Prilis monumentalni, prilis rozvlekle - ale Taylorove role perfektne sekne.(30.7.2002)

Mamutí vysokorozpočtová podívaná, která ale kromě té podívané nepřináší nic. Psychologie postav? Veškerá žádná, Caesar Rexe Harrisona je protivný, Marcus Antonius Richarda Burtona nerozhodný a Kleopatra je jen krásná, ale jakoby naivní. Tak zbývají jen dekorace. Ty ovšem stojí za to.(20.9.2007)

Tomu říkám velkofilm a k tomu mladá Liz Taylor je tady moc krásná(27.3.2009)

• HanaM.

Toto se totálně odklání i od zdání historické pravdy. Kleopatra se pořád jen předvádí na nějaké hostině. Burton a Taylorová navíc vypadají, že by jim spíš než historické kostýmy slušela cigareta a barová židle. Film je naprostou urážkou krásného historického příběhu.(1.8.2010)

Z původně zamýšleného filmu zbylo jen torzo. Režisér Mankiewicz byl donucen film sestříhat, ale i tak trval šest hodin. Ani další vynucené sestříhání na 4 hodiny studiu nestačilo a premiéru měl film jako tříhodinový (aby mohlo být promítáno víc jak jedno představení za večer a tudíž se zvýšil výdělek). Publikum sice nevědělo, o co přichází, byť některé záběry z upoutávky se do promítané verze nedostaly, ale film začal o to víc působit jako pozlátko, nebo „monumentální myš“, jak se vyjádřila jistá kritika. Z filmu bylo vystříháno vše, co se netýká hlavních postav, a i další motivy a osudy postav zůstávaly opomenuty. Mankiewicz neuspěl ani se snahou rozdělit film na dva díly „Caesar a Kleopatra“ a „Antony a Kleopatra“. Studio chtělo vytěžit z aktuální aféry kolem Taylor a Burtona, představující Kleopatru a Antonyho, a nechtělo riskovat pozdější uvedení jejich příběhu. Oscarový režisér Mankiewicz byl osudem svého filmu tak zasažen, že od té doby na své režijní úspěchy prakticky nenavázal. Až v devadesátých letech byl film za pomoci Mankiewiczovi rodiny restaurován a byly dohledávány zapomenuté scény. Dnešní verze tak má 4 hodiny ve dvou dílech.(10.12.2011)

Velkofilm o Kleopatre, ktorý vyráža svojou výpravou dych.Životná rola Liz Taylor.(25.10.2013)

Brilantní historický velkofilm, s důrazem na VELKO, ve kterém se je pořád na co dívat, s krásně patetickými herci a dialogy, prostě film - událost. Kleopatřin příjezd do Říma je, jak tady ostatně někdo píše, dechberoucí. Filmové obžerství pro gurmány, hostina, vjemová žranice. Hollywoodský pohled na historii v ryzí podobě. Tak je to celé třeba brát.(12.2.2017)

To je diamant mezi filmy!!! Přenádherný a věčný!!!(6.1.2007)

Souhlasím s gouryellou, příliš rozvláčné. Herecké obsazení je prvotřídní.(2.2.2007)

Klasika všech klasik. Jedinečné, úchvatné...(6.9.2010)

"Kleopatra" jednoznačne stavia na výprave, ktorá ma ale neoslnila; v dnešnej dobe bohužiaľ už asi ani nemohla. A vzhľadom k tomu, že film históriu príliš presne a hlavne príliš podrobne napriek svojej dĺžke v podstate nelíči (výnimky sa nájdu, ale okrem bitky pri Actiu veľmi nevzrušujú, Caesarova vražda je napríklad akási mdlá a Pompeiovu hlavu z toho koša ani poriadne nevytiahnu), zostalo mi sledovať psychológiu postáv. Lenže ani jednu z nich sa mi nepodarilo uchopiť a vysledovať nejaké jej neochvejné alebo naopak meniace sa postoje, hodnoty a nálady. Takže záverečný výrok z mojej strany je: nebavilo ma to. (A to, že nás scenárista necháva čakať na Kleopatrinu smrť takmer celú hodinu potom, čo dráma jej útekom z bitky vyvrcholila, považujem za dosť nevkusné a vlastne amatérske). P. S. Ani toho Octaviana nedokázali vyfabrikovať takého, aby bol nejako uchopiteľný, aby bol buď divákovi odporný alebo, čo je menej pravdepodobné, sympatický. Rozhodne to je ale pre mňa najzaujímavejšia postava tohto opusu, ak si ho ešte niekedy pozriem, bude to kvôli nemu.(26.4.2011)

Tento snímek pro mě navždy bude synomem pro velkofilm.Některé masové scény jsou opravdu k neuvěření.Místy je sice film trochu více upovídaný než by bylo zdrávo,ale nemůže člověk chtít,aby se během tří hodin na plátně odehrávala jen akce.E. Taylorová byla v té době ideální představitelkou.Byla půvabná a měla v sobě jistou grácii nesmírně se hodící k panovnici Egypta.R.Burton byl neméně dobrou volbou.Bylo evidentní,že mezi těmito dvěma představiteli to jiskří.Pokud bych měl ale vybrat jednu složku filmu,která pro mě byla nejlepší,tak bez rozpaků zvolím výpravu.Ta byla skutečně úchvatná.(26.3.2013)

Liz je zde naprosto dokonalá a nádherná, Harrison a Burton skvělí.... masové scény (příjezd Kleopatry do Říma) jsou neuvěřitelné a v dnešní době s komparsem neproveditelné - určitě nezaplatitelné. Jen to podání historie nebo literární předlohy je podivné, ale na to jsou v Hollywoodu specialisti - viz. Troja atdatdatd...(24.4.2013)

Poprvé jsem se včera dostala k originálnímu znění a musím změnit své hodnocení, které bylo tehdy hodně ovlivněno skvělým dabingem. Nemůžu si pomoct, ale E.Taylor prostě pro mne není královskou Kleopatrou...Nebudu hodnotit jiné kvality nejdražšího snímku své doby, výpravě, kostýmům a snad ani režisérskému vedení není co vytknout...jen ta hlavní role se jaksi nepovedla. Ano, E.T. byla krásná, ale nebyla to Kleopatra...nic královského jsem v ní neviděla a hlavně neslyšela...bohužel její mi hlas nezněl královsky, ale vulgárně...snad nikdy jsem u filmu necítla takový rozdíl mezi dabingem a originálem v neprospěch originálu.(23.8.2013)

Výborné zpracování Kleopatry s nezapomenutelnou Liz Taylorovou. 85%(8.1.2015)

V narvaném kině Moskva jsem tenkrát seděl až u stropu na balkóně a větralo se pouze před a po filmu dveřmi. Takže scénu umírání jsem si prožil spolu s Kleopatrou.(1.3.2015)

Velkofilm Kleopatra je epický s nádhernými kostýmy, kulisamy a hereckým obsazením. Elizabeth Taylorová je jako Kleoaptra opravdu krásná Rex Harrison jako Gaius Julius Caesar vypadá dobře a velkého válečníka a diktátora zahrál skvěle. Richard Burton jako římský generál Marcus Antonius byl také uvěřitelný, ale Caesarovi podle mě nesahal po paty. První půlka s Caesarem byla historicky fajn jakmile film opustil Caesar a na scéně se ukázal Antonius, tak to bylo jako životopis herců Taylorové a Burtona jen v historických kostýmech. Takže se jim to asi dobře hrálo! :) Film je barevný nálož efektů námořní bitva mezi Antoniem a Octaviánem byla super a příjezd Kleopatry do Říma byla pompézní. Velkofilm s velkým V.(25.3.2018)

Hodnotím jenom druhý díl. Bylo to přílš zdlouhavé plné zbytečností... Výprava byla nádherná. Taylor střídala kostýmy a účesy neuměřeně často, chtěla bych vidět někoho, kdo se bude min. 3x denně převlíkat, česat a malovat. Určitě musím pochválit jisté skutečnosti, kterým ve scénaři věnovali pozornost: často opilý Antonius nebo nahrdelník z mincí... Na tehdejší dobu to byl velkolepý a drahý film, ale bez spousty věcí by na tom byl daleko lépe. Takže druhému dílu, který mě velice zklamal, dám jenom 3*.(25.12.2006)

Stará dobrá klasika. Není ani co moc dodat, Dobré herecké vykony a na tehdejší dobu i fantastická vyprava.(15.2.2008)

Skvělé, úchvatné, strhující... Trochu jsem se bál srovnávání s podobně raženým velkofilmem Ben-Hur, proto jsem se na něj rozhodl na ty +/- 4 hodiny zapomenout a vychutnat si Kleopatru jak se patří. A udělal jsem rozhodně dobře, filmů s námětem Caesar, Kleopatra, Marcus Antonius je nepřeberné množství. Každý takový film si tuto "historii" upravuje jak se mu zachce, aby to bylo dost romantické, aby tam byly obrovské bitvy, atd. ... Osobně mi takový styl vadí, proto také nemůžu přijít na chuť dnešním podobně "hrdinsky", či "anticky" raženým snímkům... Naštěstí se autoři Kleopatry rohodli, alespoň podle mých dějepisných znalostí, co nejvíce držet historie a děj ani divák tak netrpí zbytečnými a nadbytečnými scénami, které do příběhu, který zná snad každé malé dítě, rozhodně nepatří. Opět se jedná o poměrně dlouhý snímek, ale podobně jako u Ben-Hur jsem byl rád. Autorům to dalo totiž možnost zabývat se nejrůznějšími detaily, které vedly k tomu, že si kromě výborných výkonů ústřední trojice či čtveřice, můžeme vychutnat i skvostné kulisy, exteriéry, interiéry, námořní bitvy nebo třeba opravdu velkolepý Kleopatřin příjezd do Říma... Na celém filmu byla jen jedna, dalo by se říct, drobnost, která mi vadila... a to styl, jakým byl prezentován můj oblíbenec Augustus. Samozřejmě se jen těžko budeme dohadovat, jaká byla jeho povaha, ale jeho skutky nevypovídají o takové míře arogance a nezájmu, která nám zde byla podávána, pravý Augustus holt musel ustoupit romantice... Takže shrnutí: Rozhodně neváhejte a co nejdříve se na tento film podívejte! (Doporučuji, tentokrát bezchybný, remastrovaný Blu-ray) ... PS: Nemůžu si odpustit drobnou poznámku ke komentáři uživatele kleopatra, ve kterém píše, že Kleopatra pro ni bude mít navždy tvář Liz Taylor ... jsem na tom podobně, jen mi učarovala Kleopatra poněkud jiného filmového ražení :)(17.7.2012)

Pátá hvězda jednoznačně za Liz, hrozně dlouho jsem chtěla vypadat jako ona. Naprosto monstrózní velkofilm, který patří do zlatého fondu světové kinematografie. 90%(31.5.2013)