Reklama

Reklama

Naše doba

(festivalový název)
  • Mexiko Nuestro tiempo (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Nový film Carlose Reygadase pojednává o vztahu mezi Juanem a Ester, kteří spolu žijí v "otevřeném" partnerském svazku. Když se ale Ester zamiluje do jiného muže, Juan se musí vyrovnávat se zjištěním, že nedokáže dostát nárokům, které si na sebe klade. Film nás tentokrát nezavede do prostředí mexické reality jako v předešlých Reygadasových filmech, ale do oblasti státu Tlaxcala, do světě rančů a býčích zápasů, kde opět Reygadas zdůrazní pro něj tak typické pomalé záběry přírody, vlastní tok času nebo dokonalou vizuální optiku. (pan Hnědý)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (14)

BigbyWolf 

všechny recenze uživatele

Pohlcující zážitek, který vám nikdo jiný než Reygadas v současnosti nedopřeje. Excelentní autentické výkony Reygadasovy rodiny a jeho samotného. Filmová transcendence do vztahové krize, která je plná manipulace a zákeřnosti i citlivých a intimních projevů. Neskutečné jsou symbolické výjevy v podobě býků. Člověk se v těchto chvílích pohybuje zcela mimo veškeré běžné vnímání světa, přenesou se na vás všechny pocity ústředních postav a většina z nich rozhodně není příjemná. Geniální kousek současného umění a potvrzení toho, že Reygadas je ve světě filmu naprostým unikátem, skutečným následovníkem největších mistrů filmového plátna. ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Opojné esteticky i tematicky. Začátek jako mexické American Honey se po dvaceti minutách změní v křehkou i bolestivou analýzu toxického manželství, které si v sobě ale stále ukrývá určitou pokoru a láskyplnost. O ústupcích, které děláme, aniž bychom znali jejich skutečnou hodnotu. O pravdách, které často dokáže odhalit jen ten nejnevinnější pozorovatel. O magii, která se skrývá v každodennosti. O době, která může být kohokoliv z nás. 95 % ()

Reklama

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Nový film Carlose Reygadase nepojednává pouze o spirituálním, duchovním formátu a narativním utlumením, jako v předešlých filmech. Není to jestřábí oko, které sleduje chod země, které detailně prozkoumává dotek přírody, zvířat, západu a východu slunce a člověk je až na druhém místě. Reygadas jde do hloubky postav a především manželského vztahu, který se rozpadá a budoucnost připomíná blížící se galaxii Andromeda k naší soustavě a jejího drtivého následku. Nejzásadnější rovinou zde tvoří samotný způsob pohledu kamery, v němž se zračí jak tiché pozorování, tak ponor do subjektivity. Cítíme úzkost z pohledu Juana nesmírně blízko. Začátek pozorování v řece s dětmi je meditativní. Široký formát tvoří dotek absolutna. Každým filmem Carlose Reygadase přichází poselství. ()

garmon 

všechny recenze uživatele

Druhá polovina k nepřečkání. Rozmělnění, sebevykradení, ještě možná tak nějaká auto/partnerská arteterapie. Trapná doslovnost "románu po mailech" a la recitovaná Kněžna de Cléves. A k tomu naprostá obrazová bezradnost - pod recitací běží stále tytéž "krásné obrázky", které před chvílí hovořily a teď je vidět, že je to prostě jen dobře prostříhaný časosběr. Kdyby Reygadas strávil tolik času co vysvětlováním aspoň pokusem o obrazové ztvárnění toho, co nechává předříkávat z dopisů.... - začátek přitom vypadá nadějně - všechny ty generační rituály. Téma volného vztahu není také nic malého - stačilo by mi toho ale pět minut a první šňupanec a bylo by jasno. Víc jsem se stejně nedozvěděl. Hovoří se zde o jistém procesu v ženě - Zulawski v Possession tohle téma uchopil dávno předtím a bez kompromisů. Reygadasovo Post tenebras mi přišlo taky o pár tříd výsostnější, neznal jsem pramen - teď ho znám. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

I po zhlédnutí se musím sám sebe neustále ptát: čím je vlastně snímek 'Naše doba'? Poetický melodrama o nevěře a polyamorii, kde absentuje jakákoliv příběhová eskalace? Artová parodie na žánr mexických telenovel a motiv milostnýho trojúhelníku? Rádoby nekonformní umělecká přehlídka, kde si režisér Carlos Reygadas tři hodiny honí svoje ego? Pocta širokoúhlému formátu? Reklama na býčí farmy? Anebo jde pouze o Reygadasovu intimní zpověď na téma krize středního věku? Welp, 'Naše doba' je jakousi směsicí toho všeho, a zároveň není.... Kdyby se Reygadas zvysoka vysral na relativně kýčovitý pseudo-zápletky, a snímek se potenciálně nesl v koncepčním duchu prvních 20 minut - expozici mimochodem hodnotím 10/10 IGN - a snímek by tak byl v podstatě existenciální ódou na mládí a pomíjivost adolescentních lásek, pálil bych plnou palbu – takhle ovšem hodnotím jen 7,3 enchiládama z 10. Těžce ambivalentní dílo. [#FILMOVKA2021🎬] ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Filmy Carlose Reygadase byly tak trochu autobiografické vždycky. „Přesně v takovém traktoru jsem jako kluk jezdil,“ svěřoval se mexický režisér v rozhovoru ke snímku Tiché světlo. Pro svůj nový film se ale oceňovaný tvůrce rozhodl tuto autobiografickou rovinu ještě zdůraznit. Vůbec poprvé Reygadas ve svém vlastním snímku vystupuje také jako herec, dokonce v hlavní roli. Partnerku mu přitom dělá jeho skutečná družka, filmová střihačka Natalia Lopez. [Zdroj: cinepur.cz] (pan Hnědý)
  • Reygadasovi fanoušci jistě poznali nejednu spojitost se zmiňovaným režisérovým dřívějším filmem Tiché světlo (2007), jehož hrdinové, Johan a Esther, se také potýkali s problémem patrnerské nevěry. Nový film se nicméně neodehrává na severu Mexika v komunitě Mennonitů, nýbrž ve státě Tlaxcala, světě rančů a býčích zápasů. [Zdroj: cinepur.cz] (pan Hnědý)

Reklama

Reklama