poster

Lidé budou pomlouvat

 • anglický

  People Will Talk

Komedie / Romantický

USA, 1951, 110 min

 • rikitiki
  ***

  Cary Grant vždycky překypoval šarmem, tady mu to ale skoro nevyšlo. Hraje totiž postavu tak nesnesitelně ušlechtilou, až je na zabití. Mirek Dušín, Jánošík a Matka Tereza dohromady – a k tomu ještě výborný doktor a muž, který vždycky všechno a všechny zachrání. Dohromady je to charakter tak dokonalý, že se to nedá vydržet. Nehrát ho Cary Grant, tak dám o hvězdu míň.(30.6.2015)

 • otík
  ***

  Prostinká starší americká komedie, ve které to sice mezi sympatickým Cary Grantem a Jeanne Crainovou jiskří, ale v podstatě to je to jediné zajímavé, co film nabízí. Děj je jednoduchý jak facka - těhotná mladá žena bez muže se zamiluje do známého doktora, který se do ní také zamiluje, ona si myslí, že on ji chce pouze chránit před pomluvami, zatímco on si ji bere proto, že už také není nejmladší a rád by se usadil. Pak vyřeší problém ohledně nejasné minulosti své a svého oddaného přítele, zesměšní jednoho profesora a ukáže nám, jak umí dirigovat. Tečka, konec. Nebýt vtipných dialogů mezi hlavními hrdiny, šlo by o velké zklamání. Tak je alespoň o něco menší.(22.7.2007)

 • Amarcord_1
  **

  40% - Děj vypadá asi takto: Koukněte na toho chlapa... Je to fešák, je geniální, má silně vyvinuté sociální cítění, a jestli ho někdo nemá rád, pak to bude leda tak nějaký závidějící zamindrákovaný zakrslík, kterého si na konci každý podá. Když si odmyslím roztomilé herecké výkony, není film ničím jiným, než ždímáním lidově celkem přijatelných přísloví a moudrostí z lidově celkem nepřijatelného génia, jež je zcela bezdůvodně okolím podporován ve své samolibosti. Mimo můj vkus...(27.4.2007)

 • Iggy
  ****

  Náhodou, pro mě teda takový milý malý film. Rozhodně ne ztřeštěná komedie na jakou jsme u Caryho Granta zvyklí, ani ne thriller jako Na sever severozápadní linkou. A to je podle mě problém filmu Lidé budou pomlouvat, že nemá jasný žánr, je v něm něco komedie, trocha romantiky, prvky detektivky i dramatu, od všeho trochu, ale dohromady vlastně nic. Ale já se docela bavil!(14.1.2008)

 • Gemini
  **

  Hm...o čem to tedy vlastně bylo? Byla to nějaká společenská kritika na téma svobodné matky nebo jen velmi zvláštní (a nevtipná) komedie o přístupu lékařů k pacientům? Cary Grant sice rozhazuje charisma plnými hrstmi a Jeanne Crain září jako nádherné slunce i jako herečka, ale pak se to zase zkazí nějakým komickým výstupem nějakého šáhlého profesora nebo (a ne zrovna citlivě) převede na zcela jinou notu tajemností pana Shundersona. Podle mě jde o režijně dost nezvládnutý film a opravdu netoužím vidět ho znovu. 50%(19.12.2007)

 • - Snímek vychází z německé hry Curta Goetze "Doktor Med. Hiob Prätorius, Facharzt für Chirurgie und Frauenleiden", kterou Mankiewicz sám adaptoval. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace