Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými. (CinemArt)

Trustme

Chtěl jsem si prostě jen dokázat, že jsem drsňák a zpívající lidi v chlupatých teplákových soupravách předstírající, že jsou kočky mne nemohou vystrašit. Zmýlil jsem se! Mohlo to být alespoň sexy, nebýt toho, že všechny kočičí ženy mají potlačené (stažené) ňadra, protože kočky přeci kozy nemají. Prapodivná mluva (překlad), plejáda slavných herců, kteří jdou i přes maskování poznat, včetně té nejvypasenější a mnou oblíbené číče Rebelky Wilson. Milovníci koček by se měli Kočkám ovšem vyhnout. ()

Marrdaa odpad!

Někdy se těm hodnocením na čsfd nedá než divit. Moje oblíbený příklady jsou třeba Prometheus potažmo Alien:Covenant, který naprosto zbožňuju a na databázi se topí někde v modrých číslech. Nebo malý drama London, s jedním z nejlepších dialogů mezi Jessicou Biel a Chrisem Evansem je taky někde pod hranicí 65%. A teď jsou tady tyhle Kočky. Je to předělanej muzikál z devadesátek, je celej v novym hábitu s efektama, hudbou, choreoškama a tak. Zdají se na první pohled, že si s nima někdo dal práci a po všech těch La La Landech a Greatest Showmanech trhne další kasu. Protože trailer je celkem v pohodě a naznačuje že pokud zrovna nemáte náladu na luštění kódu Enigmy, bude tohle oddechovka právě pro vás. No prostě hodnocení 37% se zdá být nesmysl a tenhle muzikál si ho nespíš nezaslouží. Jenže po tom, co jsem film (skoro) celý shlédnul v kině, vůbec nechápu, jak ho někdo soudnej mohl ohodnotit známkou lepší než "odpad!" ? Upřímně jsem si poprvé v kině připadal jako za trest a kdybych si idiot nesedl doprosřed sálu a nemusel přelejzat všechny popkorny, co přišli taky na vstupný zdarma stejně jako já, tak bych byl pryč dřív než jsem stačil usnout. Je sice pravda, že muzikálum rozumím asi jako Kateřina Kristelová obloukovýmu svařování, ale už jsem jich pár viděl a nikdy sem si při nich nepřipadal jako slimák, když ho posolíte. Netroufám si říct, jeslti je vůbec objektivní hodnotit tenhle pfffwtf jako film, protože s filmem měl společného asi tolik jako má plíseň na camembertu s dotacema pro Agrofert. Zkrátka a dobře se na to nedá koukat, protože se všechno děje v jednom studiu se stejnými třemi herci, hudba krom toho že se neustále opakuje je neposlouchatelná a co je nejhorší, že nikdy nepřestane hrát. Rád bych třeba vypíchnul pár situací, který mě nadzvedly, ale ani ty bych nenašel, protože celý muzikál je jedna velká chyba. Pokud byste si jej pustili odzadu dopředu tak nepoznáte rozdíl. Tímto bych chtěl poděkovat Rickymu Gervaisovi, že se o tomhle filmu jedním slovem zmínil v úvodní řeci na glóbech a uštědřil mi tak lekci. Bez jeho zmínky bych totiž na tohle nikdy nešel a to by bývalo bylo nejlepší co sem pro sebe letos udělal. ()

Jaro.Krafcik

Musím uznať , Cats ako ostatné muzikály niesu aspoň nadhodnotené. Osobne fakt nemusím muzikálové filmy ale toto až také hrozné ako každý vraví, nebolo. Súhlasím s komentárom od užívateľa Marze. Aj s hodnotením. Tiež dávam slabé ale veľmi slabé 2 hviezdičky, už len za herecké obsadenie a skvelé britské prostredie. Dúfal som že sa vo filme nebude spievať celý čas , nespievalo. Aspoň to. Kto nemusí nech nepozerá. Ja som to skúsil len zo zvedavosti. 2* ()

TroiMae

Tak ode mne nelze čekat, že dám vymňouknutému muzikálu méně než 4 hvězdičky :D Já mám svůj vlastní Čičandí kmen. And I can’t get stoned as I am naturaly high… Cats jsou beze srandy Malé ženy ve své kategorii. Kategorii Rocky Horror Cats Picture Show. Měly hýbací ouška, vocásky, fousky (spoiler: a Jennifer Hudson celý film nudli u čumáčku) a chybělo jen vzájemné olizování zadečků a mrouskáni Judi Dench a Ian McKellena. A překlad byl teda vychytaný… a už jen čekáte příchod Starý Mojčíčový. ()

Koda

Byl jsem hodně zvědavý, jestli je to opravdu katastrofa, jestli se u toho unudím k smrti a psychicky jsem šel i s tím, že bych mohl hodit aspoň tu jednu hvězdičku za snahu, ale ono to v půlce filmu začalo být celkem zajímavé. Tento film má jedno obrovské + a to, že se pyšní originalitou, která tu pravděpodobně ještě v moderní době nebyla. Ačkoliv je tento muzikál velice úspěšným divadelním představením písničkami Andrew Lloyd Webbera, tak o to víc byla otázka, jestli bude i tento film tak dobrý, jak muzikál... a to se hned ukázalo v traileru, kde hodnotili diváci kočičí postavy, které vypadají směšně až trapně. Začátkem jsem se i já trošku chichotal nad šílenými kočičími tvářemi z půlky lidského obličeje, písničky hlavně převyšovaly a příběhově to ze začátku opravdu drhlo o zem, protože začátek by měl seznámit člověka s příběhem, proč byla Francesca v pytli a seznámit se s kočkami. Třeba až skoro na konci filmu jsem zjistil, jaké mají kočky schopnosti a dovednosti a ne začínat servírovat písně, které s příběhem moc nesouvisely. Na druhou stranu ty kočky a kocouři byli docela sympatičtí. Až v půlce filmu, kdy jsem se seznámil s dámou Deuteronomovou se písně začali srovnávat s příběhem a už to bylo více zajímavé a i poutavé. Skvělé, jemné taneční pohyby, báječné představení každých kočičích účastníků. Idris Elba a Jason Derulo, na které jsem se těšil nejvíc to zahráli celkem obstojně, Idris hrál svojí zápornou roli efektivně, ale s příběhem to pokulhávalo a nedávalo opět moc smysl a taky zůstal otazník, proč si kočky bral na loď, když chtěl dostat nový život. To se chtěl až takhle mstít? Francesca, která není zas až tak moc populární tu zde jako kočka je opravdu kočka s andělským hlasem a něžným baletem. Nesmí tu chybět ani legendární Jennifer Hudson, která píseň Memory zazpívala opravdu emotivně, procítěně a dokonce jsem měl i husí kůži. Přál jsem ji, aby dostala nový život, tak jako Francesca. Ten konec byl možná víc zdlouhavý a snažil se zbytečně natahovat. Kdybych viděl muzikál Cats, možná bych věděl něco o tomhle muzikálu a hned bych možná hodnotil jinak. Velice chválím ale tvůrce českých titulků, které jsou zde velice kvalitní, bezvadně přeložené a hlavně jsou ve verších a ani okem nesklouzly jiným překladem, než jak bylo zazpíváno v písni. Za mě tedy velké překvapení a velice dobrý dojem z filmu. ()

Melios odpad!

Donedávna som vyhlasoval, že najhorší film, ktorý, podľa mňa, bol na planéte Zem natočený, bude navždy Paranormal Activity. O filme Cats som sa dozvedel, už keď vyvolal pri vydaní gigantickú kontroverziu. Odvtedy som si snímku prial vidieť, pretože som bol zástancom názoru, že to predsa nemôže byť až tak zlé. Dočkal som sa toho až tento týždeň, keď pristál na platforme Netflix. O kvalite tohoto filmu vypovedá už len to, že ako jeden z mála som ho ani nedokázal dopozerať. Zvládol som prvých 30 minút a ďalej sa už nepohnem. Absolútne neprirodzené digitálne efekty by sa ešte dali ako-tak prehliadnuť, keby ich dokázal obhájiť aspoň slušný príbeh. Lenže nie. Dej je rovnako neprirodzený cringe ako aj CGI. Najväčší problém, ktorý s týmto filmom mám (okrem toho, že dokázal pokaziť tak jednoduchú vec ako hudobný doprovod, keď v ňom dokonca hrajú aj slušní speváci) je efekt, ktorý sa nazýva ako Uncanny valley. Aby som sa tu nezdržiaval s definíciou, tak v skratke poviem len to, že je to efekt, kedy človeku príde niečo tak moc dokonalé až mu to príde odpudzujúce. Túto definíciu perfektne spĺňa snáď každý záber filmu. Vždy keď na obrazovke (alebo na plátne) uvidíte "mačky" uvedomíte si, že i keď dizajnéri odviedli veľmi dobrú prácu, v ich výzore, pohybe a mimike je stále čosi nepríjemné ba až neprirodzené. Aby som sa tu už ďalej nerozpisoval. Odporučil by som to? Oh, Hell No! MeMes z toho síce boli dokonalé, ale projekt ako taký, fakt nestojí za vašu pozornosť. Jediná vec, čo stojí za zmienku, je to, že film získal toľko Zlatých malín, že museli usporiadateľa Anti-Oscaru vymyslieť nové kategórie, aby to pre jeden rok nevyhral jediný počin. Stále nedokážem uveriť, ako je možné, že toľko talentovaných ľudí na jednom place dokázalo vytvoriť niečo tak strašne nechutné. ()

sedm.1

Filmové muzikály jsem nikdy příliš nevyhledával, ale tak nějak jsem si i přes všeobecnou kritiku právě na Cats řekl, že bych tomu mohl dát šanci a třeba dostanu druhého The Greatest Showman, který mě totálně ohromil a dodnes okupuje mou Top 10. Očekávaně se ale samozřejmě příjemné překvapení nekonalo, a i když bych to tedy jako většina ostatních zas až za takový úplný průser neoznačoval, tak pravdou je, že mě vlastně nenapadá, co na Cats hodnotit alespoň trochu pozitivně. Snad jen poměrně sympatické obsazení a samotné namaskování většiny ,,koček,, , ale to je spíš jen důvod, abych měl vůbec co zmínit. Zbytek je jinak ale vážně dost těžké vnímat alespoň trochu nějak dobře, jelikož nevím, jak to sice především po dějové a hudební stránce funguje na jevišti, ale ve filmu to je obrovská nuda. Veškerá taneční čísla tedy ještě docela ušla, respektive bych si je dokonce dovolil označit za docela zábavné, ale zápletka, jestli to lze v tomto případě tedy vůbec tak označit, to je bída s nouzí, jedním slovem od začátku do konce trápení, bez tempa, bez zájmu, bez čehokoliv. No a co se hudby, možná toho nejdůležitějšího v tomto filmu týče, tak to považuji za největší negativum, a přestože opět nemohu porovnávat s divadelním zpracováním, tak zde mě oslovili maximálně dvě písně, a to ještě jen taktak, zbytek z mé strany ale krutý nezájem. Cats tudíž zkrátka opravdu není zábavný filmový muzikál, natož pak film jako takový, nefunguje prakticky v žádném ohledu, a tak to všeobecné rozčarování tentokrát poměrně chápu a sdílím ho. ()

Wally

Sebral jsem veškerou odvahu a i přes velice špatné hodnocení (celosvětově) a fakt, že nesnáším kočky a nemám rád muzikály, jsem si tento film/muzikál pustil a ..... opravdu ne...tohle já nemusím... Byl jsem překvapen, že tu vidím J.Dench, I. McKellena nebo I. Elbu...jejich zpěv...no nebyl dobrý... Jedna hvězda za odvahu tento muzikál zfilmovat a druhá za pár povedených scén a dvě příjemné písně. ()

adam9

Dívat se na Cats je vskutku náročný a nepěkný zážitek. Pokud vyloženě nepatříte mezi experimentátory, kteří chtějí vidět i to, co se opravdu nepovedlo, nebo jen schválně vyhledáváte neuvěřitelná selhání jinak uznávaných filmařů a herců, směle do toho. V opačném případě se snímku vyhněte jako čert kříži. ()

Janega

Nechápem až taký megahejt voči tomuto filmu. Pokiaľ má niekto problém s dejom, tak ho bude mať bez ohľadu nato či ten muzikál uvidí na divadelných doskách alebo filmovom plátne. Výzor mačiek mi prišiel skôr originálny než odpudivý. Ako keby divadelné kostýmy splynuli s hercami. Odpudivé mi prišli tie staré mačky, čo v kine sedeli vedľa mňa. Hudobné výstupy boli veľmi dobré, Memory bolo excelentné, no Ian McKellen a jeho nespev bolo vyslovene psychické utrpenie, ktorému sa vyrovná snáď len nespev Brosnana v Mamma Mia! Veď keď vyberajú hercov do muzikálu, musia predsa robiť nejaké spevácke skúšky, tak nechápem ako niekto mohol toto schváliť. Tento film sa svojim spôsobom stane kultovým, i keď v zlom slova zmysle, lebo recenzenti tento film tak potopili, že sa na to len tak ľahko nezabudne. ()

Vilem_Dojiva odpad!

Šel jsem do kina na tento film, ve kterém hráli herci. Přišel jsem do sálu, sedl jsem si a film byl promítán na plátno. Nakonec skončil a odešel jsem domů. Naprosto nejsem schopen slovy popsat, co se stalo mezi začátkem a koncem filmu. ()

LBsmoke odpad!

děsná předloha +1 skvělá kýčovitá písnička(usoplená emocema), hektická blbost ..jakoby sekundovými střihy chtěli dohonit že děj nemá co dát (děj v té nudě prostě není).. a ten bizár s cgi že dostal zelenou to člověk jen tak nevidí …………..takže doporučuju (btw Gervais tvrdil že uvidím Judy si lízat prde., není to pravda) ()

Oralfabet

Neonová, nadržená, kočičí noční můra. Žádné jiné zpracování Cats jsem neviděl a myslím, že to pro můj divácký zážitek bylo ideální, zajisté to totiž přidalo na WTF faktoru, který je dle mého názoru pro jakékoli uspokojení z tohoto filmu klíčový. Reakce se asi budou u každého lišit, já byl chvíli nadšen z toho jak bizarní to je, ale brzy jsem se začal nehorázně nudit (celou dobu jsem zároveň byl značně znechucen a lehce vzrušen, pochopitelně). Jako po nějakých psychadelických drogách to asi může být zážitek, ale dovedu si představit, že po psychadelických drogách může být docela zážitek i jezení rohlíku. Texty nedávají smysl, humor je cílen na malé děti (konkrétněji na malé děti s hodně divným smyslem pro humor) a jak všichni víme, to CGI je děsivější, než Korona virus. Což mi připomíná, že možná nejde o nejvhodnější film do karantény, obzvlášť pokud člověku už začíná lehce mrdat v hlavě... Kurevsky jellicle film. Ať už to znamená cokoliv. 2/10 ()

Mortemiss

Tak tohle se moc nepovedlo, neberu-li v potaz fakt "úžasné" CGI efekty. Jediné pozitivum byl pěvecký výstup J. Hudson, ale Elaine Page bohužel nesahá ani po kotníky. ()

Klara

Proboha živého. Když přehlédnu veškeré chyby a příšerně děsivou a děsivě příšernou animaci, už nikdy, NIKDY nechci vidět, jak Rebel Wilson v kočičím kožichu jí šváby s lidským obličejem. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Skončí muzikál Cats bez cen?

Skončí muzikál Cats bez cen?

11.11.2019

Už brzy bychom se měli dočkat nového traileru k moderní verzi slavného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci), zároveň s tím jsme se však dozvěděli, že film, který měl na papíře oscarové… (více)

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

07.03.2019

Tak to byla rychlovka. Týden od oznámení, že Will Smith (Focus, Já, robot) končí jako Deadshot v Sebevražedném oddílu, našlo studio Warner Bros. náhradu. V lehkém rebootu od režiséra Jamese Gunna … (více)

Elba, Dench v muzikálu Cats

Elba, Dench v muzikálu Cats

20.10.2018

Idris Elba (Luther, Hobbs and Shaw) a Judi Dench (Casino Royale, Vražda v Orient expresu) se připojili k obsazení chystaného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci, Dánská dívka). Dench… (více)