Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

Upgrade, ktorý je lepší ako pôvodný film. Ideálna rodinná zábava, ktorá funguje ako komédia aj ako dobrodružný film. Pomáha tomu hlavne výborný casting, ktorý aj inak otravných hercov (Kevin Hart) perfektne zužitkoval.(29.12.2017)

• Enšpígl

To je moje chyba, cílovka 15+ bude nadšena. Mně tam docela chyběl humor, digitální akce ok, ale možná trošku min digitálu a víc člověčiny a bylo by hezky. Různý vývojový uzlíky tempo spíše zdržovaly než nakopávali. Jediný co je fajn, že na Dwayna jsem si už zvykl a ve filmech mně nevadí což je moje plus, protože ho cpou téměř do každýho akčnějšího blockbusteru. Jo a ještě mně nasralo, že z tý sexy blondýnky udělali Jack Blacka, to teda byl nápad hodný ultra retarda, nechápu proč nemohli v tý džungli rajtovat dvě rajdy.(27.12.2017)

Bethany neměla chybu :-) Skvělá zábava.(13.1.2018)

Žadný velký překvápko. Není to v tomhle kroužku ani úplná bezpohlavní nuda typu GOOSEBUMPS, ani svěží nadstandardní oddychovka jak u loňskýho KONGa, nýbrž trefa někam do průměru mezi. Opřeno jednoznačně o charisma Rock - Hart - Black, kteří jsou zábavní cca stejně jako ve svých rolích okoukaní. Ve výsledku ano - plus mínus zbytečnost. Ale snesitelná. A cením, že se nejednalo o remake.(16.1.2018)

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

Pokud považujete dvě dekády staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku a jeden z etalonů 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou řachandu, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálém překvapení, co se kolem hrdinů vlastně děje. The Rock hlavní roli ustál, Jack Black i Karen Gillan si svoje party užili (přesněji „užily“), problém jsem měl opět jen s otravně křiklounským Kevinem Hartem, jenž ani po tisící nehraje nikoho jiného než sebe. Až na některé vyložené ošklivé triky, které bohužel nejspíš nebyly špatné úmyslně, audiovizuál nebolí. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano.(27.12.2017)

Ideální dobrodružná kinozábava v čase, kdy si chcete odpočinout od cukroví a příbuzných. Barbína v tělesné schránce Jacka Blacka dokázala pobavit, Johnson odvádí svůj standard roztomilé almary a Hartovi jsem výjimečně nepřál, aby se jeho život co nejdříve uzavřel pohledem na spodek těl rozzuřených nosorožců. Škoda jen, že si ve formátu, kde je dovoleno vše, nedovolili víc a konec mimo hru nepřinesl otevřenost a eleganci. P.S.: Vzhledem k povaze filmu mělo od Guns N´ Roses na konci hrát spíš Sweet Child O´ Mine..(28.12.2017)

Rozhodně ne tak špatná podívaná, jak jsem se bál. Jack Black umí prodat i ty dick jokey. Nečekal jsem, že k tomu filmu budu moct mít stejný vztah jako k verzi s Robinem Williamsem, která mi v dětství dávala noční můry a zároveň jsem se na ni nemohl přestat koukat - i když samozřejmě myslím (už jen při pohledu na režijní políčko), že dnes by na mě ten film už nepůsobil moc dobře. Každopádně tohle ani necílí na rodinnou podívanou s potenciálem stát se klasikou, jde o spotřební blockbuster, který plní účel. Mrzí mě, že se důmyslněji nevyužívá herní princip (opět v porovnání s důslednou tahovostí originálu) a i když se pořád mluví o levelech a životech, nenabízí to propracovanější hříčku s médii, jak mohlo.(18.12.2017)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

Na jedno podívání neuškodí, nicméně původní film zůstává a zůstane nepřekonán, protože jeho dobrodružnou atmosféru se znovuvyvolat nebo napodobit nepodařilo. Také je škoda, že co se týče humoru, nové Jumanji celou dobu vlastně těží jen z toho, že hráči a postavy vypadají úplně jinak a také se tak chovají. Ne že by to nevedlo k dobrým komickým situacím, ale zkrátka je toho příliš a je to víceméně pořád totéž dokola, jen s malými obměnami. A když ani akční scény tak úplně neoslní... Je to zkrátka průměr, ale nijak hrozný.(25.12.2017)

Kdo by to byl řekl, že se nové Jumanji takhle povede. Začátek je sice silně laděný na americké diváctvo zejména pubertálního věku a část zážitku mi stopro vyrušil dabing, ovšem jakmile se poprvé objeví the Rock na neznámém území a s partou začnou objevovat tajemství oné nebezpečné džungle, je to zábava, je to vtipné a skvěle to šlape. Hlavní čtveřice (Jack Black fakt válí!) si své role skutečně užívá a v našem malém okresním kině jsem byl svědkem toho, že se stejný efekt dokázal přenést i na diváky (v leckterých případech možná až moc). Zkrátka a dobře, moc jsem tomu nevěřil, ale polo-remake Jumanji se i díky neopakování zápletky původního filmu velmi povedl a rád si ho dám po nějaké době znovu v anglickém znění a možná to mé dojmy ještě vylepší. PS : Dabing není vyloženě "do-uší-bijící," ale řekl bych, že se v něm mnoho fórků úplně bezpečně ztratilo.(29.12.2017)

Vlastne celkom fajn, nemal som nejaké očakávanie od toho, pretože trailery nič moc nesľubovali, ale nakoniec ma to prekvapivo bavilo. Jumanji nakoniec ponúkne slušný príbeh a predovšetkým dobrý humor a hercov, to je to na čom stojí Jumanji. A je to sranda. 75% - 4*(8.1.2018)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=G7PoaTV_ig8(1.1.2018)

Super oddychovka která pobaví a hlavně sama sebe nebere vážně. Za mě 75%(22.12.2017)

Jedno z mála pokračování které je citelně lepší než první díl. Parádní dobrodružná komedie, která dokáže bavit libovolnou věkovou skupinu. 8/10(27.12.2017)

Mnohem dobrodružnější než jednička! Prostě vítejte ve hře Jumanji. Stará desková hra "upgradovala" na starou videoherní konzolovou hru. Čtyři středoškolští poškoláci na ni narazí při úklidu, a začnou se dít věci. Hra je vcucne do sebe. Prostředí džungle se pro ně stává nebezpečným a neprobádaným místem. A každý z nich má na přežití v něm jen tři životy, symbolizují je tři tlusté čáry na jejich předloktích. Co je na filmu nejhravější, je změna jejích osobností prostřednictvím avatarů, které si zvolili. Z nevýrazného subtilního alergika je náhle přebujelá hora svalů sršící charisma, ze školní krásky je obtloustlý brejloun, z přehlížené uzavřené pipiny je neskutečná sexice, z černocha je ještě menší a bojácnější černoch. Každý z nich získal do hry své přednosti i slabiny, ale i odborné znalosti i (akční) dovednosti. A tuhle hru musejí chtě nechtě hrát...a dohrát. Film z těchto vtipně posazených kontrastů docela dost těží, mohlo by se tedy zdát, že akce a akčních pasáží se zprvu moc nedostává. Jake Kasdan se specializuje na odvázané, občas přisprostlé komedie, do nichž s oblibou poslední léta obsazuje Cameron Diaz. Jeho styl je ovšem tentokrát značně orientován na dobrodružnou výpravu ve čtyřech, která se postupně rozroste ještě o jednoho člena (Nick Jonas), který se ve hře zasekl už dvacet let. A nebudou chybět originální a osvěžující scény, kterým nechybí nadhled. Jen předvídatelnost si příběh mohl odpustit, mohlo se určitě zapracovat na dějových překvapeních. Důležitým faktorem filmu zůstává jeho hravost a vtipnost, atraktivní prostředí džungle a osvědčený herecký kvartet, z něhož je nejméně prověřená Karen Gillan. Žádný strach, je absolutně úchvatná a dokonale vtipná, hlavně scéna s její topornou taktikou "balení" mužů je skvěle humorná. Dwayne Johnson, Kevin Hart a Jack Black mají humor dokonale zažitý, není obava, že by nepobavili. Film je naprosto odlišný od svého dvacetiletého předchůdce, i když si ponechává pár styčných bodů. Dá se napsat, že je to dobrodružství pro celou rodinu, které po téměř dvě hodiny bláznivě baví a přetváří klišé. 10/10(9.1.2018)

