Město na ostří nože

• USA Cut Throat City

Mladík a jeho kamarádi z New Orleans nemají po drtivém hurikánu Katrina moc na výběr, jak se o sebe postarat, a dají se proto na dráhu zločinu. (Netflix)

Enšpígl

Vnímal jsem to spíše než kriminálku nebo gangsterku jako sociálkovou sondu do situace lidí, které zasáhla přírodní katastrofa, stát se kasal jak pomáhá a ono hovno....alespoň už vím, kde se držitel autroských práv na slovo "pravda" a "demokracie" a premiér Fiala inspiroval v pomoci pro strop na elektřinu, protože po jeho  zastropování mě snížili platby o celých 10, - takže má plný právo se ve svý PR agentuře - Český televizi vytahovat jak mě pomohl. Ovšem na rozdíl od občanu USA ze mě se gangster skutečně nestane a ještě ke všemu značně tupej, jak to tady předvedli chlapci a to je možná největší problém filmu místo aby se zaměřil buď na jedno nebo na druhý dělal přes tupý a ploše napsaný postavy sociální gangsterku, která ve finále popírá sama sebe. Já bych určitě šel více do hloubky z hlediska toho socilního tématu, ale neříkám že film mě nasral, ta úvodní myšlenka jak vláda nastavuje pravidla pro pomoc občanům, tak že se ta pomoc vlastně většiny netýká a ještě má tu drzost to v mediích prodávat jako pomoc se mě extremně zalíbila a to včetně toho již čistě filmovýho scénáře k jakým to pak může vést důsledkům. ()

Arsenal83

Keď je režisérom filmu zakladateľ Wu-Tang Clanu, hercami sú tiež raperi a iní kriminálnici, ktorí boli roky zavretí v base (minimálne viem o T.I. a o Snipesovi), tak čo môžete od filmu očakávať? Slabé herectvo a neoriginálny príbeh o tom, ako si banda černochov nevie nájsť prácu, tak prepadne kasíno. A aby to okorenili tak sa ešte aj blíži hurikán Katrina, takže musia byť fakt rýchli. Pri prepadávaní sú chlapci podstatne úspešnejší ako pri hľadaní roboty, ale postaví sa im do cesty zlý beloch – jediný herec vo filme Ethan Hawke spolu s čarodejnicou Kat Graham. A tak to ide dokola, niekto niekoho oklame, niekto sem tam zomrie a nasleduje ďalšie prepadávanie. Nuž čo, normálny černošský príbeh. Sami si to natočili, vedia o čom hovoria. ()

Lacike

Na začiatku si postavy zanadávajú na Tarantina, pretože vraj sú jeho filmy príliš odtrhnuté od reality a často sa tam používa slovo neger a následne sledujme tú akože civilnú sondu do gangsta rapa madafaka života mladých negríkov, ktorým sa nedarí v živote a tak sa rozhodnú si prilepšiť nejakou tou krádežou. Ale aj v tomto ohľade sú neschopní a tak zaslúžene zle dopadnú. Pokiaľ to chcelo byť nejakou serióznejšou sondou do černošského gheta, tak sa to na ranné filmy Johna Singletona absolútne nechytá. Zopár známych xichtov to tiež nevytrhne. Pochvalu si zaslúži snáď len technická stránka, ktorá vyzerá profesionálne. Ale ako celok  slabota. 3/10. ()

Martin741

Presne toto je ten typ filmov, kvoli ktorym europsky divak cumi s otvorenou pusou na US realie a filmy. Fakt ta mentalita, to je na stovky kilometrov  vzdialene Europe, jedine co som pochopil ze maldi cernosi sa snazia o neviemco u neviemkoho a dosiahnut to chcu neviemakym sposobom. To je ako s filmom Crna macka  beli Macor - pre europskeho divaka naprosty kult s genialnymi hlaskami, pre US divakov nepochopitelne. Pre man uplne nepochopitelne, neviem o  co tvorcom slo   : 7 % ()

Zlty_Dodo odpad!

zrejme ďalší pokus o to ukázať nám, že banda zločincov nemusí byť zlá a to z jedného jasného dôvodu: zločinci sú černosi... a im treba dať druhú šancu, však zišli z poctivej cesty len preto, lebo v New Orleans zaplavilo ulice a úplná špekovka je názor jedného z nich, že to belosi urobili schválne, zalialo to predsa len tie černošské štvrte.. plus pobavilo, že uragány majú na svedomí Rusi, aby tak oslabili Ameriku.. Mno... každopádne ten kto tieto filmy točí robí z černochov absolútnych dementov buď schválne, alebo proste to tak je... ()

mdf odpad!

Další ze zbytečných negerských filmů, alespoň se tam tak všichni nazývali. Tři negři a jeden bílý negr, nemají chechtáky, tak přepadnou casino a začíná rádoby,velice nudná krimi. Jinak Snipes už nám taky pěkně  zestárl. ()