Hrnec medu

Mr. Fox of Venice

(neoficiální název)

Komedie / Krimi

USA, 1967, 150 min

Joseph L. Mankiewicz, Frederick Knott (divadelní hra), Ben Jonson (divadelní hra)

John Addison

Scénografie:

John DeCuir
  • slunicko2

Velmi rozvláčné zpracování hezkého námětu. 1) Zejména druhá polovina filmu je až příšerně nudná, což spravil rychloposun vpřed. 2) Ještě že tu byl 45letý Adolfo Celi (policejní komisař), můj oblíbený herec už od dob, kdy v Československé televizi řádil Sandokan a nezapomenutelný radža ze Sarawaku.(6.7.2015)

Rozpočet $6miliónov(17.6.2010)

Komu nevadí, že film je plný vtipných dialogů, espritu a vybroušeně formulovaných moudrůstek, že příběh je veden nepředvídatelnými zákrutami, kdo rád sleduje Rexe Harrisona v jeho nejlepších letech, kdo umí ocenit fundament divadelní hry, na němž je nadstavba filmu pevně usazená, tomu se tahle lahůdka musí líbit. Ostatní nechci urážet, ale dávám za 5.(7.11.2009)

• nascendi

Už dávno som sa pri žiadnom filme tak neotravoval, ako pri tomto medovom hrnci. Nesympatický Harrison, nevýrazní spoluhráči a dve a pol hodiny nezaujímavého kecania navyše. Cítil som sa ako na divadelnom predstavení, na ktoré som dostal lístky od ROH. Môj 80 % filter na filmy, ktoré by som mal vidieť opäť zlyhal. Čo robiť, keď päť z ôsmich užívateľov považuje túto "svěží a velmi zdařilou komedii" za hodnú piatich hviezdičiek?(4.11.2009)

Když mi matka včera večer řekla, že budeme koukat na MGM na tuhle věc, nepřetékal jsem radostí, ale do toho křesla jsem si sednul. Ku podivu mě ten film nemilosrdně chytnul. Možná je 5* moc, ale za to překvapení si to rozhodně zaslouží. Perfektní zápletka s perfektním rozuzlením. Do konce jsem fakt nevěděl co je pravda a co je lež. Rozhovory s McFlyem a Foxem mě dostávali ze všeho nejvíc. Dokonalé dialogy. Navíc mladá a okouzlující Maggie Smith (v životě bych profesorku McGonagallovou nepoznal - to je btw ta stará bába z Harryho Potera). Takže rozhodně doporučuju.(17.12.2009)

• - Anne Bancroftová měla v tomto filmu hrát jednu z hlavních rolí (postava Merle McGill), ale nakonec tuto postavu zahrála Edie Adamsová. (Pumiiix)