak me to vydesilo, budu u toho umirat nudou? Vubec ne, buhvijak akcni to sice rozhodne neni (no, krome jedne namorni bitvy vlastne vubec), ale nadherne promakane setove dekorace (pravem ocenene oscarem) a herecka smetanka zlate ery Hollywoodu me dokazala zaujmout po celou dobu. Snazim se radsi vubec nepremyslet jak Taylor vypadala ted ve stari, ale tak kazdy holt seschne a u zen to plati dvojnasobne, nicmene za mlada to byla kocka a Cleopatru hrala nadherne arogantne. 7/10(14.4.2011)

Tento film je niečo až neskutočne dlhé. Rozdelenie na dva diely tomu nepomohlo, skrátka je to útrpné. Je to jedno z najdrahších diel v histórií, obrovský megafilm, ktorý aj vďaka rozpočtu má prepracované detaily a máločo sa mu dá vytknúť. Možno to mohli poňať inak, pravé zlato nahradiť nejakou napodobeninou, peniaze dať radšej na správnejšie účely a nehrať všetko iba na efekt, veď tam bolo veľa komorných scén, kde to nebolo treba. Prvá časť sa mi zdala lepšia než druhá, herecky to bolo svojsky poňaté, keďže však nepoznáme skutočnosť, beriem to. Je to kvalitný historický film.(2.5.2013)

Symbolické ukončenie desaťročnej éry hollywoodskeho monumentalizmu. Kleopatra už nedokáže držať tak vysokú látku ako jej historickí predchodcovia, sem-tam sa nevyhne kŕčovitejšiemu prejavu, ale stále si zaslúži divácku pozornosť. Recenzia : http://madsbendermovieblog.blogspot.sk/2014/05/kleopatra-produkcia-velkabritania-usa.html#more(22.5.2014)

Byla krátce vdaná za Richarda Burtona, když jednoho dne zazvonil telefon a režisér ZANUCK nabídl roli Kleopatry Liz TAYLOROVÉ. "Ne,ne ani za nic to nevezmu. Leda, že by mi dal milión." řekla Liz. Krátké zaváhání v telefonu, porada, a režisér řekl: "Když to vezmeš, máš ho mít". Tak se stalo, že Taylorová byla první hvězdou Hollywoodu, která dostala za svůj herecký výkon 1 milión dollarů. Dnes říkám - a právem ! Byla tak nádherná, hrála tak přesvědčivě, ta úžasně nákladná výprava, jako její doplněk obrovské světové hvězdy Richard BURTON, Rex HARRISON,Martin LANDAU, Roddy Mc DOWALL, Margaret LEE atd. Další snímky, které následovaly, chtěly něco udělat jinak, ale je to jen slabá náhražka. Tvář a chování Kleopatry v podání Liz TAYLOROVÉ zůstane navždy (asi určitě) nezastupitelné. Poznámka: mé zbožné přání - kéž by to vyšlo na DVD !!!!!(20.9.2007)

V téhle fázi historie jsem na dost nebezpečné a nejisté půdě. Miluju Egypt, nemusím Kleopatru (Řekyni), i když ji obdivuju. Mám rád Julia Caesara, ale už ne Marca Antonia. Více fandím Octavianovi. A teď co s tím? První polovina, tedy část s Juliem, ta je na hodně silné čtyři hvězdy. Herecké výkony dost dobré, kulisy okázalé a jejich věrnost je dostatečná, Taylorová je moc pěkná (CO? JAK?) ženská a její Kleopatra má styl. Celkově to člověka i dnes zaskočí svou výpravou, koncepcí a stylem. Miluju třeba příjezd Egypťanů do Říma. Ale jak snímek pokračuje, všechno tak nějak zevšedňuje, dvojice Markus Antonius-Kleopatra mi dvakrát zamilovaná nepřijde, ani to mezi nimi moc nejiskří. Taylorová má sice pořád styl a hraje fakt dobře, ale Burton to všechno jen kazí, podle mě je to pořádný prkno. Z Octaviana tady navíc udělali takový zrzavý děcko, který ale později nabývá na charismatu. No, prostě se v druhé polovině každou chvíli díváte na hodinky a čekáte, kdy už konečně ta ženská přiloží kobru k svému prsu a umře. Tuplem od bitvy u Actia se člověk na tu chvíli těší s každou minutou víc a víc. Nakonec přijde nejdřív zklamání a pak ještě k tomu rozmrzelost. Zklamání, že se nechala kousnout do prstu a rozmrzelost, možná až naštvanost, že se tam na podlaze plazila jakási malá hadička spíš podobná zmiji. Což o to, stejně je Kleopatřina smrt vybásněná. Ale je vybásněná dokonale a nádherně, tak proč to měnit? Druhá polovina na 3*. Celkově přesně mezi, ale nakonec se přikláním k vyššímu hodnocení.(28.2.2011)

Úžasný a ohromující velkofilm, při kterém jsem se nenudila ani minutku. Na to, že byl film natáčet v šedesátých letech opravdu povedené efekty, kostýmy herců a hlavně mistrovské herecké výkony Elizabeth Taylor a Richarda Burtona. K tomuto velkofilmu mám jen jednu jedinou výtku a to, že v roli Kleopatry si už nedokážu představit nikoho jiného, něž jedinečnou Elizabeth!(11.6.2012)

Co k tomu dodat? Snad jen to, že čtyři hodiny jsou opravdu moc :-)(11.5.2013)

Srdcová záležitost a nejkrásnější filmové spracování o egyptské panovnici Kleopatře vůbec! Plesám vždy když to mám možnost vidět, je to totiž nádhera :)...Dávám 90%(25.12.2006)

Tedka jsem dokoukal prvni cast a jsem ohromen.... Skvely scenar, nadherna Kleopatra a hlvane bozi vyprava a efekty. Je to fakt narez. Kostymi, no proste super...Tesim se na druhou cast a doufam ze nekdy uvidim directors cut...(17.12.2006)

A nyní prosím vzdejme hold úžasnému, božskému, sluncem zalitému a nadpozemskému dekoltu Liz Taylor. Výstřih natolik vykroužený a pevný... že jest jediný hoden, aby se před ním skláněly tisíce hlav a otroci padali do prachu. Kleopatra nesklání hold Juliu Cézarovi, ani vládcům Egypta. Tohle je nesmrtelný památník nejdokonalejších prsou v dějinách lidstva. A to je asi tak všechno, co se na Kleopatře dá označit za pozitivum. Ale rozhodně to není málo.(24.12.2014)

92 % - Tyhle výpravné historické spektákly ze 60-tých prostě miluju! Přestože jsou všechny dlouhý jako tejden bez peněz, mají své nesmazatelné kouzlo.(4.11.2005)

Navždy bude mít pro mě Kleopatra tvář Elizabeth Taylor. Ať už herečka natočila jiné filmy, vždycky si ji budu spojovat s tím to historickým eposem. Takhle se dělá historický velkofilm. Jedna z největších filmových klasik. Jen ta délka je trošku moc.(9.12.2008)

Kvalitní historický velkofilm, s na svoji dobu monumentální výpravou a hvězdným obsazením. Snímek se celkem věrně drží dějin a má všechny atributy, jaké by takový projekt měl mít. Kromě toho, jen málokdo si asi představí při jméně Kleopatra někoho jiného než tvář Elizabeth Taylorové. K dokonalosti tomu však něco chybí. Také nechápu, kde se tenkrát utopily všechny ty miliony dolarů. Na pohled Kleopatra nepůsobí o moc dražší než třeba Kubrickův Spartakus, který pochází ze stejné doby.(27.12.2010)

Uvažovala jsem sice o pěti hvězdičkách, ale vzhledem např. ke Quo vadis (1951), které bylo podle mě daleko ucelenější, by mi to nepřipadalo spravedlivé. K výpravě netřeba dalších slov, snad jen, že možná i díky ní a penězům určených pro film, tady dostala historie pěkně za uši, takže po historické stránce byla ta televizní Kleopatra s Zanem, Daltonem a Leonor Varela, mnohem lepší. Elizabeth Talor sice už není tak krásná jako v Ivanhoe (1952), ale je pořád kočka a její herecký výkon je zde lepší, než byl v něm (z ozdoby se stal hlavní tahák). Richardu Burtonovi (což je sice s podivem, vzhledem k jeho způsobu života, ale je to tak) těch 10 let od filmu Roucho (1953) prospělo, jelikož tam mě nezaujal vůbec ale vůbec ničím, (a vzhledem už vůbec ne), tady se dá říci, že zestárl do krásy... :-)) a jejich vzájemný vztah, který se promítal i na plátno, jsem opravdu sledovala se zájmem. Co se týče Rexe Harrisona v roli Caesara, líbil se mi mnohem více než třeba Timothy Dalton a chci se zeptat, jakou že angličtinou, by podle toho, kdo to kritizoval (jo, Oskar), měl Caesar vlastně mluvit? O své latině (pravděpodobně té v Zápiscích z války galské – mimochodem velmi nudné, ale z hlediska místopisu, místních zvyků, etc. velmi poučné) se vyjadřoval sám, že je kritizována jako „vulgární“ (tj nespisovná, podle mě byl ale celkem slušný stylizátor :-)) ), takže i když byl aristokrat, asi by nějaký přízvuk nevadil (rozhodně ne jeho legiím). Kdysi jsem z filmu byla nadšená, dnes mi nejvíc v paměti utkvěly jen vztahy mezi výše jmenovanými a ten triumfální vjezd Kleopatry do Říma, který mi ale připadal příliš dlouhý a pompézní, snad proto, že ve skutečnosti měl být oslavován spíše Caesarův triumf nad Egyptem (Arsinoe a Ptolemaios), Pontem (Farnax II.) a Numidií (Iuba I.). Z druhého dílu potom (krom milostného vztahu Kleopatry a Marca Antonia) Kleopatřina zlatá loď u Tarsu, zpackaná bitva u Actia (vést námořní bitvu jako pozemní chm, chm, chm, mrkev v zimě... aneb jak je důležité míti Agrippu), láska až za hrob a věčný chlad Gaia Iulia Caesara Octaviana .(12.3.2012)

Elizabeth Taylor JE Cleopatra 4ever ! Film megalomanský snad v každičkém záběru. Tenkrát v panoramatickém kině to byl velkolepý zážitek. Dneska se mi zdá moje velká obrazovka konkrétně na tento film malá. Velkofilm v každém filmovém okénku. I když je místy zdlouhavý, je se pořád na co dívat a co obdiovat. No a scéna, kdy Cleopatra sedící na zlatém trůnu přijíždí do Říma je nepřekonaná a navždy se mi vryla do paměti!(13.6.2008)

moja zaujímavosť:/chyby vo filme/ Pri kúpeli Kleopatry (Elizabeth Taylor) je možné zahliadnuť plávajúcu modernú špongiu, ktorá sa v čase natáčania snímky predávala za 25 centov. (dyfur)(14.10.2014)

Viděl jsem 4hodinovou verzi a ani jednou jsem se nenudil. Občas jsem se pousmál nad historickou věrohodností, ale jinak je to sandálový velkofilm, který nestárne.(13.8.2010)

Najúspešnejší, ale paradoxne vzhľadom na rozpočet aj najväčší prepadák roku 1963. To tu teda ešte nebolo. Ale stáva sa. A čo film ako taký ? Gigantický, megadlhý a vlastne svojim spôsobom aj skvelý. Ak vydržíte 4 hodiny čumieť na telku, dostanete vzorovú ukážku historického veľkofilmu 60. rokov.(30.10.2010)

Krásný výpravný film, který zaujme nádhernými kulisami a davovými scénami, stejně jako krásnou Kleopatrou a jejími partnery. Je to silný příběh, jeden z velkých velkofilmů, ale stejně si nemůžu pomoct, už mě to tolik nedostává, jako když jsem byl mladší. Tam mě ta velkolepost skutečně ohromila. Teď je to "jen" výborný film.(28.5.2014)

Pro mnoho lidí zůstane napořád Kleopatrou jedině Elizabeth Taylor, já jsem ale díky tomuto snímku navždy získal Gaia Julia Caesara. Hlavní podíl na tom má Rex Harrison, který dokázal tohoto velkého muže ztvárnit lidsky, a přesto mu vtiskl vůdčí charakter, silnou osobnost i neopakovatelné charizma. A momenty jako Kleopatra poprvé u Caesara, průvod Římem či závěrečná lodní bitva mě dokázaly ohromit přes svou letitost i dnes...(27.9.2015)

Priemerný film. 65%(2.4.2018)

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Rex Harrison, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Roddy McDowall, Nejlepší režie - Joseph L. Mankiewicz(26.12.2006)

Charisma Elizabeth Taylorové je silným článkem filmu, který je dosti dlouhý, ale má skvělé efekty a mnoho mnoho komparzistů. Rex Harrison zde ztvárňuje Caesara, který zde byl skoro dobromil a spravedlivý :-) . Film je sice Hollywood šlágr ale zajímavě zde ukazuje, jak je težké překonat mýtus Caesara po jeho smrti. Richard Burton zde hraje skvěle a má velmi řízný hlas, který mu ovšem nepomáhá odolat Kleopatře a nakonec ho ovládne a rozhoduje spíše ona za něj. Elizabeth Taylor je naprosto úžasná v ženskosti Kleopatry a se smyslností i chytrosti si nezadá ani s dnešními ženami.(28.2.2009)

Mohlo to být na 5, kdy by tam nebylo tolik zbytečné politiky. Jinak velké potěšení, nevím proč sem se tomuto filmu takovou dobu vyhýbal.(19.1.2010)

• mortak

Poprsí Elizabeth Taylor nikdy nehrálo lépe než v Kleopatře. Když vtrhne k Caesarovi v lehkých šatech a hořekuje nad Alexandrijskou knihovnou, nemyslím na Aristotela a Platóna, ale (hold modním návrhářům) přesně na to, na co myslel Caesar. Celý ten film je vlastně přehlídka kostýmů, účesů, fanatasie designerů (postele, židle...), architektů (stropy v Egyptě - to byl někdo pořádně zhulený), davových scén (příjezd do Říma), a do toho skvělí herci deklamují tupé dialogy, které jsou napsány tak moderně, že naprosto nesedí k historickým postavám. Scénář se sice snaží být věrný historii, ale vlastně jde jen o snůšku bulvárních historických drbů. Kdyby to byla levná off-broadway divadelní konverzačka, tak dám za čtyři, ale tady nechápu komu je film vlastně určen. Prostý Američan chce jen vidět Taylor a nějaký Cicero je mu ukradený.(26.12.2010)

Velkofilm, který málem studio zruinoval, se pyšní nádhernými nákladnými kulisami, početným komparsem a patřičně okouzlující Liz Taylor v titulní roli. Některé scény jako Kleopatřin příjezd do Říma vyráží dech, lesk jiných už s léty naopak vyprchal. Největším nepřítelem se pro diváky stalavíce než tříhodinová délka (speciální edice má dokonce 233 minut a režisérský sestřih nepředstavitelných 320 minut) a fakt, že většinu zaplňují melodramatické dialogy. Velkolepé bitvy - nebo jejich podstatná část, se totiž odehrávají jen mimo obraz.(3.1.2013)

Studená a popisná velkofilmová podívaná bez významných dramatických zvratů, charakterizace postav nebo vypracovaných dialogů. komentář: Betelgeuse(7.9.2013)

----- " ... ze změti válečných tažení jeden svět - a z jednoho světa jeden národ, jeden lid na zemi žijící v míru ... " ----- Tohle tady už bylo ... mnohokrát: Zdánlivě vzletné myšlenky, ze kterých většinou nic dobrého nevzešlo. A poučení ? 1) Každý nemá na to být Césarem; 2) Milí chlapci a chlapi - ať milujete sebevíc, dávejte si dobrý pozor na emancipované, cílevědomé ženy, které mají příliš velké ambice ... vezmou vám napřed srdce - a potom i zdravý rozum (přitom nezáleží na tom, jestli jsou vaše city opětovány). Leč "Kleopatra" je především okázalou epickou podívanou s impozantní výpravou. Nepotřebuje velkolepé bitvy, aby vás zaujala - protože nejostřejší střety nemusejí nutně probíhat na válečném poli.(9.9.2013)

Velké, né li obrovské. Slavný příběh ještě slavnější ženy o tom, jak z jednoho velikána udělala blázna, a z druhého troubu. Vše kvalitně rozehráno na ustlané šachovnici s hezky vymóděnými figurkami (tak to na mě působilo) a ikdyž mi druhá půle přišla lepší, tak s odchodem báječného Rexe jakoby se vytratil šmrnc a jiskra. Skvělá Elizabeth Taylor, nechť ji je po právu vyvolávána věčná sláva, u mě asi navždy zůstane kočkou z rozpálené střechy a její opilý milenec, zostuzeným generálem řítícím se osamoceně proti dvaceti legiím (nejlepší moment filmu). Historickým velkoprodukcím holduji, ale tohle mě bohužel nezasáhlo.(2.8.2014)

Skvělá výprava naprosto zoufale pomalého a nudného filmu. Elzabeth Taylor nemá ani špetku sex-appealu, což je v případě Kleopatry tristní. Zůstal jsem zcela mimo příběh, moje smůla, nezúčasněn a neztotožněn. 60%(13.1.2014)

75% ... Nádherná výprava, slabší scenár.(28.5.2009)

Jeden z nejlkasičtějších hostorických velkofilmů 60. let. Liz jako Kleopatra, Rich jako Markus Antonius a hlavně Harrison jako Caesar - herci dávají do svých rolí vše. Výprava jak tomu u podobných filmů bývá je velkolepá. Přitom je však film plný dialogů, scénáš je naštěstí skutečně vydařený. Vše ve výborné režii Josepha L. Mankiewicze. Dnes již zkrátka klasika.(8.3.2010)

Pánové a dámy, jestli má být nějaký film s velkým F, je to právě Kleopatra. Herci, výprava, scénář, kulisy, kamera, dokonalé kostýmy. A v čele toho všeho je královna všech královen Elizabeth Taylor. Díky ní víme, jak byla nádherná v minulém životě, kdy vládla Egyptu a dokázala si podmanit dva největší muže starověku, jakožto královna Kleopatra.(24.3.2011)

Laska, ktera do Seolu smeruje...(9.4.2012)

Genialny historicky velkofilm, v ktorom hraju moji dvaja oblubenci : Richard Burton a Elizabeth Taylor. Pribeh sa odohrava na konci rimskej republiky, kedy Gaius Iulius Caesar /100 -- 15. marca 44 pred Kristom/ zacal vladnut ako diktator rodiacemu sa Imperiu Romanu. Filmu vladne krasna Kleopatra /Elizabeth Taylor/, mimoriadne zaujimave lokality, kulisy, vyborne dialogy nielen o politike, a vyborni herci. Film bol dovtedy najdrahsim filmom vsetkych cias /predbehol ho az James Cameron so Svojim Terminatorom 2 -kou/ a stal neuveritelnych 44 milionov USD. Kto ma rad oslnive herecke vykony, ktore mu film plnym priehrstim poskytuje, je presne na spravnom mieste. Trochu zamrzi absencia akcnych scen, ale to tu nie je az tak podstatne. Co je podstatne, je cela monumentalnost a epickost filmu. Pre mna najlepsou scenou bol prichod Kleopatry do Rima, to bolo nieco neopisatelne. Taku okazalost a nadheru raz v zivote zazit a umriet. 100 %(3.9.2013)

Mám takové tušení, že to byl největší propadák ve své době. Při jednom z mála intervií zahraničí, se ptali Sergeje Bondarčuka, co říká na náklady Kleopatry. Ten se prý zamyslel a řekl, že za Vojnu a mír ji zvládl čtyřikrát.(27.3.2008)

Moc pěknej starej megafilm, kterej má všechno co má mít a jako bonus má bohužel i brutálně přetaženou stopáž...přílišná rozvláčnost filmu nedělá dobře.(13.3.2010)

Hodnotím zatiaľ SE 243 min! a očakávam zhliadnutie directors cut a teším.(1.11.2011)

Filmový historický epos který nikdy nezestárne.....velkolepý, ohromující, epický, nezapomenutelný. Můžu ho vidět zas a znova a neomrzí se.(23.12.2014)

Kleopatra je naozaj veľký výpravný film. Najmä scéna keď prichádza do Ríma je fantastická. Pri mojom prvom zhliadnutí tohto filmu v panoramatickom kine som bol ohúrený. Samozrejme krásna Liz Taylor. Moc krásny film. 95%.(3.10.2006)

tento film a vsetky eposy 3hodiny+ ja velmi mozem. ano je to nuda, mozno predrazene, ale to je to skvele na tom :)(21.12.2006)

Velkolepá historie, která pokaždé bouchá na dveře filmového průmyslu byla v tomto případě vpuštěna dovnitř a nezůstala stát venku na mrazu, jak tomu často bývá v jiných případech. Neviděl jsem sice režisérský sestřih, ale někdy to musím udělat. Kleopatra není moc dějově strhující, ani svižná, jenže jí to vůbec neubližuje. Díky hercům a vypravěčské velkoleposti jsem si nic takového ani nepřál. 85% = 4/5(20.12.2010)

Velkofilm, kterýmu se nemuže žádný vrtevník (stejný žánr a stáří, třeba Pád římské říše) rovnat. Abych tomuto dílu dal 5*, tak by musela být druhá část víc zaměřená na život Kleopatry a ne na život imperia (osobně bych vystřihl hlavně námořní bitvu) a přes to, druhá čast skrývá lepší momenty než první (obvzlášť poslední 20minutovka).(21.12.2010)

Možná se někomu bude 5 zdát zcela nezasloužené, ale mám prostě velmi osobní vztah k tomuhle velkofilmu...Jednoduše Rexi Harrisnovi jako Juliu Caesarovi nelze odolat, navíc opět skvělá kombinace Elizabeth Taylor a Richarda Burtona...Kleopatra je pro mě další důvod pro milovat filmy.(29.1.2005)

Za "totáče" jeden z nejoblíbenějších historických filmů. Kleopatra v podání Elizabeth Taylor byla skutečně překrásná. Skvělá výprava a hudba. Klasika jak má být. 75% - 4****(23.12.2009)

Snímek, který je svou impozantností samozřejmě klasikou a také skvělým výkonem několika významných osob, jak za kamerou, tak před ní. Film získal převážně kladná ohodnocení a u mě tomu není jinak. Kostýmy a výprava celého filmu je na výbornou a Richard Burton je prostě okouzlující. Elizabeth Taylor - co si budeme povídat - za plno rolí vděčí své kráse a v tomto filmu ztvárnila krásnou Kleopatru hlavně svou krásou. V krizových scénách si zrovna nemyslím, že by vynikala, ale to oblečení ji opravdu moc slušelo :) Dějová linie si zachovala ráz příjemného vyprávění a hlavní myšlenky zde byly ztvárněny vkusným způsobem a byly doplněny výtvarnými vsuvkami a fotografiemi. Film je klasikou, kterou by měl vidět každý.(12.8.2010)

Příjemné překvapení - až na pár scén z červené knihovny, které jsem trošku popoháněl jsem dostal hromadu politických intrik s monstrózní výpravou. Jak je to věrné (jakože asi moc není) netuším - přecijen dějepis jsem měl už před nějakou dobou - tak mi trochu vadilo jaký byl Marcus Antonius tragéd, ale musím říct, že si ho můj oblíbenes Burton střihl s gustem. Asi proto že byl taky festovní násoska. Taylor jsem nikdy nepovažoval za kdovíjakou extra havaj a ani herecky mě moc neoslnila. Zato Rex Harrison se mi líbil moc a jeho odchodem film trochu tratí. Nástup Kleopatry do říma je opravdu hodně podařený kousek.(20.12.2010)

• klima777

Veliké míjení.(22.11.2011)

Hodnotím speciální 233 minutovou edici.(7.1.2012)

Dnes už výpravná a nákladná klasika, kterou těžko někdy někdo překoná ať už bude mít možnosti ještě lepších trikových záběrů, než jaké se nabízejí dnes. Trochu podobné jako u původního Spartaka. Jednoduše víte, že nikdo není počítačem zkopírován, všechny triky, jsou "naostro" atd. atd. To dělá tyhle snímky naprosto nezapomenutelnými.(31.10.2012)

Ty 4 hodiny by byly daleko snesitelnější, kdyby se tvůrci zaměřili víc na politiku či bitvy než na romantiku. Jinak kloubouk dolu před výpravností.(23.5.2013)

Na tú dobu a pompéznu výpravu mi niektoré scény pripadali veľmi lacno, hlavne snahy o vojnové scény okolo pevnosti sa nevydarili, záverečná námorná bitka na tom bola už o niečo lepšie. Za prvý príchod do Ríma s tanečnými choreografiami by sa nemusel hanbiť ani brazílsky karneval, len či to aspoň trochu zodpovedá vtedajšej skutočnosti alebo sa len chceli producenti v niečom dosýta vyblázniť. Po zvyšok času konverzačná čiastočne politická dráma s občasnými striedmymi milostnými vzplanutiami. Kleopatra vyzerala po celý čas naozaj kráľovsky a vystriedala asi toľko honosných šiat a doplnkov, koľko mal celý film minút, a nebolo to málo. –––– Všichni králové a zvláště královny se bojí. Jenže to dokážou nedat najevo, což je obyčejným lidem odepřeno.(4.9.2013)

Zpracovani Kleopatry je naprosto velkolepe. Zlato, krasa, pohledny Caesar, nezna Elizabeth Tylor. Prehlidka pruvodu pri prijezdu kralovny egyptske je proste uzasny.(3.6.2014)

když se řekne Kleoptra vybavím si vždy E. Taylor - na tu dobu krásně udělaný film který i svou šílenou délkou dokázal zaujmout(30.10.2009)

Viděl jsem verzi SE takže jsem 4 hodiny jen zíral na famózní výpravu a kostýmy a suverénní, krásnou Taylor. Příběhově je to realitě hodně vzdáleno, ale autoři dali dohromady slušný příběh, výborné herce a fascinující výpravu. Zvláštní je, že je to asi jediný film, kde Octaviana vykreslují jako zápornou postavu, velice mě to potěšilo vždy jsem fandil Antoniovi.(9.11.2011)

skvělá výprava, vynikající prezentace na blu-ray....(27.4.2012)

Najlepšie spracovaný historický príbeh o Kleopatre, Cézarovi a Antóniovi. Veľkofilm v pravom zmysle slova. Takéto filmy sa už žial roky netočia a točiť asi už ani nebudú. Elizabet Taylor v slovej nezabudnuteľnej úlohe.(25.10.2008)

Napadá mě jen jedno slovo a to Velkolepé.(3.11.2013)

E. Taylor je jako Kleopatra jasná jednička. I když to není zrovna můj typ krásy, role jí sedla skvěle a nevěřím, že bude někdy překonána. M. Bellucci k tomu měla asi nejblíže :). Film opravdu velký, drahý a epický. Více se mi líbila první polovina se skvělým R. Harrisonem jako Caesarem, ale druhá část kvalitně sekunduje. Skvělé vyobrazení doby. Nádherné kostýmy. Celé je to úžasné.(3.1.2015)

Viděla jsem tento snímek jako puberťačka, a od té doby snad 30-krát. A přesto mne vždy ohromí svou velkolepostí, snahou se co možná nejvíce držet dochovaných historických záznamů, bez ohledu na konečný účet za tento vskutku Velkofilm, který dodnes bere dech... Zvláště lpění na zobrazení zásadního momentu, kdy došlo ke zvratu dějin. Namísto spojení Římské a Egyptské říše do jediné, s hlavním městem v srdci starověkého vzdělání a vědění Alexandrii, se s lomozem hroutících se skal, zřítila Egyptská říše, kolébka civilizace. Strhávajíce poté se svým stále rychlejším úpadkem, na ni závislou Římskou říší... Tím okamžikem, byla Kleopatřina přílišná důvěra ve vojenské, a námořní znalosti bitev zvláště... Dobře věděla, že Římské lodě jsou rychlé, ale také křehké. Římané nikdy nebyli schopni dosáhnout dokonalého zkopírování Řeckých Triér, a tak zůstali pouze u jejich odlehčených verzí... Proto nechala Kleopatra vystavět lodě, které byly jako nosorožec: Velké, těžké, silně obrněné, s bronzovým "rohem" pod hladinou, jenž prorážel trupy lodí protivníků pod čárou ponoru a tím je posílal na dno mořské, ale také s vrhači tzv. "Řeckého ohně", a řadou chráněných míst pro lukostřelce se zápalnými šípy... Kdyby Marcus Antonius nebyl horká hlava, a po hlavě císaře Octáviana Augusta prahnoucí přetrhdílo, nerozbil by vlastním spěchem formaci Egyptských lodí, kterým veleli zkušení kapitáni... "Co to dělá?! Pluje příliš rychle! To je velká chyba!" Dodnes zaznamenána slova Velkého lva Egyptského, Džedwadua, která pronesl při pohledu na největší loď, které velel Marcus Antonius, jenž narušil neprolomitelnou hradbu Egyptských lodí... Jedna královna - důvěřující schopnostem jednoho přespříliš sebevědomého spratka, a jediné chybné rozhodnutí... A toto jediné chybné rozhodnutí stačilo k tomu, aby v bitvě u Actia, byl zpečetěn osud tisíce let trvající říše. A aniž to kdo v Římském senátu tehdy tušil, byl tím také zpečetěn osud Říma a jeho rozpínavosti... Jediným chybným rozhodnutím, jediného horlivého Římana, velícímu Egyptské flotile, se historie - a tím i budoucnost, začala ubírat jiným směrem.... Velká snaha o historickou přesnost, velkolepá výprava, masky, kostýmy, velkolepé a poměrně přesné kulisy, a mnohé co diváku dát! Zde nelze jinak, než-li hodnotit známkou Výborná. 100% a zlatem zářících 5 hvězd...(6.11.2016)

