Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Komedie / Fantasy

USA, 2017, 119 min

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí.(15.5.2018)

Upgrade, ktorý je lepší ako pôvodný film. Ideálna rodinná zábava, ktorá funguje ako komédia aj ako dobrodružný film. Pomáha tomu hlavne výborný casting, ktorý aj inak otravných hercov (Kevin Hart) perfektne zužitkoval.(29.12.2017)

To je moje chyba, cílovka 15+ bude nadšena. Mně tam docela chyběl humor, digitální akce ok, ale možná trošku min digitálu a víc člověčiny a bylo by hezky. Různý vývojový uzlíky tempo spíše zdržovaly než nakopávali. Jediný co je fajn, že na Dwayna jsem si už zvykl a ve filmech mně nevadí což je moje plus, protože ho cpou téměř do každýho akčnějšího blockbusteru. Jo a ještě mně nasralo, že z tý sexy blondýnky udělali Jack Blacka, to teda byl nápad hodný ultra retarda, nechápu proč nemohli v tý džungli rajtovat dvě rajdy.(27.12.2017)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $397,263,020Tržby Celosvetovo $934,129,493Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ani staré Jumanji z 1995 ma príliš zvlásť nebralo ale toto je asi zlý vtip. Nechápem ten komerčný úspech??? Nehorázne sterilný film. Jednoznačne asi najväčšia alebo teda lepšie povedané najhoršia popcorňová flákota roka 2017 a to tam bola slušná konkurencia v Transformers 5. Už postavy tých mladých študákov sú trápne, otravné a nehovoriac o ich prerode do hry, tam to škrípe nenormálne, žiadna súhra, údernosť, či nápaditosť, jedna nudná scénka strieda druhú, o odľahčení nehovoriac. Jack Black je už dávno mimo ligu a ostatný tam rovnako tápajú. Dejovo uvlečené, nudné, stále som čakal kedy ma to chytí, kedy príde zlom ale... kde nič tu nič. Jake Kasdan na poste režiséra nedokáže ponúknuť ani len rutinu. /25%/(11.3.2018)

Bethany neměla chybu :-) Skvělá zábava.(13.1.2018)

„Poviem ti na rovinu, že ja by som si to týmto štýlom nikdy nepovedal.“ Za najväčší problém tohto filmu pokladám režiséra. Tak nudného patróna, akým je Jake Kasdan (od ktorého som naposledy videl pred 10. rokmi biednu paródiu Walk Hard s Johnom C. Reillym), by ste v Hollywoode dlho hľadali. Nechápem, prečo potenciálny blockbuster s The Rockom za 90 miliónov zverili do rúk synovi legendárneho Lawrencea Kasdana. Jakeov rukopis je strašne rutinný, nedokáže poriadne rozhýbať scénu a to napriek tomu, že herci idú naplno a scenár je šikovný, zábavný, originálny a osviežujúci (tri životy, darovanie života, silné a slabé stránky postavy). Scenár výrazne ťaží z „počítačovej“ zápletky (napr. mapu vidí len kartograf, ostatní vidia čistý papier). U Kasdana však nikdy neviete, čo z toho nakrúti nudne... a čo EŠTE nudnejšie. Scéna, v ktorej Jack Black (hrajúci tínedžerku) predvádza mladej žene (v skutočnosti zakríknutej puberťáčke), ako má zvádzať mužov, mohla byť s trochou snahy parádna. Takto je len OK. Alebo pasáž, v ktorej baba začne za zvukov známej pesničky mlátiť dvoch týpkov – u troška zručnejšieho režiséra parádna akcia, u Kasdana skôr niečo z Xeny. Napriek tomu je Jumanji vydarená záležitosť a ja nemám to srdce dať jej menej, ako štyri hviezdičky. Scenár sa nebojí erotických vtipov (!) a herci si sadli. Padli si do noty, je medzi nimi chémia, zjavne si počas nakrúcania rozumeli a je to zohratá a sympatická partia, nebojaca urobiť si zo seba šprťouchlata (The Rock fascinovaný svojím dokonalým telom). Akurát fantasy prvkov mohlo byť troška viac (som jediný, kto čakal opice za kokpitom?). Oceňujem drobnú spomienku na Alana Parrisha. A nezabudnite byť „intenzívne horúci“.(25.3.2018)

Čekala jsem to nejhorší, takže mě to naopak mile překvapilo. A vůbec za to nemůže moje slabost pro Rocka a zrzky :o) Pro nemocné ideální film. Btw. proč mě máma nikdy nedala do kroužku na bojový tanec? Fňuk :o((7.4.2018)

Žadný velký překvápko. Není to v tomhle kroužku ani úplná bezpohlavní nuda typu GOOSEBUMPS, ani svěží nadstandardní oddychovka jak u loňskýho KONGa, nýbrž trefa někam do průměru mezi. Opřeno jednoznačně o charisma Rock - Hart - Black, kteří jsou zábavní cca stejně jako ve svých rolích okoukaní. Ve výsledku ano - plus mínus zbytečnost. Ale snesitelná. A cením, že se nejednalo o remake.(16.1.2018)

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%(21.12.2017)

"Přijde mi, že co jsem ztratila telefon, zbystřily se mi ostatní smysly." Tak nám mladí, nesympatičtí a nezábavní jedinci vstoupili do hry, kde se z nich stali ostřílení a zábavní hráči. Fajn. Mě tedy dost bavilo, kterak se rachitický Spencer kochal svým novým bicepsem, když "zoolog" Chláďa trhal zuby černé mambě nebo když se krásné Bethany postavilo ... no to je jedno. Prostě ve hře jsem se cítil tak nějak infantilně příjemně a mimo ni mě to nebavilo. Naštěstí se víc hrálo a já nyní odcházím zatančit si s Marthou bojový tanec. Tedy s Marthou ne, spíš s Ruby Roundhouseovou a jejími přednostmi.(19.4.2018)

