poster

Malé velké lži

 • Kanada

  Giant Little Ones

Drama

Kanada, 2018, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • SAINTS
  ****

  Film uprimne vyjadruje zložite vnutorne nepokoje teenagerov.Hoci film ponuka rôzne pohlady ,odmieta vyhodit akekolvek pevne zavery o Frankyho skutočnej sexualnej orientacii.Vyborne su vo filme aj kerecke vykony mladych hercov a aj soundtrack stoji za to.Spisovatel a režiser Keith Behrman si zasluži pochvalu za vypracovanie pribehz,ktory je plny vzhladu a dôstojnosti.(5.10.2019)

 • Disk
  *****

  Mám rád tyhle komorní rodinné filmy, protože si z nich pokaždé něco odnesu. Malé velké lži jsou o hledání sebe sama, o selhání nejbližších přátel a hledání těch nových. Výborný scénář s perfektně napsanými postavami a jejich provázanými vztahy byl velkou příležitostí jak pro Marii Bello a Kylea MachLachlana v rolích rodičů hlavního hrdiny, tak pro novou hereckou generaci. Především Josh Wiggins tu podává excelentní výkon, kdy mu věříte každé slovo a každý pocit, se kterým se potýká. Darren Mann v roli jeho nejlepšího kamaráda mu skvěle sekunduje, ale na Wigginsův herecký projev i tak nestačí, což však neznamená nějakou výtku, naopak. Malé velké lži jsou skvělým diváckým zážitkem a třeba se z tohoto malého snímku stane malý klenot.(11.9.2019)

 • Marze
  ***

  Film o adolescentovi, který hledá sám sebe a teenagerské sexualitě obecně. O jejím přirozeném plynutí. Snímek má v sobě cosi autentického a inteligentního k sdělení. Ta otevřenost a poctivost je osvěžující. Zápletka směřuje nečekanou cestou , ale to nestačí aby to byl nějaký mimořádný film. Teen publikum pravděpodobně najde mnoho spojení s postavami a proto film splnil svůj účel.(24.12.2019)

 • silentname
  *****

  "Giant Little Ones" hodnotím ako plne fungujúcu drámu. Nevedel som, čo môžem reálne očakávať, no snímok ma skutočne príjemne prekvapil a rozhodne aj potešil. Svojou úprimnosťou, dobrým soundtrackom a postavami, ktoré som chcel sledovať od začiatku do konca. Osobne by som povedal, že film má svoje skvelé momentky, na ktoré len tak človek nezabudne. Na jednej strane je to príbeh hľadania vlastnej sexuality, na druhej strane je to príbeh o krehkosti priateľstva, a čo môže nastať, keď sa veci vysunú z koľají. Prekvapivo by som povedal, že Josh Wiggins a Taylor Hickson majú medzi sebou fantastickú chémiu a som rád, že mali spolu toho času vo filme nakoniec celkom dosť. Na začiatku to vyzeralo, že by sa mal dať do vzťahu s Hailey Kittie a hoci je to pekná holka, tak z nich nič silné nevyžarovalo. Myslím si, že keď ich uvidíte spolu, tak pochopíte o čom hovorím. Darren Mann tu hrá Ballasa, ktorý má odjakživa problém s tým povedať pravdu. A radšej nechá druhých potopiť len preto, aby neuškodila jeho povesť. V mojich očiach je to veľký pokrytec, no nemôžem povedať, že by som mu miestami nerozumel. Ale ako priateľ absolútne zlyhal. To si musíme uznať. Myslím si, že Franky ale celkovo ťahá celý tento film a dáva mu srdce aj dušu. Vždy keď ho vidím, tak film funguje skvele. Je tu možno v úvode pár slabších momentiek, no ako celok je to úprimný film, ktorý nestrieľa naprázdno. Som rád, že som film videl a určite ho odporúčam aj vám. Za pozornosť aj čas rozhodne film stojí. Hodnotenie: A-(23.8.2019)

 • tomeš
  ****

  (Jsem dost spokojenej s tím, že se mi daří si poslední dobou vybírat celkem dobrý queer filmy. Což může bejt daný i tím, že je dneska z čeho vybírat právě i v rámci queer cinema...) Kromě agenta Coopera jsem z party kolem Giant Little Ones nikoho neznal, takže to byla sázka do loterie, ale vyšlo to. Drsný tak akorát, milý ale nepřeslazený, zručně udělaný dílko s originálním soundtrackem. Nejvíc se mi ale líbilo, jak se tu netlačí na pilu. Dramatickejch zpracování týhle nejednoznačnosti nebo fluidity sexuální identity je zatím poskrovnu, ale snímky jako tenhle tu skupinu rozšiřujou s osvěžující upřímností příběhu a poctivým řemeslem zpracování.(18.2.2019)

