Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Novomanželé Steve a Anne žijí svůj americký sen: on začíná úspěšně podnikat jako profesionální řidič dodávky, zatímco ona na něj věrně čeká doma za plotnou a pod srdcem nosí jejich nenarozené dítě. Deziluze však na sebe nenechá dlouho čekat – Steve se proti své vůli zaplete do zločinu a mladý pár rychle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Na zběsilém útěku před skupinou gangsterů se zoufale točí ve spirále nepříznivých osudových momentů. Navzdory známému schématu dvojice na útěku tvůrci udržují diváky v konstantním napětí, neboť protagonisté jsou před pomstychtivými padouchy stále jen o krok napřed. Snímek disponuje několika nezapomenutelnými, vizuálně podmanivými sekvencemi, v nichž se minimalistickými prostředky dosahuje intenzivního účinku: bitka v gangsterském doupěti dynamizovaná světlem rozhoupané stropní lampy, vyčkávání půlnoční popravy či finální přestřelka na temném schodišti. (Noir Film Festival)

(více)

Recenze (4)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tentokrat ide o ciro priemerny noir film. Oni dvaja /muz a zena/ su na uteku pred gangstermi ba dokonca i pred policiou, s  ktorou odmietaju spolupracovat. Nebralo ma to, utek  bol vlazny, bez napatia, bez tempa ... potom ani ta prestrelka uz neurobila dojem, takze vysledkom je sivy sdivy priemer  : 55 % ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Výborná B-čková jednohubka. Nádejný family guy zoberie namiesto oslavy "výročia" so svojou ženou nesprávnu fušku a sympatický párik sa zrazu ocitá na úteku. Raymond Burr ako záporák nikdy nesklame + u Manna tradične výborná kamera (aj keď tento raz nie spolupráca s Johnom Altonom): atmosféra nočnej ulice, podhľady, nadhľady, pekne nasvietené tmavé interiéry či práca s rozhýbanou lampou. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Hodně povedený úvod a závěr - skvěle natočená přestřelka na schodech. Prostřední část filmu, kdy hlavní hrdinové prchají a skrývají se před policajtama i gangsterama mě příliš nebrala - rustikální pohodička, happy couple, moravská veselka atd. to zkrátka byla docela nuda a chybělo tomu jakékoliv napětí. Navíc si myslím, že film má několik dosti nelogických míst. Takže celkově vzato solidně natočené Mannovo béčko, které na jedno kouknutí rozhodně neurazí, ale víckrát ho vidět nemusím. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Příjemná stylovka na téma milenci na útěku/ zapleteš se s šmejdy, ani nevíš jak. Stopáž akorát, děj nestojí, herci nenudí, sem tam padne vtip a pobaví - tj. všeho všudy maličkost pro dobrý pocit, kterou stojí za to vykopat. [Noir Film Fest 2020] ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama