poster

Pavel Dorotka: Historky ze života (TV seriál)

Akční / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2018

Režie:

Pavel Dorotka

Scénář:

Pavel Dorotka
 • Nach
  odpad!

  Pavel Dorotka hlásá, že natočit film dneska může každý. V tom má naprostou pravdu, ovšem natočit dobrý či výborný film už vyžaduje kumšt a nějakou tu dávku umu. Pavel Dorotka tedy přesně ve své sérii ukazuje, jak takový dobrý nebo výborný film nemá vypadat. Pokud to je jeho cíl a bude personou, která chce zastupovat a participovat na odpadové kinematografii, jde na to zcela určitě výborně a v tom případě mu i fandím. Pokud ale jeho motivem je být kvalitním filmařem, pak má mou lítost že se mu to nedaří, či mé nechápavé vrtění hlavou, že toto bere za kvalitní filmařinu, která by ho měla přežít. V historkách ze života chybí totiž z drtivé většiny vše, co dělá dobrý film dobrým filmem. Ok, herectví nějaké základně ovládá. Sebeironii také zvládá na výbornou chlapec jeden ušatý. Ovšem scénář jakoby nebyl a dramaturgie rovnou odešla na návštěvu k pár epizodám Ulice (opravdu jenom k pár, nedělejte si iluze). Nenaleznete ji tu. Celé to působí jako dětský projekt na letním táboře, který náctiletí pubertální spratci museli dát za odpoledne dohromady, aby stihli perník k svačině. Kamera je často chaotická, střih až na pár epizod nenavazující (střihač si asi dal jiný typ perníku, než zmíněné děti), což nejvíce odnáší akční sekvence. A renderování videa totálně katastrofální! Ovšem stále ve svém nitru věřím, že toto vše je jen úmysl. Že Pavel Dorotka je natolik inteligentní, že to sám vše vidí a vlastně si užívá ten hype, když to vydává za kvalitní filmařinu. A i proto věřím, že ocení můj odpad rozhodně více, než abych tam flákl jednu či dvě až pět hvězd. Přesto mu tam kydnu pět procent na zlepšení. Soukup je se svým Premiérem stále o fous lepší - odpadovější. 5%(30.1.2020)

 • honajz2
  ***

  Samozřejmě je to hrůzný amatérský paskvil, ve kterém je snad všechno špatně (to by měl vidět Petr Marek, když natočil České Pulp Fiction a Blair Witch, tady uvidí to nejhorší z nejhoršího v amatérském filmu) a byl by to jasný odpad, ale nemůžu si pomoct, tenhle seriál mám rád asi tak, jako Neila Breena a Sharknado. Prostě je to tak špatné, až je to zábavné a já se vždycky těším, co každý měsíc tenhle narcis vymyslel za nový díl - abych se pobavil nad jeho demencí, amatérskou kamerou, příšernými hereckými výkony a "zápletkami". Chci víc! 3*(8.7.2019)

 • Akitenshi
  odpad!

  Abych byl úplně upřímný, myslím si, že to tady na ČSFD.cz vůbec nemá, co dělat. Na základní škole jsem se začal natáčení věnovat a své výtvory jsem sem nikdy nedával, a to jsou, co se týče kamery, osvětlení, střihu, režie a prakticky všeho dalšího snímky na vyšší úrovni (neberte to jako jakékoliv chlubení se, o svých prvotinách doopravdy žádné přehnané představy nemám). Svůj seriál tu evidentně pan Dorotka založil sám, stejně tak svůj životní příběh sám napsal. Narazil jsem na něj už na sociálních sítích na skupině věnované natáčení a filmu, kde se za své výtvory hrdě bil a to způsobem "Kdo se mnou nesouhlasí, je debil", takže ani svým chováním mimo kameru si mě nezískal. Věřím, že dobrý film mě něčím obohatí, ale tenhle výlet do hlavy zamindrákovaného člověka, který vlastně ani nemá, co říct, jen ví, že chce něco říct, se dá označit nanejvýš za amatérský snímek, rozhodně ale ne za seriál, který patří na filmovou databázi. To už tu rovnou můžeme mít každého youtubera, který jednou vložil video na svůj profil.(23.1.2019)

 • Vojtino
  *

  Samozřejmě není nic snazšího než tomuto výtvoru napálit odpad, který by byl z mnoha důvodů zasloužený – kór když je k ohodnocení zde na databázi divák v každé epizodě vyzýván. Ale! Pokud odhlédnu od produktu samotného (jakkoliv nekvalitního) a začnu ho vnímat v širších souvislostech, zjišťuji, že se jedná o unikátní a fascinující autorské (ve smyslu auterské teorie) dílo zrcadlící vidění světa jednoho konkrétního člověka, jenž nás tak (nevědomky) vybízí k rozšiřování naší vlastní obecné divácké, ale především lidské zkušenosti. Přihlédneme-li navíc k nulové (minusové) filmařské invenci, která by vyobrazovaný fikční svět jakkoliv posouvala mimo náš svět reálný, můžeme dílo chápat jako autorovu vlastní sdílenou realitu. Pavel Dorotka, jako tvůrce, žije v sebeklamu, postrádá sebemenší náznak sebereflexe a jeho narcismus z něj čiší na kilometry daleko; kdo kromě Historek sleduje i jeho chování na sociálních sítích, jistě ví, o čem mluvím. A právě v tomto ohledu je pro mě seriál díky tomu, že (prý) popisuje jeho skutečný život, jakýmsi ryzím tvarem. Pro toto vnímání světa skrz "pozměněné vědomí" jsem každou epizodou v určitém smyslu obohacován, aniž bych se jí nutně musel vysmívat.(3.11.2018)

 • JamesSi
  ***

  Po zhlédnutí nového mastrsthitu mistra Soukupa musím přidat. Ano, tvorba Mr. D je amatérská, cringe a přeplněná egem, čímž je s Premiérem v mnohém podobná, ale v něčem základním se liší. Dorota i přes velké ambice a malý talent je ve svém neumětelství upřímný a nevypočítavý. Dorotka se nesnaží nikoho urážet, jen chce sdílet své životní zkušenosti. Dorotka má nadšení pro svou tvorbu a upřímně je vtipné se na ní dívat a poukazovat na chyby. U tvorby mistra Dorotky jsem nikdy neměl pocit, že je ze 49% placený čínskou firmou jejíž šéf nejen, že je trestně stíhaný ale zároveň je poradcem prezidenta Zemana. Protože Dorotka je jen roztomilý naiva, co neumí natáčet, ale má nadšení, které ani většina profesionálních filmařů nemá. A proto je Dorotka Bůh.(10.10.2019)

 • - Čtvrtá epizoda nese název Ohrožení na životě. Pavel Dorotka se dostane do průšvihu, při kterým se ocitne v ohrožení života. Tento příběh prožil v červenci roku 2015. Tato epizoda byla původně zamýšlená jako 3. epizoda, ale Pavel Dorotka nakonec obě epizody prohodil. (lalabo)

 • - Někteří herci v seriálu hráli více postav. (lalabo)

 • - Třetí epizoda nese název Duch či přízrak z temnot. Děj se odehrává poté, co Pavel Dorotka natočil horor Tenebris (2018) a sám pak později zažije něco hororového. Událost se odehrála v roce 2018. (lalabo)