 • slunicko2
  ****

  Hranice mezi sexuálním experimentem, bisexualitou a homosexualitou může být někdy jen těžko rozeznatelná aneb O coming outu trochu jinak. 1) 55letý sympaťák, scénárista a režisér Keith Behrman citlivě zobrazil a propojil témata sexuální identity, objevování světa, hledání kotvy a sebe sama během dospívání._____ 2) Spoiler. Hlavní hrdina vyrůstá v poněkud bizarním prostředí. Jeho otec Ray je gay a žije nyní odděleně od rodiny s přítelem Brendanem. Jeho nejbližší přítel Ballac, zdá se, rovněž. Nejbližší kamarádka Mouse je lesba ad extremum (možná transgender) a druhá jeho kamarádka Tash (to je mj. zkrácenina od Natasha), Ballasova mladší sestra, má pošramocenou pověst. Není divu, že ani on sám si není svou heterosexualitou jistý._____ 3) Výborné herecké výkony se snoubí s fyzickou přitažlivostí hlavních představitelů. Je tu 20letý Josh Wiggins (černovlasý Franky, hlavní postava). Dále pak zkušený herec (už od 8 let) a bývalý profesionální juniorský hokejista 29letý (!) Darren Mann (rváčský pokrytec Ballas). I 19letý Carson MacCormac (Michael, šikanovaný údajný gay mezi plavci) či 25letý Evan Marsh (šikanista Connor) jsou velmi pěkní kluci._____ 4) Jméno Darrena Manna zcela chybí v přehledu herců._____Poslední věta obsahu (Zlín Film Festival) je nesmysl. Franky ani jeho přátelé se nerozhodují, kým chtějí být. Potřebují jenom zjistit, kým vlastně jsou._____ 5) Hlavní poslání filmu vyjádřil režisér pregnantně takto: The fact that Franky is able to be with that ambiguity himself, where he doesn’t need to put a label to his experience or who he is, despite the fact other people want to, is really the core of the film. I think human beings are so vastly layered and complex and nuanced and varied. I was really interested in celebrating that and making a film that depicted that we don’t have to define ourselves or occupy the labels and boxes that get put on us. Labels can be helpful but can also be limiting in what we can experience of ourselves._____K témuž Josh Wiggins: I think the big theme in the movie is the abstract nature of sexuality sometimes.(8.11.2019)

 • Mr.Dogman
  ***

  Skvělá úmysl ale bohužel trochu zklamavé provedení. I když fluidita sexuality je téma potřebné vidět v mainstreamových filmech více, Giant Little Ones se toho snaží dělat moc, bez toho aby opravdu prozkoumal pocity a záměry svých hlavnich postav. Formálně se dá pobavit především příjemným soundtrackem, ale ani kamera nebo střih nejsou zcela ohromující.(24.7.2019)

 • Kacitr
  ****

  Zasáhne vás liják a vy nemáte kam utéct. Prostě musíte jít dál...člověk je pak sice promočený na kost, ale jednou ten déšť ustane. Zvláštní film. Zvláštně dobrý. S působivým soundtrackem a neokoukanými herci. Možná trochu nadhodnocuju, ale nemůžu si pomoct.(12.2.2019)

 • valasek.m
  *****

  Úžasný filmek o hledání sama sebe, to že je Josh Wiggins pak herec s velkým H už víme, tady to opět jen potvrzuje. Je mi ctí, že jsem s ním mohl mluvit a vyfotografovat, doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme. Mám filmy tohoto typu prostě rád, takže možná jej trochu nadhodnocuji, ale zkrátka mi to prostě sedlo.(16.4.2019)

 • pushover
  ****

  Původně jsem na to samozřejmě začal koukat kvůli Marii Bello, ale zahráli skvěle všichni. Pěknej a neafektovanej film o dospívání a hledání vlastní sexuality.(29.9.2019)

 • pafka
  ***

  Sice tematem zajimave, ovsem vypravenim nijak poutave. Ackoliv se herci mohli roztrhat, unyly scenar se jim prekrocit nepodarilo.(7.11.2019)

 • caMen
  ****

  Jsem vlastně rád, že jsem měl vždycky jasno. Stojí za vidění (ten film).(2.1.2020)

 • funkyshit
  *****

  Pro mě říjemné překvapení vzhledem k tomu, že jsem od filmu nic moc nečekal. Silné téma - hledání vlastní identity v dospívání. Fajn obsazení, uvěřitelné charaktery. Mimochodem výborný soundtrack navozující tu správnou atmosféru.(11.11.2019)

 • ollie24
  ****

  Povedený a herecky zdařilý snímek, který se úspěšně vyhýbá nálepkám a nechává dveře otevřené... Scénář zdá se být klasickým queer coming-of-age příběhem, ale ke konci příjemně překvapí svou sečtělostí a otevřeností interpretacím. “Ameriku neobjevili”, ale i tak moc příjemné.(4.3.2019)

 • planetta
  ****

  Posledná skladba pri záverečných titulkoch je parádna Odchádzam s dobrým, pozitívnym pocitom(30.10.2019)

 • Frameline
  ****

  Citlivě natočený příběh o hledání spřízněné duše a vlastní sexuality. Spíš televizně zpracovaný film má zpočátku pomalejší tempo, které dostane spád s nečekanou peripetií. Je to uvěřitelný, i když trochu výchovný snímek, který stojí za vidění.(3.11.2019)

 • Dechman
  ****

  Už tretí v poradí, veľmi citlivo natočený film v krátkej dobe na téma homosexuality. Citlivo zobrazený, podporený výbornými výkonmi hercov, miestami komediálny, takže uveriteľný rodinný príbeh. Na pozadí vidieť meniacu sa mentalitu a chápanie daných problémov v spoločnosti. Na Slovensku sme sa k tomu veru ani nepriblížili...Za mňa štyri, film si určite ešte doplním z dabingom.(3.11.2019)