Pokud považujete dvě dekády staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku a jeden z etalonů 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou řachandu, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálém překvapení, co se kolem hrdinů vlastně děje. The Rock hlavní roli ustál, Jack Black i Karen Gillan si svoje party užili (přesněji „užily“), problém jsem měl opět jen s otravně křiklounským Kevinem Hartem, jenž ani po tisící nehraje nikoho jiného než sebe. Až na některé vyložené ošklivé triky, které bohužel nejspíš nebyly špatné úmyslně, audiovizuál nebolí. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano.(27.12.2017)

Rozhodně ne tak špatná podívaná, jak jsem se bál. Jack Black umí prodat i ty dick jokey. Nečekal jsem, že k tomu filmu budu moct mít stejný vztah jako k verzi s Robinem Williamsem, která mi v dětství dávala noční můry a zároveň jsem se na ni nemohl přestat koukat - i když samozřejmě myslím (už jen při pohledu na režijní políčko), že dnes by na mě ten film už nepůsobil moc dobře. Každopádně tohle ani necílí na rodinnou podívanou s potenciálem stát se klasikou, jde o spotřební blockbuster, který plní účel. Mrzí mě, že se důmyslněji nevyužívá herní princip (opět v porovnání s důslednou tahovostí originálu) a i když se pořád mluví o levelech a životech, nenabízí to propracovanější hříčku s médii, jak mohlo.(18.12.2017)

Ideální dobrodružná kinozábava v čase, kdy si chcete odpočinout od cukroví a příbuzných. Barbína v tělesné schránce Jacka Blacka dokázala pobavit, Johnson odvádí svůj standard roztomilé almary a Hartovi jsem výjimečně nepřál, aby se jeho život co nejdříve uzavřel pohledem na spodek těl rozzuřených nosorožců. Škoda jen, že si ve formátu, kde je dovoleno vše, nedovolili víc a konec mimo hru nepřinesl otevřenost a eleganci. P.S.: Vzhledem k povaze filmu mělo od Guns N´ Roses na konci hrát spíš Sweet Child O´ Mine..(28.12.2017)

Z Dwejna jsem dnes doslova učůrávala! Partička scénáristů vytvořila až neuvěřitelně dokonalou práci ... Pozvolný, až nezáživný začátek vystřídala bomba vizuální jízda se smrští hlášek a skečů. Scénka s objevováním sama sebe spojená s učením se jít na malou naprosto rozchechtala a rozvískala celé dětské publikum. Já sama jsem občas pociťovala zástavu dechu a rozmazání obrazu a skládala jsem se pod sedačku a dokonce jsem se přistihla, že začínám svaloušovi přicházet na chuť, kdy mě pohled na něj doteď většinou rozesmíval. V jedné slabé chvilce jsem se dokonce slyšela, jak polohlasem říkám, že ho miluju!?!?(29.12.2017)

• Kaka

Pochopitelný generační upgrade klasiky pro současné zdegenerované publikum. Hlučnější, digitálnější, velkolepější. Ale taky postrádající dětské kouzlo a rodinné hodnoty. Pro mileniály určitě cool zábava se sympatickými vtípky a zvučnými hereckými jmény, jenž ostudu rozhodně nedělají. My starší si přece jen raději pustíme originální devadesátkovou parádu, jelikož tenhle remake se z hlavy vypaří už v průběhu projekce.(25.4.2018)

Výborné pokračování, kterému upgrade vyloženě prospěl. Videoherní propriety, obrovský svět k poznávání a skvělé herecké obsazení. Smál jsem se nahlas.(6.5.2018)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=G7PoaTV_ig8(1.1.2018)

Za mě nahodile působící děj a banální dobrodružství, u kterého nicméně potěší tři čtvrtiny hráčů/spolužáků, kteří se sešli za trest po škole, a objevili hru Jumanji. A díky ní se dostanou do herního světa, který má podobu džungle plné nástrah. Docela se podařilo právě to, jak se hrdinové vyrovnávají s převrácením rolí. Takže potěší plachý loser s bicáky Dwayne Johnson, sexy puťka Karen Gillan v upnutém tílku i přesný Jack Black. Naopak Kevin Hart se znovu snaží dokázat, že je vtipný. Není. Ostatně komediální rovina filmu je docela řídká, pár chytrých nápadů tady máme, ovšem leckdy je snižují rozdílně povedené triky. Akce nemá rytmus, rozhodně není zapamatovatelná. Takže Jake Kasdan se nějak invenčně zavelet nesnaží. A to je vždycky škoda. Ty „šílené“ tržby mu ovšem už nikdo neodpáře.(12.3.2018)

Who the fuck is Karen Gillan?!?(10.3.2018)

Díky skvělému castingu je Jumanji konverzačně vyždímáno na maximum. Souhlasim s tvrzeními typu že Dwayne je vskutku osobnost co bezproblému utáhne film, Jack Black po delší době zase jede na plný pecky a Kevin Hart je zřejmě nejlepší možná volba co se týče pozice hláškujícího černocha. Jako dobrodružná zábava film dříve nebo později obstojí, ale co zvládá hned od začátku je postavit 4 postavy k sobě a začít zajímavě tlachat. 70%(20.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31