Mělčiny

• USA The Shallows (více)

Vasyl

Zezačátku super. Pak příroda Blake trošku použije a už jí to tolik nesluší. Ale jako krmivo pro nejchytřejšího žraloka od pětasedmdesátýho furt boží. Nakonec to samozřejmě zvládne a ještě si v mezičase zvládne ochočit racka! Je to bohyně. ()

Plaque

Žiadna hlboká myšlienka, aj keď sa ju tam tvorcovia (niekedy až nasilu) snažili vtrepať, ale ako oddychovka večer po práci, nie je čo dodať. V žánri konzumných a bezuvažovania filmov patrí určite k tým lepším. Hlavná predstaviteľka to hrala úplne dôveryhodne a veril som jej všetko. Neviem či výber bol len o nejakej erotootázke, podľa ktorej sa mala producírovať v plavkách... Hodnú časť filmu bola teda riadne dodrbaná a s rozsekanou nohou... No dobre, aj tak vyzerala k svetu, ale hlavne som jej veril všetky tie sračky, ktoré s čajkou zažívali na tom oplanktónovanom a presne vymodelovanom kuse šutra. Čo som už neveril, bol, samozrejme, žralok. Hodne predimenzovaná obluda veľkosti ťahača s dvoma prívesmi a s inteligenciou Jobsa, Hawkinga a Kasparova v jednom. Skutočne neporaziteľné monštrum, ktoré trhá železnú konštrukciu ako gumených medvedíkov. Odhliadnuc od toho som sa naozaj super bavil a niektoré scény sledoval s otvorenou chlebárňou a zatajeným dychom ako najväčší doják všetkých čias. ()

J.Mayen

Jo celkovy dojem z filmu vyborny, nekolik veci celkem "usmevnych" a tak naivne stupidnich, ze nevim kde se to v te holce vzalo, obcas jsem si rikal, ze kdyz dokaze tohle a tohle, tak by mozna bylo jednodusii naucit se litat a proste z toho kamene doletet na breh, nebudu tu zbytecne spoilerovat, kazde kdo videl urcite vi co mam na mysli.ale jako oddechova velmi pekne. ()

lobo87

Blake Lively tu bola krásna a snažila sa, čo jej sily stačili. Celkovo vizuál tohto filmu si zaslúži pochvalu. Ale scenár nedovolil, aby sme sa o hlavnú hrdinu skutočne báli, čo sa v survivor filme rovná prehre. Našťastie to malo primeranú stopáž a nestihlo to nudiť, práve naopak. Taká popcornová jednohubka. Vo výsledku celkom chutná... 65% ()

moviefan4

Ono sa to stalo! Žraločie horory nevymreli! Práve naopak dokážu sa natočiť kvalitne a dokonele a Shallows je tomu príklad. Dokonalý nápad a ešte dokonalejšia realizácia. Prostredie, herci, soundtrack, vyzor žraloka to všetko tu bolo dokonalé. Atmosféra bola hustá aj by sa krájať dala. Mega naozaj mega a odporúčam každému a hlavne tým čo milujú žraločie horory. ()

srolyma

Variace na Čelisti a vůbec ne špatná. Na to že to celé odehrála jedna modelka v plavkách a jeden digižralok, to ani nenudilo. ()

x_ander

Sympatický survival, na který se moc dobře dívá. Ale je třeba uznat, že Blake Lively má sice úžasné křivky, ale ona to holka i celé sama herecky utáhla, a to bez zaváhání. Škoda možná až přespříliš béčkového závěru. ()

michaux odpad!

asi nejdebilnejšie, najprimitívnejšie prvoplánové divácke klišé za posledné storočie. realizmus a logika sa tomuto filmu zďaleka vyhli, táto minimalistická črta sa opiera len o prepísknuté zabehnuté žánrové barličky bez akéhokoľvek prínosu, nápaditosti a kreativity, či aspoň ľudského vhľadu a rozumného prístupu. pokus, kam až sa dá film hnať a čakať, že to diváci ešte zožerú. a nažratý žralok s plným bruchom, čo sa silou-mocou domáha vychudnutej blondíny, že aj s chuťou rozhryzie kopu železného šrotu tromfne aj ľudové príslovie, v ktorom by od hladu klince žral... ()

Cechyno4

No já nevím. Prostě nic co by nebylo už několikrát viděno. Sympatická herečka uvízne na moři a žralok kolem ní neustále krouží. Nudné. ()

blondboss

No ja musím povedať, že sa mi to ozaj páčilo. Nenáročný, miestami dychberúci thriller s prvkami hororu s vynikajúcou atmosférou, nadpozemskými zábermi a podmanivou hudbou. Blake Lively skvelá voľba a celkovo už dosť zabudnutá pesnička o krvilačných žralokoch v novom šate a s unikátnym prevedením. Minimálne na jedno pozretie určite fajn a až na ten trošku prehnaný záver vrelo odporúčam. 75 % ()

Eywa11

Blake má peknú postavu to áno...ale cez hlavu by som jej najradšej natiahla vreco, potom by sa na ňu dalo pozerať. Inak je tento film iba krásna pláž, zmrdný žralok, lietajúci jonatháni livingstóni všade naokolo a jedna veľká nuda...... ()

pralines

Nebýt racka, tak ten film snad ani nedokoukám. Pro mě pouze další film o tématice žraloků a jejich choutkách trhat lidi. Nic co by již nebylo milionkrát na filmovém plátně. Jediný co bylo hezký bylo pár minut serfování dobře zvládnutých kamerou. Jinak pro mě odpad. ()

Mamutol

Žralok to tam slušně okusuje a Blake musí vymyslet, jak se dostat z malé skály na břeh. Hvězda navíc za to, že jsem se jednou tak strašně leknul, až jsem si málem rozlil pití. ()

PaTeXx

Obecně mám rád survival filmíky se žraloky a vypadalo to, že názor nezměním. První půlka na čtyři z pěti. Dovolím si tvrdit, že jsem ten strach i užíval. Ale od chvíle kdy Nancy zalehla na šutr, všechno šlo dolů. Obrovsky klišovité momenty (racek, due mexických trkvasů, řeč do kamery). O sci-fi závěru ani nemluvím, to byla komedie. Škoda. ()

wowylgu313

Tak jako jooo :) nebylo to špatný, na takový to jedno okouknutí a za 5 let znova když se na to narazí ...  Byl tam žralok, byla tam trocha krve, nějaký to napětí a drama by se taky našlo. Co je a co není úplná blbost mimo realitu tady ždímat asi nebudu. Krásné zasloužené tři hvězdy ;) ()