Láska a vášnivá dramata nejvyššího egyptského patra. Titáni z hlubin historie, které žádná slovutná stavba nezastíní, nezakryje. Zlatá sfinga s omračujícíma safírovýma očima, magnetizující Liz Taylor, usedla na trůn pod pyramidami, který trvale neuvadající památné vavříny ovívají a nikdo ji herecky, tak výsostně epicky nenapodobí.(13.2.2017)

Další velevýpravná velkolepá podívaná, která má konkurenci možná jen v Quo Vadis a Ben Hurovi - a je z nich rozhodně nejslabší. Problém není ani tak v kvalitách filmu jako spíš... v délce filmu. Kleopatru jsem totiž viděl v kuse. A ty čtyři hodiny byly šíleně, šíleně dlouhé (tu pětihodinovou režisérskou verzi nějak nepobírám) a na jejich konci jsem měl pocit, že mi umřel mozek. A možná, že kdybych to viděl na části, tak to ohodnotím lépe, ale Kleo fakt tak dobrá není. Jistě, jak jsem už psal, stejně jako jí podobné filmy z té doby, je velkolepá, monumentální a scéna s jejím příjezdem do Říma je neskutečně velkolepá. Liz je kočka, ale občas měla moc dlouhé monology a Rex Harrison a Richard Burton byli samozřejmě taktéž fenomální. Bojové scény byly naprosto dokonalé, výpravné stránce se opravdu nedá nic vytknout. Herecký a režijní koncert, navíc skvěle zrežírovaný. Jen prostě dlouhý, občas opravdu zbytečně konzervativní (jakože se tam hodně povídá), ale na druhou stranu tam vlastně není nic nedůležitého, prostě fakn životopis, na který se luxusně kouká a u kterého vám jeho krása občas vyrazí dech. Za tu monumentálnost a velkolepost by si to možná lepší hodnocení zasloužilo, ale tentokrát jsem opravdu objektivní. Ale ta Liz je fakt kočka a fakt výtečná. 80%.(10.1.2018)

Mamutí vysokorozpočtová podívaná, která ale kromě té podívané nepřináší nic. Psychologie postav? Veškerá žádná, Caesar Rexe Harrisona je protivný, Marcus Antonius Richarda Burtona nerozhodný a Kleopatra je jen krásná, ale jakoby naivní. Tak zbývají jen dekorace. Ty ovšem stojí za to.(20.9.2007)

Tomu říkám velkofilm a k tomu mladá Liz Taylor je tady moc krásná(27.3.2009)

• HanaM.

Toto se totálně odklání i od zdání historické pravdy. Kleopatra se pořád jen předvádí na nějaké hostině. Burton a Taylorová navíc vypadají, že by jim spíš než historické kostýmy slušela cigareta a barová židle. Film je naprostou urážkou krásného historického příběhu.(1.8.2010)

Z původně zamýšleného filmu zbylo jen torzo. Režisér Mankiewicz byl donucen film sestříhat, ale i tak trval šest hodin. Ani další vynucené sestříhání na 4 hodiny studiu nestačilo a premiéru měl film jako tříhodinový (aby mohlo být promítáno víc jak jedno představení za večer a tudíž se zvýšil výdělek). Publikum sice nevědělo, o co přichází, byť některé záběry z upoutávky se do promítané verze nedostaly, ale film začal o to víc působit jako pozlátko, nebo „monumentální myš“, jak se vyjádřila jistá kritika. Z filmu bylo vystříháno vše, co se netýká hlavních postav, a i další motivy a osudy postav zůstávaly opomenuty. Mankiewicz neuspěl ani se snahou rozdělit film na dva díly „Caesar a Kleopatra“ a „Antony a Kleopatra“. Studio chtělo vytěžit z aktuální aféry kolem Taylor a Burtona, představující Kleopatru a Antonyho, a nechtělo riskovat pozdější uvedení jejich příběhu. Oscarový režisér Mankiewicz byl osudem svého filmu tak zasažen, že od té doby na své režijní úspěchy prakticky nenavázal. Až v devadesátých letech byl film za pomoci Mankiewiczovi rodiny restaurován a byly dohledávány zapomenuté scény. Dnešní verze tak má 4 hodiny ve dvou dílech.(10.12.2011)

Velkofilm o Kleopatre, ktorý vyráža svojou výpravou dych.Životná rola Liz Taylor.(25.10.2013)

Brilantní historický velkofilm, s důrazem na VELKO, ve kterém se je pořád na co dívat, s krásně patetickými herci a dialogy, prostě film - událost. Kleopatřin příjezd do Říma je, jak tady ostatně někdo píše, dechberoucí. Filmové obžerství pro gurmány, hostina, vjemová žranice. Hollywoodský pohled na historii v ryzí podobě. Tak je to celé třeba brát.(12.2.2017)

To je diamant mezi filmy!!! Přenádherný a věčný!!!(6.1.2007)

Souhlasím s gouryellou, příliš rozvláčné. Herecké obsazení je prvotřídní.(2.2.2007)

Klasika všech klasik. Jedinečné, úchvatné...(6.9.2010)

"Kleopatra" jednoznačne stavia na výprave, ktorá ma ale neoslnila; v dnešnej dobe bohužiaľ už asi ani nemohla. A vzhľadom k tomu, že film históriu príliš presne a hlavne príliš podrobne napriek svojej dĺžke v podstate nelíči (výnimky sa nájdu, ale okrem bitky pri Actiu veľmi nevzrušujú, Caesarova vražda je napríklad akási mdlá a Pompeiovu hlavu z toho koša ani poriadne nevytiahnu), zostalo mi sledovať psychológiu postáv. Lenže ani jednu z nich sa mi nepodarilo uchopiť a vysledovať nejaké jej neochvejné alebo naopak meniace sa postoje, hodnoty a nálady. Takže záverečný výrok z mojej strany je: nebavilo ma to. (A to, že nás scenárista necháva čakať na Kleopatrinu smrť takmer celú hodinu potom, čo dráma jej útekom z bitky vyvrcholila, považujem za dosť nevkusné a vlastne amatérske). P. S. Ani toho Octaviana nedokázali vyfabrikovať takého, aby bol nejako uchopiteľný, aby bol buď divákovi odporný alebo, čo je menej pravdepodobné, sympatický. Rozhodne to je ale pre mňa najzaujímavejšia postava tohto opusu, ak si ho ešte niekedy pozriem, bude to kvôli nemu.(26.4.2011)

Tento snímek pro mě navždy bude synomem pro velkofilm.Některé masové scény jsou opravdu k neuvěření.Místy je sice film trochu více upovídaný než by bylo zdrávo,ale nemůže člověk chtít,aby se během tří hodin na plátně odehrávala jen akce.E. Taylorová byla v té době ideální představitelkou.Byla půvabná a měla v sobě jistou grácii nesmírně se hodící k panovnici Egypta.R.Burton byl neméně dobrou volbou.Bylo evidentní,že mezi těmito dvěma představiteli to jiskří.Pokud bych měl ale vybrat jednu složku filmu,která pro mě byla nejlepší,tak bez rozpaků zvolím výpravu.Ta byla skutečně úchvatná.(26.3.2013)

Liz je zde naprosto dokonalá a nádherná, Harrison a Burton skvělí.... masové scény (příjezd Kleopatry do Říma) jsou neuvěřitelné a v dnešní době s komparsem neproveditelné - určitě nezaplatitelné. Jen to podání historie nebo literární předlohy je podivné, ale na to jsou v Hollywoodu specialisti - viz. Troja atdatdatd...(24.4.2013)

Poprvé jsem se včera dostala k originálnímu znění a musím změnit své hodnocení, které bylo tehdy hodně ovlivněno skvělým dabingem. Nemůžu si pomoct, ale E.Taylor prostě pro mne není královskou Kleopatrou...Nebudu hodnotit jiné kvality nejdražšího snímku své doby, výpravě, kostýmům a snad ani režisérskému vedení není co vytknout...jen ta hlavní role se jaksi nepovedla. Ano, E.T. byla krásná, ale nebyla to Kleopatra...nic královského jsem v ní neviděla a hlavně neslyšela...bohužel její mi hlas nezněl královsky, ale vulgárně...snad nikdy jsem u filmu necítla takový rozdíl mezi dabingem a originálem v neprospěch originálu.(23.8.2013)

Výborné zpracování Kleopatry s nezapomenutelnou Liz Taylorovou. 85%(8.1.2015)

V narvaném kině Moskva jsem tenkrát seděl až u stropu na balkóně a větralo se pouze před a po filmu dveřmi. Takže scénu umírání jsem si prožil spolu s Kleopatrou.(1.3.2015)

Velkofilm Kleopatra je epický s nádhernými kostýmy, kulisamy a hereckým obsazením. Elizabeth Taylorová je jako Kleoaptra opravdu krásná Rex Harrison jako Gaius Julius Caesar vypadá dobře a velkého válečníka a diktátora zahrál skvěle. Richard Burton jako římský generál Marcus Antonius byl také uvěřitelný, ale Caesarovi podle mě nesahal po paty. První půlka s Caesarem byla historicky fajn jakmile film opustil Caesar a na scéně se ukázal Antonius, tak to bylo jako životopis herců Taylorové a Burtona jen v historických kostýmech. Takže se jim to asi dobře hrálo! :) Film je barevný nálož efektů námořní bitva mezi Antoniem a Octaviánem byla super a příjezd Kleopatry do Říma byla pompézní. Velkofilm s velkým V.(25.3.2018)

Hodnotím jenom druhý díl. Bylo to přílš zdlouhavé plné zbytečností... Výprava byla nádherná. Taylor střídala kostýmy a účesy neuměřeně často, chtěla bych vidět někoho, kdo se bude min. 3x denně převlíkat, česat a malovat. Určitě musím pochválit jisté skutečnosti, kterým ve scénaři věnovali pozornost: často opilý Antonius nebo nahrdelník z mincí... Na tehdejší dobu to byl velkolepý a drahý film, ale bez spousty věcí by na tom byl daleko lépe. Takže druhému dílu, který mě velice zklamal, dám jenom 3*.(25.12.2006)

Stará dobrá klasika. Není ani co moc dodat, Dobré herecké vykony a na tehdejší dobu i fantastická vyprava.(15.2.2008)

Skvělé, úchvatné, strhující... Trochu jsem se bál srovnávání s podobně raženým velkofilmem Ben-Hur, proto jsem se na něj rozhodl na ty +/- 4 hodiny zapomenout a vychutnat si Kleopatru jak se patří. A udělal jsem rozhodně dobře, filmů s námětem Caesar, Kleopatra, Marcus Antonius je nepřeberné množství. Každý takový film si tuto "historii" upravuje jak se mu zachce, aby to bylo dost romantické, aby tam byly obrovské bitvy, atd. ... Osobně mi takový styl vadí, proto také nemůžu přijít na chuť dnešním podobně "hrdinsky", či "anticky" raženým snímkům... Naštěstí se autoři Kleopatry rohodli, alespoň podle mých dějepisných znalostí, co nejvíce držet historie a děj ani divák tak netrpí zbytečnými a nadbytečnými scénami, které do příběhu, který zná snad každé malé dítě, rozhodně nepatří. Opět se jedná o poměrně dlouhý snímek, ale podobně jako u Ben-Hur jsem byl rád. Autorům to dalo totiž možnost zabývat se nejrůznějšími detaily, které vedly k tomu, že si kromě výborných výkonů ústřední trojice či čtveřice, můžeme vychutnat i skvostné kulisy, exteriéry, interiéry, námořní bitvy nebo třeba opravdu velkolepý Kleopatřin příjezd do Říma... Na celém filmu byla jen jedna, dalo by se říct, drobnost, která mi vadila... a to styl, jakým byl prezentován můj oblíbenec Augustus. Samozřejmě se jen těžko budeme dohadovat, jaká byla jeho povaha, ale jeho skutky nevypovídají o takové míře arogance a nezájmu, která nám zde byla podávána, pravý Augustus holt musel ustoupit romantice... Takže shrnutí: Rozhodně neváhejte a co nejdříve se na tento film podívejte! (Doporučuji, tentokrát bezchybný, remastrovaný Blu-ray) ... PS: Nemůžu si odpustit drobnou poznámku ke komentáři uživatele kleopatra, ve kterém píše, že Kleopatra pro ni bude mít navždy tvář Liz Taylor ... jsem na tom podobně, jen mi učarovala Kleopatra poněkud jiného filmového ražení :)(17.7.2012)

Pátá hvězda jednoznačně za Liz, hrozně dlouho jsem chtěla vypadat jako ona. Naprosto monstrózní velkofilm, který patří do zlatého fondu světové kinematografie. 90%(31.5.2013)

Zdaleka nedosahuje kvalit takového Ben Hura,ale já tyhle filmy ze starověkého Říma strašně žeru.A co se týče výpravnosti a monumentálnosti,tak smekám klobouk -takhle má vypadat výpravný velkofilm !!!(18.3.2004)

Velkolepý film, jen je tam občas té velkoleposti trochu moc. Když jsem to ale viděla poprvé, tak mi to učarovalo. Kleopatra v podání Elizabeth Taylor je ta nejkrásnější a nejdůvěryhodnější panovnice Egypta, jaká kdy na plátně byla. Kostými si prý z velké části navrhovala sama. Tak to klobouk dolů, protože ty jsou vážně nádherné. A její velkolepý příjezd do Říma je myslím tou nejkrásnější davovou scénou všech dob. Rozhodně tenhle film stojí za podívání.(30.10.2006)

Natočené na štýle "ťažkej kamery", s ktorou nik nehýbal. Rovnako aj herci boli tak trochu stuhnutý a nevyžarovala z nich žiadna energia. To je asi najväčšou vadou filmu. Film som videl už dávno, ale jedno si pamätám. Keby neviem názov filmu, netypnem o kom film je. Určite nie z pasáží kde sa neoslovujú. Velmi zdĺhavá prechádzka tzv. starým Hollywoodom a za seba hovorím, že velmi nudná a zbytočná. 56%(6.7.2009)

Relativně fajn film. Jen mě zaráží, že ve filmu takového rozsahu musí pro roli královny Nilu vzít snad tu nejméně opálenou herečku na planetě (nic proti Taylorce).(6.9.2013)

Nwakutečné, velkolepé, skvělé herecké obsazení, i po letech bere dech!(20.12.2010)

Epické. Monumentální. Dech beroucí. Když si uvědomíte jak je to staré, tak vám ten příjezd Kleopatry přijde ještě úžasnější. Velkofilm v pravém slova smyslu, kdy ještě antické dějiny nebyly jen kulisou pro CGI triky a bezduché mlácení mečem kolem sebe. Každý si dodnes pod jménem Kleopatra vybaví tvář Elizabeth Taylor.(7.3.2012)

Strašlivě dlouhé a nabubřelé (no pravda, Kleopatra taková podle všeho byla) nic. Elizabeth Taylor ovšem definovala podobu filmové egyptské vládkyně na věčné časy a výprava je vzhledem k době vzniku strhující, o tom žádná. Ale to mi ke spokojeným třem hodinám opravdu nestačí.(18.1.2013)

Dovedu si představit, jak to na tehdejší dobu musel být pořádný spektákl (podobně jako Ben Hur nebo Spartakus pár let předtím) a jak musela Elizabeth Taylorová oslnit tehdejší pánské publikum. Z dnešního pohledu jde o zajímavý film, byť už jsou triky dávno někde jinde.(2.9.2013)

Kleopatra byla snad prvním historickým filmem, který jsem shlédla a snad právě proto ji stále vyhledávám. Elizabeth Taylor je pro mě jedinou a skutečnou Kleopatrou a Rex Harrison přesným a dokonalým Césarem, totéž platí o Richardu Burtonovi v roli Antonia, tuhle trojici v mých očích nikdo nepřekoná. Také proto, že mám ráda téměř dokonalé filmy na kterých se nešetří.(18.6.2007)

Legendární výpravný velkofilm, který musí každý alespoň jednou vidět. Já se ale přiznávám, že zejména kvůli délce si to podruhé hned tak nedám… Elizabeth Taylor se mi i přes svoje občasné přehrávání celkem líbila, Richard Burton také, ale hlavní roli ve filmu hrají kostýmy, účesy a interiéry. Tvůrci se snaží o historickou přesnost, kdo se ale zajímá o dějiny trochu podrobněji, nevyhnutelně objeví pár chyb. Druhá polovina je slabší než první a trochu se vleče, film ale přesto stojí za to vidět.(27.1.2011)

Ve své naivitě je to pořád jen klasika a 60. léta z toho jen dýchají. Ano, je řada objektivnějších a lepších pojetí (malé reklamní okénko mému oblíbenému seriálu Řím), ale holt E.Taylorová zkrátka z filmového hlediska JE Kleopatrou, jakkoli se dneškem její životní pouť zakončila.(23.3.2011)

Gigantické kulisy, veľké davové scény, výborný scenár, veľkolepá hudba, ale aj nie až také výborné herecké výkony, kostýmy, ktoré nie sú veľmi dobové, ale skôr fantáziou kostymérok, obsiahla stopáž a prílišný "moderný" výzor niektorých interiérov. Prvá polovica s Caesarom zaujímavá a rýchlo plynúca, druhá s Marcom Antoniom spočiatku tiež dobrá, ale potom zadrhávajúca na nekvalitne a neprehľadne zobrazenej bitke pri Aktiu (ktorej natáčania sa zúčastnili možno tak 4 lode...) a trochu chaotickom podaní udalostí, ale predsa len zachránená poslednou polhodinou a pôsobivým záverom. História bola síce nevyhnutne zosekaná a miestami upravená, ale to sa dá prepáčiť a film možno brať ako kvalitnú "historickú" antickú fresku. Scéna príchodu do Ríma veľkolepá - hoci nemá žiadny historický základ, Konštantínov víťazný oblúk tam nemá čo robiť a tí tanečníci z rovníkovej Afriky sú až prílišným uvoľnením fantázie tvorcov, tak predsa len scéna pritiahnutia sfingy má silu aj dnes. Napriek nedostatkom si to vďaka tomu gigantickému spracovaniu tých 5* zaslúži.(20.7.2014)

Ja jako nevim, ale mam predstavu, ze presne takhle to bylo a Kleo s Cesarem a vsechny lokace vypadali presne tak! :-) Rozkosne!(21.8.2014)

Díky Elizabeth Taylor nebude mít Kleopatra už nikdy jinou tvář. Historický velkofilm, který i přes všechny své problem měl co nabídnout, nicméně pro mě je moc roztahaný a některé dialogy jsou zbytečně dlouhé a vláčné. Každopádně je to film, který je třeba vidět.(5.1.2016)

Dnes už nevidím takéto filmy, výprava neskutočná na tú dobu. HERECKY, RÉŽIOU, SCENÁROM, HUDBOU, KAMEROU.... ťažko písať, nesmrteľná klasika klasík . Elizabeth Taylor, vtedajšie doby najlepšia herečka Európy. No, no čo si človek môže viac priať..... ULTIMATE...odporúčam si zakúpiť director´s cut.. to je iné žúžo....(17.1.2017)

Nádherná Elizabeth jako Kleopatra, naprosto dokonalá výprava, uchvacující hudba a snesitelné dialogy učinily z tohoto filmu kultovní záležitost, jen doposud nebyla překonána. Za mne 85%.(4.2.2017)

Nejdražší, nejlepší a nejlépe obsazený velkofilm!!!(27.9.2005)

• Yakuza05

Zlatý glóbus 4 nominace : Film, Herec - Rex Harrison, Režie, Herec vedl. role - Roddy McDowall.(28.11.2007)

No Country for Old Movie! ;-)(29.1.2010)

Jako dítě jsem na tohle čuměl jak zjara (ano, tak mi to vzalo dech) a Líza byla pro mne spolu s Angelikou prvním sexsymbolem.(5.2.2010)

V tomhle velkofilmu je naprosto všechno . Kritizovaná rozevláčnost a roztahanost mi zde vůbec nevadí, ba naopak, vydržela bych se na ty obrazy dívat klidně mnohem déle....a Liz T.- dokonalost sama.(20.2.2011)

V době svého vzniku,byl tendle filmík naprostou bombou.Velkolepá výprava,skvělí herci a tak dále a dále...Byl to magalomanský počin a díky němu jsem se více začala zajímat o historii oněch časů.Po letech už se ta velikost vytrácí a filmík se stává pouze dobrým,4 hodinovým,historickým velkofilmem se všemi těmi "mega",kterých je v něm požehnaně.Jeden z filmíků na který se vždy ráda kouknu.(25.2.2011)

Videl som to na blu -ray , takže klobúk dole pred remasterom obrazu . Kladom filmu je skvelé obsadenie hercov do hlavných úloh a celkom slušná výprava ( ak sa samozrejme nebojuje a kamera nie je veľmi na blízku) inak v porovnaní s o rok starším Lawrencom z Arábie film zostarol a nová verzia je u takejto celkom zaujímavej historickej postavy nutná .(13.4.2012)

Můžeme se pozastavovat nad tehdejšími hereckými výkony, snad někde nedokonalými kulisami či kostýmy, ale toto dílo, je nehorázně dobrá pecka, kde se divím tomu malému počtu oskarů. Bohužel je dnes k nenalezení ona režiserská verze 320 minut, což bych rád viděl, konečně už vyšlo na BD!!!!!(23.7.2012)

,,Were she not a woman, she’d be considered an intellectual.“ Kleopatra je opravdu tak megalomanská, jak se o ní říká. Tedy co se zpracování týče. Davové scény jako třeba Kleopatřin vjezd do Říma jsou až hypnotizující. Takový kompars se jen tak nevidí. Během konverzačních scén mě však trochu jímala nuda. Za to mohl i scénář, který výborným hercům cpal do pusy tak umělé repliky, až mně jejich výstupy připomínali spíše divadelní hru. Druhá polovina filmu byla slabší a utahanější, než ta první a konec se nesnesitelně táhl. To vše mi způsobilo trochu zklamání, škoda, že film nebyl akčnější, civilnější a trochu živelnější.(1.7.2013)

Stále absolutní historický velkofilm v tom nejlepší kabátě, jaký uměl Hollywood ušít a stále na něm nezestárnul ani záběr, natož výjimečné herecké výkony tehdejších superhvězd. Jeden z mých nejoblíbenějších historických filmů, který můžu vidět znovu a znovu.(25.7.2014)

Epická výprava na 60. roky a skvelá Elizabeth Taylor v roli Kleopatri. Zvládol som plnú verziu 320min. a povedal by som takto. Najviac ma film bavil kým bol Rex Harrison na scéne. Po smrti Cézara a nástupe Richard Burton na scénu už ma to bavilo menej.(27.2.2016)

Skvělý p. Burton jako Caesar v první polovině.(1.4.2017)

Hodnotím SE verzi. Nezapomenutelná výprava, příjezd Kleopatry do Říma naprosto fenomenální, kam se hrabou dnešní digitální úpravy.(16.7.2017)

Podobně jako nejsou Hanebný pancharti od Tarantina válečným filmem, ale spíš jeho studií není ani Mankiewiczova Kleopatra typickým historickým velkofilmem, ale spíš monumentálním a drahým pomníkem stylu raných šedesátých let a sexuálního napětí. Hezky se na to kouká, ale obávám se, že egyptská královna před dvěma tisíci lety nechodila v jehlových podpatcích po tlustých plyšových kobercích, ani nenosila typ róby, který by se stejně dobře vyjímal na předávání Oscarů ročník 1963. O čtyři roky starší Ben-Hur je skutečný příběhový megafilm s mnoha silnými momenty, ale Kleopatra se asi po dvou hodinách překlopila do bodu, kdy už jsem jen čekal, jaké další šaty či účes bude mít Elizabeth Taylor v dalším záběru. První polovinu dost vyzdvihuje Rex Harrison, s Richardem Burtonem to už v druhé části filmu taková jízda není. Viděno v 251 minutové verzi.(25.11.2017)

Nádherná výprava, trochu utahaný děj(24.1.2003)

Fakt, že film režírovali 3 režiséři, už naznačuje mnohé. Kleopatra je pastva pro oči, ale těžkopádná. Už zde se potvrdilo, že obří produkce scénáři škodí. A titulní postava určitě nevypadala jako Elizabeth Taylorová, měli vybrat někoho vhodnějšího.(10.10.2005)

historicky velkofilm, na svoju dobu aj dobre natočeny(31.3.2006)

Elizabeth Taylor je naprosto precizní a nepřekonatelná. Tohle je pro mne naprosto nej z historických velkofilmů.(29.5.2008)

Skvělý film! Docela jsem se bála těch čtyř hodin, ale u filmu jsem se nenudila. Bavilo mě to, mělo to super výpravu, výkony herců také dobré, ani mně nevadila taková ta přehnaná dramatičnost, kterou vidíme u starých filmů.(8.6.2012)

Velkolepá výprava, ale jinak film není příliš poutavý, je trochu poplatný době, kdy byl natočen. Taylorová zaujme spíš vzhledem než výkonem, ovšem oba pánové Harrison a Burton jsou jako vždy výborní. Skoro bych řekla, že je to výpravná nuda.(2.9.2013)

Kleopatra - tak jsem se podíval na klasiku a znovu mne uchvátil ten strhující příběh, pohádkové kostýmy, úžasné herecké výkony jak hlavních, tak i podpůrných rolí celého tohoto skvělého představení. Dvojí milostný příběh, který je opravdu nadčasový - romantika s Caesarem a románek s Marcem Antoniem, bezkonkurenční hudba Alexe Northa, to je velkofilm Kleopatra. Elizabeth Taylor to je legendární kráska a scéna triumfalního příjezdu do Říma je nepřekonatelná! Takže určitě doporučuji jak pro pamětníky, tak i mladou generaci..."AVE CAESAR"(18.4.2014)

Dokonalost! Po asi patnácti letech jsem se na film podíval a jsem unešen. Tenkrát sakra uměli dělat velkofilmy. Ani CGI na to nepotřebovali.(22.12.2014)

V niektorých momentoch možno zbytočne okázalý a opulentný, dialógmi pretekajúci a časovo náročný film, ale zároveň je veľkolepý, na čom má zásluhu najmä majestátna výprava a kostýmy. Postavy sú spracované výborne, keďže každá z trojice hlavných hviezd má jedinečnú charizmu a herecké nadanie. V dobovom ponímaní ide určite o prelomový film a v rámci klasických historických filmov z 50. a 60.-tych rokov ide o jeden z najlepších. Miernym sklamaním sú bojové scény, ktoré mohli byť epickejšie. Našťastie som videl dvojdielnu verziu, takže som nebol pri sledovaní vyčerpaný, takže sa prikloním k štyrom hviezdam. 75%.(24.12.2014)

Po Ben Hurovi další velice impozantní dílo, kde se na ničem nešetřilo a kde se velice přísně kladl důraz na detail. A taky proto se stal snímek na dlouhá léta nejdražším počinem ve světové kinematografie, který údajně do dnešních dnů nebyl zcela zaplacen. A je na co se dívat. Ohromná výprava, nádherné, do sebemenšího detailu šité kostýmy, masová účast komparzistů. Elizabeth Taylor dala postavě takové kouzlo a přesvědčení, že s jinou tváří si už Kleopatru málo kdo umí představit. Vznikl tak nestárnoucí filmový klenot, který stále dokáže diváka v mnohém okouzlit i dnes.(12.3.2015)

Ale jo, je to pecka. Prvně jsem to viděl v kině jako čtrnáctiletý, když mě máma propašovala na film do 15 nepřístupný. Tehdy jsem nebyl zklamán a nejsem ani dnes. Zahoďme lekce dějepisu a znalosti o tom, jak asi vypadal Egypt a Řím v té době. Vychutnejme si mazaného, chrabrého a velkoryse uvažujícího Caesara, nádhernou Kleopatru, udatného a věrného Antonia. A ty občas až postmoderní dekorace a rádoby historické kostýmy. Stojí to všechno za to. Na toto téma nám lepší báchorku s lepším obsazením a velkolepější výpravou už nikdo nenabídne.(16.7.2016)

80%(10.8.2018)

• pipapa

Typická a dnes už hodně zastaralá hollywoodská produkce, která mohla zabodovat jen a pouze na obrovských panoramatických ekranech, které přitahovaly diváky v té době možná víc než samotný film, a na ještě větší reklamě. Otřesně ledabylé papundeklové kulisy nemají nic společného ani s Egyptem ani s Římen, ale zato mají úplně všechno společné s Hollywoodem. Vstup královny Kleopatry do Říma je snad nejpompéznější papundeklová scéna v historii kina. Taylorová nehraje, pouze mluví a předvádí plejádu kostýmů a účesů, z nichž některé jsou od Kleopatry na hony vzdálené, ale velmi blízké hollywoodským divám...Film strašně upovídaný, na 240 minut v podstatě žádné akce, žádný náboj, tady, at´ jsem se snažila sebevíc, jsem se neměla čeho chytit...No more, díky!(29.1.2019)

Co se týká výpravy, je tento film (zvláště ve své době) opravdu bomba, avšak pro mne toho bylo už až moc. Co se týká scénáře, už to až taková sláva nebyla. Trojice Taylor, Burton a Harrison odvedla standardně dobré výkony a dá se říct, že jejich obsazení do hlavních rolí filmu zachránilo život (a nejspíš taky producentovi :-)).(24.8.2004)

Elizabeth Taylor je výtečná,lepší herečku nemohly do tohoto filmu obsadit dle mého.Začátek filmu mi přišel odfláknutej jako by všechny ty peníze se hlavně soustředily na grandiózní konec,který se dle mého stejně nekonal.Odfláknutý vztah mezi Kleopatrou a Caesarem,rychle a snadné seznámení to mě štvalo,že na to jak Elizabeth zahrála v tomto filmu Kleopatru namyšleně tak se mu ihned odevzdala,a to tyhle ženy nedělávaj.Rád bych dal více hvězd ale dnešní doba plná skvělých historických velkofilmů mi to nedovolí.Chci remake:)(8.7.2009)

Tuhle nádheru jsem viděla snad dvacetkrát. Elisabeth byla úžasná, Harrison velkolepý, Burton zkazil, co mohl... ale milovala jsem je, i když moje absolutní hvězda byl "chudák generál" Rufio - Martin Landau. I proto jsem si ji i po letech opatřila na DVD, přestože kino je kino. Ale lásky jsou lásky, i zakonzervované... P.S. Nesmím zapomenout na velkolepou hudbu!!!(27.8.2010)

Monumentální historický (i když v rámci Hollywoodu je třeba vždycky tohle slovíčko brát s rezervou) velkofilm, který určitě stojí za zhlédnutí, byť se díky dlouhatánské stopáži (viděl jsem tu čtyřhodinovou) pravděpodobně budete nějakou tu chvíli nudit. Megalomanství v čiré podobě, peníze zde koukají z každého záběru, ale výprava, kostýmy (vždyť jenom těch krásných šatů co Kleopatra vystřídá!) a hromadné scény, ze kterých se tají dech (zvlášť když víte, že to není práce počítačového programu) výborný film nedělají. Film sice ještě nabídne překrásnou Liz Taylor a její půvab či její dobře zahrané osudové muže, nicméně málo výrazná hudba, absence většího záporáka a především pak gigantická (zvlášť když je to jen samé konverzování - nějakou tu akci či alespoň nějakou vyhrocenější scénu bych v první hodině filmu uvítal) stopáž filmu ubližují. Ale scéna příjezdu Kleopatry do Říma je neuvěřitelná a bulvyvyvalující.(27.12.2010)

Bohužel, nuda veliká. Zbytečně roztahaný příběh, dialogy téměř o ničem. Jen výprava byla opravdu parádní. Viděla jsem ale lepší zpracování příběhu o Kleopatře, Caesarovi a Marcu Antonim (např. TV film "Kleopatra" s Timothym Daltonem z roku 1999).(4.11.2011)

Chcete vidět spektákl na kolečkách, tak se dívejte a dívejte se pořádně. Oživlá definice megalomanie, v těch dobách ke spatření relativně často, ale toto je královna. Tohle je neuvěřitelné a neuvěřitelně velkolépe, kýčovité a vůbec všechno. Obludnost takového kalibru, že má svoje místo ve zlatém fondu kinematografie zajištěné navždy. Filmy z této doby co do velkoleposti jde trumfnout jenom velmi těžce a myslím, si že je to nemožné. Dneska jakoby se pod těmi všemi moderními triky ztrácelo tělo. Když chtěl kdysi někdo egypt musel ho postavit, když Kleopatra měla mít otroky, koně, šaty a zlato, muselo to tam všechno bejt tak aby to vypadalo, že to tam je. A přitom se z té skvělosti točí hlava a člověk si připadá jako Marcus Antonius Burton. Když je opilý tak je opravdu opilý, a nejen tím vším patosem. Byly to zlaté časy velkofilmu a ten film vlastně vůbec není špatný. Myslím, že od tohoto filmu Kleopatra jezdí zásadně všude na sfinze ...(2.7.2012)

Takhle má vypadat historický sandálový velkofilm! Propracované dialogy, mnohdy mistrně pointované, skvělé kulisy a poučení o historii. Škoda jen několika zbytečně protahovaných scén v druhé půlce. Skvělý dabing z počátku 90. let, tzn. ještě z doby, kdy byl ještě na špičce, i když v posledním tažení, zejména Ljuba Krbová jako Kleopatra je naprosto úchvatná, výborný je František Němec jako padoušský Octavian a slabost mám rovněž pro Jiřího Novotného jako Rufia. Některé scény jsou přesně takové, jak jsem si je při hodinách dějepisu představoval, třeba vražda Caesara. Závěr je patetický, ale zde je to přesně na místě...."Myslíš, že odešla důstojně?" "Odešla tak, jak se slušelo na posledního z velkých vladařů...."(20.3.2014)

Monstrózní výpravu kazí příliš statické dialogy a statičtí herci. Scénář by se dal přehrát i s divadelním souborem. Takže mě tam ta výprava ve výsledku připadá k ničemu. Nevyužitá. Ten scénář je opravdu na úrovni seriálu Já Claudius, kterému však televizní teatrálnost sedí.(2.3.2015)

Monumentálnosť, parádna choreografie, silné scény a to najdôležitejšie, neprekonateľné herecké výkony. Film Cleopatra právom patrí medzi klenoty svetovej kinematografii a to nielen vďaka príkladnej prípravy Egyptského (a Rímského) pozadia. Tu je takmer všetko na mieste a to pri tak dlhom filmu nie je jednoduchá vec. Trojica E. Taylor, R. Harrison a R. Burton sú fantastickí, ale hlavne dvojica E. Taylor a R. Harrision zapôsobili na mňa najviac. E. Taylor je fantastická! Jej hra, šaty a dominantnosť tu neznajú hranice. A ešte jedna dôležitá vec! E. Taylor je najlepšou Kleopatrou všetkých čias a o tom niet pochybu. PS. Scéna, keď Kleopatra príde do Ríma (v tých známych šiat) je jedným z top momentov. Osobné hodnotenie: 95% (*****) (29.3.2016)

Velkofilm se vším co k tomu patří. Viděno v Krnově na festivalu KRRR!, 70 mm kopie byla stále ve výborném stavu.(10.4.2016)

Taylorová je spíše dobrá modelka než herečka a tak samozřejmě ze své nadějné role nevytěžila nic. Její velká láska (jedna z mnoha:) Burton hrál stejně "dobře". Jediný pořádný herec na scéně je zřejmě Rex Harrison. Kdyby nebyl odříznut v polovině filmu, tak by možná dominoval. Ale egypsko-římské dějiny přeci přepsat nemůžou. Další velký problém je stopáž. Zatímco u Bena Hura nám vůbec nevadila (stejně se ty dva velkofilmy nedají srovnávat), tady mohla být šikovněji sestříhaná a o některé přebytečné scény zkrácená. Navíc všechno se nám zdálo až moc "dokonalé" a stoprocentní. Třeba jako příjezd Kleopatry do Říma. Jinak tak jako tak je to na svou dobu klasika a to právem, dobu starověkého Říma vykreslili skvěle a hudba se také šikla. Za nás 70%(13.8.2018)

• Wulz

Přál bych si nový (kvalitní) Remake. Snad chápete jak to myslím... Na dnešní dobu.!(27.1.2019)

• Jan XXIII

Trapný,zdlouhavý a hlavně nudný film.Zbytečně moc keců, teměř žádná akce.I na svou dobu určitě katastrofa .Nedivím se, že se náklady vracely 20let.(2.4.2003)

• Aberdeen

Americké velkofilmy 2. poloviny 50. a 1. půle 60. let 20. století měly rozhodně svůj půvab a v žádném případě proti nim nejsem zaujatý. Všude ale musí být výjimka potvrzující pravidlo a takovou výjimku pro mě v tomto případě představuje Kleopatra. K odpadovému hodnocení mě přiměla naprosto komická výprava filmu, šíleně odfláknutá práce filmových architektů, představa tvůrců, že dějiny fungují jako šestáková love story, a silně rozpačitý výkon představitelky titulní role, který nenapraví ani scény s Kleopatrou spoře oděnou. Liz Taylorová si rozhodně v životě střihla role, před kterými bych mohl smeknout, avšak tato k nim rozhodně nepatří. Určitě nemyslím, že ekonomické ukazatele jsou hlavním barometrem kvalit filmu, ale to, že se Kleopatra stala ohromným finančním propadákem, je výjimečně spravedlivým ohodnocením filmu i po této stránce.(9.8.2008)

Nejvelkolepjější americký velkofilm všech dob. L. Taylorová Kleopatru nehrála, ona jí byla !(5.2.2009)

klasika...(19.12.2010)

Fenomenální filmový kousek své doby a v mých očích nejen své doby. Po shlédnutí historických filmů v podání dnešních tvůrců (Troja, Alexandr Veliký....) kdy má člověk chuť rozmlátit kino, aby měl zadostiučinění, protože vidět takovou hrůzu za tolik peněz je strašné mučení. Bych viděl Kleopatru velmi rád na velkém plátně. Velkolepost tohoto díla je mi navěky zapsána v srdci a to jsem jej viděl poprvé na barevné televizi s uhlopříčkou cca 50cm.(20.12.2010)

• montel

Julius Caesar (Rex Harrison) vyhrál poslední bitvu a stal se tak vůdcem Říma. Odjíždí do Egypta, aby zde srovnal spor mezi královnou Kleopatrou (Elizabeth Taylor) a jejím bratrem o královskou korunu. Caesar a Kleopatra se do sebe zamilují. Lásku však ukončí předčasná Caesarova vražda. Pomstít jej hodlá jeho přítel Markus Antonius (Richard Burton), který rovněž podlehne Kleopatřině kouzlu. Oba je však šťastný život nečeká...Obří projekt společnosti 20th Century fox, který ji skoro zruinoval, jsem viděl poprvé až dnes. Nutno říct, že mě nijak neohromil i když výprava byla neskutečně výborná. Neškodilo by to sestříhat tak o půl hodiny. Nedovedu si představit, že bych se díval na 320 minut dlouhý režisérský sestřih. 40%(22.12.2010)

