Death of a Nation

silentname odpad!

Tento film je čisté zlo. Nemôžem to inak nazvať. Popravde som to čakal, no bol som zvedavý na tie argumenty. A potvrdilo sa mi všetko, čo som očakával. "Death Of A Nation" je podľa mňa čisté zlo. Tak neskutočne prekrútený film, ktorý nevie podať reálne fakty, no miesto toho robí maximum preto, aby mu všetky potrebné informácie hrali do karát. Ústredná téma sa tu dokopy skoro ani nerieši a je povedaná len pár slovami (A dokopy žiadny skutočný argument tu ani nie je. Dokonca si dovoľujem tvrdiť, že jeho argument je čistá utópia), nevie podať svoje myšlienky a reálne nám hovorí, že demokrati sú skrytí fašisti, ktorí vytvorili skutočných fašistvo na európskom kontinente. Mimochodom, keď už je reč o Európe, prečo je toľko českých hercov spojených s týmto filmom? Čo tu robí Pavel Kříž? Chcel ukázať, že vie zahrať Hitlera aj v americkom filme, a nie len českom? Prečo je tu Marek Vašut? Čo všetko bolo povedané ľuďom, ktorí sa do tohto pripojili? Ja neviem. Nerozumiem, prečo išli hrať do tejto propagandistickej frašky. Jediné s čím súhlasím je, že po tom, čo sa robili násilné protesty Antify, pálenie a likvidácia obchodov, že je to veľmi podobné správaniu fašistov pred druhou a počas druhej svetovej vojny. S tým súhlasím. Ale nedokážem pochopiť, prečo niekto dokáže podať informácie len tak, aby mu sedeli, aby vyhovovali jeho myšlienkam a absolútne sa nezaujíma myšlienkou, že všetci ľudia sú individuálni. Existuje len jedna alebo druhá strana. A podľa toho na ktorej strane ste, podľa toho sa určuje, či ste dobrý alebo zlý. A momentálne je tu Donald Trump ako človek, ktorý podľa slov režiséra môže zachrániť Ameriku tak, ako pred rokmi Abraham Lincoln. A čo ma rovnako zabíja v tomto filme je skutočnosť, že z nejakého dôvodu je potreba národ zachraňovať pred tým, aby ho demokrati nezlikvidovali. Lebo to je a vždy bol ich cieľ. Nie je jediný moment v tomto filme hodný kohokoľvek času. Ja som bol zvedavý na tie argumenty. A reálne ani neviem, či nejaké argumenty D´Souza v tomto filme aj mal, alebo len chcel poukázať na fašizmus v histórii a povedať, že to isté je demokratická strana v USA v dnešnej dobe. Tento film si nič nezasluhuje. Nemá moju úctu, nikdy ju mať nebude a je to jeden z najhorších filmov, čo som videl za celý svoj život. Hodnotenie: F ()

nwx

Sluníčka a nazi-levičáci všech zemí - poserte se! Top film. Každý by měl vidět. Snad vznikne i cz dabing, aby i ti, kteří nevládnou angličtinou, mohli tento dokument zkouknout. Povinně do škol s tím. Toto naše sluníčková ČT nikdy neodvysílá. Nehodí se do krámu. Každopádně se bavím nad ostatními sluníčkovými výlevy tady na CSFD pod tímto filmem. Vztekejte se, vy ovce! To se bavím. ;) Trump má každopádně další volební období v kapse, I bez tohoto filmu. Amíci nejsou blbí. ()

vince_c odpad!

Do nebe volající drzost. Tak neskutečný historický revizionismus (autor má buďto naprosto nulovou znalost světové i americké historie nebo, tím ještě hůře, účelově ji křivíi) v kombinaci s naprosto čistou ultrapravicovou propagandou je opravdu silné sousto. V kontextu reality dnešního světa, kdy Demokratická strana má v americké politice nulovou moc, Republikáni ovládají všechny tři hlavní větve moci v USA v čele se senilním idiotem Trumpem, který tlačí politiku, z které se tato nechutná slátanina snaží vinit Demokraty, je naprostý výsměch všem, kterým v hlavě fungují alespoň dva živé neurony. Nechutné. ()

legatio

Velká škoda, že nezaznělo víc aktuálních argumentů. Měl dát větší prostor současným praktikám levice (umělé udržování chudých lidí v chudobě, slibování všeho "zadarmo" apod.) a ne v podstatě skoro celý film probírat historii. Ale i tak jsem rád, že tenhle dokument vznikl. Takový záblesk mezi tou veškerou socialistickou a politicky korektní propagandou, která teď ovládá v USA média i Hollywood. Doufám, že se lidi jednou probudí a to zlo poznají sami. Podobně jako např. ti z #walkaway. ()

liborek_ odpad!

Tohle bude dlouhé... Na rovinu říkám, že jsem se na tento film těšil, protože D'Souza a jeho aktivity mě dlouhodobě fascinují. Považuju ho totiž za absolutně dokonalého demagoga a představitele post-faktické doby ve Foucaultově smyslu: "pravdou je to, co za pravdu uznám já". A tento film, jehož název je parafrází názvu Griffithova slavného němého filmu, je v tomto ohledu D'Souzovým majstrštykem; na několika místech zde opakuje v různých obměnách, že "je čas, říct si pravdu", přičemž vzápětí vyřkne krystalickou lež. Vezmu na sebe staňkovskou oběť a půjdu do detailů, abyste se už vy na tuto blbost dívat nemuseli...___ Film o Americe začíná sebevraždou Adolfa Hitlera a Evy Braunové. Hitlera hraje svým legendárním způsobem Pavel Kříž. Co má Hitler společného s USA? Počkejte si... D'Souza dále pokračuje hranou reminiscencí na své dětství, kdy ho trápila otázka "Jak lze zabít národ?", a během listování v knihách o nacistickém Německu či římské říši jej napadá další otázka, která zvlášť zvídavé děti v Indii 70. let obvykle napadává: "Může se toto někdy stát Americe?" (sic!). Následuje osobní vyznání indického imigranta D'Souzy a výčet toho, co miluje na zemi, která ho v post-pubertálním období přijala, a z čeho má poslední dobou obrovské obavy. Střih: Levicoví radikálové + citace z Obamovy inaugurační řeči o "předělání Ameriky". Ano, tímto rozehřívacím manipulativním trikem D'Souza činí z minoritní militantní skupiny typického reprezentanta amerického liberalismu a progresivismu. Je potřeba nepřítel: Antifa. Kdo toto ohrožení zastaví? Donald J. Trump! Následujících 20 minut sledujeme sestřihy zpravodajských i zábavních pořadů, ve kterých je liberálními komentátory, herci a komiky (Oliver, Colbert aj.) nejprve vysmívána Trumpova kandidatura na prezidenta a posléze oplakáváno jeho vítězství, přičemž D'Souza si neskromně připisuje zásluhy o toto vítězství díky svému předchozímu filmu...___ Jenže, jak tvrdí D'Souza, toto vše už tady bylo: Už Lincoln byl v r. 1860 napadán, nazýván extrémistou a autoritářem a přesto "poprvé zachránil Ameriku". D'Souza v tomto okamžiku začíná kreslit rovnoběžky mezi prvním republikánským prezidentem a tím aktuálním, který prý má potenciál "zachránit Ameriku podruhé". Zkoumá výroky liberálních komentátorů, že Trump je rasista, xenofob, nacionalista a fašista, a hodlá prokázat, že tato "štvavá obvinění" byla využívána po generace k "pošpinění republikánů, konzervativců, křesťanů a vlastenců." Ptá se, jestli je skutečně volba Donalda Trumpa volbou Hitlera.___ A zde se už D'Souza naplno pouští do překrucování historie, vybírání třešniček, zamlčování nepříjemných skutečností a všech dalších faulů, na které si dokážete vzpomenout. Trumpa přirovnává ke Ghandímu, protože "se oba nazývali nacionalisty"; Hitler byl prý anti-korporativní "liberál", který se při plánování holocaustu inspiroval u amerických demokratů a zdůrazňuje, že rasismus demokratů byl dokonce moc tvrdý i na nacisty, kteří jej zmírnili... (rovnítko mezi jacksonovským demokratem a obamovským demokratem je pro něj absoluni maxima); poukazuje na 25-bodový program NSDAP a na izolovaných pojmech "státem řízená zdravotní péče/vzdělávání/bankovnictví/vyznání" dokazuje, že to je program levicový ve stylu Bernieho Sanderse (ignoruje přitom pasáže o "němectví", "soukmenovství" a Židech, ignoruje celek, ignoruje klasické politologické diskuze o zařazení nacismu v politickém spektru. Jsou to levičáci, basta!) ___ Základní premisou celého filmu je tvrzení, že Demokratická strana je stranou tyranie a otroctví (a to i dnes!), že levicoví demokraté jsou skuteční fašisté a že liberalismus je vlastně jen jiné slovo pro fašismus. Prokazuje to bizarními a z kontextu vytrženými tvrzeními, že "liberál" Hitler a "marxista" Lenin chodili do stejné hospody; že se F.D. Roosevelt obdivně vyjadřoval o Mussolinim; že Völkischer Beobachter srdečně Rooseveltovi gratuloval ke zvolení prezidentem; že Mengele po útěku do Jižní Ameriky jen zaměnil zabíjení dětí v koncentráku za zabíjení dětí na porodním sále ("potrat = liberální politika"); že Hitlerovi hnědokošiláči a Mussoliniho černokošiláči jsou jen kopiemi paramilitární organizace Demokratické strany zvané Ku Klux Klan; že americké otroctví, které zastavil veliký republikán Lincoln, bylo vrcholnou formou socialismu... A aby toho nebylo málo, D'Souza tvrdí, že poválečná Demokratická strana, poválečný liberalismus je vlastně jen pokračováním nacistické politiky v USA. A pozor! Nechybí ani Soros a jeho kolaborace s nacismem...___ Celá premisa a všechna tvrzení zároveň stojí na polopravdách a absolutním překrucování dějiných procesů v americké politice 20. století. Pravda sice je, že demokraté 19. století nebyla zrovna strana chvályhodná, ale D'Souza vehementně popírá dějinný vývoj i existenci tzv. prohození politických platforem a tvrdí, že dnešní demokraté (reprezentovaní Obamou, Clintonovými, Pelosi, Sandersem aj.) jsou naprosto stejní jako demokraté (a otrokáři) Andrewa Jacksona, Jamese Polka, Jamese Buchanana či (rasisty) Woodrowa Wilsona. Jako důkaz neexistence této proměny uvádí, že odpadlíci od jižanských demokratů (tzv. diexikraté) v Kongresu přešli do Republikánské strany jen ve 2 (!) případech. Princetonský profesor historie K.M. Kruse na Twitteru celkem jednoduše vyvrátil tuto lež precizně zdokladovaným vyjmenováním 30 dalších a uvedením četných D'Souzových dezinterpretací faktů na pravou míru... Stejně tak vyvrátil např. D'Souzovo popírání existence Nixonovy rasistické "Jižanské strategie" během jeho prezidentské kampaně v 60. letech atd (ZDE je přehled desítek dalších univerzitních historiků, kteří vyvracejí D'Souzovy výmysly). K tomu, že republikán Lincoln navzdory D'Souzovým paralelám s Trumpem ve skutečnosti posílil vliv federální vlády, zavedl vysoké daně a prosadil systém státního vzdělávání - čímž de facto ve své době uplatňoval dnešní (sociálně)demokratickou politiku (vždyť si dopisoval i s Marxem) - D'Souza mlčí; k tomu, že se vlivný republikánský senátor McCarthy nikdy netajil tím, že často u sebe mívá Mein Kampf, se D'Souza z pochopitelných důvodů nehlásí; o tom, že vlivný republikánský senátor Prescott Bush obchodoval s nacisty (a to i po Pearl Harboru), se D'Souza nezmiňuje...___ Film je prokládán rozhovory s různými lidmi. Odhlédnu od toho, že ty rozhovory jsou často nasnímány tak, že máte pocit, že se účastníci rozhovoru ve skutečnosti nikdy osobně nesetkali. Zaměřím se na rozhovor s historikem Robertem Paxtonem. D'Souza jeho odpovědi vědomě zasadil do jiného kontextu tak, že po zhlédnutí výsledku Paxton obvinil D'Souzu ze zneužití své osoby a z překrucování historie. Velmi výmluvnou je též diskuze s Richardem Spencerem, rasistickým nacionalistou a účastníkem toho bordelu v Charlottesville v r. 2017. D'Souza se snaží dokázat, že Spencer nemá s Trumpem vůbec nic společného, že je členem "jiného týmu", což se mu "podaří" v okamžiku, kdy Spencer na otázku po nejoblíbenějším prezidentovi odpoví: "Andrew Jackson." Zakladatel Demokratické strany, architekt indiánské genocidy a bezskrupolózní otrokář. Demokrat!!! Ano..! Přesně ten Andrew Jackson, jehož portrét si Donald Trump pověsil v Oválné pracovně hned první týden poté, co se nastěhoval do Bílého domu...___ Z čistě estetického hlediska film propadá rovněž. Nechybí pro D'Souzu typická absence vkusu; vše je přepálené, patetické... Směšné je i hudební intermezzo s D'Souzovou současnou manželkou Debbie (s tou, se kterou podváděl tu předchozí během konference o křesťanské morálce...). Herci jsou většinou nemožní a bez vedení (zde zaráží i absolutní nesoudnost Kříže, Vašuta a Dobrého, kteří se účastí na tomto filmu diskreditují). Komická nekozistence: Němce většinou hrají Češi mluvící němčinou se silným přízvukem, v části se Sophii Schollovou a vyslýchajícím gestapákem se pak mluví anglicky a opět se silným přízvukem... Pro sebe to interpretuju tak, že se D'Souza chce identifikovat se Schollovou (tj. silně věřící křesťankou, které režim zabránil svobodně se vyjádřit; D'Souza je fanatický evangelikál, který své uvěznění za finanční podvod interpretuje jako umlčování ze strany Obamovy administrativy. - Proto ty dlouhé záběry na krucifix, proto ta angličtina s přízvukem, proto ta zmínka o vlastním uvěznění..?). Nutno dodat, že D'Souza dostal od Trumpa milost (tuto skutečnost D'Souza ve filmu zamlčuje) a nelze se tedy na tento film nedívat zčásti jako na poděkování za tuto skutečnost...___ Tento film není jen blbost, jak jsem zmínil na začátku. Tento film je skutečně zlo, jak to trefně poznamenal Silentname. Je to extrémní nacionalisticko-evangelikálská republikánská propaganda, která bohužel nachází své nadšené příznivce a pomáhá udržovat Trumpovský proud v současné Americe (založený na lži a nenávisti) stále silný. Rozporu v hodnocení kritiků (0%) a uživatelů (89%) na Rotten Tomatoes se můžeme smát, ale fakt, že pravděpodobnost Trumpova znovuzvolení v roce 2020 je dnes velmi vysoká, by nás měl varovat před účinností takovéto propagandy. A před prodloužením dějinného období, kterému se říká post-faktické. () (méně) (více)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny