• Kanada

• Austrálie

Muzikál / Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / USA, 2019, 110 min

• Lachtaan

Kočky na poslední chvíli chvátaly do kin, aby stihly nominace na Glóby a jiné zlaté sošky a ony si tak maximálně mňouknou po Malinách. Upřímně jsem po prvních ukázkách nečekal hitovku, rozhodně jsem ale nepatřil do masy, která už tenhle muzikál poslala do věčných lovišť jen kvůli netradičnímu vizuálu. Co se jej týče, nemám u většiny osazenstva výhrady. Taková Francesca Hayward je třeba v kočičím hávu naprosto kouzelná. Tím bych ale přešel již jen k podotknutí, že se mi dlouhá léta nestalo, abych byť jen na 10 minut v kině usnul. Je vlastně moc dobře, jakým kasovním propadákem se Kočky staly, protože v éře sequelů a obecně neoriginální tvorby by tu do pár let byl muzikál “Dogs”. A na ten bych už nešel ani zadarmo. [ČSFD projekce CineStar Černý Most 8.1.2020](8.1.2020)

• MoiJe

Nie je to tak strasne ako som cakala. Kostymi/makeup/CGI okrem mysi a skokov boli celkom fajn. Tiez tak mnohi herci - hlavna mlada, kuzelnik junior, a viacere mlade macky mali obcas pohyb alebo mimiku, ktoru som nenasilne vedela ocenit, hoc sa casto tvarili prenadsene. Na absenciu pribehu som bola psychicky pripravena, budiz. Co ma vylozene vysieralo boli nudne vsedne pesnicky (krom Memories, ktore ale tlacili na pilu zase prisilno) s otravnymi textami. A nicmoc tanceky. Ma to byt tanecno komedialny muzikal a pre mna zlyhal na tanci a muzike a oznacenie komedia je tam asi len kvoli scenam s nevtipnymi tucnymi mackami.(8.1.2020)

Po dlouhé době tu máme opravdu zvláštní film, který chtěl sice původně cílit na velké filmové ceny, ale ohlasy po prvním traileru ukázaly Hooperovi, že půjde spíše o pravý opak. Písně jsou tu kvalitativně tak na střídačku a mnozí herci mi do svých rolí vůbec nesedli. Třeba takového McKellena mám rád, ale tady působil opravdu příšerně a slyšet zpívat už jej nikdy nechci. Elba na první pohled zase působil strašně cool, ale jakmile sundal kabát, byl celý charakter jeho postavy úplně pryč. Vizuál postav je obecně takový zvláštní a choreografie se mi kvůli tomu strašně špatně hodnotí. Herci to sice odtančili, ale animace a onen podivný zjev to vážně zcela narušují. Naštěstí to zachraňovala Webberova hudba, ale i tak to film bohužel nad průměr nevyneslo. O rušivých komických vložkách je pak škoda mluvit. 50%(8.1.2020)

• Stanislaus

Cats je (nejen) pro mě rozhodně jeden z nejrozporuplnějších filmů posledních let - na jednu stranu z filmu sálají oscarové ambice a řemeslná režisérská práce, na druhé straně je samotné vizuální pojetí, které je celkem bizarní, místy (když to tak trochu přeženu) obscénní až zvrácené. Původní muzikál jsem nikdy neviděl, ani jsem neznal příběh, na snímek jsem tedy šel s čistým štítem. On vlastně už i samotný námět je hodně bizarní a divoká záležitost, která se ale nejspíš v divadelním prostředí ztratí, kde je ona teatrálnost a expresivnost více na místě. Nejvíce se mi líbily hudební scény s Jennifer Hudson, "vlaková píseň" a vesměs i scénky s Rebel Wilson (když zrovna nežrala šváby s lidským obličejem). Největším kamenem úrazu jsou všudypřítomná umělost postav, nepřirozenost jejich pohybů a jistá míra zvrhlosti v jejich jednání. Jednu chvíli si člověk říká, že je to celkem fajn muzikál, aby si o scénu dál řekl what the f*ck. Upřímně jsem čekal, že budou Cats (podle trailerů a ohlasů) o dost horší a je škoda, že se Hooper rozhodl zrovna pro tento námět. P.S. Tvůrci českých kočičích jmen se asi hodně nudili!(11.1.2020)

Aj napriek tomu, že to boli takmer dva týždne od kedy som videl Cats, tento film azda ani na jeden deň neopustil moje myšlienky. Úprimne... *Michal sa zastavil na moment, aby popremýšľal či naozaj cíti to čo chce napísať. Pokrútil hlavou a pousmial sa. Vedel jedno jediné - chce ostať verný samému sebe a neodpustil by si keby musel zatajovať svoju novonadobudnutú lásku k tomuto desnému muzikálu*... tento film som si užil až príliš moc a ja som si plne vedomý, že by som nemal lebo je to nehorázna filmová katastrofa, ale v tom je tá krása. Tom Hooper mal asi priveľké oči, alebo to bolo jeho ego, či to bola azda jeho hlúposť čo ho viedla k tomuto projektu (ktorého predloha je taktiež desná), no ja som vďačný že sa k tomuto projektu odhodlal. Cats je zarážajúci, mätúci, šialený, podivný, creepy film, ktorý od diváka očakáva mnohé a ja som len s otvorenými ústami sledoval A-list hercov a vychádzajúce hviezdy Broadwayu ako sa pohybujú po plátne čo by mačky a kocúri a kadečo iné. Po celý čas som mal na tvári ten najsprostejší úsmev lebo toto je taká hlúposť až je to prekrásne. Dovolím si aj tvrdenie, že niektoré muzikálové čísla sú objektívne skvelé a za tým si budem stáť, aj keď potom prikývnem na všetky ostatné argumenty proti tomuto filmu. Cats je beautiful spectacular trainwreck! a pravdepodobne moje najväčšie filmové guilty pleasure *chef's kiss* ♥(31.12.2019)

• - První trailer k filmu se stal na internetu nechvalně proslulým a vyvolal velmi negativní reakce kvůli použitému CGI, které většina diváků považovala za velmi nekvalitní. (vojtaruzek)

• - Projekcie filmu pre kritikov v Los Angeles boli nastavené tak, aby boli premietané na chlp v rovnakom čase ako projekcie Star Wars: Vzostup Skywalkera. Kto sa však na premiéru dostavil, bol odmenený čelenkou s mačacími ušami a mal dostupný alkoholový bar úplne zadarmo. (drake31)

• - Název filmu se objeví až během závěrečných titulků. (noelcoward73)