Film, který jsem prvně viděla jako malá a tehdy to pro mne byla velkolepá podívaná. Dnes už bohužel z toho původního pocitu zůstává pouze obdiv k výborně fungující dvojici Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona. Legendární film, ale dnes, když Kleopatru, tak Elizabeth Taylor, když příběh o Kleopatře, tak verzi s Leonor Varela.(2.9.2013)

Přečtěte si můj komentář ke Spartakovi a znásobte ho aspoň deseti. Tento film je jako Spartakus, akorát místo drsňáka Kirka Douglase je zde Elizabeth Taylor (tehdy ještě sexy), ještě velkolepější výprava, ještě přemrštěnější stopáž a je to ještě horší nuda. Po čtyřech hodinách jsem si musel odpočinout.(18.1.2015)

Přiznávám, že jsem na čtyřhodinovou verzi Kleopatry koukala po částech, ale rozhodně jsem se u ní nenudila. Samozřejmě, že na vesměs konverzační film je délka trochu přemrštěná, ale dialogy jsou podle mě napsány tak skvěle, že pozorného diváka rozhodně nudit nebudou. Navíc u některých scén budete opravdu zírat s otevřenou pusou, protože takové velkoleposti nedosahují ani mnohé dnes točené filmy.(16.8.2015)

Velmi dobrý velkofilm celkem i odpovídající průběhu dějinných událostí.Přesto,ze je zde kladen akcent na konverzaci na úkor akce,protože mám rád historii,docela se mi to líbilo.Lepšího,suverénního,věcného a sarkastického Caesara nikdo už nikdy lépe nezahrál a vůbec bych řekl,že dokud tam hrál,tak byl Harrison jednoznačně dominantní postavou.Pompéznost filmovych scén je do té doby nevídaná,ale sedí to a patří sem.Příjezd Kleopatry do Říma a dramatika chvíle před sebevraždou a po ní jsou úžasné: A Říman se zeptal a služebnice odpověděla.....Nádhera!(28.10.2015)

Skvělý fillm(12.1.2016)

První část je výborná a to především díky R.Harrisonovi. Druhá část je již slabší a celkem se i táhne. Výprava na tehdejší dobu neskutečná - It was the most expensive film ever made up to that point and almost bankrupted 20th Century-Fox. Film jsem viděl poprvé jako malé děcko.. nezapomenutelná je scéna, kdy Kleopatra vjíždí do Říma:) Možná že to tenkrát způsobila ta artistka, co jí ňadra zakrývá pouze pár kvítků. Pokud bych měl hodnotit pouze část první, hodnocení by bylo jistě vyšší.(17.12.2017)

1 4 7 9 10 11 12 následující >>