• Kanada

• Austrálie

Muzikál / Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / USA, 2019, 110 min

• MrHlad

Ostrov doktora Moreaua s písničkami.(6.1.2020)

• Bluntman

Při zvolení Klause prezidentem jsem si říkal, že jedno funkční období to člověk nějak přežije. Při zvolení Klause prezidentem do druhého období jsem si říkal, že horší to být nemůže, aby pak po něm nastoupil Zeman. Chci tím dát najevo, že mě život přivykl na "velký špatný", ale nic, zdaleka nic mě nepřipravilo na CATS (2019). Z pozitiv po zhlédnutí se dá zmínit leda to, že už mi nevadí hrozící třetí světová válka, protože nic nemůže být horší než filmová adaptace broadwayského muzikálu v režii Toma Hoopera._____ Při otočení vnímání lze CATS ocenit, ovšem nikoliv jako muzikál, nýbrž jako eco-horor, ve kterém zvířecí monstra neohrožují lidské postavy, nýbrž publikum v sále. Zjevně jsme zavedeni do světa příběhu, ve kterém Dr. Moreau proměnil všechny lidi na zvířata, přičemž děti na myši, dospívající na šváby a dospělé na kočky - a jelikož dochází potrava v podobě odpadků, kočky žerou myši a šváby. Jako publikum jsme neustále vyváděni z míry nejenom ukázkovým tzv. uncanny valley (jak to někdo výstižně nazval, "výsledek je vskutku děsivý, jako snapchatový filtr stvořený Davidem Cronenbergem"), ale i narušováním veškerých norem. Prostředí se střídá, velikost objektů se proměňuje, postupuje se od jednoho vystoupení k dalšímu, ale vyprávění je nahodile organizováno jednou zjevováním se antagonisty, jindy hlavní číči, z uzavřených prostor a v nich se odehrávajících pěveckých vystoupení se najednou stává videoklip, postavy se náhodně objevují (doslova se snáší z nebes), poté nevysvětlitelně mizí, kočky si svlékají kočičí kostým, pod nímž jsou zase kočky, některá nosí kočičí kožich, jiné mají lidské ruce s hodinkami, další zase boty.... Všechno je nestálé, jediným vykoupením je touha všech po smrti, včetně publika v sále. Hooper své vyvádění diváků a divaček z míry filmařskými volbami (umísťování herců nikoliv do zlatého řezu, ale spodního kvadrantu v KRÁLOVĚ ŘEČI, dlouhými a detailními záběry se zpěvy v autentickém prostředí v BÍDNÍCÍCH) dovedl k dokonalosti, a proto dávám 88%, 9/11 a přeji tomu 666 diváků v českých kinech._____ P. S. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji drinking game, kdy si koupíte mléko a napijete se pokaždé, kdy někdo řekne nebo zazpívá "jelicall". Raději si na projekci vezměte psa, házejte na plátno CDčka s Taylor Swift, povzbuzujte postavy sborovým mňoukáním apod. Tohle vážně není ve své době z počátku nedoceněné mistrovské dílo, jakými jsou na znalce béček z třicátých až padesátých let cílící ROCKY HORROR PICTURE SHOW či satira Hollywoodu SHOWGIRLS. Tohle jsou do skutečnosti převedení muzikáloví PRODUCENTI, jejichž jevištní verze se dostala do kin, akorát zpívajícího Hitlera nahradily kočky.(10.1.2020)

Na rozdíl od většiny jsem se nenechal strhnout hejtem a ten vizuál se mi líbil, ve filmu je spousta nápadů a někdo tomu věnoval spoustu nadšení. A Francesca Hayward je kočka. Problém je, že je to strašný zmatek a brzy vám začne být jedno, co se tam děje. A po většinu času se tam zpívá, přičemž minimálně půlka písní je nesnesitelná.(9.1.2020)

