poster

Zátočina řeky

 • Česko

  U řeky

 • USA

  Bend of the River

 • Slovensko

  Zátoka

Western / Dobrodružný

USA, 1952, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wiliem
  ****

  Dovolil bych si tvrdit jeden z nejlepších westernů dua Mann/Stewart. Je tam sice pár slabších míst, přesto jde o dost vyvážený, po všech stránkách propracovaný western. Máme tu několik opravdu kvalitních přestřelek, trochu té romantiky, krásnou krajinu, celkem zajímavé téma :"svému osudu stejně nikdy neunikneš, nebo ano?", vyloženě našlapanou poslední dvacetiminutovku a příjemné herecké výkony v čele s výborným Jimmym Stewartem. 85%.(30.1.2010)

 • cheyene
  ****

  Zátočina řeky je opravdu povedený western z dílny Anthonyho Manna. Odehrává se v krásné přírodě, děj je okořeněn několika zvraty, takže není jednotvárný, nese se v pohodové atmosféře, kterou podporují záběry na budování osady uprostřed krásné divočiny. Idylka ale nemá věčného trvání a nastává dramatičtější část snímku, jež nabízí řadu skvělých scén a momentů, např. plavba na parníku a cesta přes hory. Dávám lepší 4*.(4.3.2012)

 • RHK
  ****

  Podle Wikipedie by Bend of the River nominován American Film Institute na seznam 10 nejlepších westernů. Jde o jeden z výtečných westernů Anthonyho Manna, zručného westernového specialisty (např. Odhalená stopa, nebo jeho snad nejlepší Muž z Laramie). A k tomu můj oblíbený pan herec James Stewart, jako obvykle v kladné roli, tentokrát coby vůdce karavany osadníků. Bend of the River má napínavý děj, ke konci filmu akce střídá akci, když sledujeme napínavý boj dvou hrdinů, bývalých padouchů, o náklad životodárných zásob převážený přes hory pro nové osadníky, o který však mají zájem i zlatokopové v době zlaté horečky v divokém okolí tehdejšího Portlandu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oaHSSnV-Qig(23.2.2012)

 • Anderton
  ****

  Anthony Mann, James Stewart, technicolor, krásne skalisté exteriéry a sem tam nejaký ten sneh sú ďaľším z vydarených westernových vzorcov 50. rokov. Mann ku klasickej zápletke boja dobra so zlom, tu celkom ambivalentne podanom (ale ktorý westernový hrdina nemá temnú minulosť, že), pridáva problémy reálne trápiace vtedajšiu spoločnosť. Otázka prídeľu potravín sa v žánri vyskytuje minimálne. To všetko je potom nabalené na kostru road movie. Posolstvo filmu: ľudia nie sú ako jablká.(1.11.2014)

 • gogo76
  ****

  Podobne ako užívateľa nascendiho ma zaskočila umelosť scén v úvode, točených v ateliéri i nevydarená zadná projekcia hôr. V takýchto filmoch to rýchlo odhalíte. V iných filmoch sa to dá odpustiť, ale vo westernoch, ktoré sú často o krajine a prírode, to kričí ako päsť na oko. Súhlasím i v tom, že J. Stewart má určite lepšie westerny ako tento, ale na druhej strane patrí k tomu lepšiemu, čo v tomto žánri vzniklo. Stewart má samozrejme veľkú zásluhu na tom, že som sa nakoniec priklonil s slabším štyrom hviezdam. Bez jeho účasti skôr priemer. 70%.(26.2.2014)

 • - James Stewart byl naštvaný na Rocka Hudsona za to, že na premiéře sklidil větší ovace. Prohlásil, že s ním už nebude nikdy pracovat. A taky nepracoval. (Mol)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Bend of the Snake", který napsal Bill Gulick. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace