poster

Hrdinové z Telemarku

 • anglický

  The Heroes of Telemark

 • slovenský

  Hrdinovia z Telemarku

Akční / Drama / Historický / Válečný

Velká Británie, 1965, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Douglas vybaven vědomostmi přinejmenším jako Niels Bohr. Na lyžích hotový Bjorn Daehli a k tomu má v každé zapadlé chalupě k ruce po jedné sličné obdivovatelce. Němci správně tupí a odporní. Výprava dost chudá, celkově se na to ale dívat stále dá - především kvůli hlavní herecké dvojici, která odvádí dobrý řemeslný průměr.(29.4.2005)

 • Martin741
  ****

  Tak jo, od LiVenturu sa dockam tak akurat tohoto : "Němci mi v tomto filmu neprisli v "nejlepší kondici", ale příběh je velmi dobrý". Tak zase komentatorska mizeria a bieda pokracuje. Karlos80 a jeho komentare vidim, aj ked nechcem a Ramzeszial su to u poniektorych filmov filmov jedine komentare, o ktore sa mozem opriet. Lenze Karel je neonazi spina, bordel a ludsky vykal /uz len pre jeho vyroky o holokauste - to vsaktu nepatri/. ja osobne filmu nerozumiem, a vlastne ani rozumiet nechcem. Na to tu je particka skaredych vystudovanych filmovych teoretikov -elitarov, na cele s Madsbenderom, ktorych kecy ma ale xmrti nudia a nebavia. Filmovu teoriu som nestudoval, nejsem absolvent FFUK a pre mna to bola proste skvela oddychovka. Zasnezena, s kopou vybuchov, prestreliek a vybornych dialogov. Rad sa opat vratim k tomuto filmu : 88 %(28.10.2017)

 • Karlos80
  ***

  Film by mohl mít podtitulek "Věnováno hrdinům norského odboje, kteří znemožnili Němcům dokončit atomovou bombu“, ano, opravdu tomu tak bylo i ve skutečnosti, samozřejmě za pomoci Britů! Film je takovou do té doby běžnou rutinně natočenou akční podívanou, něco ve stylu "Kam orli nelétají" nebo "Děl z Navarone", vyloženě nepřekvapý, občas i zanudí, pěkných akčních scén tu ale pár najdeme. Nevím, co bych tak vyzdvihl, z herců vyloženě nikdo nevybočoval. Co však člověku zůstane v živé paměti, tak to je asi tuhá norská zima (brr.,.zima mi je ještě teď), Kirk v bílém roláku, šponovky, zasněžené kopce sjezdovek a odbojáři s německýmy fašisty v honbě na lyžích:-) Závěrečná scéna na lodi byla na infarkt. Průměr, něco mezi 3-4*.(16.2.2009)

 • majo25
  ****

  Skvelý Kirk Douglas v strhujúcom akčnom thrilleri odohrávajúcom sa v zasneženom Nórsku počas okupácie fašistickým Nemeckom. To sa snaží v Nórsku vyrobiť a previesť do Nemecka 'ťažkú vodu', ktorá má slúžiť na výrobu nemeckej atómovej bomby. Lenže to by nesmel v Nórsku na plné obrátky pracovať odboj, ktorý kooperuje svoje kroky s britskou vládou. Akcia, bojové a špeciálne efekty na výbornú - v tomto by film pokojne znesol kritériá aj o 20 rokov neskôr. Nechýba množstvo dramatických situácií, ktoré však nie sú nijako gradované. V niektorých scénach sa príbeh trošku vlečie, čomu 'napomáha' aj dlhšia stopáž. Hodnotenie: 85%(3.6.2014)

 • dopitak
  ****

  Hrdinům z Telemarku chybí jediné podstatné - Richard Burton. Jinak je lze považovat za průměrný až lehce nadprůměrný válečný snímek (záleží na vkusu toho kterého soudruha), který atmosférou opravdu hodně připomíná nejlepší válečný film všech dob, Kam orli nelétají. Zasněženou střední Evropu nahradily pahorky norské; konspirace proti tyranům, výbušniny, zrady, parašutisté, krásné ženy, poloslepí Němci na stráži - vše je, jak má být. A existuje ještě jeden spojovací prvek - nebožtík Anton Diffring si tu opět zahrál postavu nacistického důstojníka, i když na vyšší šarži si musel počkat až na hrad Schloss Adler.(27.1.2010)

 • - Poslední film Barryho Jonese. (Karlos80)

 • - Michael Douglas působil u filmu jako asistent režie. (Locksley)

 • - Kaskadér, který zaskočil za Roye Dotrice při natáčení honičky na lyžích, kdy Jensen pronásleduje Pedersena (Kirk Douglas), je jedním z hrdinů, kteří se za války účastnili Telemarské operace. (Karlos80)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace