Nezlomný: Cesta vykúpenia

• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama

USA, 2018, 98 min

Dobrý kresťanský film o životnej premene bežca, olympijského športovca a hrdinu II. svetovej vojny, Louisa Zamperiniho. Dodám, že silné posolstvo zaznelo aj o téme odpustenia nepriateľom a ak je pravda, že Louis kedysi prešiel hypnózou v rámci jeho liečenia, nemyslím si, že je to pre súčasníkov dobrý nápad. No odkaz príbehu je aj pre dnešných ľudí: "Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil." (Jn 3, 17)(1.12.2020)

• Johnny.ARN

Po super nudnej jednotke prišla alkoholická a cirkvou pokúrovaná dvojka. A ja neviem čo je horšie. ČI pozerať a špinavý tábor alebo na večne naliateho Zamperíniho a do toho v pozadí náboženské drísty. Jeho príbeh ma teda neoslovil. A celé to pôsobilo ako lepší TV film, nie regulérna kinovka. 1 z 5(28.11.2020)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $6,216,897Tržby Celosvetovo $6,216,897▐ Tento krát už skôr citeľná nízkorozpočtová TV produkcia a tak to aj celé vyznie. Nádstavba pre kino počin "Nezlomný" Angeliny Jolie. Nuž smutný príbeh atléta, utýraného povojnovým postsyndrómom, utopeného na dne flašky, ale našťastie príde vykúpenie bohom, haleluja. Ďalšia krásna kresťanská agitka. Prežil som aj toto druhé zápolenie Zamperiniho u osudom ale už stačilo. /55%/(24.12.2020)

• ARI50

Úplně asi zbytečné natočené, celé to bylo špatně. Herci katastrofa, příběh totálně nevyužity. Jak už to tak bývá většina pokračování za menší peníz se nepovede.(24.12.2020)