Úžasný zážitek...! A co se týče hereckého obsazení, je bezchybné. Na šedesátá léta úžasné efekty a krásná, do scén přesně zapadající hudba. A navíc, jako málokterý historický film, se drží historických událostí a tradičního zpracování :)(22.12.2010)

Toto spracovanie známych udalostí je najlepšie, čo som videl. Každá vec, každý detail vytvára pastvu pre oči. Počnúc hercami, pokračujúc hudbou, kamerou, kostýmami, efektmi a končiac výpravou, ktorá je v tomto filme na najvyššej úrovni. Musím však konštatovať, že druhá polka filmu trocha pokrivkáva oproti prvej, ale aj tak to celkový dojem nezníži. A ten je dokonalý.(24.6.2011)

Na tom jsem byl v kině, na 70mm verzi... nevím, jakou šťastnou náhodou byl tehdy krátce v distribuci... mohlo to být tak 1988? Ohromující film.(3.12.2012)

U mě tento film vyhrál na všech frontách(14.5.2013)

Asi finančne najnáročnejší film aký sa kedy natočil. Elizabeth Taylorová hrá Kleopatru . Film je skvelý a hneď keď niekto povie KLEOPATRA, spomeniem si na Elizabeth. Veľmi pekný film.(4.12.2014)

Film Kleopatra je i po tolika letech okouzlující, věrohodný a velkolepý. Máte pocit, že vidíte skutečnou Kleopatru, vtáhne vás to a procházíte se Egyptem i Římem. Co dodat? Je fajn, že ani čas filmu neuškodil.(31.3.2015)

Vizuál jsem hltala očima seč to šlo. Všechno monumentální a uchvacující. Egypt se může zdát, že byl jedním velkým kýčem. Ale mně se to líbí. To zlato, obrovské stavby a pečlivé oblečení a makeup se nádherně odlišuje od nevlídné krajiny a unavujícího věčného vedra. Kleopatra musel být děsně drahý film, ale vyplatilo se to, vypadalo to famozně. Elizabeth Taylor byla nádherná baba a pro roli Kleopatry se snad narodila. Jen mě trochu mrzela rozvláčnost scénáře. Dalo se hluché pasáže vystříhat a dostali bychom se na stravitelnější stopáž. A taky mi nepřišel až tak výrazný Marcus Antonius. Ve filmu se objevilo spoustu jiných příhodnějšího herců.(14.8.2016)

80% | 8/10(23.1.2019)

Sandálový velkofilm z dob kdy se velkofilm říkalo bez přívlastku digitální triky. Ohromující. Bohužel platí jenom pro první polovinu (část) filmu, ta druhá se potácí jako upachtěná televizní inscenace. Celkový dojem 70%.(17.12.2006)

[2009-01-30] * První část (Kleopatra a Caesar) je výborná, má napětí, spád i humor. Bohužel, se smrtí Caesara mizí vše dobré a přichází druhá část (Kleopatra a Antonius), která velmi rozvlekle podává nepříliš věrohodnou romantickou historku. Navíc, ať chceme či ne, tento velkofilm už po technické stránce přeci jen poněkud zastaral...(15.2.2009)

Jeden z najdrahších a najvýpravnejších filmov 20. storočia, možno trochu v štýle výpravných filmov Cecila de Milla. Tvorcovia mali naozaj šťastnú ruku pri hereckom obsadení. Príbeh Kleopatry a Marka Antonia zatienil hlavný motív, jej lásku a mocensko-politický vzťah k Caesarovi, pretože diváci majú možnosť na plátne sledovať skutočný milostný pomer E. Taylorovej a R. Burtona. Krása a sexualita hlavnej predstaviteľky a pikantnosť analógie milostných pomerov boli naozaj silným magnetom, aj keď film nebol kritikou prijatý priaznivo. Okrem nádherných výpravných efektov majú dialógy majú vznešený punc a sú podfarbené veľmi silnými gestami. Napr. Pompeiova vražda, Kleopatra v koberci, rozhovor pri hrobke Alexandra Macedónskeho, jej príchod na sfinge do Ríma, bitka pri Aktiu, až po vznešenú legendárnu smrť – uštipnutie hadom. Film si vychutná len romantik so zmyslom pre krásu a históriu.(17.3.2009)

Velkolepé - takto má vypadat velkofilm. Krásná klasika. Elizabeth Taylor - pro mě jedna z jejích skvělých rolí. Zajímavá i tajemná.(3.12.2010)

Po hříchu jsem Kleopatru viděl až letos a to se píše prosinec 2010. Mnozí o verzi s Taylor mluvíli jako o te nejlepší, kultovní a po zhlednutí tohohle eposu, který přes až strašidelnou délku ani na okamžik nenudil jim dávám za pravdu. Scény jsou monumentální, a zejména příjezd Kleopatry do Říma je velkolepý, dechberoucí, a nezapomenutelný. Taylor jako herečku jsem objevil až ted a musím se podívat na její další filmy protože mě uchvátila stejně jako její postava ve filmu uchvátila Caesara a Antonia. Kleopatra = Elizabeth Taylor...forever !!(21.12.2010)

Brutusacká a naprosto zbytečná stopáž. Velkolepé jako Spartakus a stejně tak megalomansky chladné nebo v některých scénách naprosto zbytečně emotivní. 3 a půl.(31.7.2011)

V té době to muselo být opravdu něco. A už jen kvůli tomu 5 hvězd.(1.10.2012)

Für mich - 80%, - /občas rozvleklejší scény/Kleopatra s Césarem u hrobu Alexandera/, sladké skoro jako Gone with the Wind/, + /velkolepost, výpravnost u tohoto typu filmu nezbytnost, ústřední trojice Elizabeth/Richard/Rex, monstróznost, je vidět, že se na ničem nešetřilo, historická věrohodnost, což vždy není samozřejmostí/, hodnocení - Rexův César se mi velice líbil, víc než Richardův Marcus, jinak velice velkolepý film, i na dnešní poměry, 1. část velkolepá/Kleopatřin příjezd do Říma - dlouhé a monstrózní/, veselá, pozitivní, až na vraždu Césara, 2. část už citovější/jak jinak v milostném velkofilmu/ a smutnější/konec/, film jenž má vše co má mít, není to sice Gone with the Wind, pro ten mám slabost, ale ze starých sladkých velkofilmů 2. nejlepší, zatím, poznámky - nekonečná řada kostýmů Elizabeth s výstřihy, viděna 4 - hodinová verze, AD- 4/5(22.12.2012)

Byl to můj úplně první film v kině, takže je to srdeční záležitost.Byla jsem ještě dítě a bylo to v Indii ve městě Tiruchirapalli.Samozřejmě v angličtině a překládal můj táta, který nestíhal všechno,ale i tak zážitek.(19.7.2013)

Dnes som si pripomenula po druhýkrát, že Liz Taylor bude pre mňa vždy Kleopatrou. Tento veľkofilm je klenot amerického filmu , ani v dnešnej dobe počítačovej techniky toto veľdielo nič neprekoná. Pre mňa je to najlepší historický film aký bol kedy natočený. :)(23.7.2013)

Film, který jsem prvně viděla jako malá a tehdy to pro mne byla velkolepá podívaná. Dnes už bohužel z toho původního pocitu zůstává pouze obdiv k výborně fungující dvojici Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona. Legendární film, ale dnes, když Kleopatru, tak Elizabeth Taylor, když příběh o Kleopatře, tak verzi s Leonor Varela.(2.9.2013)

Přečtěte si můj komentář ke Spartakovi a znásobte ho aspoň deseti. Tento film je jako Spartakus, akorát místo drsňáka Kirka Douglase je zde Elizabeth Taylor (tehdy ještě sexy), ještě velkolepější výprava, ještě přemrštěnější stopáž a je to ještě horší nuda. Po čtyřech hodinách jsem si musel odpočinout.(18.1.2015)

Přiznávám, že jsem na čtyřhodinovou verzi Kleopatry koukala po částech, ale rozhodně jsem se u ní nenudila. Samozřejmě, že na vesměs konverzační film je délka trochu přemrštěná, ale dialogy jsou podle mě napsány tak skvěle, že pozorného diváka rozhodně nudit nebudou. Navíc u některých scén budete opravdu zírat s otevřenou pusou, protože takové velkoleposti nedosahují ani mnohé dnes točené filmy.(16.8.2015)

Velmi dobrý velkofilm celkem i odpovídající průběhu dějinných událostí.Přesto,ze je zde kladen akcent na konverzaci na úkor akce,protože mám rád historii,docela se mi to líbilo.Lepšího,suverénního,věcného a sarkastického Caesara nikdo už nikdy lépe nezahrál a vůbec bych řekl,že dokud tam hrál,tak byl Harrison jednoznačně dominantní postavou.Pompéznost filmovych scén je do té doby nevídaná,ale sedí to a patří sem.Příjezd Kleopatry do Říma a dramatika chvíle před sebevraždou a po ní jsou úžasné: A Říman se zeptal a služebnice odpověděla.....Nádhera!(28.10.2015)

Skvělý fillm(12.1.2016)

První část je výborná a to především díky R.Harrisonovi. Druhá část je již slabší a celkem se i táhne. Výprava na tehdejší dobu neskutečná - It was the most expensive film ever made up to that point and almost bankrupted 20th Century-Fox. Film jsem viděl poprvé jako malé děcko.. nezapomenutelná je scéna, kdy Kleopatra vjíždí do Říma:) Možná že to tenkrát způsobila ta artistka, co jí ňadra zakrývá pouze pár kvítků. Pokud bych měl hodnotit pouze část první, hodnocení by bylo jistě vyšší.(17.12.2017)