poster

Suddenly, Last Summer

 • Velká Británie

  Suddenly, Last Summer

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1959, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ****

  Na tento (v rámci čsfd) opomenutý film jsem narazil díky dokumentu "4% filmová tajemství". Když jsem zjistil, že ve filmu hrají takové hvězdy jako Katharine Hepburn a Elizabeth Taylor, a že byl tento snímek ve své době do jisté míry kontroverzní, tak jsem ho prostě musel vidět. Ve výsledku jsem byl velmi mile překvapen. Herecké výkony výše zmíněných jsou naprosto úžasné a samotný příběh je vskutku překvapivý a v závěru velmi šokující. Malou výtkou z mé strany by bylo jaksi mírné nepochopení funkce "vábničky", ale nebudu to zde rozvíjet, protože nerad spoileruji. Zkrátka film, který má něco do sebe a těží zejména z hereckého obsazení a místy dobře vybudované atmosféry (zahrada, léčebna, dovolená).(18.8.2012)

 • prasacimor
  ****

  Výborný herecký koncert Katherine Hepburn a Elizabeth Taylor, ktorému nenápadne sekunduje postava doktora, ktorý je vlastne sprostedkovateľom a účastníkom skelých dialógov, ale celý čas sa skôr drží v ústraní, necháva priestor týmto dvom výborným herečkám a to je len dobre. Zaslúžené nominácie pre obe. Taylor je okrem toho nádherná a očarujúca, plná vášne a sexuálnej energie, ako máloktorá iná herečka. Veľmi som chcel dať za plný počet, ale koniec, ktorý mal byť veľkolepým vyvrcholením, ma vôbec neuspokojil, takže silné 4.(19.11.2011)

 • Flego
  ****

  Napriek emormnej snahe tvorcov sa nepodarilo vymazať určitú divadelnosť ( podľa hry Tennesseeho Williamsa, ktorý spolupracoval na scenári ), ale hlavne v závere sa s tým vysporiadali elegantne, a to bolo podstatné. Film ide do morku kostí, odhaľuje zákutia ľudskej duše trýznivým sposobom a ponúka hlboký divácky zážitok. Prím hrajú Elizabeth Taylor a Katharine Hepburn, ktoré ponúkli neuveriteľné herectvo a hoci im statočne sekunduje Montgomery Clift, predsa len jeho postava je viac-menej len nahrávačom. Film v dobe vzniku poodhaľoval tabuizovanú tému, z dnešného pohľadu je to už prežité, ale rozhodne si film treba pozrieť a prežiť emotívny filmový zážitok za asistencie filmových hviezd.(26.10.2013)

 • Dale
  ***

  Celý film všetci hovoria o nejakom Sebastianovi, no za celý ten čas som sa akosi nedozvedel, čo to bolo za čudáka (okrem toho, že každé leto napísal jednu báseň a cestoval s mamičkou po svete). Takisto ťažko povedať, ktorá z postáv tu bola naozaj cvok, no Taylorka sa zdala najnormálnejšia zo všetkých a prečo Katarínke tak veľmi išlo o jej lobotómiu... Celé jedno veľké psycho, v ktorom ťažko hľadať nejaký zmysel, no Liz a Kat boli skvelé, aj keď občas už prekračovali únosnú mieru a bolo z toho čisté divadlo, Monty popri nich akosi nestíhal.(31.8.2017)

 • Blofeld
  *****

  Zdá se, že se Akademie nemohla rozhodnout, jestli dá Oscara Taylorové, nebo Hepburnové, tak se rozhodli dát ji Simone Signoretové za Místo nahoře... Jinak maximálně působivý film, který je u nás bohužel takřka neznámý. Jak Hepburnová, tak (a to hlavně) Taylorová předvádějí opravdu výtečné herecké výkony. Montgomery Clift hraje také dobře, ale ve stínu obou fascinujících dam téměř zaniká. Scéna s odhalováním pravdy je jeden z vůbec nejpůsobivějších filmových momentů, jaké jsem kdy viděl.(29.6.2005)

 • - Natáčení začalo s velkými nadějemi za krásného jarního počasí 26. května 1959. [Zdroj: Jiří Žák – kniha Elizabeth Taylorová – Nebezpečný život] (Pavlínka9)

 • - Homosexualita Sebastiana Venablea sice nesměla být otevřeně ukázána, ale filmaři měli svolení ji naznačit, aby si ji divák uvědomil. (Kulmon)

 • - Montgomery Clift byl vzhledem ke svému alkoholismu a drogové závislosti považován za nespolehlivého. Roli ve filmu získal jen díky své kamarádce Elizabeth Taylor, která prohlásila, že bez něj se ve filmu neobjeví. (Kulmon)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace