Hledá se Yetti

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 95 min

Tohle je snad první animák od Lajky co se mě líbil a není blbý a stupidní (zdravíme Kubo a 2 kouzelné meče). Má to dobrý příběh (Pixar by se mohl učit) humorově je to více vtipné než trapné (což je snad u Lajky poprvé většinou převládají trapné scény nad vtipnými) a pěkně to osýpá tak, že se pořád něco děje. Prozatím animák roku uvidím co předvede Frozen 2 letos tam moc velká konkurence není totiž.(13.7.2019)

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony).(12.5.2019)

Dějově chabé (pořád se jenom někam putuje a v mezičase se vždycky pomlátěj), gagově průměrné, přesto mi to tak nějak nevadilo, asi i díky zpracování. A taky díky tomu, že tam nejsou žádní malí zkurvenci žlutí nebo podobní pro dětičky. Na druhou stranu to tím pádem není moc pro dětičky a Valérie se po hodině nudila, ale pak Yetti na závěr zaprděl pusou, kino vybuchlo smíchy, cestou ven dostala obrázek Yettiho, takže prej dobrý. Za mě přesně průměr a když se podívám na audioobsazení, v originále to muselo být výrazně lepší.(21.10.2019)

Missing Link je bohužel jedním z těch počinů, jehož největší stěžejní momenty lze bohužel najít už v trailerech. Spojte si to s premisou "lehce" okopírovanou od snímku "Around the World in 80 Days" a vznikne Vám podivuhodně nevýrazné dílo, jež především zaujme nádhernou a neotřelou animací. Je velká škoda, že Missing Link dopadl zrovna takto. Potenciál na další neotřelý "animák" zde skutečně byl. „You can speak. How can you speak?“ (15.7.2019)

V poslední době upínám stále více pozornosti ke studiu Laika, jejíž přírůstky na poli animované tvorby si více než zaslouží samostatný vyčnívající ostrůvek. Vizuálně dechberoucí a námětově originální stop-motion animáky pro veškeré členy rodiny pod touto vlajkovou lodí sleduji s velmi výraznou dávkou vskutku nemalého entuziasmu a nadšení, a jsem vždy rád za další nový zhotovený projekt. Nyní se jím stal Missing Link, jenž se na můj vkus a potencionální premisu drží až moc přílišně zkrátka, což vede určitě ke škode. Pokud ale vezmu v úvahu oku lahodící barevnou paletu, hvězdně obsazené a následně namluvené hlavní charaktery a nesmírně usměvavý hravý příběh, jsem stále nadmíru spokojen a s velice širokým úsměvem vyhlížím další atraktivní počin tohoto unikátního studia... Verdikt: 84%(16.9.2019)

• - Příběh se odehrává kolem roku 1886. (Stoka)