Příběh Glenna Millera

The Glenn Miller Story

Drama / Životopisný / Romantický / Hudební

USA, 1954, 115 min

Kultivované, noblesní a rezervované, ovšem nikoli upjaté. Vysoce empatická záležitost, která vyznává harmonii, ani na chvilku neztrácí rytmus a nezná faleš ... ve světě tónů ani ve vlastním srdci. P.S.: Ráda bych věděla, kde se berou ... éterické oddané bytosti, které vám stojí po boku v dobách dobrých i zlých - a probouzejí vaše lepší já ? A co je víc ... nadání nebo píle ? V jakém poměru musí být namíchaný koktejl ze smůly a štěstí, abyste se prosadili ? Co může změnit maličkost, která se přihodí na správném místě - a ve správnou chvíli ? Když se každý den protínají všechny naše cesty na křižovatkách osudu ...(1.4.2016)

Kúzlo tohto filmu je v jeho príjemnej atmosfére. Celý zobrazený príbeh je akoby najjednoduchšia a najmilšia jazda, akoby nebola ani zo života. Pozitívna nálada a hollywoodsky sentiment sršia z každého metru filmu a napodiv to nie je na škodu. Ako celok príbeh funguje, dokonca sa aj umne vyrovnal zo situáciou v závere. Jimmy Stewart je opätovne skvelý a June Allyson si rýchlo získala moje sympatie.(3.12.2011)

Na to, ze Glenna Millera jsem dodnes znal jen velmi zlehka, me potesilo, ze jsem znal vetsinu skladeb, ktere ve filmu zaznely. Scenar je nejvetsi slabinou (zvlast prvni sceny s budouci manzelkou), jinak vyborneho filmu, kteremu vedle krasne hudby dominuje predevsim genialni James Stewart (po dnesku nahrazuje Dustina Hoffmana v mem TOP TEN). Zaujme take June Allyson, kterou jsem videl poprve. Povedeny zivotopisny film, ktery po americku ukazuje, jak to vypada, kdyz jde clovek za svym snem.(21.4.2013)

• charge

Shlédnuto asi na třikrát, ani nechápu proč jsem se na to díval, super nuda s extrémě nudným Jamesem Stewartem, postrádající jakoukoliv mimiku a osobnost, trvající skoro dvě hodiny, což je utrpení, pokud vás nezajímá, tak jako mě, americký swing a podobné hudební vkusy 30. a 40. let a jejich historie. Příběh jednoho hudebníka, jeho pády a vzestupy, naprosto nezajímavý profesní i soukromý život, kolegové, oddaná manželka, žádná pořádná zápletka a plno teatrálního tlachání o ničem, který ovšem bylo v USA ve filmu v tomto období běžný. Souhrn filmu: Chci originální zvuk ve svých skladbách a né ho stále nalézt. Můj souhrn: A co má bejt, koho to má jako zajímat?(29.8.2016)

Úžasný příběh ikony swingu s milou patinou romantického sentimentu. Vůbec nevadí malé nepřesnosti v biografii G.M. ani místy - z dnešního pohledu- poněkud topornější herectví. Je jiné, ale je sladké. Tenhle povedený Hollywood 50.let patří spíš mezi náladové filmy, tedy alespoň na mě takhle funguje. Skvělá hudba, skvělí hráči, nesmrtelný Glenn Miller a jeho band. "Plechy ostré jako žiletky, k tomu medové plástve saxofonů s klarinetem a rytmika šlape jako hodinky":-)(1.4.2016)

• - Ekvivalentem 24 000 amerických dolarů, které obdržel Glenn Miller (James Stewart) za desku "Moonlight Serenade", by o 60 let později v roce 2014 bylo 393 600 dolarů. (Mol)

• - Slavnostní premiéry filmu se účastnila i matka Glenna Millera, která míníla, že její syn byl pohlednější než James Stewart. (Kulmon)

• - Druhý ze tří filmů, ve kterých hrál James Stewart a June Alysson manželský pár. (Kulmon)