• Kanada

• Austrálie

Muzikál / Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / USA, 2019, 110 min

• LBsmoke

děsná předloha +1 skvělá kýčovitá písnička(usoplená emocema), hektická blbost ..jakoby sekundovými střihy chtěli dohonit že děj nemá co dát (děj v té nudě prostě není).. a ten bizár s cgi že dostal zelenou to člověk jen tak nevidí …………..takže doporučuju (btw Gervais tvrdil že uvidím Judy si lízat prde., není to pravda)(8.1.2020)

• lamps

Vynikající! Od první vteřiny pohlcující a vysloveně nadsmyslový zážitek - kamera začíná epickou jízdou přes Euroasii, aby podtrhla historickou kulturní dominanci tohoto kontinentu, načež začíná pečlivě snímaný prostor, jehož atmosféru umocňuje strhující orchestrální hudba, narušovat postupně gradované sdělení, jehož empirická i čistě praktická hodnota sahá až k okolnímu vesmíru. Vyprávění se poté stabilizuje a za husinu nahánějícího znění pozounů, houslí, bas a bubnů z různých kuktur se dospěje až k finálnímu výjevu, při kterém nejednoho diváka zarazí, jak rychle to celé uteklo a jak bezchybné se to jeví. .... Cats je hrozná ztráta času, a tak jsem raději oslavně zanalyzoval úvodní logo studia Universal, které celý film strčí do kapsy. ___ Ale přeci jen si pár slov na kočičí adresu neodpustím - já oceňuji a věřím tomu, že za tím bylo spoustu práce, a nasvícení či inscenace některých scén jsou moc pěkné, ale hlavní problém jsem měl už po pár minutách s tím, že takovou dějově nezajímavou a otravnou kravinu vůbec někdo cpe za víc jak sto mega do kin a čeká fanfáry. Když přitom nechá diváka čumět na lidské ruce přejíždějící přes kočičí boky a poslouchat písničky, jejichž melodie se zapomíná už během toho, co zní. Plusem je alespoň roztomilá hlavní hrdinka, kterou bych si večer vzal na hotelový pokoj i s vědomím, že ocasy tam budeme mít oba (že bych pak někde v tom kožíšku těžko našel nějaké potěšení, je věc druhá - film je samozřejmě vizuálně přístupný i pro děti, i když by neměl být - hrozí zakrnění sexuální potence, víry ve zdravé dospívání i kulturního vkusu).(26.3.2020)

• kajas

Technické zpracování samotných koček není příliš dobře řešené - kočky chodí jako lidé, obličeje mají lidské, ale na tělo jim byla počítačově "přikreslena" kočičí srst. Některé kočky mají na sobě šaty a kožichy, jsou obuté v teniskách, jiné chodí naboso a "nahé" (v rozkrocích pochopitelně všechny orgány chybí). Celkový dojem nevylepšuje ani fakt, že muzikál "Cats" je víceméně bezdějová záležitost a tvůrci v tomto ohledu nebyli moc originální. Film se tedy může opřít jedině o precizně natrénované taneční choreografie a kvalitní zpěv všech zúčastněných, což je docela málo. A pokud je vám ze jmen na plakátu povědomá pouze Taylor Swift, tak vězte, že stráví na plátně asi tak dvě minuty. Fuj.(15.1.2020)

Po dlouhé době tu máme opravdu zvláštní film, který chtěl sice původně cílit na velké filmové ceny, ale ohlasy po prvním traileru ukázaly Hooperovi, že půjde spíše o pravý opak. Písně jsou tu kvalitativně tak na střídačku a mnozí herci mi do svých rolí vůbec nesedli. Třeba takového McKellena mám rád, ale tady působil opravdu příšerně a slyšet zpívat už jej nikdy nechci. Elba na první pohled zase působil strašně cool, ale jakmile sundal kabát, byl celý charakter jeho postavy úplně pryč. Vizuál postav je obecně takový zvláštní a choreografie se mi kvůli tomu strašně špatně hodnotí. Herci to sice odtančili, ale animace a onen podivný zjev to vážně zcela narušují. Naštěstí to zachraňovala Webberova hudba, ale i tak to film bohužel nad průměr nevyneslo. O rušivých komických vložkách je pak škoda mluvit. 50%(8.1.2020)

• Alementina

Na film jsem šla bez předsudků, vlastně se i těšila, mám ráda taneční filmy a často se mi líbí něco, co většině ne a nechtělo se mi věřit, že podle těch recenzí je to až tak špatný. Ale ono je to ve skutečnosti ještě horší, usínat jsem začala už u úvodní taneční scény a neusnout mi dalo práci celý film. Něco tak k uzoufáni nudného už jsem dlouho neviděla. Nehodlám hodnotit žádný vizuální efekty či jak seděly či neseděly velikosti objektu k velikosti koček, kočky samotný mi přišly krásný, ouška i ocásky se jim krásně hejbaly, ale chvílemi mi bylo stydno i za ty herce. Scéna "bitky" na lodi byla jak z mateřské školky, celkově děj, písničky, choreografie tak neuvěřitelná nuda. Často špatný filmy někdy neúmyslně baví i tím, jak jsou špatný, tady se jen modlíte ať už to co nejdříve skončí. Skoro bych dala odpad, ale mám ráda píseň "Memories" ... jedna z nejkrásnějších muzikálových písní, tak za tu jedna hvězd a za snahu.(8.1.2020)

• - Film sa stal posledným dekády, ktorý vyhral cenu za najhorší film roku. Paradoxne, prvým filmom tejto dekády, ktorý vyhral cenu za najlepší film roku, sa stala Kráľová Reč (2010), tiež od režiséra Toma Hoppera. (Astonko)

• - Film bol premietaný pre kritikov v nedokončenej verzii. Režisér filmu Tom Hooper potvrdil, že film bol dokončený len deň pred celosvetovou premiérou po tom, ako on a jeho tím na ňom pracovali 36 hodín bez prestávky. (drake31)

• - Původně měl být tento film animovaný. (Stoka)