Film Unbroken: Path to Redemption (2018) nakrútený podľa knižného bestselleru Laury Hillenbrandovej sa začína sa tam, kde sa Unbroken (2014) končí. Otvára ďalšiu kapitolu skutočného príbehu olympijského športovca a veterána druhej svetovej vojny Louisa Zamperiniho a popisuje jeho život po návrate z japonského zajatia domov, do Spojených štátov... Vojnový veterán Louis sa po návrate domov nepovažuje za hrdinu. Prenasledujú ho  nočné mory, v ktorých znova prežíva mučenie v japonskom vojnovom zajatí. Snaží sa zaradiť do civilného života, ale nenachádza vnútorný pokoj. Bráni mu v tom spaľujúca túžba po pomste za prežité utrpenie. Chce vyhľadať a potrestať tých, ktorí ho uniesli a mučili. Keď stretne Cynthiu Applewhiteovú, mladú ženu, ktorá upúta jeho oko a získa si jeho srdce, dúfa, že láska a rodina všetko napravia. Manželstvo mu ale neprináša vytúženú úľavu. Neustála posadnutosť pomstou, nenávisť a zlosť ho vnútorne stravujú a privádzajú do zúfalstva. Psychické problémy sa neustále prehlbujú, až vyústia do reálnej hrozby rozvodu. Manželstvo je na pokraji krachu, ale prichádza zlom. Píše sa rok 1949 a v Los Angeles sa začína prvá veľká evanjelizačná kampaň kazateľa Billyho Grahama. Jeho slová hlboko zasiahnu Cynthiu a strhnú aj Louisa. Vďaka účasti na Los Angeles Crusade a kázňam evanjelického pastora Grahama, ktorý hlása posolstvo kresťanstva, Louis aj Cynthia nájdu vieru v Ježiša Krista a obnovia svoj manželský sľub. Louie napokon odpustí svojim nepriateľom, ktorí mu počas vojny tak veľmi ublížili. (TV JOJ)

Johnny.ARN

Po super nudnej jednotke prišla alkoholická a cirkvou pokúrovaná dvojka. A ja neviem čo je horšie. ČI pozerať a špinavý tábor alebo na večne naliateho Zamperíniho a do toho v pozadí náboženské drísty. Jeho príbeh ma teda neoslovil. A celé to pôsobilo ako lepší TV film, nie regulérna kinovka. 1 z 5 ()

Tipko

Dobrý kresťanský film o životnej premene bežca, olympijského športovca a hrdinu II. svetovej vojny, Louisa Zamperiniho. Dodám, že silné posolstvo zaznelo aj o téme odpustenia nepriateľom a ak je pravda, že Louis kedysi prešiel hypnózou v rámci jeho liečenia, nemyslím si, že je to pre súčasníkov dobrý nápad. No odkaz príbehu je aj pre dnešných ľudí: "Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil." (Jn 3, 17) ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $6,216,897Tržby Celosvetovo $6,216,897▐ Tento krát už skôr citeľná nízkorozpočtová TV produkcia a tak to aj celé vyznie. Nádstavba pre kino počin "Nezlomný" Angeliny Jolie. Nuž smutný príbeh atléta, utýraného povojnovým postsyndrómom, utopeného na dne flašky, ale našťastie príde vykúpenie bohom, haleluja. Ďalšia krásna kresťanská agitka. Prežil som aj toto druhé zápolenie Zamperiniho u osudom ale už stačilo. /55%/ ()

Arsenal83

Film je pokračovaním Nezlomného pod inou réžiou a pod iným obsadením. A je to vidieť, tú dokonalosť to už nemá. Je to kresťanská dráma, kopírujúca knihu aj život Zamperiniho. Príbeh človeka, pre ktorého vojna skončila, ale démoni neodišli a boj sa presunul do duše. Myšlienku to má, filmovú kvalitu nižšiu. ()

ARI50

Úplně asi zbytečné natočené, celé to bylo špatně. Herci katastrofa, příběh totálně nevyužity. Jak už to tak bývá většina pokračování za menší peníz se nepovede. ()

• Napriek tomu, že film produkovala spoločnosť Universal 1440 Entertainment, tento film v kinách uviedol PureFlix Entertainment namiesto samotného Universal Pictures. (Arsenal83)