poster

Muž z Laramie

 • USA

  The Man from Laramie

 • Slovensko

  Muž z Laramie

 • Velká Británie

  The Man from Laramie

Western

USA, 1955, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  **

  Western, jehož hrdinové se chovají jako po logotomii a činí tak nelogická rozhodnutí, že by se i hejno blech nad tím rozchechtalo. Když pominu, že prérií běhají hned dva kovbojové s průstřelem dlaně, aniž by je to nějak očividně brzdilo v aktivitách, tak nejde přehlédnout, že postavy jednají zhola nesmyslně proti svým předešlým stanoviskům, a to aniž by je k tomu nutila jakákoliv změna okolností. -----------KOUSEK DĚJE Bohatý statkář chce cizince na střídačku vystrnadit z kraje, zaměstnat ho (aniž by ho znal), osvobodit z vězení, zabít (ok, tohle jistou logiku mělo) ..atd. V městečku je asi vůbec nouze o aspoň trochu použitelné zaměstnance, protože pracovní nabídku dostane i od druhé statkářky - opět, aniž by o něm něco věděla. V jejím případě je to ale nabídka značně ubohá, protože mu nabídne místo předáka a přitom není vidět, že by na jejím statku pobýval kdokoliv jiný než ona sama. _____ Šerif cizince zavře pro podezření z vraždy a vzápětí ho jen tak pustí, když to statkářka chce, a nestará se, že mu může kdykoliv utéct. Šerif má patrně taky problémy s hlavou - možná způsobené solnými výpary - protože na první vraždu úplně zapomene a do konce už pak o ní nepadne ani slovo. ____ Bohatý statkář tvrdí, že ukrytý nebezpečný náklad hravě objeví, protože zná v kraji všechny skrýše - na desetitísích hektarech hornatého terénu je to značně odvážné tvrzení. A to už vůbec nevím, jak na ten krpál těžký náklad dostali - nejspíš jim pomohl vrtulník. A tak bych mohla pokračovat. ----- Jediné, co jsem ocenila byl souboj slepého rančera se zmrzačeným kovbojem - poměrně netypická přestřelka. ___Nikdy více. /7. 8. 14./(7.8.2014)

 • gogo76
  ****

  Sympatický, modrooký James Stewart žiari vo westerne, ktorý akcie chtivých kovbojov asi veľmi baviť nebude. Mňa baví práve tento typ, trošku reálnejšie podaných westernov, kde musí chlap občas dvihnúť i lopatu a nie iba strieľať na všetky strany. Film je zaujímavý i tým, že záporáci proti ktorým Will stojí, nie sú úplný hlupáci. Až na rozmaznaného syna majiteľa ranča, dokážu rozmýšľať i predvídať a ak Willovi nakopú zadok či prestrelia ruku, pomôžu mu nasadnúť na koňa a ...neuveríš gringo...ospravedlnia sa mu! Kšefty s puškami i Apači mohli dostať pár minút navyše, ale inak som bol vzhľadok na rok výroby mimoriadne spokojný. Videné s českým dabingom. 80%.(2.1.2012)

 • liquido26
  *****

  Muži z Laramie se skutečně nedá vytknout téměř nic. Zpočátku působí nenápadně, obyčejně, ale nejpozději od scény u solné pláně nabere neskutečné obrátky a do konce se už nezastaví. James Stewart je skvělým představitelem westernových rolí, Cathy O'Donnell je velmi hezká (a pěkně kecá, jestli tvrdí, že jí to nikdo před Stewartem neřekl) a záporáci se taky moc vyvedli. Těším se na víc Mannových westernů.(6.7.2011)

 • Wiliem
  ****

  Celý film se nese v takovém, řekl bych až příliš klidném tempu, sem tam nějaký zvrat, ale atmosféra filmu není až tak hustá jak v některých jiných Mannových filmech. Pointa která je celkem snadno odhadnutelná téměř ze začátku filmu, což ale nikterak filmu neškodí, trochu té romantiky, a standartně dobrý Stewart to je pár předností jinak slušného, spíše psychologického westernu, kde tasení koltů je až druhořadá záležitost. 70%.(16.1.2010)

 • cheyene
  *****

  Anthony Mann a James Stewart. Tato dvojice ve spojení s westernem fungovala vždy na jedničku. Muž z Laramie je snímek, který ve svém žánru má rozhodně co nabídnout, servíruje zajímavý příběh, scény dotváří příjemná hudba, herci jsou sympatičtí, je tu řada zajímavých postav, prostředí, v němž se děj odehrává, je také poutavé. Starý a poctivý western, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi kovbojek.(19.5.2013)