Reklama

Reklama

Moje mistrovské dílo

  • Česko Mé mistrovské dílo (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Arturo (Guillermo Francella) je okouzlující, sofistikovaný a poněkud bezohledný galerista. Má svou vlastní galerii v centru Buenos Aires, města, které ho fascinuje. Renzo (Luis Brandoni) je zasmušilý, trochu divoký malíř, který zjevně prochází obdobím úpadku. Vyhýbá se společenským kontaktům a žije na pokraji chudoby. Přestože galeristu a malíře pojí dlouholeté přátelství, neshodnou se téměř na ničem. Jejich světy a myšlenky jsou zcela protikladné, což mezi nimi vyvolává velké napětí a hádky. Navzdory všem rozdílům však zůstávají skvělými přáteli. A o tom je tahle komedie. (Cinemax)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (18)

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* I v argentinské produkci nacházím občas nějaké nenápadné skvosty ... tentokrát to nebylo nic výjimečného, ale přesto nejde o špatný film a ve své podstatě je docela originální a přesto lidský. Nechal mě vhlédnout do uměleckého světa a jak to tam teď chodí. Sice moderní umění mě většinou nebere, ale na tři hvězdičky jsem si to užil. Tahle komedie není žádná řachanda pro popkornové publikum, avšak může pobavit vnímavé diváky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Vystěhovali tě z tvý špeluňky.“ - „Jo?“ - „Jo. Zabavili tvý věci. Obrazy jsou uložený v soudní úschovně.“ - „Měl jsem radši umřít.“ - „No, to by bylo ideální. Ale chtít, aby v tvým životě bylo něco rozumný...neumřels, nic si nepamatuješ a seš otravnej dědek. Pěkná vyhlídka!“ Gastón Duprat se 2 roky po Váženém občanovi režijně i scenáristicky osamostatnil. Snímek se pohybuje na hranici komedie, dramatu a sociální satiry, avšak ani k 1 z žánrů významně neinklinuje. Film tak staví hlavně na ústřední dvojce, z nichž Renzo svým svérázným přístupem k životu, „modernizaci“ či vedení žáků zpočátku zaujme, ale pak si mnohdy protiřečí. Naladit se na něj dost dobře nejde, přes těch jeho pár sympatických rebelských kousků jsem ho spíš nechápal. Takže když přišlo na dojemnější chvíle, nebyl jsem emocionálně tam, kde mě tvůrce potřeboval mít. A onu „pointu“ jsem čekal, jakkoliv skomírajícímu tempu dodala novou šťávu. I to „zaprodání“ spolu s „odklizením“ se nějak velkoryse přešlo. Oproti Váženému občanovi pár kroků zpět, za mě lepší průměr. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Jsou tak protichůdní a přitom mají tolik společného. Řeč je o dvou letitých kamarádech, svérázném malíři Renzovi a drobátko vychytralém galeristovi Arturovi, kteří jsou hlavními hrdiny tohoto na první pohled úsměvného příběhu. Vyprávění o osudech obou výtečníků občas sklouzne k vážnějšímu tónu a jindy zase tak trochu k předvídatelnému ději, nic z toho však nepůsobí podbízivě a ve výsledku se jedná o poměrně originální a velmi pohodový film. Asi se budu muset poohlédnout po nějaké další libůstce, v níž má prsty argentinský sympaťák Gastón Duprat. (80%) ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

S nečekaným překvapením opět žasnu, že v Argentině a navrch v současnosti vznikají tak úžasné filmy jako Moje mistrovské dílo. Za přímo mistrovské dílo, ačkoliv k tomu název trochu vybízí, bych ho asi úplně neoznačil, ale jako výjimečný film, od kterého jsem dostal snad vše, co od skvělého filmu očekávám, a který ve mě pravidelně během sledování vyvolával z různých důvodu potěšující nadšení... za mě rozhodně a bez problémů. Jediným slabším prvkem zůstává pro mě z větší části hudba, jejíž autoři bohužel nepřišli s ničím okouzlujícím, co by se vyrovnalo síle příběhu, sympatiím hlavních postav/herců či kráse Renzových obrazů. Jinak Renza a Artura si snad ani nešlo nezamilovat, přestože první neoplývá zrovna příjemnou náladou či úctou k jiným, zatímco u druhého občas člověk až s obavou váhá, zda se z něj nevyklube manipulatviní ziskuchtivec, nímž se klidně snadným krokem může stát. Ale o hledání či nalezení porozumění a přátelství navzdory uznávání odlišných hodnot je v jádru celý příběh. K tomu obsahuje navrch řadu krásných podnětů a silných myšlenek... nakolik je umění umět zpátky poskládat věci dle původního rozmístnění do detailů, když tím vlastně jenom neivnenčně kopírujete to předchozí... ale co si budeme povídat, před lidmi, kteří dají přednost dívání se v křeslu na to, jak se 22 boháčů pro další velké peníze hodinu a půl žene po zelené ploše za míčem. :o) Renzo prostě zabil, jak se dnes říká, a tvůrci toho filmu spolu s ním taky! [95%] ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Svobodný a hlavně svobodomyslný malíř Renzo toho mnoho nemá, má však jednu úžasnou věc, kamaráda, kterého mu musí závidět celý svět, Artura. Spolu se vydají na nádhernou cestu vytření zraku všem nabobům. Film o umění, lásce k němu a hlavně o nespoutanosti umělcovy mysli, leč také o pozérství sběratelů obrazů. ()

Galerie (20)

Související novinky

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Reklama

Reklama