Pouze za mirnou naivitu (a neprilis uveritelneho doktora Turnera) snizuji na 4. Jinak je to dalsi ze serie filmu s Gene Tierney tak krasnou az to bere dech, a s "gothic" atmosferou ze ktere prebiha chvilemi mraz po zadech... Vincent Price skvely!!!(21.9.2009)

Vincent Price hraje to, co mu šlo vždycky nejlíp - šlechtice. Šlechtice, který uprostřed státu New York vlastní feudální ostrůvek a farmáře na něm nutí odvádět mu dávky a platit nájem. Na jeho sídlo, zámek Dragonwyck si pozval svou vzdálenou příbuznou, Gene Tierney, coby společnici a vychovatelku své osmileté dcery. Jaksi to mezi nimi přeskočí a jistě si umíte představit, co následuje po náhlé smrti jeho ženy :-) Tak strašně se mi líbilo ukázání kontrastu života farmářů a nobility, která si žije ve vlastním světě a tím okolním opovrhuje. Dále mi přišla úchvatná gotická, místy až hororová atmosféra a démonický Vincent Price, pro kterého tohle byla rozcvička pro pozdější velkolepé role vyšinutých šlechticů v Cormanových filmech a jinde. Kromě Vincenta byla skvělá také Gene Tierney. Příběh sám o sobě bych trochu zkrátil, místy působil hodně jako laciná romance, ale poslední cca půl hodina měla naprosto neuvěřitelnou atmosféru a závěrečná scéna byla strhující.(21.9.2010)

Vincent Price je v tomhle filmu velmi dobrý, čímž v podstatě jen předznamenává role, které ho proslaví v následujících desetiletích. Je zde správně démonický, a to jak svým herectvím, zjevem, tak i hlasem. Snímek by mohl být trochu drsnější, ale to by holt chtělo trochu jinou dobu, než v jaké byl natočen.(29.6.2017)

Gene Tierney je krásná jako obrázek, ale herecky má navrch naprosto jasně Vincent Price. Parádní zástupce gotického hororu.(17.5.2011)