Webberův muzikál Cats je bohužel dost špatný. Melodií, které by byly alespoň kýčovitě chytlavé, je málo, neexistuje pořádná linka a statické písně mechanicky kupené za sebe zastavují plynulost. Hooper s tím udělal maximum. Práce s pohybem a světlem je úžasná, jsem strašně rád, že jsem nečekal na monitor a vyrazil do kina. Technická stránka je v důležitých aspektech špičková a několik slabších míst snadno odpustím (každý technologicky pokrokový film má nějakou tu chybu, byť uznávám, že když se člověk soustředí na ruce postav, dochází k dost divným věcem). Se špatným výchozím materiálem byla odvedena nejlepší možná práce. Ten film mě fascinoval a neustále jsem obdivoval tu pozornost a smysl pro detail. Ve světě, kde je za hodnou pozornosti pokládána pětadvacátá marvelovka a patnácté Star Wars, potřebuju právě takovéhle věci, které ukazují, že i v rámci komerce existují filmaři, kteří mají ambici nějak prozkoumat možnosti média a nepodřizují se v kusu (mentálně) patnáctiletých kluků, kteří jinak udávají tempo mainstreamu. Celkově silnější zážitek jsou pořád Bídníci, kteří mě naprosto uhranuli, v nich lépe funguje děj (adaptuje se 1500 stran předlohy, takže každá vteřina se počítá), ale svým způsobem má i hypnotizující nepořádek Cats své kouzlo a opět jsem z kina odešel s tím, že jsem viděl něco, co nejspíš jen tak znovu nevznikne. Což je vlastně celkem obdivuhodné - že mě Hooper dokázal strhnout adaptací špatného muzikálu, kde mě nezajímá děj ani hudba. Tohle je filmařina. Nevím, proč na mě Hooper tak funguje u muzikálů, když Králova řeč mě nezajímala a Dánská dívka obtěžovala. Ale je to tam.(13.1.2020)

Vlastně je mi sympatické, že v té záplavě sterilních předělávek disneyovských muzikálů někdo odklepne něco takového. Pure, bujará, radostná, bezdějová Broadway, které se lze smát od začátku do konce, ale to je až příliš líné.(8.1.2020)

Tie extrémne negatívne názory, ktoré sprevádzali muzikál Cats od prvého traileru ma nechávali úplne chladnými, mne sa náhodou ukážky páčili, aspoň to bolo niečo nové a ako fanúšik moderných muzikálov a speváčky Taylor Swift som sa tešil a samozrejme to nie je žiadna katastrofa, aj keď som predsa len trochu sklamaný. Ale z tých skutočných dôvodov, ktoré robia film filmom. S tým trochu bizardným vizuálom nemám žiadny problém, postavy sú stvárnené veľmi dobre, herci si zachovali svoju tvár, takže sa dajú ľahko určiť a ten ich CGI kostým je tiež v pohode, kamera je veľmi dobrá a opäť trochu iná, než je zvykom a všetky efekty tiež, po technickej stránke nemám pre potreby filmu žiadnych výhrad. Sklamaním je hlavne príbeh, ktorý je až moc jednoduchý a bez žiadnych odbočiek, pričom ešte aj to vyvrcholenie vôbec neuspokojí, nemal som teda pocit, že to skončilo tak správne, ako malo. Rovnako aj výprava je úplne minimálna, už tak jednoduchý dej sa odohráva na malej ploche, iba v minime interiéroch a exteriéroch, takže to jednoduchosť deja ešte zvýrazní. Postáv je tu tiež zbytočne moc, pričom ich zaujme len možno polovica, ale snáď každý z nich má svoju pesničku, čo vôbec nebolo potrebné. A Taylor Swift, na ktorú som sa najviac tešil je tu nanajvýš desať minút, predvedie jedno vystúpenie a zmizne. Ale aspoň hlavná hrdinka je veľmi sympatická a pár postáv okolo nej celkom tiež. A čo sa týka toho najdôležitejšieho, hudobnej stránky, tak je to čistý priemer. V prvom rade je tu pesničiek zbytočne moc, lepšie je, keď sa nimi šetrí a posúvajú dej, tu väčšinou len predstavia postavy, z ktorých ma aj tak väčšina moc nezaujímala. Ale tie zo tri veľmi dobré, ktoré si s radosťou ešte pozriem a vypočujem sa tu nájdu a ešte pár slušných tiež. Ale polovicu mohli vyškrtnúť a nahradiť ich radšej nejakým dejom. A tanečná choreografia mi už príde trochu zastaraná, neurazí, ale nič, čo by sa už dalo vidieť mnohokrát, moderné muzikály predvádzali aj podstatne lepšie vystúpenia. Takže komu sa nepáči trailer, môže dať od filmu rovno ruky preč, nie je žiadna šanca, aby sa mu páčil, ale určite to nie je taká hrôza, ako sa o tom rozpráva a ako fanúšik muzikálov som si to aj celkom užil. 66%(9.1.2020)

• Hitman_47

Pokud jste muzikál Cats nikdy neviděli (myslím ten, který se odehrává na prknech, co znamenají svět), tak se na film raději nekoukejte ... už nikdy byste takovou zkurvenou sračku totiž vidět nechtěli. To jak tady zprasili skoro všechny písně ... dokonce i Memory, které je v podstatě (alespoň pro mě) vrchol celého příběhu tady vyzní naprosto příšerně, absolutně bez emocí (ne, fakt nepomáhá, že Jennifer Hudson do toho kuňká, nebo hází neuvěřitelně tragické držky). A je fakt smutné, že nejlepší píseň zazní až při závěrečných titulkách. O vizuální stránce není ani třeba moc mluvit, je to prostě stejně hnusné jako v trailerech, kočky se tady pohybují, jako by jim neustále někdo drtil bradavky, anebo naprosto uměle. Je to fakt průser .. a není to ani zábavný průser, je to čistě jenom průser .... velký průser.(8.1.2020)

• Botič

I kočky chtějí být vidět. Nadržená podívaná, u které bude ale vrnět málokdo.(3.1.2020)

Tom Hooper vždycky točil typy filmů, které mě příliš nelákaly (ostatně jsem viděl jen dva), ovšem tentokrát prvním trailerem vyděsil celý svět a najednou se o Cats začalo mluvit všude. Špatná reklama je ale evidentně k ničemu, jelikož se jedná o kolosální propadák a bohužel právem. Vůbec mi vlastně nevadilo, jak děsivě to vypadá, že mi písničky nebyly povědomé a nepřišly mi extra chytlavé (až na tu jednu notoricky známou), ale spíše to, že jsem se nudil až do samotného závěru, který mě tak trošku vytrhl z letargie a zásadně změnil můj dojem z filmu. Nebýt jej, jsem na jasných dvou hvězdách. Ale nezoufejme dlouho, on tu muzikálovou legendu za deset let zase někdo z toho lákavého šuplíku vytáhne.. PS : Všem asi musí být jasné, že oscarové ambice jsou ta tam, ale i tak bych bez skrupulí nominoval Jennifer Hudson, která mi jako jediná z celého filmu přišla fenomenální. "Škoda," že nepovedené filmy nemají nárok v žádné kategorii.(9.1.2020)

• -bad-mad-wolf-

Že prej by to nakonec nemuselo bejt tak strašný, jak jedna pani povídala. OMYL. Tenhle film se zapíše do análů jako patrně nejdražší přehlídka snobskýho nevkusu všech dob. "Kto sa však na premiéru dostavil, bol odmenený čelenkou s mačacími ušami a mal dostupný alkoholový bar úplne zadarmo" - to je teda pěkně blbá forma odškodnění. Jeden mňouk za hezký světýlka a abnormálně nehezký "kostýmy".(20.1.2020)

• liskam

Opravdu veliké TFUJ. Ani pořádně nevím, za co dávám tu jednu hvězdu....(26.1.2020)

• Allien.9

Při sledování divadelního záznamu POPULÁRNÍCH A OCEŇOVANÝCH (eh?!?) "Cats" jsem měla pocit, jako bych sledovala furry fetish porn. Na film jsem šla s tím, že mi tenhle otřesný zážitek (snad) přebije, což se nakonec stalo, ale to je asi tak jeho jediné opravdové plus. Komentáře typu "Co jsem to právě viděl/a?" jsou naprosto trefné, marně pátrám nad nějakým výstižnějším popisem. Největší ironií je, že samotné - tolik kritizované - CGI kočky nejsou nijak hrozné, třeba myši, švábi a špatné efekty všude kolem jsou daleko daleko horší. Nejhorší ze všeho je ale NESKUTEČNÁ NUDA, která film provází od začátku do konce. Příběh? Nuda. (Oponovat haterům tím, že měl režisér k dispozici pouze zdrojový muzikál a neměl tudíž, kde brát, je totální shit. "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank" je povídka na pár stránek a film je přitom považován za absolutní top.;-)) Písničky? Až na pár pěkných tónů nuda. Choreografie? Ta si vůbec nezaslouží zmiňovat. Vtipy? Nuda. Herci? Nuda. Původně jsem chtěla dát 2* (znám ostatně i horší filmy), ale nakonec jsem odešla cca. 5 minut před koncem kvůli autobusu a nijak mě to netrápí, takže 1,5*.(8.1.2020)

• dO_od

// Málo psů a Taylor Swift. 3/10(6.1.2020)

• pepo

Mňau, do pi*i(9.1.2020)

• Anderton

Vyprázdnená narácia a absencia kauzality by nemali byť rozprávačskými prostriedkami využívanými vo vysokorozpočtových komerčných muzikáloch... chcel som sa presvedčiť na vlastné oči a v podstate som rád, že som túto tortúru absolvoval. Ono vidieť film, kde nefunguje absolútne nič, renomovaní herci sa extrémne strápňujú a nejakých 70 minút sledujete expozíciu, kde sa predstavujú všetky dôležité postavy, je skrátka unikát. Ale jedna metafora zrejme bude fungovať. Dosaďte si za mačku letiacu v záverečých záberoch v balóne do neba, Toma Hoopera. Po tomto fiasku bude zrejme podobným spôsobom prepustený z Hollywoodu. Ono nakoniec je super, že Cats sú takým prepadákom, aspoň tých hercov uvidí v týchto neuveriteľných úlohách čo najmenej divákov. Obávam sa, že majiteľom všetkých tohtoročných Zlatých malín bude iba jedna snímka...(14.1.2020)

• Stanislaus

Cats je (nejen) pro mě rozhodně jeden z nejrozporuplnějších filmů posledních let - na jednu stranu z filmu sálají oscarové ambice a řemeslná režisérská práce, na druhé straně je samotné vizuální pojetí, které je celkem bizarní, místy (když to tak trochu přeženu) obscénní až zvrácené. Původní muzikál jsem nikdy neviděl, ani jsem neznal příběh, na snímek jsem tedy šel s čistým štítem. On vlastně už i samotný námět je hodně bizarní a divoká záležitost, která se ale nejspíš v divadelním prostředí ztratí, kde je ona teatrálnost a expresivnost více na místě. Nejvíce se mi líbily hudební scény s Jennifer Hudson, "vlaková píseň" a vesměs i scénky s Rebel Wilson (když zrovna nežrala šváby s lidským obličejem). Největším kamenem úrazu jsou všudypřítomná umělost postav, nepřirozenost jejich pohybů a jistá míra zvrhlosti v jejich jednání. Jednu chvíli si člověk říká, že je to celkem fajn muzikál, aby si o scénu dál řekl what the f*ck. Upřímně jsem čekal, že budou Cats (podle trailerů a ohlasů) o dost horší a je škoda, že se Hooper rozhodl zrovna pro tento námět. P.S. Tvůrci českých kočičích jmen se asi hodně nudili!(11.1.2020)

• MoiJe

Nie je to tak strasne ako som cakala. Kostymi/makeup/CGI okrem mysi a skokov boli celkom fajn. Tiez tak mnohi herci - hlavna mlada, kuzelnik junior, a viacere mlade macky mali obcas pohyb alebo mimiku, ktoru som nenasilne vedela ocenit, hoc sa casto tvarili prenadsene. Na absenciu pribehu som bola psychicky pripravena, budiz. Co ma vylozene vysieralo boli nudne vsedne pesnicky (krom Memories, ktore ale tlacili na pilu zase prisilno) s otravnymi textami. A nicmoc tanceky. Ma to byt tanecno komedialny muzikal a pre mna zlyhal na tanci a muzike a oznacenie komedia je tam asi len kvoli scenam s nevtipnymi tucnymi mackami.(8.1.2020)

• Vxxx

Ošklivý digitální bordel, který nikdy neměl spatřit světlo světa. Tak špatně zvládnuté CGI se dá vidět snad jen v amatérských YouTube videích. Pokud vám to tak nepřijde, soustřeďte se na nohy postav. Tam to všechno uvidíte. Z 90 % se chodila ani nedotýkají podlahy, na ktere mají postavy stát. Nemluvě o tom jak film nerozuměl velikosti objektů. Hrací kostka je veliká jako půlka žolíkové karty, obyčejná tužka dvakrát tak velká jak vidlička, atd. Jak jsem řekla; bordel! Francesca Hayward, Laurie Davidson a Robert Fairchild. To jsou jediní herci, kteří dokázali ukázat svůj talent (jak herecký, tak taneční) i přes všechno to zlo, co se na plátně odehrávalo. Většina castu sice tančila nádherně, ale pěvecky to nezvládala vůbec. Například Judi Dench je královna ledačeho, ale zpěvu rozhodně ne. Když konečně přišla řada na jednu z nejlepších skladeb v historii muzikálů - Memories, těžko jsem se mohla soustředit na cokoli jiného, než nudle, co Jennifer Hudson odkapavaly z nosu. Choreografie byla vydařená, bohužel nevynikala v tom béžovém chaosu chlupů a (ano, bude se opakovat) amatérském CGI. A největším hříchem bylo obsazení Idrise Elba. Já toho chlapa miluji, ale v tomto filmu byl ten jeho CGI chlupatý zadek spíš k nakopnutí, než k sežrání. 1* za snahu.(2.1.2020)

