Stíny mezi námi

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller

USA, 2018, 98 min

Docela to šlo...Nic moc jsem neočekávala a nakonec jsem byla příjemně překvapena...Osvěžující byla role Dermota, dlouho jsem ho v ničem neviděla...Celkem uvěřitelné...Trochu strašidelné...Žádná hitparáda, ale nenaštve jako mě dnes zhlédnutí movie "Destroyed" Hrůůůza...Stačí to na jedno zkouknutí...Lepší 3...(4.4.2019)

Ten námět je úplně boží a mystery atmosféra budovaná v prvních dvou třetinách je hutná, že by se dala krájet a extrémně mě zajímalo, co se stane dál. Ve výsledku proto drobné zklamání plynoucí z až příliš melodramatického klišé finále, které odbočilo někam, kam jsem asi úplně nechtěl (young adult původ) a to nejzajímavější zůstalo nedořešeno. Ale ta atmosféra, ta je parádní.(4.5.2019)

Před několika lety došlo ve městě k obrovské jaderné katastrofě. K překvapení všech přeživších se na místech, kde lidé zemřeli, objevují jejich stíny. Jsou to tzv. duchové a lidé si na ně už zvykli, takže jim nepřipadají vzpomínky zvláštní, dokonce se o nich učí ve škole. Duchové nikomu neubližují, takže s nimi všichni tak nějak vychází. Jenže co když se objeví duch, který ublížit chce a může? Mě tenhle film moc bavil. Je to zase něco nového, takový koncept jsem ještě neviděla. Je to strašidelné a mrzla mi z toho záda. Finálové rozkličování pohnutek zlého ducha bylo famózní. Jen obsazení je špatné, Bella Thorne mi prostě nějak nesedla... Ale zbytek herců byl skvělý. Stíny mezi námi mohu všem milovníkům duchařin jen doporučit.(14.8.2020)

Šoustačková Bella Thorne v zajetí duchařských hologramů i holobrádků. Teď jde jen o to ztopořit úd nad jejím novým zástřihem a ztvrdnout (úžasem) z její neotřele nahozené barevné (vlasové) kreace a zaručeně pravých prsních implantátů. Krouživými pohyby se dá užít invenční jízda městem duchů, kterou rozhodně nelze brát za typický katastrofický film, nýbrž se před divákem postupně rozprostře originální detektivní příběh, který se dobere zářného vyvrcholení a solidně zamotá se žaludem. Režisér Scott Speer chtěl zažít s Bellou dvojnásobnou tvůrčí felaci a podařilo se. Bella kývla, poslušně klekla a bez výčitek "mítú" si uhnala opuchlé rty a ošklivě zapálený jazyk, protože svoji hereckou kreaci u kalhot plných tvůrčích duchů neodbyla. Na něco (fe)lačně výpravného nebyl čas ani finance, buďme rádi, že tvůrci zachovali střízlivý postoj a nalili všechny finanční prostředky do mnoha zajímavých i originálních vizuálních nápadů. Zdařilým se dá nazvat i zby(tně)lý casting, který Bella svými vnady nevyšoupla mimo dění, a hezky se stejnoměrně podělila o dobrou úroveň herectví. Mozaiku nevídaných nápadů s postupným vrstvícím se nánosem detektivního puzzle se podařilo udržet po celou dobu v zajímavých intencích, hezky to do sebe nakonec zapadlo. Zda ovšem byl přítomen nějaký nedodělek, to už není nutné pitvat. Tvůrci prokázali, že s Bellou jsou mimořádně potentní. 10/10(31.10.2018)

Duchařina křížená s thrillerem o zavražděných dívkách zní dobře, technologicky pojatí duchové "vytvoření" nezdařeným experimentem a opakující ve smyčce stále jednu scénu zní také dobře a Bella Thorne s gotickým vzhledem vypadá velmi dobře, ale nějak to celé nefunguje. Duchové jsou všudypřítomné stíny minulosti, kterých si už nikdo nevšímá (pokud zrovna netrpí pocitem viny), středoškoláci vyšetřují sériového vraha od náhody k náhodě a nikdo se ničemu nediví. Žédné napětí, žádné lekačky, žádná atmosféra. Neurazí, ale nezaujme, čirý průměr.(11.11.2018)