Hledá se Yetti

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 95 min

Rozpočet $100miliónovTržby USA $16,649,539Tržby Celosvetovo $26,249,469Tržby za predaj Blu-ray v USA $942,795Tržby za predaj DVD v USA $950,298║ Strhujúca až nekonvenčná animácia, zaujímavé postavičky, občas dobré uletené nápady ale postupne roztrieštený dej, občas zbytočne banálne až fádne momenty, úseky čo zbytočne podrážajú nohy, nestabilné. /65%/(7.1.2020)

Krásný, spíše dospělý než dětský animák, a to po výtvarné stránce (od začátku do konce jsem byl z té stop-motion nádhery nadšený) i co se týče příběhu, ztřeštěného stejně jako milého a moudrého. Hlavní hrdina s hlasem Hugha Jackmana je takový plastelínový hrabě Teleke z Tölökö, Carter Burwell už nějaký čas nesložil tak pěknou hudbu... Všechno na jedničku.(19.1.2020)

Sympatické a nesmírně pracovité studio Laika přichází dobrodružstvím Lionela Frosta. Úplně zbytečně se v českém názvu hledá Yeti. Kvality Hugha Jackmana jsou setsakra za mikrofónem znát. Ten chlap má zkrátka charisma někde na jiném levelu. Pocitově mě minulá tvorba Laiky zaujala více. 50%(22.7.2019)

Nevtirave a zábavné! Chris Butler je v současnosti asi nejoriginálnější tvůrce animaku v Hollywoodu.. ;-)(12.9.2019)

Hezký animák s krásným příběhem.(20.1.2020)

Pěkné. Ale pro menší děti to moc není... "Nechám ho voddělat."(4.12.2019)

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony).(12.5.2019)

Moc vtipné, dobrá animace, nic moc hlavní postavy. Susan je super, Lionel Frost docela ujde, ale ta jeho krasavice nic moc. Ale palec nahoru za neromantický konec. To bylo super! Děti si to užily, já vlastně taky. Moc. Vtipy byly skvělé a fungovaly jak měly. 4*(11.4.2019)

Missing Link je bohužel jedním z těch počinů, jehož největší stěžejní momenty lze bohužel najít už v trailerech. Spojte si to s premisou "lehce" okopírovanou od snímku "Around the World in 80 Days" a vznikne Vám podivuhodně nevýrazné dílo, jež především zaujme nádhernou a neotřelou animací. Je velká škoda, že Missing Link dopadl zrovna takto. Potenciál na další neotřelý "animák" zde skutečně byl. „You can speak. How can you speak?“ (15.7.2019)

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A-(21.4.2019)

• Lacike

Podobne ako animák Kubo and the Two Strings aj tento obsahuje minimum humoru a je to viac cielené na dospelých. Premisa je podobná príbehu Cesta okolo sveta za 80 dní. Zase sa vysmievaný bádateľ vydáva na výpravu, aby dokázal svoju teóriu. Tentoraz ale necestuje okolo sveta, ale len chce nájsť jednu príšeru. Dej sa ale dosť skoro zamotá a vyvinie sa iným smerom. Okrem humoru mi vo filme chýbala dobrodružnosť na ktorú mohol film staviť, ale aj vizuálne to je tentoraz slabšie, keďže aj napriek tomu, že sa cestuje, tak väčšinou vidíme len kabínu vlaku, lode atď. Takže nakoniec ma vo filme nič nezaujalo. Výsledkom je tuctový priemer. 5/10.(14.7.2019)

V poslední době upínám stále více pozornosti ke studiu Laika, jejíž přírůstky na poli animované tvorby si více než zaslouží samostatný vyčnívající ostrůvek. Vizuálně dechberoucí a námětově originální stop-motion animáky pro veškeré členy rodiny pod touto vlajkovou lodí sleduji s velmi výraznou dávkou vskutku nemalého entuziasmu a nadšení, a jsem vždy rád za další nový zhotovený projekt. Nyní se jím stal Missing Link, jenž se na můj vkus a potencionální premisu drží až moc přílišně zkrátka, což vede určitě ke škode. Pokud ale vezmu v úvahu oku lahodící barevnou paletu, hvězdně obsazené a následně namluvené hlavní charaktery a nesmírně usměvavý hravý příběh, jsem stále nadmíru spokojen a s velice širokým úsměvem vyhlížím další atraktivní počin tohoto unikátního studia... Verdikt: 84%(16.9.2019)

Průměrná americká pohádka, která se snaží být originální, ale nefunguje to. Protože už jsme měli jednu pohádku o Yettym a s velkou upřímností, mě se prostě ta druhá pohádka líbila vice než tohle. Úplně mi asi neseděla ta rodinka namyšlenkých Yyettyů, kteří si seděli v horách a mysleli si o sobě, že jsou lepší než cokoliv jiného a živého na celé Zemi. Až moc povýšenecké. Nebylo to ani moc vtipné a animace taky za moc nestála. Proste jednoduchý průměr.(17.1.2020)

Až podivuhodně vydařený animák, jehož cílovkou definitivně není omladina navštěvující první stupeň. Z pohledu člověka, jež disponuje zeměpisnými znalostmi a současně vyznává efektivní přístup, je mi smutno toho, že hlavní hrdina přemýšlí jako bídák nejvyššího řádu. Inu považte - Sir Henry Lopata se nachází ve státě Washington, který je co by kamenem dohodil od Pacifiku. A chce jet se svým chlupatým přítelem do Tibetu. A tak, namísto aby osedlal loď a do Číny doplul, tak do vezme vlakem přes celou USA, následně lodí přes Atlantik, aby v Lisabonu nasedl do vlaku a vystoupil až někde v Džajpuru, přičemž tam nasedl do slona, který ho doveze až do Lhasy. Zajímavé. 78 % Celosvětový příjem k 4. 2. 2020: $26,249,469, což je 0,26 násobek rozpočtu(7.2.2020)

7/10(11.4.2019)

• dvopet

Obrovská spousta přepečlivé ruční animace (za to byl také Zlatý globus, mrkněte na making-of ) a přitom tak prázdný výsledek se slaboučkým scénářem.(4.2.2020)

Trochu slabší odvar od Laiky, ale i tak uspokojivé.(20.8.2019)

LAIKA strikes again a prináša ďalšiu skvelú jazdu a dobrodružstvo na veľké plátna. Skvelý voice cast, príbeh ktorý zahreje aj keď neohúri. Film je plný vtipov, ktoré pobavia a absolútne trafili do čierneho. Taktiež, v mojich očiach, Missing Link je jeden z najkrajších animovaných filmov... jeden z najkrajších filmov vôbec ktorý som videl na veľkom plátne. Niektoré zábery sú hodné zarámovania. Pobavil som sa, užil som si to celé ... jednoducho príjemný a prekrásny film ktorý očarí. 4.5*(12.4.2019)

studio Laika už dokázalo vyplodit lepší kusy,ale Missing Link rozhodně neurazí a v rámci animáků se řadí k lehčímu nadprůměru.Animace je osobitá jak už to u kousků Laiky bývá,příběh je standardní bez většího překvapení,ale obsahuje celkem dost podařených fórků,takže ani dospělí se nebudou nudit...60%(15.7.2019)

Tohle je snad první animák od Lajky co se mě líbil a není blbý a stupidní (zdravíme Kubo a 2 kouzelné meče). Má to dobrý příběh (Pixar by se mohl učit) humorově je to více vtipné než trapné (což je snad u Lajky poprvé většinou převládají trapné scény nad vtipnými) a pěkně to osýpá tak, že se pořád něco děje. Prozatím animák roku uvidím co předvede Frozen 2 letos tam moc velká konkurence není totiž.(13.7.2019)

<< předchozí 1 2 3