Separation (E01) (epizoda)

Scénografie:

Tommaso Ortino

Kostýmy:

Malgosia Turzanska

První epizoda režijně strašně silná. Mám z ní a celýho seriálu zatím stejný dojem, jaký jsem měl třeba z Defying Gravity. Obávám se proto, že The First bude vyprofilovaný na příliš úzkou skupinu obecenstva, která seriál plně docení. Pro většinu diváctva to bude utahaný, pomalý a příliš sociální. Ale třeba se budu mýlit. Jinak můžeme se tu zastavit a zamyslet nad tím, kde Sean Penn ve svým věku sehnal takovýhle tělo? To musel bejt dvojník.(18.9.2018)

Perfektní práce s hudbou, hereckými výkony a scénářem.(3.4.2019)

• Garch

Pomalý a bohužel předvídatelný začátek (asi jako chtít se nechat přejet vlastním autonomním vozem).(25.12.2019)

Tak pilot ve mně zanechal rozporuplné pocity. Hlavně se obávám, že tenhle námět takhle podaný by se hodil spíš na film, než na seriál. Ono je totiž v dost scénách znát, že jsou zbytečně dlouhé (a to jen kvůli tomu, aby natáhly stopáž) a kvůli tomu se The First nedaří vybudovat nějakou pořádnou atmosféru. A jelikož nevypadá, že by mě v ději čekalo nějaké překvapení a že fakt půjde jen o sestavení nové mise na Mars, tak se obávám, že tenhle koncept na osm dílů o 45 minutách fakt nevystačí. Třeba jo, uvidím v dalších dílech, ale nechci to po pilotu přeceňovat. Po filmařské stránce je ten díl totiž naprosto precizní. A v závěru to trochu vypadá jako formou umělečtější, ale obsahem chudší verze Defying Gravity. Zatím dávám 3*.(28.12.2020)

• bidja

nuda, hvězdy za geniální Stetsonův hudební doprovod(9.10.2018)