Komediálnější videoherní Indiana Jones. Nijak závratně vtipná, v akci neurážlivě průměrná, ale jako celek až nečekaně příjemná dobrodružná oddechovka. Nejlepší je na tom ústřední čtveřice a jejich vzájemné interakce (překvapivě to zdaleka nestojí jen na Rockovi), naopak Bobby Cannavale na jednorozměrného "démonického" záporáka fakt nestačí (naštěstí je jeho role rozsahem takřka na úrovni camea). Sezónní výplachový blockbuster podle mého gusta, který je mi svým konceptem i realizací mnohem bližší než třeba většina filmových Potterů, DCU komiksovek apod. Klidně si to dám někdy znova a případné dvojce se taky nebráním (videoherní potenciál je ve správných rukách skoro nevyčerpatelný). 70 %(28.12.2017)

Tohle se povedlo. Jak je úvod hodně tuctový a všechny postavy (snad kromě sexy Bethany) jsou vykresleny nenápaditě a nudně, tak pasáž uvnitř hry má velké grády a takřka neustále baví tím, jak cpe nově vytvořené avatary do kontrastu s jejich reálným předobrazem. A tak se stalo, že mi vůbec nevadil ani The Rock, který hraje ještě víc nadneseně než jindy, ani Kevin Hart, který byl ve většině případů fakt vtipný, a samozřejmě ani Jack Black, jenž mi jednak nevadil nikdy a navíc si tu střihá svou snad nejzábavnější roli ever. Tempo je správně nabušené a nehorázně se mi zamlouvalo celkové pojetí vyprávění, které dokonale evokovalo videoherní svět a působilo svěže a nápaditě (postavy roboticky prohlašující své herní repliky, postupné ubírání životů a systém několika levelů s novými překážkami, který nepůsobil vůbec repetitivně, čehož jsem se přitom dost obával). Jasně, občas je to srandovně digitální a špatně sestřihané a humoru by mohlo být ještě víc, ale stejně jsem se prostě výborně bavil a musím ocenit, že Kasdan si hlídá vývoj příběhu i postav a nestrhává to pouze k bezduché adrenalinové jízdě napříč digitálním prostředím (tedy k tomu, co zčásti zabilo Valeriana). Jedno z nejmilejších překvapení letošního roku...(28.12.2017)

I přesto, že jsem na původním Jumanji vyrostl a dlouhou dobu jsem ho považoval za kult, šel jsem na nové Jumanji bez jakéhokoliv očekávání a s přáním, aby to nebyla vyložená hloupost. O to větší satisfakce byla, když jsem odcházel z kina s mírným nadšením a pocitem, že jsem se vlastně docela solidně pobavil. Důvodů pro to je hned několik. Tím hlavním je casting, který ze zdánlivě nesourodé čtveřice dělá fungující tým na situační humor, kterému vévodí především Kevin Hart. Dále tu poměrně dobře funguje nostalgie a odkazy na původní film. A v neposlední řadě se tvůrcům podařilo do filmu vtipně zakomponovat prvky a fenomény dnešní doby, které dělají z postavy Bethany pomyslné nastavené zrcadlo dnešním teenagerům. Shrnuto a podrtrženo: příjemné předvánoční filmové překvapení.(22.12.2017)

DžůůůůMandžíííí !!!! A piču...furt sedim na skále a, i když je drahokam zpátky na místě, stejně mě nikdo do reálnýho světa nevrací. Což je pěkně v prdeli jelikož jsem si jako postavu vylosovala tlustýho, chlupatýho, malýho týpka s malým šuldou na kterýho se štítím sáhnout i když se jdu vychcat. Všichni ostatní jsou bez čárek, já mám už jen jednu na ruce a smutně vzpomínám na tu mezi nohama, co jsem se v ní často hrabala, když jsem přemýšlela (hlavně ve škole to byl občas průser) . Teď můžu max osedlat tuhýho Rocka co zůstal tvrdej i po smrti nebo laskat stejně tuhou sexy drsňačku, ale jako každý nekrofil se bojím, že se mi ten vztah s nima časem rozpadne...To zas byl nápad hrát deskovku předělanou na konzoli, však jsem dobře věděla proč si chci radši dát mírumilovně lajnu a litr saké. Jako jo, byla to zábava i jsem se zasmála, ale teď jak je konec a já tu trčím na prdeli na skále tak si říkám, že jsem chtěla něco víc. Tak ještě jednou, ať jsem zase plochá rákoska s krásným tělem, DžůůůůůMandžíííí !!!! Ha !!! Morfujemééééé pyčo !!!(2.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10