Stíny mezi námi

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller

USA, 2018, 98 min

Ten námět je úplně boží a mystery atmosféra budovaná v prvních dvou třetinách je hutná, že by se dala krájet a extrémně mě zajímalo, co se stane dál. Ve výsledku proto drobné zklamání plynoucí z až příliš melodramatického klišé finále, které odbočilo někam, kam jsem asi úplně nechtěl (young adult původ) a to nejzajímavější zůstalo nedořešeno. Ale ta atmosféra, ta je parádní.(4.5.2019)

• castor

Kdesi v Illinois. Zase se něco nemilého pokazilo. A lidstvo to schytalo. Explodovali vládní laboratoře. Byli nějakých 80 kilometrů od epicentra a jistá Ronnie přišla o pár přátel a hlavně o tátu. Okolo se zjevují coby přízraky. Jeden takový bubák se ale začne chovat nestandardně. A Bella Thorne se ještě s jedním hošanem rozhodne přijít věci na kloub. Solidní nápad, ve výsledku je to ovšem takové nemastné neslané. Poměrně mladý tvůrce Scott Speer znovu sáhl právě po Belle, která už slušně pod jeho vedením válela v příjemně staromódně pojaté romantice Půlnoční láska. Tady ovšem musejí jít čísla chtě nechtě dolů. Průšvih to ale není.(25.10.2018)

Šoustačková Bella Thorne v zajetí duchařských hologramů i holobrádků. Teď jde jen o to ztopořit úd nad jejím novým zástřihem a ztvrdnout (úžasem) z její neotřele nahozené barevné (vlasové) kreace a zaručeně pravých prsních implantátů. Krouživými pohyby se dá užít invenční jízda městem duchů, kterou rozhodně nelze brát za typický katastrofický film, nýbrž se před divákem postupně rozprostře originální detektivní příběh, který se dobere zářného vyvrcholení a solidně zamotá se žaludem. Režisér Scott Speer chtěl zažít s Bellou dvojnásobnou tvůrčí felaci a podařilo se. Bella kývla, poslušně klekla a bez výčitek "mítú" si uhnala opuchlé rty a ošklivě zapálený jazyk, protože svoji hereckou kreaci u kalhot plných tvůrčích duchů neodbyla. Na něco (fe)lačně výpravného nebyl čas ani finance, buďme rádi, že tvůrci zachovali střízlivý postoj a nalili všechny finanční prostředky do mnoha zajímavých i originálních vizuálních nápadů. Zdařilým se dá nazvat i zby(tně)lý casting, který Bella svými vnady nevyšoupla mimo dění, a hezky se stejnoměrně podělila o dobrou úroveň herectví. Mozaiku nevídaných nápadů s postupným vrstvícím se nánosem detektivního puzzle se podařilo udržet po celou dobu v zajímavých intencích, hezky to do sebe nakonec zapadlo. Zda ovšem byl přítomen nějaký nedodělek, to už není nutné pitvat. Tvůrci prokázali, že s Bellou jsou mimořádně potentní. 10/10(31.10.2018)

• Accuphose

Do dvou třetin to tak nějak funguje, do poloviny to má atmosféru, ale pak to bohužel sklouzne do totálního (pod)průměru, a je to předvídatelné až hrůza. U tohohle filmu jsem si vzpomněl na Stmívání :-D Pointa je dementní a v rámci logiky nelogická a nesmyslná. nicméně není nic horšího, než když dobrý námět pohřbí scénář, nebo nescénář v podání pana rejžoséra, nebudu hodnotit, co bylo smrtí tohohle filmu. Jedinej reálnej moment byl, když na konci nemohla vylézt z vody chudinka. Asi jsem vyměkl, dám jednu hvězdičku :-D(20.4.2019)

3,5* bližšie k štyrom, ale štyri nedám, pretože ich dávam oveľa lepším filmom. Je v tom scifi prvok, je v tom postapokalyptický prvok, je v tom hororový prvok, krimi prvok a vlastne je to také komplexné, že ma to až bavilo. Príbeh na jednotku, spracovanie priemerné. Hudba a efekty nad úroveň filmov v podobnom rozpočte. B-čko ako vyšité, ale jedno z tých lepších. Mať tak k rozpočtu jednu nulu navyše a šíkovného režiséra napr. James Wana, mohol byť z toho trhák!(1.4.2019)