Mělčiny

• USA The Shallows (více)

zdenotvor

V porovnaní s útesom smrti o niečo slabšia podívaná, ale na to že sa dej odohráva na jednej skalke, mi tých 94 minút neprišlo až tak zdĺhavých. ()

Langy10

Z počátku to vypadalo velice nadějně. Ale postupne se z toho stavala kravina. Mluvim o roli zraloka, ktery se choval az moc chytre. Ale jinak dojemne. 45% ()

BarryLyndon

Tak přece jenom bych Swallows viděl radši. Za povedený film se to ani omylem považovat nedá, ale funguje to jako docela povedená reklama na výbornou kameru, krásnou přírodu a nádhernou Blake Lively. Zbytek jako vážně myšlený opravdu ne.... jedna povedená lekačka, jedna scéna, kdy jsem musel odvrátit pohled, jinak jsem se dost natlemil, ne vtipně natlemil, Sharknado natlemil.... až jsem v některých vyhrocených scénách bez zvuku měl chuť v kině vstát na nahlas udělat tůdu.....tůdu.... tůdu.... Bavil jsem se, ne že ne akorát asi uplně 100% ne kvalitama filmu. Zase na druhou stranu co se z tohodle ranku dá po čelistech vymyslet vážně myšleného... 6-7/10 ()

Pugo

Napatie a jeho stupňovanie režisérovi ide skvele, čo potvrdil aj pri predošlých filmoch. Zo scenára vyťažil maximum a ako oddychová jednohubka na letný večer pri mori so všetkým čo k tomu patrí (blondýnka v plavkách, buddy-čajka, megashark) to funguje skvele. Pozor ale! Niekomu možno hrozia facepalmy. ()

Rocky88

Nasraný žralok, pěkný boobák ve formě Blake Lively a slušná porce napínavých scén. Každopádně ještě tak minimálně polovina stopáže je prázdná jako mozkovna feministky, takže se Serra toto pokouší nahradit zpomalenými záběry na přírodu. Stejně to ale nudí. Kombinace 127 Hours a Jaws se tedy nekoná. Bod za Stevena Seagulla. ()

Rodriguez

Mělčina je průměrným thrillerem, kdy jedna nána, která ráda surfuje (né ale po netu) se vrátí na pláž, kde kdysi jezdila její máma. Opuštěné místo je perfektní na odpolední blbnutí. Jenže to ještě netuší, že si ji chce vychutnat jeden zákeřnej žralok a pořádně ji potáhá kolem útesu, kde najde útočiště. Jejím "kamarádem" nebude jen žralok, ale i poraněný racek, který vše sleduje. Ale Mělčina se začíná zmenšovat! 50% ()

bourec

Je vždycky dost složitý natočit funkční film v tak specifickym prostoru,jako je voda.Blake se snaží,ale je tam spousty hluchejch míst,naštěstí je to solidně kraťounký,takže to nakonec uteče jako nic.Ale co ,žralok,ten mě vlastně vůbec nezajímal,já čučel jen na B.Lively,krásnej kus.60%. ()

joker.george

Z příběhu ani nešlo vytěžit víc, a proto se to film snaží vynahrazovat všemi dostupnými prostředky a atrakcemi. Ať už to je střídmá stopáž, grafické znázornění mobilu, menší hrátky s chronologií nebo podrobné snímání přírody a Blake Lively. Ze začátku se snímek ještě tváří vážně, ale s ubývajícím časem se od uvěřitelnosti opouští ve prospěch zábavy, až už ho nejde sledovat bez úsměvu. Naštěstí mu to však prospívá, takže jsem překousl i značně přestřelený konec. (Netflix) ()

honajz2

Není to špatné. Napětí to má, hlavní herečka ok, dívat se na to dá, ale chybí tam nějaký silnější zvraty nebo cokoli jiného, co by to celé povýšilo na něco víc, než na průměrnou, přinejlepším na lehounce nadprůměrnou záležitost. Začátek je celkem utahaný. I tak to ale je dobré, podívat se na to dá úplně v pohodě, protože to není zas tak blbé a napětí tam opravdu je, hlavní hrdince se fandit dá, dokonce je i celkem pěkná. Na víc jak 3* to ale rozhodně nemá. ()

Streeper

Za mě to bylo málo, něco mi tam pořád chybělo. Blake Lively byla skvělá, předvedla naprosto úžasný a věrohodný výkon. Prožívala jsem s ní každou bolest, snažila jsem se jí dodávat přes obrazovku sílu a energii, jen aby to zvládla. V tomhle to bylo dobré, ale nějak bych si představila něco více než jen film o boji mezi ženou a digitálně vyumělkovaným žralokem, který je ve scénách zblízka jako pěst na oko. Něco tomu prostě chybělo k té hvězdičce navíc, ale hodnotím to jako slušný průměr. ()

Stallone

Na Mělčiny jsem se těšil. Mám rád syrové snímky, u kterých si divák řekne, může se to stát i mně! Hlavní hrdinka sympatická, racek roztomilý, prostředí nádherné. Přesto jsem z výsledku zklamaný. Čekal jsem moderně natočený thriller, který přes svou kratší stopáž nenechá diváka vydechnout. Předvidatelné, nudné a nereálné zpracování na úrovni televizní tvorby. Doporučuji snímek Útes smrti, který je ve všech směrech lepší. ()

Joges

Jasně, velký cirkus a megažralok, který film málem ponořil do béčkových vod, ale mě se to všechno tak nějak líbilo - snad prostředím, postavami i napětím. Já si Mělčiny užil. ()

dubinak

Tak tohle bych od režiséra Orphan nečekala. Za prvé: Proč si vybral toto téma? A za druhé: Proč ho zpracoval tak špatně? Snaživá Blake Lively nemohla zachránit ten celkově nudný děj s velmi malým množstvím akce. A i když trpěla, trpěla podle mého názoru na žraločí film málo. Za celou stopáž jsem se do její situace nemohla téměř vžít. Oproti In the Deep, u kterého se mi zatajoval dech co pět minut. Mnohem víc než hrdinčino utrpení dokázal Collet-Serra vypíchnout pěkný vizuál a atraktivní práci s podvodní kamerou. Nemůžu ale říct, že by se mi líbily efekty a v logičnosti tento film taky pokulhával. Není to asi k zahození, ale nebudete ani o nic bohatší, když ho zhlédnete. ()

C0r0ner

Jo, tak ten konec teda stál za to. Nevěřil jsem místním hejtům, ale něco takového je fakt hrůza. K tomu to celou dobu nebylo kdovíco (slaboučký odvárek Čelistí). Serra by se měl držet Neesona a jeho zachraňování dopravních prostředků, to mu jde dobře. Tady šlápl vedle. 30% ()

Morzael

Ale jo, film si nehraje na nic víc, než je, což je mi sympatické. První půlka je o krásných scenériích a okukování hlavní kočičky (a že je na co koukat), druhá je pak zase jedna velká a dost nesmyslná akce. Ale byl jsem napjatej, tak to asi fungovalo. ()

PavelVanekArt

,,Neměj strach, tady žádní žraloci nejsou." Opožděně doháním vodní boj o přežití. Pokud je něco víc sexy, než Blake Lively v bikinách, tak Blake Lively v bikinách a na surfařském prkně. A ještě víc Blake Lively jak nakopává prdel žralokovi. Velkýmu, bílému a nasranému. Čajka si vyjede na tajnou pláž, kde si chce zaserfovat a podobný vodní vylomeniny. Omylem se však dostane do žraločího teritoria, kde paryba zrovna obědvá velrybu. Nějaký to kousnutí do nohy, popálení o řasy a pomlácení o útesy. Začíná boj o život. Přitom je břeh necelých 200 metrů daleko. Nemám rád filmy, kde je 90% vody. Ty filmy za to nemůžou, to já. Nemám rád vodu a už vůbec nemám rád havěť, která v ní žije. Žraločí survival v subžánrech hororu je fajn. Začal s tím Spielberg s Čelistmi a od té doby je to jeden horší kus za druhým. Za zmínku stojí snad jen Útok z hlubin a Útes smrti. A Mělčiny. Blake Lively je šikovná herečka, dá se na ni dívat ze všech stran a nehraje přeafektovaně. Líbil se mi průběh filmu, než se člověk začne nudit, tak naskočí další debilní situace, ve které prostě nechcete být. Kamarád v podobě cvičeného racka byl fajn, takovej Wilson pro Trosečníka. Technicky to bylo chytlavý. Sice na můj vkus moc zpomalovacích záběrů, ale to se dá přežít, dává to filmu punc důrazu. Podvodní záběry a serfovací scény byly super. Možná to jenom tvůrci přehnali s digitálním žralokem a jeho chováním. Scéna, kdy sežere jednoho serfaře je napůl WTF ve zlým a WTF v dobrým. Finále je už jen na pokrčení jednoho obočí. Vypadá to všechno fajn, ale hlava Vám to nevezme. Mělčiny jsou fajn oddechovka a pro mě další důkaz, že do moře (zátoky, oceánu, jezera, bazénu, kaluže) prostě lozit nemám. 4* a.k.a 80% ()

PROCESOR

No, že by žralok okusoval ocelovou bojku, jako perníček? Ještě, že hlavní hrdinka byla fešanda, do takový prdelky bych se taky rád zakousnul. Racek byl roztomilej. ()

campix

Ach ta Blake Lively. Téměř hodinu a půl dlouhá óda na překrásnou ženu v plavkách, která je v zajetí snad ještě krásnější přírody a vlastně je tam taky ještě žralok. Thriller, který se odehrává na minimálním prostředí s minimálním obsazením a maximálním napětím. Opravdu atmosférická stránka filmu je poměrně zvládnutá, technická stránka je také opravdu prvotřídní. Škoda jen, že film tolik nechytne. Svižné, zajímavé a oku lahodící. Nic víc od tohoto filmu nemůžete čekat. ()