Oku otoko

Vavča

Film, který se zdál do větší poloviny normální, jak z hlediska příběhu, kdy náhle zbohatnuvšího přítele okrade jiný, dávný přítel ze školy, a tak náš okradený hrdina pátrá po odpovědi, co jsou to peníze, jaký je jeho přítel a lidé kolem něj? Herecké výkony, idea, technická úroveň vše cajk. Ale má to jeden velký a podstatný problém, ve druhé polovině se to snaží divákovi namluvit, že když dlužíte vlastní blbostí (nebo spíše díky hlouposti jiného člena rodiny), pár desítek mega, žena se s Vámi chce rozvést a stejně jako dceru ji prakticky nevidíte, protože žije bez vás, tak vše spraví trocha sentimentálního poplácání po rukou, zádech a nikoliv masivní finanční injekce ze šťastné výhry. I pohádka o čápovi má svoje jisté kouzlo, tohle nikoliv. Hanba všem finančním otrokářům, kteří tohle financovali. Vnucovat čím dál zbídačenější populaci ideu, že peníze jsou špatné, chudákům nepatří, protože ti chudáci by nebyli šťastní a nevěděli, co s tím, jako bravo... i 19. stol. vnucovalo ideu otrokářství trochu stylověji a s eleganci, než tenhle propagandistický blitek. A kupodivu soudruzi v Číně si výjimečně jednou myslí to samé, co já https://www.scmp.com/culture/film-tv/article/2177650/million-dollar-man-film-review-money-bad-or-so-condescending ()