• silentname

Pre všetkých, ktorí napísali, že im tie vizuály neprišli odpudivé a vidia v tom filme krásu... super. Užite si to a buďte šťastní. Ja vám to úprimne prajem. Ale za seba otvorene poviem. že "Cats" je jeden z najdivnejších filmov, čo som videl za celý svoj život. Keď som videl obrázky z filmu, nemyslel som si, že sledovať to bude až tak nepríjemné. Napriek tým vizuálom som si hovoril, že to možno nebude pôsobiť tak nechutne. Lenže opak je pravdou. Spôsob akým je tento film natočený, tie efekty a celkový vizuálny dojem je pre mňa odpudzujúci, nechutný a zvrátený. Myslím si, že nikdy neodvidím tanec Rebel Wilson, hoci by som si to veľmi prial. Vo filme osobne vidím 2 pozitívne body. Lenže vzhľadom na to, na akom zlom leveli je všetko ostatné to filmu nepomôže vytiahnuť sa z bažiny odpadu. Najlepšie skladba v celom filme je Macavity. Má rytmus, znie mi v hlave aj po dopozeraní a Taylor Swift to odspievala veľmi dobre. A čo sa hudby celkovo týka, väčšina ľudí v tomto filme spievať vie. A nemal som potrebu zapchať si pri skladbách uši. Len som na to občas pozeral s absolútnym úžasom a očami dokorán. Nič iné na tomto filme pochváliť nemôžem. Efekty sú zúfalé. Pôsobí to strašne neprirodzene. Celý film pôsobí ako nejaká bizarná verzia nesexuálneho porna, ktoré nemám potrebu ďalej objavovať. Niektoré scénky sú fakt strašné. Najmä keď tu máme vystúpenie Jasona Derula. Tie pohľady všetkých okolo a otvorené ústa... neviem na čo som sa pozeral. K vystúpeniu Rebel Wilson som už povedal svoje a nebudem sa opakovať. No najhoršie na celom filme je, že dokopy nebuduje (podľa mňa) žiadny reálny príbeh, žiadne reálne postavy ani nič. Je to putovanie od jedného hudobného čísla k druhému a okrem toho je tu niečo čo sa tvári ako nejaký príbeh, ktorý je do toho zakomponovaný. Neviem dokopy skoro o nikom nič, nerozumiem tomu čo sa deje počas celého hracieho času, všetko je divné a okrem toho vizuálne odpudivé. Toto bola skutočne skúška mojej výdrže. Nevidím dôvod na to, prečo by ste si toto mali ísť pozrieť v kine. Ak máte radi muzikál, pozrite si radšej ten. Pustite si hudbu. Ale toto je filmové zlyhanie na plnej čiare. FAIL! FAIL! FAIL! FAIL!!! Hodnotenie: F(23.1.2020)

• Alementina

Na film jsem šla bez předsudků, vlastně se i těšila, mám ráda taneční filmy a často se mi líbí něco, co většině ne a nechtělo se mi věřit, že podle těch recenzí je to až tak špatný. Ale ono je to ve skutečnosti ještě horší, usínat jsem začala už u úvodní taneční scény a neusnout mi dalo práci celý film. Něco tak k uzoufáni nudného už jsem dlouho neviděla. Nehodlám hodnotit žádný vizuální efekty či jak seděly či neseděly velikosti objektu k velikosti koček, kočky samotný mi přišly krásný, ouška i ocásky se jim krásně hejbaly, ale chvílemi mi bylo stydno i za ty herce. Scéna "bitky" na lodi byla jak z mateřské školky, celkově děj, písničky, choreografie tak neuvěřitelná nuda. Často špatný filmy někdy neúmyslně baví i tím, jak jsou špatný, tady se jen modlíte ať už to co nejdříve skončí. Skoro bych dala odpad, ale mám ráda píseň "Memories" ... jedna z nejkrásnějších muzikálových písní, tak za tu jedna hvězd a za snahu.(8.1.2020)

<< předchozí 1 2 3 4